Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Městské projekty: zájem o bezdráty trvá

Městské projekty: zájem o bezdráty trvá

Anonym (24.11.2005 00:00:00)

Budování městských sítí nejen pro propojení státní/městské správy, ale zejména pro levné rychlé připojení domácností i podniků k Internetu, jsme již několikrát psali. Protože se jedná o velice bujně se rozvíjející trh, musíme tuto oblast i nadále sledovat.

pepa (24.11.2005 16:22:55)

no tak teda jo.

Jožka - Vysočina (4.12.2005 17:38:04)

Vážení! Konečně se "na stará kolena", jak asi nyní jinak, že? dočkáme solidnějšího spojení resp. připojení na Internet. Záměrně píši I velké. Táhne mi na 70-ku, 7 let jsem učil na střední škole, kde rozvoj výuky vč. přístupu k Internetu bylo a je i nyní prioritou. Bez nadsázky lze říci že dokonce prestižní záležitostí vůči mnoha ostatním středním školám. Jedná se o ISŠS a U v Jihlavě. Cca před pěti lety jsem porovnával přístup k výpočetní technice (VT) s téměř stejnou střední školou v Plzni. Absolutně nesrovnatelné! Proč ale toto píši. V době mého nástupu na ISŠS a U v Jihlavě byly přípravy k bezdrátovému připojení na Internet v plném proudu. A tak před čtyřmi - pěti lety k tomu došlo. Tehdy jsem si říkal, proč musíme snášet my domácí uživatelé "blahosklonnosti" Telecomu a vždy čekat drahný čas, než-li jsme mohli být připojeni. Pochopitelně přes modem - dial-up! Nuže, čas oponou trhnul a víc jak desítka zájemců - uživatelů v malé obci Řásná u Telče může být na Internetu celých 24 hod. za rozumnou cenu. I přes tzv. "porodní bolesti" po připojení na síť. Ostatně, kdo z nás, velké uživatelské obce Internetu v ČR toto nepoznal, že? Nicméně lze konstatovat obrovský rozmach i přes nějaké ty obtíže. Pokud se týče přes co jsme zde v Řásné připojeni, tak to je jakýsi konglomerát. V každém případě se jedná o připojení do sítě pomocí DHCP serveru. Část sítě prakticky běží na TGNET. Za sebe jsem spokojený, pevnou tlf. linku mám pouze pro volání, případně nějaký ten fax. Dodatkem jen tolik, že VT jsem se začal zabývat již na VUT v Brně v letech 1961 - 1966 společně s předmětem programování - byť ve strojovém kódu na LGP 30! Od té doby nám uběhlo mnoho vody. A to je zatím vše, s čím jsem se chtěl v Vámi podělit. Příště snad více a při nějakém osobním setkání. Z Řásné (pod Javořicí) Vás zdraví kolega tak truchu z "branže" Ing. Josef Kubín DYSTAKON Řásná 65 T E L Č 588 56 Fone/fax: 567 379 469 Mobil: 720 569 795 e-mail: kubin.josef@tiscali.cz

Ing. Božislav Koloničný (5.12.2005 12:34:59)

Zdravím Vás pane inženýre. "Cestoval" jsem po internetu, chtíc se více dovědět o bezdrátovém připojení k internetu až jsem se dostal k Vašemu vyznání. Jak jsem jej četl, připomněl jsem si smá studijní léta v Brně Na VUT v létech 1965-1971. No a zejména jsem si vzpomněl analogový počítač MEDA, byl instalován na Antonínské, LGP 30 mi trošku za ta léta vypařil z hlavy a dále jsem si vzpomněl na programovací jazyky Algol a Fortran. Ten druhý jsem načas používal jcoby pracovník Výzkumného ústavu hutnictví a železa v Dobré u Frýdku Místku. Díky za článek