Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Komunikační cesty internetu 2: VoIP

Komunikační cesty internetu 2: VoIP

Anonym (14.12.2005 00:00:00)

Internetové telefonování není již jen doménou nadšenců a „garážových“ firem. I velcí poskytovatelé internetových služeb pochopili, že na VoIP telefonii lze vydělat slušné peníze.

Rowan (14.12.2005 09:13:04)

Používám Skype a jsem spokojenej nadmíru. Pevnou jsem zrušil již od té doby, co mám WiFi a s voláním není jedinný problém. Horří je, když je ve špičku přetížená síť, to se to pak seká jako prase...no ale večer vklidku

Anonym (14.12.2005 12:17:17)

Skype může používat jen ten kdo neví o VoIPbusteru. Do 20 zemí volání na pevné linky zcela zdarma, ostatní sazby mnohem levnější (např. volání na pevné linky v ČR 35 hal/min, Skype 80 hal/min) Holt Skype má větší reklamu

Ota z Fota (14.12.2005 12:46:37)

No jo chlape, ale co kvalitka hovoru? Jde to srovnávat? A co šifrování? Skype ho má...

Anonym (14.12.2005 13:12:29)

Kvalita hovoru je naprosto stejná. VoIPbuster je navíc nesrovnatelně rychlejší při vytáčení - vytočené číslo zvoní hned, u Skypu často čověk čeká 15-20 vteřin. Kromě toho puštěný Skype využívá připojení jiných a ubírá rychlost. Nevím k čemu je dobré šifrování ...

Ota z Fota (14.12.2005 13:45:14)

Diky za info, ja zkousel pred casem bezplatnou verzi VoIPBuster, ale nedalo se to pouzit, protoze to bylo stale pretizene, diky za tip, jdu to zkusit ihned.

Anonym (14.12.2005 21:37:24)

Já jsem to spustil před cca 14 dny a šlape to perfektně. Volal jsem už všude možně na pevné linky zdarma a též po ČR, funguje to zatím dokonale ...

Anonym (14.12.2005 14:22:18)

Hele nepouyiva Voipbuster nahodou SIP? Jestli jo du do nej.

býk (26.1.2006 23:36:02)

tak jestli se vám líbí voipbuster, zkuste voipcheaper. Je to to samé, jen levnější volání a teď už zadara i české tel. číslo (funguje, dá se na něj zavolat ze všech operátorů krom errortelu. nevím proč...)

Martin (14.12.2005 10:13:21)

Ach jo dalsi clanek se super informacema .... Pane Prochazka muzu se zeptat proc zacnete clanek teoretickym povidanim o OSI modelech ( pak bych ocekaval odbornejsi clanek protoze to 90 procentum populace vubec nic nerekne) ,a nasledne cele voip odbydete dalsim odstavcem. A ukoncite to PR zpravou volneho. Jinak se to nazvat neda , a jeste v tom mate nekolik faktickych chyb , napriklad volny bohuze uctuje hovory na pevnou 120/60 to znamena minimalne uctovana castka je 2 minuty ( to se pak bude klient divit) Ze existuji sluzby s tarifikaci u konkurence 1/1 se nezminujete. Navic tvrdite ze se nabidka zasadne odlisuje no odlisuje se ano to jo kazda nabidka se odlisuje kazdy ma jine ceny :) ale volani za pausal nabizi minimalne 2 dalsi spolecnosti a ty nikde nezminujete. Jinak pokud se budeme bavit o nabidce na volani tarifikovane ano odlisuje se tim ze je jedna z tech drazsich to mate pravdu. Uz jenom kvuli velmi tvrde tarifikaci 120/60 Tak nevim pokud to mel byt PR clanek mel by byt oznacen pokud ne tak jde o strasne odfusovany clanek ala precetl jsem si neco na webu volneho a tak napisi clanek bez jakekoliv snahy doplnit informace z dalsich zdroju. Bylo by slusnosti doplnit pripadne upravit takto nesmyslne tendencni clanek, pripadne zmenit nazev clanu na PR Nabidka Volneho. PS Nejsem zamestnancem ani majitelem zadneho voip providera. Kopii tohoto prispevku vam posilam take na Vas mail.

David Procházka (14.12.2005 10:37:31)

Děkuji za kritiku. S účtováním u Volného máte pravdu, na druhou stranu bych chtěl čtenáře upozornit na možnost vyzkoušet zdarma úroveň služeb - tedy vytvořit zadarmo půlminutový hovor do pevné sítě. Informace o službě Volného nejsou PR článkem, jsou jen zmínkou o nejnovějším dění v oblasti VoIP. Možná by si tato oblast zasloužila skutečně podrobnější popis, jelikož oblíbenost pevných linek od ČTc rapidně klesá. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den. DP

Martin (14.12.2005 12:36:04)

Jsem to nemyslel spatne ale.... Sluzbu voip od volneho bych za nejnovejsi dění asi nepovazoval je to ted to nevim presne uz skoro 2 mesice kdy tuto sluzbu volny zacal nabizet. Proste mi to pripomelo PR clanky co vychazi dnes a denne vsude ..... jmenovana jedna spolecnost a jeji sluzby bez srovnani s dalsimi a pritom clanek je nazvan obecne . Je skoda ze na webech zamerenych na sirsi komunity se nikdo nevenuje takove moznosti snizit si naklady na telefonovani a hlavne pak "vypalnemu" od telecomu za to ze muzete telefonovat a mit cislo pevne linky. Jinak se pausal za linku v kterem nejsou dalsi sluzby nazvat neda. Prece jou v tomto state skoro 3 miliony lidi ktere by tato informace mohla zajimat a uz nezadbatelne procento z nich ma pripojeni vhodne pro voip.

Ota z Fota (14.12.2005 12:45:50)

Bereš to moc vážně, kdio chce volat zadara nebo za pár peně, tak už volá i bez článků - a nemusí to být zrovna (samozvaný) profík :-D

Martin (14.12.2005 17:07:08)

Kdo chce volat vola ??, Podle poslednich pruzkumu 75 procent obyvatelstva o tom ani nevi :) ze by to slo. A 2 procenta to aktivne vyuzivaji ... Vazne to neberu , ale stvou me rychlokvasene clanky.

aaaaaaaaa (14.12.2005 18:07:29)

Imbecile

Ota z Fota (14.12.2005 20:55:37)

Bože - ti lidi jsou dnes ale impertinentní :-D

Anonym (15.12.2005 09:15:43)

z těch 75 procent 10 se potřebuje sehnat prachy aby neskončili na ulici. Zbytek jsou důchodci a lidi kteří nemůžou mít takový připojení k internetu aby na něm šlo telefonovat.

Rudolf Zelina (15.12.2005 11:05:43)

Souhlasím, tady na severu Čech jsme rádi, když máme zaplacený nájem a všechny poplatky. Doma máme WiFi 64kbps za 200 mesicne - vic si nemuzeme dovolit ani nahodou :-(