Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > bitcomet

bitcomet

mmm (30.12.2005 21:25:18)

co je to ten DHT a k cemu slouzi u BitCometu?

CcCc (30.12.2005 22:23:53)

http://en.wikipedia.org/wiki/Distributed_hash_table

Petr Borecek (30.12.2005 22:34:50)

Nejsem odbornik, ale jednoduse receno. Kdyz spadne nebo je z nejakeho duvodu nedostupny tracker. Klienti co maji activni i DHT podle hashe muzou vyhledat nekoho co ma take tento soubor a muzou pokracovat ve vimene dat. Prvni s touto nadstavbou myslim prisel Azures. Pak ji pridal i autor originalniho klienta, ale je s tou od Azureuse nekompatibilni. A ted ji maji vesmes vsechny novejsi klienti. Cometu se jen vicita, ze nerespektuje privat trackery a ze pres tuto nadstavbu stahuji i ti co nejsou cleny. Ale ma skusenost je ze i s µTorrent a Azuresem s aktivnim DHT jdou take stahovat torrenty z privatu. Jinak nekde uz tady nekdo daval odkazy na zahranici fora kde se to probira, je to zabavna cetba. Zastancu a odpurcu je tak 50 na 50:-)

Belisarius (30.12.2005 22:49:17)

Pardon, "Petrem Borečkem"

Belisarius (30.12.2005 22:47:58)

Souhlas s Petrem Boučkem. Takovýhle přístup "privátních trackerů" se mi nelíbí, zvláště když si uvědomíme, co chtějí chránit: už to v jiné diskusi někdo okometontoval pořekadlem "zloděj křičí..." Ať tedy rovnou řeknou, že nejsou torrent a přejdou na nějakou bázi ftp serverů! A pročpak si vybrali bitcomet? Vždyť je to nejvýkonnější a nejstabilnější klient pro torrenty - oceňuji, že funguje bez instalace, jenom z USB disku v práci, kde nemám práva instace, nepotřebuje Javu jako Azureus a je nenáročný na systém, prostě si běží na pozadí, zatímco já hraji! Takhle můžou přijít za chvíli na řadu i ostatní klienti. Napadá mne - je to spekulace -, jestli to ve skutečnosti není výsledek zesíleného tlaku RIAA a BSA a počátek konce torrentu. Vždyť i autor protokolu Cohen nedávno ustoupil tlaku "temné strany". A bitcomet 0.60 přeci fungoval několik měsíců, aniž by komukoliv vadil. Teď se tedy pod tlakem privátní trackery pokouší stát skutečně privátní, aby objem pirátství nestál BSA a spol. za námahu jít jim po krku. Kdo ví?