Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Telenoráci a Nextráci, jsme v prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .................................

Telenoráci a Nextráci, jsme v prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .................................

y2k (7.12.2005 17:19:16)

http://www.nextra.cz/cz/o_firme/tiskove_centrum/archiv_tiskovych_zprav/zmena_vlastnika_spolecnosti_nextra_a_telenor_networks Není co dodat, rok musejí dodržet původní smlouvy a pak sbohem a šáteček..... Co Ty na to "A", už si hledáš novou práci ????

y2k (7.12.2005 17:21:43)

Bože, jak jsem to zadal to téma, sorry za mezery :-)

Copy83 (7.12.2005 17:30:57)

hmm me neco rikej pingy 900 a rychlost 377 kb technici z GTS se zacina hrabat v siti ... :((

A nebo B (7.12.2005 19:22:56)

Technici GTS se jeste v nicem nehrabou :-) ... bude novy "yntelygentni" FUP ;-))))

Anonym (8.12.2005 07:40:29)

Nj tak nakonec bude nej poskytovatel TELECOM :-) Ale co stejně min rok bude OFFICE neomezenej a můžu vesele luxovat net :-)

A (8.12.2005 08:32:45)

Zklamu Te, kdyz si PORADNE prectes smlouvu, zjistis, ze zavazek je jen z TVE strany :-))))

Anonym (8.12.2005 10:58:19)

nj, ale jde o firemní ADSL, takže i ti dementi GTS tam snad nedají FUP akorát typuji, že nabídku přes ČT zruší nebo zdraží na min 3000 bez dph (tak jako u teleshitu a z velkou slavou oznamí, zmenšení agregace z 1:50 na 1:20) ale to mě je jedno já budu rok platit pořád jen 1690kč (bez dph) :-)

A (8.12.2005 13:07:41)

To Te taky zklamu, po opravdu detailnim prozkoumani zjistis, ze se muze zmenit i cena ..

Anonym (8.12.2005 15:19:11)

To snad ne !!!?? U FUN tarifu jsem taky platil 690 i když 3 dny po podpisu zdražily na 990 :-). Tak porč té možnosti nevyužily ? Myslím, že je platná cena, která je při podpisu (tak nějak to tam je) a tu musí dodržet, a pokud ne ,mužu dát vypověď bez postihu.

y2k (8.12.2005 16:35:13)

Mohou si dělat co chtějí, v podstatě.... Ale součástí kupní smlouvy pro společnost GTS je klauzule, že musejí ponechat rok služby beze změn. Takže rok bude síť snad dobrá ...........

Anonym (9.12.2005 07:19:43)

A pak nás spasí naše žlutá obluda ? ADSL2+ ? Ale zase u nás je možná i nabídka tipu 10mbit ADSL z 4 GB týdením fupem :-) takže by jsme zustaly tak kde jsme u zasranemé omezování.

nick (10.12.2005 00:19:27)

rok budou beze zmen parametry, ktere mas ve smlouve...ale jsou i nastaveni, ktere ovlivnuji chod a ve smlouve je nemas... je agregace 1:40 a jedna ku ctyriceti...myslim, ze mi rozumis ;)

Anonym (8.12.2005 08:24:01)

No jasně, beztak zase něco ve stylu "když stáhnete nadprůměr, tak bude aplikován fup" a průměr nebude známej. Nebo na http, smtp a pop3 bude nominální rychlost, na všechno ostatní padesátina. Achjo, co jsem komu udělal, takhle přece boj o zákazníka nevypadá :-(

A (8.12.2005 08:58:58)

A proč by nemohlo být obojí dohromady? :-)))

y2k (7.12.2005 20:43:00)

Tak povídej povídej, jak to bude ????

Laky (7.12.2005 23:32:39)

Ja osobne podavam vypoved, diky Bohu ze je tu dostupna konkurence ke ktere prejdu... GTS, dekuji, ne. Ta fup bude desna.

Anonym (8.12.2005 15:17:37)

Taky se mi to začíná hodně hnusit, že GTS kupuje všechny operátory, ale s tím, že půjdou s cenami v síti telenor nějak rapidně moc nesouhlasím, jelikož nabízejí službu GTSL je to ADSL v jejich vlastní síti omezená pouze na Prahu 1,2 a ostravu, ale ceny přípojek jsou snad výhodnější něž dávala Nextra na telenoru a navíc je to snad i bez agregace, tudíž naopek jestli připojí Telenor do svojí sítě GTSL tak si myslím že by se mohlo začít svítat na dobré časy a ne tak kragické jak tu všichni píší..... a jelikož já mám sám ADSL od GTS tak můžu potvrdit, že mi to chodí poměrně dobře....ale koukněte na to GTSL a popřípadně zavolejte na info linku, ať se operátoři nenudí.... : http://www.gtsnovera.cz/cs/produkty_sluzby/internet/gtsl.shtml

Anonym (8.12.2005 16:43:49)

Má to jistě dost svých negativ ale jsou zde i pozitiva. Člověk musí brát věci i z té pozitivní stránky. Tak třeba taková velká společnost může být dosti velkou pákou na ČTÚ. Může si také dovolit jít do velkých soudních sporů s ČTc.

Zajda (8.12.2005 16:46:20)

Pardon. Anonym=já

Anonym (9.12.2005 07:14:32)

No právě že pro gts tak zmizela konkurence. Nechápu jako proč by měli tlačit na čtú nebo cokoliv dělat, když maj o druhého nejsilnějšího konkurenta míň. Primárním posláním každé firmy je vytvářet zisk, tak mi není jasný, proč by se snažili snižovat ceny a zlepšovat služby, když by jim to jistojistě zmenšovalo zisk. Zamysli se nad tím, jak bys rozhodoval, kdyby to byla tvoje firma.

Zajda (9.12.2005 08:23:48)

Zamyslete se nad tím. Zkuste vidět věci v širších souvislostech. Myslíte že GTS bude mít zisk z toho že zákazníci půjdou k telecomu? No to asi těžko. Primárním cílem tedy bude snažit se přetáhnout stávající zákazníkyk sobě. Což lze jen nižšími cenami a lepšími parametry služby. Aby mohla mít GTS alespoň stejné ceny či o málo nižší ceny a lépe si regulovat parametry služby(což by byl sice nezákonný kartel, ale budiž, děje se tak u těchto molochů), tak se musí přitlačit na ČTÚ(LLU, bezlimit u IP a bitstream accesu) a nebo se soudit o cokoliv s ČTc(vždy se něco najde). A ČTÚ vám nenastaví podmínky tak, aby zvýhodňoval jenom GTS a ČTc;) Tím pádem z toho něco budou mít i ostatní operátoři. Tlak velkých molochů dokáže mnohem víc než nějaká nařízení z EU. Ti na to,narozdíl od menších operátorů, mají prostředky. Pro ně je to určitým způsobem reklama a zviditelnění.

Anonym (9.12.2005 12:01:52)

Proč by chodili lidi k telekomu? Nevidím jediný důvod, aby lidi masivně odhlašovali a šli k telekomu, nebo tam kde je pokrytí telenoru šli noví zákazníci k telekomu. To mohou jen ti neinformovaní a to je jejich problém, nikoli poskytovatele, ten více než nějakou informační kampaň o dostupnosti telenoru udělat nemůže. No a čtú? To už jsme viděli k čemu tady tento úřad máme. Takže rači nebudu rozebírat detaily, nebo bych se z těch jeho rozhodnutí a agumentů musel vyzvracet. Ti lidi tam vůbec neví která bije a neuvědomují si, že je rok 2005, a/nebo berou tučné úplatky.

Zajda (9.12.2005 13:00:25)

Telecom byl uveden jako IMHO reálný příklad. Protože běžný neinformovaný člověk, který bude nespokojen s GTS(parametry/cena) zvolí s největší pravděpodobností jiného velkého operátora, který se bude snažit GTS konkurovat. Malí operátoři si také nemohou dovolit takovou reklamní ,,masáž", a tak k nim přicházejí pouze lidé, kteří jsou podrobněji informováni a IT jsou blízké jejich oboru. Těch je samozřejmě málo. Ostatně poslední statistiky mluví jasně. 80% přípojek je od ČTc.

Anonym (9.12.2005 13:47:19)

Ale jestli uplatní všude ten jejich inteligentní FUP tak je Telecom zlatej, tam aspoň víte na čem jste / kolik můžete stáhnout

y2k (9.12.2005 16:59:40)

Také se trošku obávám, co se bude po roce, do kdy musejí ponechat služby beze změn dít. Předpokládám, že budou chtít sjednotit své služby. Dle mého názoru připadají do úvahy dvě možnosti : Sjednotí služby na sítích Telenoru se službou GTSL (což se asi stane, ale domnívám se, že agregace rozhodně nebude 1:1 a linka nebude bez FUP). Pak nastane dle mého názoru agregační poměr 1:40 a FUP bude Inteligentní s limity současného Telenoru. Služby na sítích ČTc sjednotí na své podmínky služeb, které také jedou přes ČTc. Druhá varianta bude, že převedou veškeré služby na parametry, které mají současně nastavené na sítích ČTc. V každém případě se bude jednat o výrazné zhoršení poskytovaných služeb. Raději to nechci ani domýšlet, protože jsem v tomto silný pesimista. GTS vždy patřila k těm nejhorším a pochybuji, že se něco změní. To už bude pravděpodobně lepší služba, kterou bude nabízet Telecom :-(

Anonym (9.12.2005 18:50:03)

jj stím souhlasím. Sand se z nastupem ADSL2+ něco změní. Třeba se TeleSHIT vytáhne a nakope prdel GTSku i z jejich inteligentním fupem

Copy83 (9.12.2005 22:05:10)

to zhorseni sluzeb uz prislo :( (aspon ke mne) od ctvrtka mi na vecer klesa rychlost internetu na cca 350 Kb a pingy mam 500 a vys - takze si nezahraju ani ho*** (me pripojeni je Nextra FUN 4M) PS: a hadejte kdo byl muj minuly poskytovatel od ktere sem tak rad odesel ....... GTS a ta cubka si me zase nasla

Anonym (9.12.2005 23:10:06)

Smrt a GTS si tě vždycky najde.

Anonym (9.12.2005 07:30:43)

To je super GTS i stím jejich pošahaným inteligentním FUPEM. Proč nás tady každý musí vojebávat, nestačí Telecom oni i zahraniční oprerátoři musejí dělat stejný prasárny :-( A´t ten svuj FUP zapnou i na západě ! Tam by je stím každý poslal do .... A pak co by dělali chudáci z RIAA a MPIA :-) To by byla ta nej ochrana na světě :-)

Anonym (9.12.2005 08:50:16)

Ale tady každý drží hubu a jen na foru plive jedy, tak se nediv, že se tady děje přesně todle, když si všechno necháte líbit.

Anonym (9.12.2005 09:04:54)

Kur...... co tady vy koko.... pořád strašíte s FUPem GTS je sice debilní, ale já mám ADSL od GTS už rok a FUP na mě nikdy nedali a to že jsem stáhnul i víc než 8 GB jede to pořád stabilně, a jestli nebudete líní tak si všimnete že to podělaný FUP dávaj jenom na platformě Českého telecomu, což neznamená že bute takový FUP i na platformě telenoru, tak si počkejte co GTS udělá a pak nadávejte.......

Anonym (9.12.2005 11:02:45)

8GB za rok, to se nedivím, že nemáš FUP :)