Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Po uplynulém měsíci šíleného rozcházení tohoto adsl od ČRa cítím morální povinnost trochu shrnout svoje zkušenosti pro všechny, kdo se rozhodují, jestli si pořídit tuto službu a snad tak někomu i poradit. Takže.Já jsem ten nešťastník, co tu poslední dobo

Po uplynulém měsíci šíleného rozcházení tohoto adsl od ČRa cítím morální povinnost trochu shrnout svoje zkušenosti pro všechny, kdo se rozhodují, jestli si pořídit tuto službu a snad tak někomu i poradit. Takže.Já jsem ten nešťastník, co tu poslední dobo

předseda (18.11.2005 06:17:41)

Po uplynulém měsíci šíleného rozcházení tohoto adsl od ČRa cítím morální povinnost trochu shrnout svoje zkušenosti pro všechny, kdo se rozhodují, jestli si pořídit tuto službu a snad tak někomu i poradit. Takže.Já jsem ten nešťastník, co tu poslední dobou nabízel výdělek tomu, kdo mu nastaví vše tak, aby mu to začalo chodit..Ne, že bych byl tak neschopný, spíše naopak,jsem nadprůměrně zdatný uživatel, ale prostě se mi to nedařilo a nedařilo.Abych to zkrátil.První dva týdny jsem sháněl modem, který by podporoval protokol IPoATM, přes který to jede, jelikož jsem z principu odmítl "obrovský výběr" z celého jednoho modemu, který ČRa nabízí..No a zbylé dva týdny už jsem strávil marným nastavováním všeho možného a hledáním někoho chytřejšího, než jsem já.Už z principu jsem odmítl zaplatit ČRa 2500 Kč za instalaci, která by měla trvat zhruba pět minut času...No a poté, co jsem naivně zavolal na tzv. "technickou podporu" a zažil neskutečnou aroganci, sprostotu a tupost "techniků" ČRa, tak už bych si od nich ten jejich modem nevzal ani zadara, navíc, když by bylo potřeba znova vyplnit formulář, poslat jim ho a sto let čekat, než ten jejich zázrak přijde...opravdu geniální postup.Marně se u mě doma vystřídali různí umělci, kteří v annonci tvrdí, že vyřeší každý problém s instalací či sítí...heh:) Bylo to velmi zábavné a každému absolutně nedoporučuju tyto lidi kontaktovat.Bohužel, i v klasickém servisu neměli ponětí, co je to IPoATM, takže asi tak.Poslední naděje jsem tedy upíral na toto fórum, ale docela marně.No, vše se vyřešilo poměrně zajímavě...Dnes večer jsem zapnul poč a net prostě šel...bhuhehehe....Takže po měsíci šíleného patlání s různými modemy a volání na vypatlanou "technickou podporu" ČRa, se ukázalo, že jsem měl vše správně nastavené, ale chyba byla zjevně někde na straně ČRa...No comment.Asi omylem našli chybku a nenápadně ji odstranili..Ještě den počkám, jestli nepošlou omylem nějaký omluvný mejl nebo tak něco a pak jen tak zkusmo napíšu reklamaci o ten měsíc, kdy mi ČRa připravili nastavovací modemové peklo zaživa...Stokrát jsem si říkal, že to mám vše nastavené dobře a nejsem žádnej blbec...a ono taky jo:) Rád bych teď všem, kteří uvažují o bluetone Premium, dal pár dobře míněných rad.Za prvé, ten první měsíc zadara dávají ČRa na samotné rozchození jejich služby:))) Pokud jste úplní začátečníci, rozhodně si objednejte modem i instalaci od ČRa, i přes ty vyděračské ceny instalace i modemu.Nedá se říci, že by samotné nastavování bylo nějak složitější oproti klasickému adsl, ale budete mít prostě jistotu. Pokud jste běžní uživatelé, tak si buď objednejte ten Cellpipe od ČRa, nebo už předem začněte shánět modem, který na 100% funguje pro protokol IPoATM.Dejte si pozor na nápisy, že modem podporuje IPoATM resp. RFC 1483, protože to zdaleka neznamená, že to s ním jde rovnou rozběhnout, zvláště usb modemy to jakoby "podporují", ale asi to nerozběhnete ani motorovou pilou, resp. nějakými složitými řešeními.Nezbývá, než koupit ethernet modem a já můžu tedy doporučit ten, co jsem zakoupil a jde mi to s ním, rád případně každému napíšu jednotlivá nastavení, je to "práce" na minutu, heh...Je zajímavé, že jsem za celý měsíc nenašel nikoho, kdo by to byl schopen nastavit...holt zlaté české ručičky.Tady máte odkaz na ten můj modem (Edimax AR7024), se kterým to na 100% jde, pokud nechcete podporovat zvůli a sprostotu ČRa: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31749 Můžu po tristních zkušenostech s modemy jako Alcatel Speedtouch 510i či D-Link DSL-360T tento modem jenom doporučit, technicky je hodně dobrý, také má opravdu skvělý manuál, výborné menu a na rozdíl od některých jiných ani nijak nepíská:)) Rozhodně bych asi už nešel do modemu, který nemá v menu přímo volbu protokolu IPoATM..Ale například u modemu D-Link DSL-360T se tento protokol skrývá pod volbou Static..a podobně je to i u některých jiných pod různými jmény. Pokud se vám to nepodaří rozběhnout první den, tak okamžitě volejte ČRa, aby to zkontrolovali u sebe, aby jste měli jistotu a zbytečně se netrápili jako já...ale s jejich "ochotou" se rozhodně nesetkáte, právě naopak, na to se připravte. Nakonec chci říci, že nějakou technickou podporu od ČRa rozhodně nečekejte a pokud se v počích moc nevyznáte(mno, i pokud se vyznáte, hehe:)) předem si zajistěte nějakého chytrého kamaráda na pomoc.Na technické podpoře ČRa sedí naprosto vymazaní a neochotní blbci, takže tam ani nevolejte, zbytečně budete platit 10 Kč za minutu debaty s volem, který ani netuší, co je to TCP/IP...Hlídejte si, aby vám mejlem poslali tyto údaje:pevná IP adresa, maska podsítě, gateway, DNS servery, VPI = 0 VCI = 48.Váš modem musí samozřejmě podporovat onen protokol IPoATM resp. RFC 1483.A jak to tak vypadá, ČRa v tom dělá ještě větší bordel a prý přejde na PPPoE..snad nám to třeba řeknou i den předem, heh.Stáhněte si ze stránek ČRa návod k nastavení Cellpipe, protože to je tak to jediné, co vám na "technické podpoře" ČRa řeknou..že máte mít modem a instalaci od nich...škoda mluvit. Sice některá menu u svého modemu budete mít úplně jinak než má Cellpipe, ale i tak by vám to mělo paralelně pomoci.Samotné nastavení by vám opravdu mělo trvat maximálně několik minut, pokud jste zkušenější uživatelé, takže pokud to tak nebude, chybu hledejte buď v nekompatibilitě modemu, špatném nastavení oněch od ČRa zaslaných údajů, nebo na straně ČRa. Tak to je asi vše.Po měsíci sprostoty od ČRa a jejich "techniků" jsem zjistil, že jsem narazil na ještě větší blbce, než lze doufat.Přeju všem, aby měli se zřizováním Bluetone Premium méně starostí a zbytečných tahanic než já, protože asi i právě proto, že je ona nabídka tohoto jejich adsl opravdu bezkonkurenční, tak se chovají opravdu bezkonkurenčně... Kdyby někdo chtěl s něčím ohledně bluetone premium příp. poradit, ať se ozve na mejl, rád pomůžu, když budu vědět. Přeji všem hezký den a rychlý, bezproblémový net.

Martin (18.11.2005 18:16:02)

Ja bych pridal svoje zkusenosti. Pouzivam sluzbu Bluetone Premium 1024/256. Sluzba funguje dobre fungovala mi hned den co mi prisel mail takze takove zkusenosti jako autor threadu. Ale kvuli tomu ze mame linku psanou na majitele ZTP/P ( tzn. mame ji zdarma ) nechali jsme si telefonni linku u CTc a od te doby co jsem zrusil net od CTc a zavedl ten od CRa tak prakticky kazdy tyden se setkavam s kompletnim vypadkem telefonni linky ze strany CTc. Ja chapu ze jako clovek ktery neplati za linku nic a jeste k tomu ma internet od nekoho jinyho musim byt CTc jak se rika osinou v zadku ale takova (ne)funkcnost sluzby prece nepripada v uvahu! Jeste bych dodal ze v dobe kdy jsem mel internet od CTc tak telefonni linka mela vypadek 1x za ROK.

Eser (19.11.2005 13:57:51)

jak víš,že to jsou výpadky na straně ČT? Nebo ti to snad řekli technici od ČRa?

Martin (20.11.2005 12:15:23)

Protoze mi to rekli technici od CTc. Nefunguje ani telefon ktery mam porad od CTc.

Anonym (22.11.2005 11:01:43)

Placena cena nema co delat se sluzbou. Jednou mas s nekym smluvu a ty podminky se musi plnit oboustranne.

Ty ses blb (19.11.2005 14:08:57)

No to si ze me delas prdel!!A proc si schanis jinej modem kdyz ho neumis ani nastavit?Ani nevis jestli bude fungovat? Za to jako muze CRA? Za tvoji blbost? To je jak lidi co si koupej dily aby si sestavily pc a divej se proc to nefunguje!!!!!!!!!! No proste nemuze vsechno se vsim fungovat!!! I kdyz to "teoreticky" ma fungovat tak to nekdy nefunguje!!! Kdyby bylo vsechno tak jednoduchy!!! Ten modem od CRA je naprosto v pohode mel jsem ho nastavenej za par minut je pravda ze ma jedinou chybu o ktery vim a to je pri naplneni tabulky pri vice jak cca 170 spojeni(u p2p,torrent atd) tak se kousne ale to jsem se docetl ze dela hodne modemu a za 1600Kc za 4Eth je to vec nad kterou mavnu rukou. Ta sluzba funguje perfektne (aspn zatim) a myslim ze v CR nic lepsiho ted neni. Pokud Ti krivdim tak ocekavam reakci.

PSy (19.11.2005 14:44:41)

Tvuj pribeh je celkem zvlastni, nemuzu asi komentovat jinak nez 'stane se'. Naprosto souhlasim s 'technickou' podporou CRa, kde "technici" nerozumi nicemu, na druhou stranu ja se setkal s dobrym pristupem, dokonce me nechali polozit telefon a zavolali zpet, abych nemusel platit 10kc/min. Ale kdyz chces opravdu technickou odpoved, musis mluvit s technikem, kterej vyrizuje montaze modemu atd., tzn. ne ten co sedi na hotline. Jinak co se tyce cellpipe modemu, uz se budu opakovat, ale je to des - mala NAT tabulka neschopna zpracovat vic nez 100 pripojeni (vrazedne pro p2p) a pri nastaveni statickeho prideleni ip od dhcp se zablokuje do neresetovatelneho stavu, sejmul sem takhle 2 modemy a z toho mam ty zkusenosti s tech.podporou. Co me velice prijemne prekvapilo je, ze vzdy jeste ten den mi technik do domu dovezl modem novy! A rekl, ze jsem asi jeden ze 3 lidi vubec, co se pokusilo o tohle nastaveni, coz je pro me docela prekvapujici informace - to nikdo nenastavuje staticke prideleni ip adres v lan?

Anonym (19.11.2005 19:43:30)

Ne.

Anonym (20.11.2005 09:52:09)

Ja mam staticky a no problem.

Pavel P. (20.11.2005 09:56:52)

Taky statické, no problem, ale jiný modem...

PSy (20.11.2005 13:11:46)

Jeden komp jeste zvladl, pri druhym statickym umrel. 2 modemy po sobe.

Pavel (21.11.2005 13:47:31)

Mam to chapat tak, ze pokud u P2P site budu stahovat napr. jeden soubor vic jak od 100 lidi tak to chcipne? Uz se tesim :-/ A to staticke prideleni mam chapat jako ze mas furt stejne IP a u dynamickeho ne? Nebo je v tom jina vyhoda?

PSy (21.11.2005 15:27:05)

S tim p2p v podstate ano, zajimave je, ze to pada pokazde jinak, pouzivam azureus a pri nastavenem max.spojeni na 150 to pada kazdych par minut, coz je vrazedne pro stahovani, protoze vzdycky chvilku trva nez to "najede" na solidni rychlost. Pri nastavenych 40 to spadne sem tam spis po desitkach minut, proste jak kdy. To spadnuti v praxi vypada tak, jako by ti vypadla linka (umre icq, web, ftp, proste vsechno se odpoji), ale hned to zase najede. Staticke pripojeni neni tak fatalni, on totiz i pri dynamickym prideluje podle MAC porad stejny ip, takze se vlastne nic moc nedeje. Slo jen o to, ze nikdo nevedel, proc jsem odrovnal 2 modemy za 2 dny a bylo to v tomhle.

Pavel (21.11.2005 16:31:01)

Hmm a ma to teda (to staticky) nejakou specialni vyhodu? :) Krom toho, ze mi to odrovna modem. Jestli ne, tak to asi zkouset nebudu ;-) Jinak to p2p pises v podstate ano, ale kdyz nastais max pripoju na 40 a spadne to taky, tak to asi nebude uplne vonco nemyslis? ;-)

straha (21.11.2005 14:05:59)

Při instalaci jsem měl podobný problém. Modem DLink DSL-360T jsem nastavil a ono nic. Jelikož jsem věděl že by mi nic na podpoře neporadili tak jsem druhý den ukecal pracovníka hotline že si pro ten jejich modem dojedu osobne, což jsem také udělal. I s tímto modemem jsem to však nerozchodil, tak jsem volal třetí den na číslo pro pomoc s instalací (900xx) kde jsme prošli nastavení modemu - vše ok. Maník nevěděl a řekl že mi za chvilku zavolá. Za 20min volal a omlouval se že chyba byla na jejich straně. Samozřejmě můj původní modem taky začal fungovat, tak používám ten... Tyhle problémy s rozchozením IPoA by měly padnout, ČRa to nyní nabízí s PPPoE, což podporuje daleko víc modemů. Jinak na hotlině 800400200 seděj pouze operátoři, ne technici a nemůžou (maj to asi zakázaný) přepojovat na techniky, takže v případě problému je třeba je neustále bombardovat. Co jsem se ale dozvěděl je že na poruchu mají 48hodin - zřejmě podle nějakých interních předpisů, takže v případě výpadku je třeba je neustále otravovat až přepnou váš požadavek do VIP fronty - volal jsem tam celkem 7x během 12hodin. Během provozu (1,5měsíce) se zatím objevil pouze 1 výpadek, který trval 18hodin. Jinak jsem spokojenej, FUP žádný a linka opravdu jede naplno 7/24. Uvidíme jak to bude vypadat za 1/2 roku až naberou dostatečný počet zákazníků.

tajemník (22.11.2005 21:21:20)

No mě to zabralo určitou dobu než jsem zjistil potřebný info, nejsem zrovna odborník přes telekomunikace, to jen nouze naučila Dalibora housti, a tak se ukázalo že pokud jde o nastavení toho Alcatelu 510i na IPoA, tak sice v něm ve výchozím stavu není, ale dá se do něj nahrát jako template (což je textovej soubůrek, tuším RFC1483.TPL) a to skrz webový rozhraní (není ani potřeba přes servisní konzolu), pomocí volby "Save and Restore Configuration". Nicméně bylo potřeba doplnit hodnoty VPI/VCI v seznamu v tom texťáku o 0/48 (zřejmě tam odkud ty templaty jsou, asi nepředpokládali, že může taky existovat kombinace jako 0/48). Navíc ty templaty existujou pro všechny možný režimy, a to jak pro firmware 4.2.x tak 4.3.x, včetně módů PPPoA (Telecom) a toho PPPoE, co má Telenor a co teď ČRa dává místo IPoA (jenže tyhle dva jsou v modemu i ve výchozím stavu, takže template ani není potřeba). Jenom bylo docela pátrání zjistit, že vůbec existujou a že se dají stáhnout z různých národních webů Speedtouche anebo opsat z diskusí (i když francouzských nebo latinskoamerických).