Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Tiscali

Tiscali

DR2XP (8.1.2004 19:16:44)

Vazeni pratele. Dnes jsem mel velice zajimavy pohovor s nekolika lidmi z TISCALI. Po te, co jsem obchodimu rediteli rekl, ze se mi nelibi jejich lenost, kdyz mam adsl objednano 3 mesice a neuraci se mi ani napsat. Vite co mi odpovedel? "Ted to lezi na strane Telecomu"--- hahahah, kecy kecy kecy... Potom jsem mluvil s technikem. Ptal jsem se, jestli zavedou nekdy QoS... Odpoved: ne, nezavedeme, nedavno jsme totiz zavedli neco jineho. Ja na to: mno, nepomohlo nic_ vasi technici nic nedelaji. On: vime o tom, vime. Ja: ale hovno delate. On: hmmm, nashledanou____

Miroslav Šilhavý (8.1.2004 19:20:52)

roztomilé...

Oscarius (8.1.2004 20:07:01)

Spise bych to videl an smutnou roztomilou realitu :)DD

Anonym (9.1.2004 09:06:14)

s tímhle mám svoje zkušenosti...po migraci na 512 variantu mi "nečekaně" rychlosti a kvalita připojení tak poklesla, že jsem to několikrát reklamoval...ale jak vidíš, není to problém jen jednotlivců, ale celýho ADSL od Tiscali...do té doby jsem byl víceméně ideálním uživatelem, kterej potřeboval rychlosti odezvy a stabilitu připojení...ten, kterej se krásně vešel do obecné představy o uživateli ADSL, tedy člověku, který má traffic maximálně 4 GB měsíčně... jenže od migrace je připojení tak mizerný, že se na tak ušlechtilé chování z mé strany nehodí...začal jsem tedy využívat P2P programů, které navazují stovky připojení za sekundu a díky tomu jsou schopny vymačkat z tohoto připojení alespoň tolerantní poměr vzhledem k deklarované kvalitě služby... je mi jedno, co tím způsobuju jiným uživatelům...nepochybuju o tom, že oni by na mě ohledy nebrali a určitě ani neberou...poskytovatel je povinen zajistit svým klientům takovou službu, která je nebude nutit hledat alternativy, jak si svoji linku urychlit...samozřejmě prohlížení stránek si tím nijak nezlepšuju a latence připojení také ne...ovšem ono je už docela jedno, jestli dochází k timeoutům serverů kvůli otřesnému připojení nebo kvůli tomu, že mi můj P2P program uržuje 300 připojení...takhle si naopak alespoň můžu říct, že tu linku nemám úplně na hovno...

Pepík (9.1.2004 13:51:46)

Moje slova. Jede to míň jak dial-up, ztráty paketů, upload v kýblu, astronomický pingy. Čekal jsem na zlepšení dost dlouho a nic. Tiscali na QoS kašle (necím proč), tak jsem si koupil 120GB disk na data pro DC++ a budu sosat o stošest, třeba i na miliónech spojení. Chtěl jsem mít dobrej ping na hry, takhle mě ale dohnali jen k zoufalýmu stahování na více vláknech.

Anonym (9.1.2004 09:37:34)

tak až zase budeš mluvit s tím obchodím pupkostrupem, řekni mu, ať vytáhne svoji zlatavou prdel ze svýho prosluněnýho kanclu a jde si vyzkoušet ADSL mezi lidi... ;)

Oscarius (9.1.2004 20:49:15)

TAKZE PANOVE... dnes jsem se smal... Pred 3 mesici jsem si objednal ADSL Tiscali 512/128 1:50. Pred dvemi mesici dosla zpet odeslana smlouva... Cekam na nekoho, az prijde a udela to tu... DO TISCALI pisu maily a klasika: nikdo neodpovida. Dnes jsem byl nucen si zavolat na jejich linku a dozvedel jsem se, ez u mne zridit nejde, i kdyz na strankach me telefonni cislo jde. Jsem si jist, ze DSLAM NENI plny. Takze oni z Tiscali sedi a ja nutne potrebuju rychlej intrenet a oni neudelaj vubec nic. Ani nenapisou... Ted je to asi chyba CTC.... Hajzlove..., serou me. UPC prosiiim, pojdte ke mne... bee

BioQ (9.1.2004 21:07:49)

Buď rád. Do Tiscali nechoď - jestli to tady čteš, tak víš proč. Radči si vyber někoho jinýho.

Oscarius (9.1.2004 23:21:27)

No to uz je ted jedno, kdyz je vsechno podepsany a uz je to v CTC

Oscarius (9.1.2004 23:21:56)

Zrusit to uz stejne nemuzu, ne?? mimochodem yt jsi na P9, to vim... kde presne ale??

BioQ (10.1.2004 01:24:06)

Eh, nevím co je P9.

Nargon (10.1.2004 08:14:33)

sice nejsem prazak, ale hadam ze P9 bude asi Praha 9

BioQ (10.1.2004 15:55:27)

Tak to mě nenapadlo, aso to bude tím, že z Prahy nejsem :-). Jinak jediný zlepšení, co jsem pozoroval, bylo, že mi to v noci ve 2 na pět mibut jelo kolem 300. Jinak je furt dial-up. Takže mám smůlu.

Oscarius (10.1.2004 21:30:52)

aha kurnik.. ja si te spletl s doomem :oDDD

KUFI (10.1.2004 05:37:58)

Jestli "potrebujes rychlej internet",tak se Tiscali (a Nextre) vyhni 100kilometrovym obloukem.

MySaK (10.1.2004 09:30:18)

včera mi něhem hodiny klesnul download z 30ti kil na kosmická 3kila. Po 3násobném reinstalu systému a stáhnutí nejnovějších ovladačů se rychlost nijak nezměnila. Jejich tzv. "fair use" politika je myslím diskriminační, vzhledem k tomu že člověku nejdřív naslibujou neomezený data s madafaka agregací, a ještě můžou rozhodovat o tom že někdo bude mít takouvou, jinej zas jinou rychlost ........ Přemýšlím o tom že jim napíšu doporučený dopis a tam jim sdělím že jsem ochoten platit poměrnou část fakturace vzhledem k poměrné části rychlosti připojení. Pošlu jim tedy místo celé částky 5%. Smlouva je na 512 .... já požaduji minimálně 50%, ale mít pomalejší připojení než modem odmítám.

Anonym (10.1.2004 11:32:46)

mno vzdyt data nemas nicim omezena. nebo snad ano? Rychlost mas v poradku ta 512ka s agragaci 1:50 muze tahat i ty 3KB/s, ale pod 1,28KB/s by klesnout nemnela. A smlouvu nemas na 512ku, ale na 512ku s agregaci 1:50 a pokud pozadujes minimalne 50% rychlosti mnel sis poridit neco s agregaci 1:2 (skoda ze to nikdo nenabizi), a ted s agregaci 1:50 mas narok minimalne na 2% rychlosti

Jarouš (10.1.2004 13:41:51)

Po cca 3 týdnech krize, kdy prakticky nic nešlo, jedu v Praze 10 již třetí den v rozmezí 200 - 400 kbps, všechno funguje (načítání, eMail, ping) - co se to děje? Není to jen nějaká tsunami, ktará zničí náš společný názor na kvalitu Tiscali, jen se přeleje a vše bude zase na p*d? Jak to jede jinde?

Miroslav Šilhavý (10.1.2004 13:55:21)

Dnes? To by mohlo být jen tím, že je sobota... :(

Jarouš (10.1.2004 13:56:45)

Nejen dnes, ale od středy večer!

Miroslav Šilhavý (10.1.2004 14:04:13)

Tak to je "divný". ;-)) Přeju Vám, aby to vydrželo.

Xodar (10.1.2004 16:01:58)

Tak to buďte rád. Po migraci od 19.11.2003 na 512 se mi to stalo jen jednou a trvalo to necelé tři dni /10.12. - 12.12.2003/ a od té doby jsem stále na ustálené rychlosti do 50 kb/s. Na reklamace e-mailem kašlou, nenamáhají se odpovědět a v telefonu si myslíte, že si z vás dělají srandu. Přeji, aby vám to vydrželo.

BioQ (10.1.2004 16:05:39)

No, alespoň jsou to první vlaštovky a člověk může doufat, že se to lepší. Jen aby se dostalo i na mě :-).

Jarouš (10.1.2004 18:42:59)

No, a vlaštovky jsou v hajzlu :-)) Přišel jse z kšeftu domů a vše je při starém, no je to ještě horší, ADSL se vůbec nechytlo, vybíral jsem nutný eMail dial up a tak jsem se i juknul sem, bych vás informoval - omlouvám se všem, které jsem namlsal, jsou to skutečně parchanti, kteří absolutně nereagují na telefonáty, na faxy, hlavně že jsem včera obdržel fakturu. Pěkný den.

Xodar (10.1.2004 22:30:43)

Doufall jsem, že jste konečně jeden z prvních komu to poběží, tak jak má, ale opak je asi pravdou. Myslím si, že jsem slušnej člověk, ale TISCALI nestojí za nic. Také mně předevčírem přišla faktura na plnou částku za používání jejich služby. Rozhodl jsem se, že jim zaplatím pouze 1/10 z účtované částky /a to si myslím, že je ještě moc/. Pokud nás bude víc, kteří to budou takto řešit, bude i TISCASLI přinucen s tím něco dělat. Ale na závěr, jsem rozhodnutý od nich odejít hned jak to bude možné, protože jejich kecům a reklamám už nevěřím.

Jarouš (10.1.2004 22:46:59)

Mno, já jsem pro, ale chtělo by to postupovat nějak jednotně, trochu se semknout,něco na způsob, jako byl v dřevních dobách Inetu společný postoj s manifestací na Žižkově, předání pavouka Telecomančům atd. - kdo tam byl, ví o čem mluvím (i když to následně vyšumělo do ztracena). Já na nějakou koordinaci nemám ale v současné době čas, jsem normální živnostník v oblasti reklamy a dělám na důležité zakázce pro odběratele, na kterém jsem dost závislej, je to prosperující podnik, který platí vše a včas :-)). Hoďte do placu nějaké návrhy, neplacení asi není to pravé ořechové. Pro záčatek by asi bylo dobré založit nějakou zaheslovanou diskuzi, aby nám ti sráči z Tiscali neviděli moc do karet. No a pro informaci, již 5 hodin se pokouším připojit na ADSL, ověří se heslo a dál se ani nehnu, musí se připojit dial up. Čauky.

KUFI (11.1.2004 05:04:25)

Coze?Drevni doba Inetu skoncila?Ja mam za to ze porad trva... Ja soukrome protestuju - uz 2 mesice sem jim neposlal prasule :) Ostatne, za ty 2 mesice mi este neprisla faktura.Asi si jsou v Tiscali opravdu vedomi toho ze za tenhle 0-30/100 ADSL srac nemuzou chtit ani vindru.

KUFI (11.1.2004 05:06:08)

Ba naopak-este by me meli platit za to ze se s tim nervim !

Adin (10.1.2004 16:43:31)

Treba prestal fungovat Direct Connect :-)

Martin Rada (11.1.2004 11:34:21)

To by me zajimalo jak to chce tiscali resit? To by chtelo nejakou hromadnou soudni zalobu :/// nevite o nejakem takovem projektu?

Miroslav Šilhavý (11.1.2004 12:03:06)

Nejdřív byste musel najít a zformulovat, co chcete vlastně žalovat a s jakým výsledkem.