Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Co je na ADSL nejdulezitejsi ?

Co je na ADSL nejdulezitejsi ?

O.V. (23.11.2005 16:17:43)

Zdravim, chtel bych si vybrat nejaky ADSL, ale je strasne moc parametru, ktere bych musel porovnat a to je skoro nemozny srovnat. Muzete mi rict, podle ceho jste si vybirali ADSL vy ? Aspon nejdulezitejsi 3 veci, na ktere jste koukali pri vyberu. Jestli je to cena, rychlost, velikost providera, datovy limit, FUP, cena za nadlimity, moznost objednani bez platby za linku CTc, jestli je dobry koukat, co zrovna davaji k ADSL zdarma, jaky jsou dalsi pridruzeny sluzby zadarmo, jak to bezi lidem ktery znam a tak ... Fakt nevim, na co ma cenu koukat, jestli maji akcni nabidky cenu, nebo je nejdulezitejsi zaklad a tak. Proste poradte, podle ceho jste si vybirali vy. Dik

Pavel (23.11.2005 16:38:37)

Pokud vím, tak je to tu v položce "Nabídky připojení" hezky seřazené ne? Já jsem se vůbec o nějakým ČRa dozvěděl právě odsud :) Ale jinak jsem požadoval: bez Limitu, co nejrychlejší down i up, FUP po co nejvíce přenesených datech, cena do 1600,- s daní. Toť vše. Původně jsem chtěl Nextru ala Telenor FUN 4M, ale jak jsem psal, tak jsem tu narazil na ČRa Bluetone Premium 2Mbps/512kbps bez limitu (a FUP) za levněji než u Nextry a BEZ Telecomu. Sice to ještě nemám, ale snad to bude brzo a plně funkční!!!!! ;-)

WolF (23.11.2005 17:51:03)

1) pokrytí :-( 2) NO-FUP 3) Cena = Jediná volba NEXTRA 1M OFFICE

Wizard (24.11.2005 23:46:30)

přesně Nextra je nej, mám ji a sem spokojenej, bohužel mě to jede přes telecom :-(

adlson (23.11.2005 18:14:03)

hodne taky zalezi naco konkretne to chces vyuzivat, pokud na stahovani moc a moc dat tak je asi nejlepsi bez toho fupu nebo odesilat?- up stejnej jako down.. pokud jen na hrani her tak net sco nejlepsim pingem, tudis (bez kolisani rychlosti-agregace) atd..ale i 1:50 muze met hodne dobrej ping zalezi na lokalite. Dalsi veci vyjmenovals,modem zadarmo pri podepsani smlouvi na 1,2 roky,zrizeni za kacku, prikoupit si data za solidni cenu, jak to bezi lidem ktery znas,atd atd.. je toho opravdu hodne naco se ohlizet, ale vychozi je NACO ten net chci ?!!treba zjistis ze ti staci 5G namesic, tudis proc platit 10,nebo neomezeny-kolik chces ,,me osobne staci 10 NAD PRUMERNE!! vecinou mam kolem 3-6 a podle toho se zaridit.... ahoj

Anonym (23.11.2005 18:28:23)

Nejdříve si urči co od toho očekáváš a jak to budeš využívat.Doporučuji začít na nižší rychlosti a pak postupně přecházet na vyšší (zvýšení rychlosti je většinou zdarma,snížení se platí docela nemalým penízem).Pokud víš přesně kolik měsíčně přenešeš dat (počítá se upload + download) a dokážeš se krotit - vem variantu s datovým limitem. Pokud nevíš kolik přenešeš nebo se neumíš krotit (typicky začínající laik nebo stahovací notorik) - vem variantu s FUP nebo bez FUP. Doporučuji službu s maximální výpovědní lhůtou 1 měsíc (pokud nebudeš spokojený ,tak delší lhůta ti sváže ruce). Akční nabídku a akční ceny (dárečky atd.) ber jako něco navíc,jako takovou třešničku na dortu. Doporučuji variantu s agregací 1:50,na 1:20 můžeš přejít vždycky,opačně je to za poplatek. Zkus začít s rychlostí 512/128.Pokud jde o modem doporučuji modem s ethernetovým rozhraním,je jednodušší a stabilnější.Pokud jsi laik a nevíš jak nastavit PC,tak by ti USB modem mohl dělat problémy se stabilitou a byl by jsi rozčarovaný z funkčnosti připojení (rozdíl v ceně není tak zásadní,ale ve funkčnosti je obrovský),ethernetový modem jde také lépe prodat,USB modem prakticky neprodáš. A hlavně se řiď selským rozumem: 1) nic není zadarmo (i v akci zaplatíš plnou cenu ale jinak) 2) cena by neměla být rozhodující (rozdíl 100,- Kč by ti neměl zastřít zrak při výběru), jde o funkčnost

Anonym (23.11.2005 19:40:26)

urcite ber neco pres Telenor nebo bluetone premium, ADSL pres zluty mor je az nta nejposlednejsi volba!!!

Anonym (25.11.2005 07:48:10)

Ověři si jestli maji vše svoje, jinak při problemech budou svadět jeden na druheho.

tajemník (24.11.2005 16:20:04)

Tak tak. Důležitost jednotlivých parametrů závisí až na tom, co na tom hodláš dělat a k čemu to používat. Jestli spíš sosat, nebo spíš online rádio a TV, nebo online hry, nebo urputně surfovat. Pokud nemáš jasno v tomhle, nebo to tady nenapíšeš, nejde ti poradit konkrétně. Takhle ti můžu poradit najisto jen jeden parametr z těch důležitějších: CENA ;)

Licho (24.11.2005 21:17:33)

no asi nejdulezitejsim parametrem je jestli jedes pres telecom nebo jineho operatora (jako je telenor nebo bluetone). Pokud jsi pokryty telenorem nebo bluetone, ber je, je to urcite lepsi volba jak co se tyce kvality tak ceny. Pak uz zalezi jen na tobe jakou variantu a isp si zvolis. Osobne mam neomezeny (no-fup) 4mbit ADSL plus od tiscali a jsem po problemech s instalaci uz plne spokojeny.