Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nejlepší ADSL modemy jsou 3COM

Nejlepší ADSL modemy jsou 3COM

Rouchi (24.11.2005 18:47:47)

podle mě má nejlepší ADSL modemy 3COM, mam 3COM http://alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=49397&CatId=18845196 mam tenhle modem a je naprosto dokonalej, podporuje snad všechny možnosti připojení ADSL (včetně PPPoA, PPPoE) je tam firewall, je možnost překládat jeho veřejnou IP adresu na více PC adt prostě naprostá spokojenost. (teda až na to že nemá odjímatelné antény.....)

Anonym (24.11.2005 18:54:18)

Vyvedu tě z omylu,nejlepší modem je : Speedtouch 510i .Všechny ostatní modemy mu nesahají ani po kolena.

Anonym (24.11.2005 18:55:53)

A ještě dodám jedno: 9 z 10 techniků ČTc doporučuje Speedtouch 510i,ten desátý doporučuje Draytek Vigor 2600GE.

Anonym (24.11.2005 19:00:33)

Já mam USB ZYXELa a nemám sním žádný problém, tak nevím co se pořád dohadujete který je rychleší, má menší PING....apod. Stejně za to může poskytovatel a né váš moden :-)

Tandy (24.11.2005 19:49:55)

mel jsem alcatel speedtouch 510i bez problemů a nyni D-Link G664T take bez jedineho problemu modemu. protokoly podporuje PPPoA , PPPoE, i zde zminovany IPoA, a nastavení wifini WEP, WPA, MAC atd.

Myšel (1.12.2005 03:39:08)

Buďte rád, D-Linky jsou děs a běs. Pravda, tenhle z nich není nejhorší.

Peterer (24.11.2005 19:01:40)

To se mi snad jen zdá, tebou vychvalované modemy má v nabídce pouze ČTc. A od něj bych tento modem nechtěl ani za 500,-. Asus, Well, 3Com, Microcom a pod. jsou daleko lepší a hlavně za nesrovnatelně nižší cenu. Ty musíš Anonyme být buď z ČTc a nebo jsi omezený a nemáš vůbec přehled. Co tak asi mohou technici z ČTC doporučovat, když nic jiného neznají!!!

Anonym (24.11.2005 19:27:01)

chyba musim jedine souhlasit s autorem threadu modem 3com mam pul roku a za celou dobu jsem s nim nemel jediny problem je VELMI jednoduse nastavitelny pres web rozhrani podporuje i IPoA s opet VELMI jednoduchou konfiguraci ( ne nejaky template u speedtouche - zkuste todle vysvetlit zacatecnikovi ). Umi vsechno co dobry modem umet ma vcetne. snmp,dmz,upnp vse jednoduse konfigurovatelny pres web. wifina (hmm nikde ji na speedtouchi nevidim) je vysoce konfigurovatelna od moznosti zabezpeceni (WEP,WPA,MAC adresa) az po zakazani SSID broadcastu

Anonym (25.11.2005 13:44:54)

Bohužel 3COM má dost nahouby příkazovej řádek. Ten speedtouch ho má stejně pohodovej jako cisco nebo junipr. Jelikož každej pokročilejší uživatel dělá s CLI tak to je to co má speedtouch navrh.

BuNka (25.11.2005 16:15:33)

Ja nevim k cemu bych prikazovy radek potreboval. Jednou modem nastavis a pak na nej preci nesahas ;-)

Anonym (25.11.2005 16:34:52)

A co nastaveni firewallu? A staticky pridelovani DHCP serveru? A vubec co kdyz chci nastavit neco specialniho nebo zdiagnostikovat linku abych mohl mit opravnenou reklamaci? Navstiv nekdy profiky at vis zac je prikazovyho radku loket.

BuNka (26.11.2005 16:52:58)

Ja vim co je prikazovy radek ;-) Me prikazovy radek zivi, ale jen rikam ze ho na routeru nepotrebuju. Nastaveni firewallu menim jednou za pulroku a reklamovat linku sem nikdy nemusel.

Anonym (3.12.2005 03:05:00)

ma to snad Linux firmware nebo k cemu to? Chodi to na Bluetone ADSL? Diky za prispevky

Anonym (3.12.2005 23:43:35)

Nema. Ale pokud donutis vyrobce at zverejni technickou specifikaci tak urcite mit brzo bude. Cisca taky nemaj linuxovej firm a sou spicky. To je trestny mit dobre odladenej closed source firm? Speedtouch umi vsechny ctyri typy spojeni na adsl.

tajemník (26.11.2005 00:50:20)

No slušnej je, ale nejlepší - to bohužel asi ne. Já jsem s ním celkem spokojenej, ořezanej není, nepadá a firmwary má celkem jdou, i když ty nový mají poněkud pomalejší GUI (což se překousne, zas toho umí víc). Jenže za tu cenu by měl umět třeba to IPoA nebo rovnou z fleku, teda z "easy setupu", pro domácí uživatele, kde se nepočítá s tím že jsou "pokročilejší". Tím spíš když se píše ve specifikaci že ten režim podporuje - ne až po úpravách a to ještě jen díky nastavením a zmiňovaným templatům, které není zrovna nejsnazší najít, protože na výchozím webu nejsou, až na jiných. Kdo zatím internet nemá, ten si je neopatří. To není zrovna user-friendliness za tu cenu. Kdybych ho neměl už od dřív na PPPoA, tak bych se dneska asi poohlíd po něčem jiném, třeba nějaký z Linksysů nebo Ovislinků, pokud to IPoA umějí, i když teď už to naštěstí není třeba, s tím PPPoE. Na 3Com se dá spolehnout co do kvality, to se s poddimenzovaným Santisem nebo (pseudo)Asusem nedá srovnávat. Bude dražší, naštěstí je to pořád cenová úroveň SOHO a ne profi jako to Cisco.

Anonym (26.11.2005 01:40:45)

IPoA není zrovna běžný protokol (mimochodem ST510i ho podporuje),mnohem používanější je PPPoE,PPPoA nebo PPTP a ty jdou nastavit z web GUI.Je nejlepší stabilitou a výkonem a to je u routeru mnohem důležitější než "easy setup" pro masy,který se dá vytvořit třeba oním přednastaveným templatem.

tajemník (26.11.2005 15:59:19)

však to už tu je mnohokrát napsáno, že umí běžnější protokoly PPPx, i PPTP, i že podporuje IPoA. ale jednou je z kategorie "domácích", to znamená mimojiné "pro lamy", takže je jedno jestli je IPoA běžný protokol nebo ne, ale jednou z nejdůležitějších věcí v téhle kategorii je že když jednou něco podporují, má to být srozumitelně nastavitelné právě pro lamy a to "easily". že si s tím každej trochu šikovnější poradí pomocí templatů, to je fajn, ale to se od lamy očekávat nemůže :) a to je právě jedna z mála, ale přesto slabost tohohle modemu, zatímco některých jiných ne. víc k tomu můžu těžko něco dodat

Anonym (26.11.2005 20:00:38)

Ono aplikovat template pro lamu je ještě jednoduší než cosi proklikávat. Stačí k tomu kratičkej návůdek. Anžto ftp klienta obsahují samotný windows teda ms imploder a pak stačí danej soubor přetáhnout, táááák a je to!

Anonym (28.11.2005 07:43:57)

PPTP se používá na ADSL? To je mi novinka! To jako jeden magor mi říkal že na GPRS se používá PPP. PPTP je jenom mezi modemem a compem. U GPRS je jenom mezi mobilem a compem - mobil je PPP server kterej to přecvočkovává do GPRS:

tajemník (26.11.2005 00:50:20)

No slušnej je, ale nejlepší - to bohužel asi ne. Já jsem s ním celkem spokojenej, ořezanej není, nepadá a firmwary má celkem jdou, i když ty nový mají poněkud pomalejší GUI (což se překousne, zas toho umí víc). Jenže za tu cenu by měl umět třeba to IPoA nebo rovnou z fleku, teda z "easy setupu", pro domácí uživatele, kde se nepočítá s tím že jsou "pokročilejší". Tím spíš když se píše ve specifikaci že ten režim podporuje - ne až po úpravách a to ještě jen díky nastavením a zmiňovaným templatům, které není zrovna nejsnazší najít, protože na výchozím webu nejsou, až na jiných. Kdo zatím internet nemá, ten si je neopatří. To není zrovna user-friendliness za tu cenu. Kdybych ho neměl už od dřív na PPPoA, tak bych se dneska asi poohlíd po něčem jiném, třeba nějaký z Linksysů nebo Ovislinků, pokud to IPoA umějí, i když teď už to naštěstí není třeba, s tím PPPoE. Na 3Com se dá spolehnout co do kvality, to se s poddimenzovaným Santisem nebo (pseudo)Asusem nedá srovnávat. Bude dražší, naštěstí je to pořád cenová úroveň SOHO a ne profi jako to Cisco.

Anonym (25.11.2005 13:43:18)

Milý hloupý. Nejlepší ADSL router je Cisco 1751 s ADSL modulem.

Anonym (25.11.2005 19:23:11)

jenze ten je trochu hodne v jiny cenovy kategorii

BuNka (25.11.2005 16:12:24)

Jo modem je celkem super(mam ho skoro rok), ale uz me tam odesli 2 zdroje. Jeden asi po dni a druhy nedavno.Uz sem to ani nereklamval a koupil si kvalitni stabilizovany zdroj a zase valim.

Rouchi (25.11.2005 22:36:09)

jj zdroje dělaj špatný, taky mi odešel, ale já jelikož mam doma PC (server), kterej běží pořád tak jsem ten modem zapojil přes zdroj tohodle PC a zatim to jede už dva měsíce v klidu.... ale souhlasím že zdroje k němu dávaj asi slabý...

Anonym (26.11.2005 12:11:25)

Už zanechte prosím reklamy na Alzasoft ...... pamatujte na monimu.,

Anonym (26.11.2005 12:41:40)

nj monima taky sem u nich hodne toho nakoupil. ale alzu alzu este pamatuju kdyz to byl jenom malej kramecek v delnicky u delvity :) (v ty dobe mela monima taky malou bunku v holesovicky trznici)

Anonym (26.11.2005 12:55:29)

A ty fronty, co jim vedli az pred kram .... ;)

Anonym (26.11.2005 19:36:41)

Netvrdím že modem 3COM je nejlepší ale za rok co ho mám jsem ho od nastavení nijak nekonfiguroval. Funguje bezvadně, stovky hodin připojení v kuse.

Anonym (26.11.2005 23:24:53)

Jaký smysl má tenhle tvůj příspěvek do fóra???

Anonym (27.11.2005 09:58:04)

informovani ostatnich o kvalitnim dsl modemu. myslim ze to je prispevek ktery na dsl.cz forum sakra patri

Anonym (27.11.2005 18:46:37)

Podle mého názoru je příspěvek typu "3com je nejlepší" k ničemu, protože: modemů, které umí PPPoA, PPPoE, je tam firewall, je možnost překládat jeho veřejnou IP adresu ... atd. je strašná spousta. Já mám WELL PTI-840 a jsem s ním maximálně spokojený, ale určitě bych si netroufl tvrdit, že je nejlepší. Pro každého znamená "nejlepší" něco jiného: pro jednoho, že je modem co nejlevnější, pro druhého, že umí omezovat rychlost na portech, pro třetího, že firewall má hodně možností, čtvrtý potřebuje odnímatelnou anténu atd....

Anonym (27.11.2005 21:28:42)

tech modemu je strasna spousta ano. ale jenom minimum z nich dela svou praci doopravdy dobre a bezproblemove

Anonym (28.11.2005 07:41:22)

Minimum bezproblemovych modemu se dodava na cesky trh.

Anonym (28.11.2005 21:18:06)

Hned v první reakci čtu: ...tak s tím rozhodně nesouhlasím. Měl jsem 3Com s FW 1.28 a 1.29 a rychle musel pryč. Problém byl s chováním NATu a firewallu... Takže 3com není nejlepší podle první reakce a je nejlepší podle autora příspěvku.... Znovu tvrdím: co je nejlepší pro jednoho, není nejlepší pro druhého!

Anonym (26.11.2005 23:46:22)

příště napiš rovnou odkaz na Alzu a nech si ty kecy okolo

Petr (27.11.2005 13:20:40)

Tak s tím rozhodně nesouhlasím. Měl jsem 3Com s FW 1.28 a 1.29 a rychle musel pryč. Problém byl s chováním NATu a firewallu, který občas zbytečně blokoval komunikaci. Na domácí použití je asi dostatečný, ale jakmile někdo potřebuje zprovoznit komunikaci z internetu na svůj počítač, tak se začnou projevovat problémy. Tedy pokud to už nevyřešil nový firmware.

Anonym (27.11.2005 15:40:10)

Nebo jsi taky nastavoval něco špatně :))) Firmware maj už tuší v 1.35

Petr (28.11.2005 23:31:24)

Můžeš si to myslet a můžeš se o tom přesvědčovat :o) Přeju vám, aby jste nenarazili na limity modemu. Mohu tě ale ubezpečit, že nastavení jsem měl správně a hodně si dávám pozor, než bych něco podobného napsal. Dokázal jsem to snadno zreprodukovat změnou jednoho nastavení, které jsem ale potřeboval. A jak jsem napsal, možná to novější firmware vyřešil. Problém modemu byl konkrétně s NATem, protože u veškeré odchozí komunikace měnil porty podle potřeby. Pak jsem třeba nemohl na vzdáleném firewallu nastavit, že komunikace z určité adresy a určitého portu je povolená. Přitom běžné je, že se port změní až v případě, kdy je stejný port používaný jiným spojením. Takové chování mi pak nedovolilo používat OpenVPN bez zbytečné díry do firewallu na vzdálené straně. Já sám třeba nedám dopustit na ZyXel (samozřejmě mluvím o routeru s LAN rozhraním)

anonym (29.11.2005 18:49:33)

Ty asi fakt děláš reklamu pro alzasoft, modemu je skutečně dost a je jen na uživateli co od něj očekává a kolik je ochoten za něj dát. Taky je pravda, že ne každý je bezproblémový. Já jsem vyzkoušel dost modemu a nakonec svým známým doporučuji některý ovislink router, který je vyroben pro Českou Republiku a vše nastavuje automaticky a v porovnání s ostatními modely je cenově velmi příznivý.

Rouchi (30.11.2005 09:34:10)

sorry alzasoft byl první obchod kterej mě napadl , jinak to maj ještě na www.pator.cz nebo na www.aspa.cz, a jinak mě nic dalšího nenapadá, na tom alzasoftu ho maj docela i slušně popsanej tušim....

Myšel (1.12.2005 03:38:00)

Gratuluji Vám, že Váš modem 3com funguje a má všechny základní funkce. Skutečně kvalitní ADSL modemy jsou ale od úplně jiných výrobců. Já to mám na rozdíl od Vás ověřeno na "trochu" větším vzorku. :o)))

Petr (1.12.2005 17:50:05)

A nechcete se podělit? Nejen o výrobce, ale i zkušenosti? Jinak totiž podobné příspěvky jsou jen bezvýznamným výkřikem.