Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Po uplynulém měsíci šíleného rozcházení tohoto adsl od ČRa cítím morální povinnost trochu shrnout svoje zkušenosti pro všechny, kdo se rozhodují, jestli si pořídit tuto službu a snad tak někomu i poradit. Takže.Já jsem ten nešťastník, co tu poslední dobo

Po uplynulém měsíci šíleného rozcházení tohoto adsl od ČRa cítím morální povinnost trochu shrnout svoje zkušenosti pro všechny, kdo se rozhodují, jestli si pořídit tuto službu a snad tak někomu i poradit. Takže.Já jsem ten nešťastník, co tu poslední dobo

předseda (18.11.2005 06:20:51)

Po uplynulém měsíci šíleného rozcházení tohoto adsl od ČRa cítím morální povinnost trochu shrnout svoje zkušenosti pro všechny, kdo se rozhodují, jestli si pořídit tuto službu a snad tak někomu i poradit. Takže.Já jsem ten nešťastník, co tu poslední dobou nabízel výdělek tomu, kdo mu nastaví vše tak, aby mu to začalo chodit..Ne, že bych byl tak neschopný, spíše naopak,jsem nadprůměrně zdatný uživatel, ale prostě se mi to nedařilo a nedařilo.Abych to zkrátil.První dva týdny jsem sháněl modem, který by podporoval protokol IPoATM, přes který to jede, jelikož jsem z principu odmítl "obrovský výběr" z celého jednoho modemu, který ČRa nabízí..No a zbylé dva týdny už jsem strávil marným nastavováním všeho možného a hledáním někoho chytřejšího, než jsem já.Už z principu jsem odmítl zaplatit ČRa 2500 Kč za instalaci, která by měla trvat zhruba pět minut času...No a poté, co jsem naivně zavolal na tzv. "technickou podporu" a zažil neskutečnou aroganci, sprostotu a tupost "techniků" ČRa, tak už bych si od nich ten jejich modem nevzal ani zadara, navíc, když by bylo potřeba znova vyplnit formulář, poslat jim ho a sto let čekat, než ten jejich zázrak přijde...opravdu geniální postup.Marně se u mě doma vystřídali různí umělci, kteří v annonci tvrdí, že vyřeší každý problém s instalací či sítí...heh:) Bylo to velmi zábavné a každému absolutně nedoporučuju tyto lidi kontaktovat.Bohužel, i v klasickém servisu neměli ponětí, co je to IPoATM, takže asi tak.Poslední naděje jsem tedy upíral na toto fórum, ale docela marně.No, vše se vyřešilo poměrně zajímavě...Dnes večer jsem zapnul poč a net prostě šel...bhuhehehe....Takže po měsíci šíleného patlání s různými modemy a volání na vypatlanou "technickou podporu" ČRa, se ukázalo, že jsem měl vše správně nastavené, ale chyba byla zjevně někde na straně ČRa...No comment.Asi omylem našli chybku a nenápadně ji odstranili..Ještě den počkám, jestli nepošlou omylem nějaký omluvný mejl nebo tak něco a pak jen tak zkusmo napíšu reklamaci o ten měsíc, kdy mi ČRa připravili nastavovací modemové peklo zaživa...Stokrát jsem si říkal, že to mám vše nastavené dobře a nejsem žádnej blbec...a ono taky jo:) Rád bych teď všem, kteří uvažují o bluetone Premium, dal pár dobře míněných rad.Za prvé, ten první měsíc zadara dávají ČRa na samotné rozchození jejich služby:))) Pokud jste úplní začátečníci, rozhodně si objednejte modem i instalaci od ČRa, i přes ty vyděračské ceny instalace i modemu.Nedá se říci, že by samotné nastavování bylo nějak složitější oproti klasickému adsl, ale budete mít prostě jistotu. Pokud jste běžní uživatelé, tak si buď objednejte ten Cellpipe od ČRa, nebo už předem začněte shánět modem, který na 100% funguje pro protokol IPoATM.Dejte si pozor na nápisy, že modem podporuje IPoATM resp. RFC 1483, protože to zdaleka neznamená, že to s ním jde rovnou rozběhnout, zvláště usb modemy to jakoby "podporují", ale asi to nerozběhnete ani motorovou pilou, resp. nějakými složitými řešeními.Nezbývá, než koupit ethernet modem a já můžu tedy doporučit ten, co jsem zakoupil a jde mi to s ním, rád případně každému napíšu jednotlivá nastavení, je to "práce" na minutu, heh...Je zajímavé, že jsem za celý měsíc nenašel nikoho, kdo by to byl schopen nastavit...holt zlaté české ručičky.Tady máte odkaz na ten můj modem (Edimax AR7024), se kterým to na 100% jde, pokud nechcete podporovat zvůli a sprostotu ČRa: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31749 Můžu po tristních zkušenostech s modemy jako Alcatel Speedtouch 510i či D-Link DSL-360T tento modem jenom doporučit, technicky je hodně dobrý, také má opravdu skvělý manuál, výborné menu a na rozdíl od některých jiných ani nijak nepíská:)) Rozhodně bych asi už nešel do modemu, který nemá v menu přímo volbu protokolu IPoATM..Ale například u modemu D-Link DSL-360T se tento protokol skrývá pod volbou Static..a podobně je to i u některých jiných pod různými jmény. Pokud se vám to nepodaří rozběhnout první den, tak okamžitě volejte ČRa, aby to zkontrolovali u sebe, aby jste měli jistotu a zbytečně se netrápili jako já...ale s jejich "ochotou" se rozhodně nesetkáte, právě naopak, na to se připravte. Nakonec chci říci, že nějakou technickou podporu od ČRa rozhodně nečekejte a pokud se v počích moc nevyznáte(mno, i pokud se vyznáte, hehe:)) předem si zajistěte nějakého chytrého kamaráda na pomoc.Na technické podpoře ČRa sedí naprosto vymazaní a neochotní blbci, takže tam ani nevolejte, zbytečně budete platit 10 Kč za minutu debaty s volem, který ani netuší, co je to TCP/IP...Hlídejte si, aby vám mejlem poslali tyto údaje:pevná IP adresa, maska podsítě, gateway, DNS servery, VPI = 0 VCI = 48.Váš modem musí samozřejmě podporovat onen protokol IPoATM resp. RFC 1483.A jak to tak vypadá, ČRa v tom dělá ještě větší bordel a prý přejde na PPPoE..snad nám to třeba řeknou i den předem, heh.Stáhněte si ze stránek ČRa návod k nastavení Cellpipe, protože to je tak to jediné, co vám na "technické podpoře" ČRa řeknou..že máte mít modem a instalaci od nich...škoda mluvit. Sice některá menu u svého modemu budete mít úplně jinak než má Cellpipe, ale i tak by vám to mělo paralelně pomoci.Samotné nastavení by vám opravdu mělo trvat maximálně několik minut, pokud jste zkušenější uživatelé, takže pokud to tak nebude, chybu hledejte buď v nekompatibilitě modemu, špatném nastavení oněch od ČRa zaslaných údajů, nebo na straně ČRa. Tak to je asi vše.Po měsíci sprostoty od ČRa a jejich "techniků" jsem zjistil, že jsem narazil na ještě větší blbce, než lze doufat.Přeju všem, aby měli se zřizováním Bluetone Premium méně starostí a zbytečných tahanic než já, protože asi i právě proto, že je ona nabídka tohoto jejich adsl opravdu bezkonkurenční, tak se chovají opravdu bezkonkurenčně... Přeji všem hezký den a rychlý, bezproblémový net.

Anonym (18.11.2005 06:25:58)

Mno.Tak mi to nějak nevzalo název tématu, co se dá dělat. Tak teda sem: "Všem, kteří si chtějí pořídit adsl od ČRa Bluetone Premium".

Bezejmeny (18.11.2005 09:07:19)

hmmmm!!!!! sice nemam Bluetone Premium ale kezby se takhle kazdy zachoval a podelil se se svima vzkusenostma , opravdu SMEKAM !!!! :)

Klokan (18.11.2005 10:36:41)

Měl jsem podobný problém před rokem s ČTc. Koupil jsem si balíček s USB modemem s možností vrácení. Také vše fungovalo. Modem jsem vrátil, koupil jsem si ethernet modem a dva dny také vše fungovalo. Potom najednou ne, jely jen některé adresy. Na technické podpoře se se mnou bavili jen do okamžiku když slyšeli že nemám modem od nich. Také jsem něvěděl kde je chyba a také jsem volal obden zda není chyba někde u nich ..... abych to celé vyřešil, musel jsem si koupit opět balíček s jejich modemem abych mohl reklamovat službu jako takovou a nebyl odkázán na odpověď "že je to tím, že nemám modem od nich". Je to podobné jako u doktora kam jdete se slepákem a doktor se s váma baví jen do doby kdy mu na sebe prozradíte že jste kuřák a dál se vše odvíjí stylem "no jo, vy jste kuřák" :-)) Ale zpět k modemu. Protože to nejelo ani s tím jejich, dva dny mailování výpisů PING a TRACERT .... a po dvou dnech konečně funkční, prý špatně nastaveno na DSLAMu. No a modem mám dodnes :-)) Na druhou stranu až na tyto počáteční bolesti jsem dodneš spokojeným uživatelem ADSL od ČTc, neměnil bych.

Pavel (18.11.2005 12:27:12)

Ze se musis u CRa k ADSL Premium "prosekat", tak to uz tu bylo receno mnohokrat. Ale hlavne je dulezite, ze zatim nikdo nehlasi problemy s kvalitou pripojeni!!! Ale jinak dik za zkusenosti. Doufam, ze CO NEJDRIV taky napisu sve :)

Anonym (18.11.2005 14:17:28)

Patrne jste mel, bohuzel, smulu. Me vse fungovalo hned prvni den a tak, jak ma. Jen byl tedy problem s cestou - to mi sdeleno nebylo, az na placene infolince se pan zminil, ze VPI ma byt nastaveno na 0 bitu. Proste se u vas vloudila chybicka. No a lidi na infolince? Kdyby si clovek mel vybirat ADSL podle telefonni podpory, tak je bez Internetu.

Artec (18.11.2005 14:19:58)

Kdyby si lip hledal, tak tady na foru jsme Alcatel Speedtouch 510i na IPoA s jednim clovekem rozchodili za pomoci telnetu. Stejnak, podle me, je nejlepsi prave tenhle modem, i kdyz uz se neprodava.

y2k (18.11.2005 15:02:42)

Spíše si měl prostě smůlu a zrovna se něco nepovedlo. Skoro bych to viděl na problém přímo u Tebe doma, buď v Edimaxu (to je kapitola sama pro sebe),nebo mezi klávesnicí a židlý. Měl jsem delší dobu jiný model od Edimaxu, ještě v ANNEX A (6024A) a byl jsem poměrně spokojen, dokonce jsem ho dost protěžoval. Souhlasím s přehledným menu, poměrně slušným manuálem, ale jinak, jinak je to shit ! Dobrá čtvrtina deklarovaných funkcí zařízení nefunguje správně a nebo vůbec. Zápisy zařízení do konfigurační paměti jsou silně nesprávné a v mnoha případech způsobují nestabilitu, která se patrně projevila ve Tvém případě nenavázáním připojení. Na první a možná i druhý pohled vypadá Edimax hodně valně, ale po podrobnějším vyzkoušení také zjištíš, že máš levný krám. O technické podpoře se bavit nechci, ale kvalitativně je služba dle mého názoru velmi uspokojivá. Myslím, že je to momentálně to nejlepší, co náš východní trh nabízí. Dříve jsem velmi protěžoval Nextru over Telenor, ale nyní jsem již střízlivější a raději všechny potenciální známé a zákazníky tlačím do připojení od ČRa, je-li to možné. Telenor již není to, co býval dříve. Nick "A" si najde určitě nějakou uspokojivou výmluvu, ale dle mého názoru došlo po zapnutí FUP k radikálnímu snížení nakupované kapacity linky Nextry do Internetu. Dost možná je tato linka uškrcena globálně, již v Telenoru. Proto, ČRa je dle mého názoru dobrá volba a norma RFC 1483 je asi to nejlepší. Doufám, že opravdu nepřejdou na shitový PPPoE, který je teď hodně protěžován firmou ČTc a dalšími hloupými lidmy, kteří vůbec nevědí, o čem to je.