Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IOL Broadband 512/128 10GB vs. Internet Expres Sprint 1024/512 (FUP2-4)

IOL Broadband 512/128 10GB vs. Internet Expres Sprint 1024/512 (FUP2-4)

Kapr (3.12.2005 19:24:54)

Chtěl jsem z cenových i rychlostních důvodů změnit svůj IOL Broadband, kterej jednak kapacitně vůbec nevyužiju a vyšší rychlost u Internet Expresu je za menší peníze. No a jsem z toho paf!! Technici mi velmi tajuplně doporučili tuto změnu zvážit. Proč když mám Broadband jdu na Expres ???!!! Můj argument, že jdu s rychlostí nahoru (512-1028) a penězi dolů (1335-951) je moc nezlomil a doporučili mi snížení limitů na Broabandu na 6 GB nebo 3 GB a doplácet na převis 2 kila než jít na Expres. Telecom změnit nemohu. Dík za názor.

PzVPanther (3.12.2005 19:58:08)

Nechteji prijit o penize :-) Jinak si to vysvetlit ani nejde. Sprint je urcite vyhodnejsi, zvlaste pokud nevyuzijete ani tech 10GB.

MeTo (3.12.2005 21:07:42)

No, ono prece i v pripade dat se prilepsi.... Nyni ma 512 s limitem 10GB.... za nizsi cenu byl mel Sprint, kde by mel "limit" 16GB, a navic 8GB dvakrat rychlejc... .. pokud se to snazili vymluvit poslal bych je do haje, neni jediny duvod zustavat na drazsi a "horsi" sluzbe...

Kapr (3.12.2005 21:34:01)

Dík. Právě tomu nerozumím. Koukal jsem na agregace a tak ... no .. kde se za nic neručí, tam se taky blbě něco posuzuje. To chce info z praxe :-))). U Sprintu je FUP-hup na 2 GB a 4 GB /týden - to jde. Jediný nebezpečí vidím v nejisté rychlosti, ale že by ji nechávali padat pod mojí momentální - to snad nééé. Dyť ty systémy jou stejný. Je nějaký technologický rozdíl mezi Broadband a Expres ????

MeTo (3.12.2005 22:24:38)

Jedinej znamej technologickej rozdil je prave v uplatneni limitu.... u broadbandu mate proste X GB na mesic.... u IE si proste nemuzete stahnout deset giga za tejden, ale v pripade velky potreby neco tahat si to musite "rozvrstvit" po tydnech, i kdyz myslim ze 4GB na tyden jsou v ramci telecomackejch fup jeste prijatelny.... Jasny, 64 je sice taky rychlost, ale mizerna :))) Jinak by tam rozdil bejt nemel.... pokud dobre vim tak se nekde psalo ze agregace a vsecko tohle jde dohromady, takze pokud ma problemy IB tak by mel mit i IE a naopak.... ale tech "problemovejch" dnu, kdy rychlost sla dejme tomu na polovinu, je vazne uplny minimum. Hodne ale zalezi teda na lokalite.

Kapr (4.12.2005 12:03:17)

Hm. To je asi fakt. Rozdíl 400,- měsíčně možná stojí za případný překvápka (když, jak vidím, nejsou asi tak častý :-). Technologický "dropauty" jsou blbý, ale dají se pochopit. Víc mně dycky zdvihne "obchodní úskok" typu, že jsem si někde něco nepřečet na odkazu z odkazu. A mé chování naznačuje že při trendu množství stahovaných dat bych překročil brzy limit - tak mi někdo pomůže snížením rychlosti :-))))))))))). Jdu do toho.

MeTo (4.12.2005 13:13:05)

Nenechte se od nich odradit :) Ale pokdu vam jel dobre IB, tak nevidim duvod proc by nemel IE.

PzVPanther (4.12.2005 01:17:43)

Ja za tech 9 mesicu co IE mam jsem mel asi 2 vypadky rychlosti, jinak stabilni rychlost 110KB/s,takze v pohode.Toho bych se nebal.

Kohn (4.12.2005 01:48:04)

To se necháte takto vydírat? Takový hnus za tolik peněz? Rychlost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 719.3 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 5.6 Mbps Wi-FI za 490.- Kč s DPH + Vlastní herní server Vlastní WEB hosting Vlastní e-mail Funkční VOIP atd..

Anonym (4.12.2005 02:59:31)

nj pochval se jaký máš štěstí. Kolik lidí má asi takovou možnost ?? Kdyby aspoň 50% tak už telecom zkrachoval nebo nabídnul pořádné služby

MeTo (4.12.2005 13:12:16)

Kdy uz konecne lidi pochopi, ze kdyz je otazka ohledne ADSL, tak tady nema co delat vejtaha co ma sdilene wifi za par slupek. At si zalozi tema "Wifi, pojdte se vytahovat", a tam at si tlacha jak chce.... To ze nekde nejakejch dejme tomu sto lidi bydli v dosahu nejakeho wifi providera ktery opravdu stoji za to, to je sice dobre, ale me, a rekl bych ze i kopu dalsich lidi, to vubec nezajima. A jen tak navrch : ne vsude musi byt poskytovatel bezdratu lepsi jak adsl.... Takze prvni veta postrada smysl.

Anonym (4.12.2005 14:49:22)

jj přesně tak u nás je taky Wifi a je to 500kbps ale sdílený z X-lidmy = pěknej hnus to moje ADSL jede aspoň stabilně max -20%

petr (4.12.2005 15:33:25)

jenomze ono to "posrane wifi" jede vecinou lepte nez to vase super skvele adsl, protoze pokud srovnas nekoho kdo plati treba jako ja 400 za sdileny 3/1 Mbit a jede mi to stabilne kolem 1.5 Mbit tak bych chtel vedet kdo za tu cenu ma neco podobneho jo a abych nezapomel sou rozjete ftp servery takze to jede ete rychleji nez net(takze se moc nestahuje z venku ale ryhlosti 11 Mbit po vnitrni siti)

MeTo (4.12.2005 15:41:26)

Ja netvrdim ze wifi je posrane, a stejne tak netvrdim ze adsl je super skvele, pokud umite cist.... Jen rikam ze toto je forum o adsl, a navic thread o adsl, tak nevim co sem porad nekdo plete wifi.... pokud by ty skvele nabidky byly v cele cr tak si telecom samozrejme ani neskrtne, ale nejsou, tak nevim proc to sem porad nekdo plete, snad aby si zlepsil sve ego jaky je to machr ze ma zajimave pripojeni.

petr (4.12.2005 17:00:54)

ja jenom narazim na to ze vsichni co maji adsl nadavaji ze wifi je na nic(mozna tak v praze a velkych mestech bo tam je to zarusene) ale taky je hodne mist kde nabidky na wifi sou lepsi nez na adsl. sice je pravda ze dochazi nekdy k vypadkum ale kdyz to nejdede do 10 minut tak se nic nedeje :-)

MeTo (4.12.2005 17:11:28)

Ta narazka ale asi nemela co delat v tomto threadu, protoze tady se to neresi, ja jen psal ze nechapu, ze kdekoliv se resi cokoliv o ADSL, tak tam naky "wifar" napise jakej je king ze ma 9999Mbps za 1kc atd :))) Ono takle... ADSL, resp. xDSL, samo o sobe je dobra vec, akoratze nas mily telecom ho tak trochu "zdegeneroval" :)) (128kbps ma do vysokorychlostniho inetu fakt daleko :)) takze ceske adsl je trochu o necem jinym nez to co je ve svete, a proto je tady tak hodne wifi siti. Hlavni je ale proste dostupnost.... kazdy si vzdy vybere to, co je v jeho lokalite nejlevnejsi a hlavne dostupne...

Kohn (4.12.2005 22:37:40)

Nešlo mi o chlubení. Je to přesně o tom o čem píše MeTo. U nás v ulici Telecom zbastlil linku tak, že na ní nejde spustit ani ISDN. Na ústřednu vidím z okna, cca 500m. Navěsili nadostatečný kabel na sloupky el. vedení a JME jim nepovolily výměnu na jaře 2004. Dodnes Telecom čeká až někdo ze zákazníků zaplatí přeložení linky se vším komfortem. Bohudík už zákazníkem žlutého molocha nejsem.

MeTo (4.12.2005 23:07:05)

Nj, nekde muze byt problem i toto.... coz ale dokaze vazne nasr.t... Ja myslel hlavne to ze jak telecom prezentuje 128 jako vysokorychlostni, to je spis vysmech. Ja mam teda nastesti draty v pohode, protoze na panelakovejch sidlistich nastesti problemy vetsinou nejsou, takze IE Sprint bezi v pohode, i kdyz teda uz asi jen tejden protoze uz je objednanej net od Karnevalu :))

BWs (4.12.2005 14:20:57)

S wifi jdi do haje znamy to ma v praze na Brevnove (Arachne) jako prechod nez bude mit CRa a rikal me ze ma limit 2 GB na den pak mu to snizi z (2Mbitu na neco pomalyho). Caste vypadky..no proste wifi, dekuji nechci. Ale chapu, ze kde neni jina moznost, tam se wifi hodi. Mimochodem v Praze je to uz stejne zaruseny jako prase, co jsem u neho koukall na kazdym kanale jedno ale i vice APecek.. Bluetone rulez :o)