Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > odpojování netu

odpojování netu

Franta Vorvaň (20.12.2005 19:34:07)

zdary chci se zeptat jestli si nekdo nevite rady s mim problemem...mam IE od Telekáčů a mam 2 telefony zapojený v pevný lince(j1 nahoře v patře a 2. dole..)ale kompa s modemem mam nahoře jen s tim jednim telefonem a pokazdy kdyz sem na netu a rodice si chtej zezdola zavoilat nebo jen zvednou sluchatko tak se mi to odpojí..jo a ta malá krabička k pevný lince je dole....thx za kazdou odpoved...

Anonym (20.12.2005 19:44:30)

mas to blbe zapojeny

Franta Vorvaň (20.12.2005 21:29:28)

tak to nemam covece..mozna si nepochopil jak sem to myslel...mozna sem spatne napsal...

Anonym (20.12.2005 23:25:59)

kdyz to dela to co popisujes tak jedina moznost je ze to mas blbe zapojeny

modrasek (21.12.2005 19:54:28)

kdyz odpojis LINE ze Splitteru tak jsou oba telefony hluché? Jestli NE tak to máš fakt blbě zapojený. Jestli ANO tak je v haji splitter.

Viper (20.12.2005 22:58:16)

Do toho rozbocovace do kteryho ti jde modem a linka dej pro linku rozbocovac a zapoj tam kabel od obou telefonu (proste to bude PC/modem/rozbocovac/pripojka a telefon+telefon/rozbocovac/pripojka) a melo by to jit-pokud ne,tak mi pisni na e-mail.

Franta Vorvan (21.12.2005 20:18:29)

no docela sem to pochopil jak to myslis,ale je to docela nerealizovatelny...pac ja mam jeden telefon dole a nevim jak bych to napichl kdyz je komp v 1. patre a a ten druhej telefon dole....to je asi ten nejvetsi problem..

Viper (21.12.2005 20:39:12)

Jde o to kde mas telefoni pripojku-pokud ji mas dole,tak musis vsechny kabely zeshora tahnout dolu/nebo naoupak!!!Proste jde o to zapojeni do pripojky (pres rozbocovac).

q (21.12.2005 20:58:16)

Vipere, tady nemáš uplně pravdu. Všechny telefony musí být za "Dolní propustí".Existují tzv mirofiltry, které se dají před každý telefon, ale bohužel v ČR jsem na ně nenarazil.Místo mikrofiltru, ale může použít 2. splitter( zapojí ho stejně jako u toho PC, až na to, že konektor pro modem zustane prázdný -2. ADSL modem zároveň pŕipojit nelze) Splittery se dají samostatně koupit. Co se týče ale spolehlivosti ale lepší 1 splitter a vše za něj.

Viper (21.12.2005 21:44:18)

jj-mozny to je,ale v ty pripojce jak sem to vysvetloval by to melo byt ok...

pet007 (21.12.2005 03:52:23)

Poslechni Vipera, myslí to s tebou dobře:)

Ped (22.12.2005 11:06:08)

Ahoj, podle toho jak jsem to pochopil tak tam máš do první ho patra natažen jen jeden káblik. Takže nejlepším řešením jak Tvůj problém vyřešit je dát dole Splitter do jeho vztupu zapojit přímo konektor z účastnické zásuvky pak z něj z konektoru modem to zavést přímo do modemu bez jakýchkoliv odboček jinde, pak z konektoru tel do inteligentní podvojky(prodává se např. v Telepointu) a z ní do každého telefonu zvlášť a tím to bude naprosto oddělené. Budeš samozdřejmě muset do prvního patra natáhnout káblik ještě druhý na ten telefon. Takhle to musí chodit naprosto bez problému