Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Je dial-up ještě vůbec k něčemu dobrý?

Je dial-up ještě vůbec k něčemu dobrý?

Anonym (29.12.2005 00:00:00)

Je konec roku a je asi vhodné začít bilancovat, dělat závěry a plány na rok budoucí. Co se broadbandu týče, přechází na něj neustále mnoho lidí a jen málokdo zůstává u pomalých a do značné míry nouzových připojení, jakými jsou dial-up nebo GPRS.

B-Block (29.12.2005 01:10:49)

Chceš vyvolat flame? To bys měl vědět sám, co potřebuješ! Kdyš si někdo jednou za týden chce přečíst email s dialupem vystačí. Kdo musí být neustále online vybere si jiný typ spojení. Je to o potřebách a ochotě platit.

Tonda (29.12.2005 01:32:20)

Bože ty jsi ale omezenec...pan chytrej co? Autor se jen snažil upozornit na to, že dial-up jde do kytek tupče a ty tady meleš něco o potřebách....achich ach

B-Block (29.12.2005 03:08:19)

Tu můj Tondo kolenatej. Autor se jen snaží upozornit - AHA. Jestli já sem omezenec, tak ty si autor dotazu!!!

Petr Ovar (29.12.2005 07:28:37)

Pane, nechcete vyvolat flame nahodou vy sam svymi nemistnymi pripominkami?? Mam pocit ze jo...

Anonym (29.12.2005 03:56:02)

Jak si přišel na to, že jde dial up do kytek? Jen proto, že ho ty nepoužíváš, tak je mimo? Pro mě jako cesťáka je to ideální způsob jak se přihlásit do firemní sítě. Žádnej paušál, prostě z jakýkoli linky se připojím.

Ota z Fota (29.12.2005 07:31:18)

Hmm, ale to se asi nepripojujes na net ze?? Ale do vnitrni podnikovy site, co? Jasne, je to skoro totez, ale v clanku se pise o pristupu na net do vnitrnich siti podniku a firem. Nehlede na to, ze moderni cestaci maji aspon GPRS spojeni, at se mohou spojit treba z auta = odkudkoli a nemusi s sebou "tahat civku kabelu" - tedy byt zavisli na pevne siti naseho "velmi spolehliveho poskytovatele" ;-)

SkACe (29.12.2005 01:43:03)

Do 1.9.2005 sem jel na Dial-Up (stacila mi - 3*tydne 2 hodiny na internetu - za mesic to vyslo na 900Kč) pak sem si poridil WiFi - 300kbps taky nic moc ale dobry ze je to 24 hodin - na ADSL vam seru je to po drate (akorat takovej zrychlenej dial-up ) - nema to budoucnost

Ota z Fota (29.12.2005 07:33:24)

Ja bych doma nechal dial-up jen z duvodu obcasneho vikendoveho cteni posty a surfovani (v praci stiham kouknout na leccos), ale neberte WiFi s 256 - 2000 kbps za 300 mesicne - ono kdyby to jelo nedejboze i stejne pomalu jako dial-up, tak je mi to sumak

Anonym (29.12.2005 07:53:25)

Ale ty draty maji narozdil od bezdratu budoucnost jistou. Teda spis vlakna. A WiMax je jeste hodne daleko.

MeTo (29.12.2005 12:53:42)

LOOOOOL !!! :)))) drat nema budoucnost ? :))))) Nj, kazdemu vyhovuje neco jineho :) Ja bych zase sel do wifi jen v pripade nouze :) Ale konec flame :) Ano, pokud si mate ADSL o rychlosti 128 tak to je zrychleny dialup, ale ta nabidka je trochu sirsi :)

xxx (29.12.2005 15:24:21)

Jo presne taky bych radsi ADSL jenze me tu nejde tak bohuzel zbejva wifi. Preci jen drat se tezko zarusi, asi mu nebude vadit pocasi :)) Wifi je dneska pouze nouzovka, protoze ta kvalita je obcas docela mizerna. ADSL kdyz se dobre vybere tak proste beha dobre!

skace (4.1.2006 00:06:21)

wifi mi beha na 1 . A nejaky trapny ADSL od telecomu neni takovy vzruso narozdil od toho kdyz se vam poroucha wifi

Opat (4.1.2006 08:51:39)

Jó, když máš čas na bejkárny tak jo, ale já chci spolehlivý připojení a ne jen nějakou alternativu, kde budu pořád lítat, rovnat anténu, zjišťovat kde se co pos***

Belisarius (30.12.2005 00:59:07)

Wi-fi,taky jsem o tom uvažoval, o síti KLfree net na Kladně. Nakonec jsem šel do ADSL 512/128 od Tc a záviděl kamarádům, co si za 350,- měsíčního paušálu pořídili dvakrát tak rychlé připojení neznající zkratku FUP... Záviděl jsem až do chvíle, než jsem každou chvíli poslouchal jejich nářky "ono mi to už týden nefunguje", "několikrát jsem tam volal, a oni mi to ani nezvedli" a já s pomalým FUP ADSL pořád jel a jel (zatím to vypadlo celorepublikově akorát jednou na dvě hodiny někdy v létě). Jo, ale je to článek o dial-up. Uplatnění má, jinak by se mnou jeden z mých wi-fi přátel nemohl při častých výpadcích komunikovat přes ICQ...

bramborka (29.12.2005 13:03:59)

jojo, autor má pravdu, ale vytáčený net bych ještě nepohřbíval. Znám pár lidí, co počítačem "nežijou", na net se mrknou tak 1-2x za čtrnáct dní. Přečtou si poštu a případně pokud něco zrovna potřebují, tak si to najdou na webu. Nemají ani žádné oblíbené www stránky, které by si občas četli. Ale ve všech těchto případech se postupně využívání internetu zlepšuje. Zvlášť , když jejich děti začínají chodit do školy, tak ho za chvilku potřebovat budou. Prozatím se ale všichni shodli na tom, že když na netu protelefonují cca 100-150 Kč měsíčně, tak je zbytečné shánět cokoliv lepšího, pokud to nebude do 300 Kč... Momentálně se u nich dá sehnat myslím bezdrát v rozmezí 450-500 Kč a u jedněch kabelovka za 600 Kč.

Rudolf Zelina (29.12.2005 13:43:13)

Brácha využíval net přesně jak píšeš, do těch 2 stovek za měsíc, ale přišla nabídka na neomezený net za 3 kilča a šel do toho a nelituje. Navíc je s ním mnohem lepší spojení než doposud (ICQ, Skype apod)

Klanica Jan (29.12.2005 23:42:29)

Bohužel bydlím na vesnici na kopci. Jsem od ústředny 10 km a tak mi tu nejde ani funkce Clip na mém telefonu s displejem. Bydlím na posledním výběžku beskyd do moravké brány. Tudíž zde není vidět žádné město. Všechna jsou za kopcem. O ADSL si můžu nechat zdát. Na mobilní EDGE tu není signal, navíc bych si musel koupit nový mobil. Ten můj je 1/2 roku starý.CMDA tu je s bílými nepokratými místy. Rychlost kolísá od 4 do 65 K/s. Takže si na pausal se smlouvou na 2 roky netroufam. Vsichni vime jak je to u operatoru s reklamacemi. Velmi jsem privital dial-up neomezene. Jestli to kledne po 500 Kc za mesic, tak si ho dam na 24 hod. No v praci mam radio 1/2 mega neomez., tak to moc neresim. Staci ze muzu byt na netu jak dlouho chci. Data netaham. Jen sem tam neco maleho. Na emaily a web to bohate staci. Zaplat panbuh za to.

lubosh (29.12.2005 23:50:49)

Jo takvych, jako si ty je urcite mnohem vic, nez si nekteri mysli. Zpocatku se mi tadyten prispevek zdal jako parodie :-) 10km od ustredny, posledni vybezek Beskyd, vsechna mesta za kopcem, zadny mobilni signal :-)

Anonym (29.12.2005 23:47:25)

Dial-up vyuziva jeste hooodne moc lidi, ale nevi se o nich. Kdyz neutrati za mesic vic nez 200 Kc, tak je ani nezajima nejaka takovahle diskuse, aby se vyjadrili. Neucastni se zadnejch pruzkumu a anket na webu, automaticky pocitadla je sice zachyti, ale kvuli dynamickym ip se neda urcit pocet unikatnich uzivatelu dial-up. Tady kazdej chape co vsechno se da delat s non-stop internetem za 300 Kc, ale tem, co maji dial-up s uctem max. 200 Kc to nevadi, jejich zivot se toci uplne okolo neceho jinyho, nez aby potrebovali "internet 24 hodin denne."

Anonym (30.12.2005 10:40:37)

Neomezený dial-up by měl být bonusem zdarma pro všechny uživatele telecomu. Chtít za tuto úděsnou předpotopní mizérii ještě něco platit (500 Kč měsíčně !!!) je hodně perverzní ...

Ivoš (30.12.2005 13:33:34)

Souhlasím, mohli by to dávat zadara ke svému ADSL - pro případ reklamace modemu apod. ;-)

Anonym (30.12.2005 14:23:01)

Tak jsem to nemyslel - měli by to dávat zdarma všem, kteří díky totální neschopnosti Telecomu mít pořádnou sít, nemohou mít ADSL. Člověk musí platit plný paušál za telefon za druhořadou linku, na které nefunguje ADSL (a je tím zcela jednoznačně diskriminován). Kdyby fungovalo, mohl by mít už tuším za 300 Kč neomezený přístup na internet v celkem přijatelné rychlosti. Takto je odkázán na dialup, který svou rychlostí 30kbps je naprostou mizérií a utrpením. Kdyby ho měl používat v rozsahu jako ADSL, tak zaplatí při současných vydřidušských sazbách několik tisíc měsíčně za tuto ostudnost. A ted Telecom slavnostně přichází s úžasnou nabídkou 500 Kč za "neomezené" dial-up připojení mimo špičku..Ve špičce nebo celý den ještě více. Zrůdná a nestoudně vyděračská politika těchto lidí je na zvracení.

Anonym (30.12.2005 14:32:08)

Tak se obrať třeba naruby,tomu se říká bussines.To musíš zvracet s každého kapitalistického obchodu a firmy.Jinak je to jednoduché: ber nebo nech být.Pro toho,kdo nemůže mít ADSL je tahle služba požehnáním a ušetří tisíce měsíčně.

Ivoš (30.12.2005 14:59:54)

Souhlasím, když bydlíš někde v pr****vicích nad labem tak máš spousty jiných nevýhod - kromě toho že nemáš ADSL ti třeba později dovezou rozhlíky a za víc peněz, na odhrnutí sněhu musíš počkat až si Lojza z JZD dopije kafe atd, atd

Anonym (30.12.2005 15:50:04)

Hmm, normální poctivý kapitalismus stojí na principu konkurence, že ?

sadar (4.1.2006 17:34:07)

Dial-up jsem zažil a už nikdy víc....Ještě že mám optickej kabel....adsl beru jako posledni možnost(drahý). Jediné co můžu prohlásit ke kmentům: Dráty maj budoucnost ;-)

Koza (4.1.2006 23:24:23)

Áááá - se vsadím, že sedíš u PC 486 a pod Win 3.11 FWG mastíš Solitaire a mezitím se občas dial-upem mrkneš na web, co???

PAVEL KOHL (8.11.2006 18:40:26)

čAU PEPO, JSI LI TEN KDO MYSLÍM,TAK ZDAREC.MÁŠ JEŠTĚ HOSPODU?Já už na Oldřichov nejezdím,šéfuji malou továrnu v Chrastavě a rád bych tě potkal. Čau Pavel