Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Co je to stahovac?

Co je to stahovac?

Hanz (13.1.2004 14:33:17)

Když bych například využíval možnosti videotelofonovani, telefonování nebo přenosu fotek, přenosu vlastních vidoenahrávek pořízených kamerou, hrani her, atd., jsem považován za stahovače, který je škůdce v síti??? Nemělo by být přesně specifikováno jaké služby sou v souladu a jaké ne, při používání ADSL.

Anonym (13.1.2004 14:40:54)

ano...u přenosu souborů s vybranými příponami nastavit datovej limit...u ostatního přenosu přesně určit, kolik minut denně/měsíčně je povoleno takové přenosy vykonávat... :)

Anonym (13.1.2004 14:42:39)

No jo, jenomze pak by nemohli ve svych reklamach pouzivat ze je to neomezeny internet... Takze to podle me nikdy nezverejni a kazdy si to bude urcovat podle svych internich pravidel.

Anonym (13.1.2004 14:56:49)

ona ta interní pravidla fungují...a fungují bezohledně...jenomže se o takových pravidlech člověk dozví až když je smlouva podepsaná...a připojení zapojeno... která firma by taky do propagace svýho širokopásmovýho internetu psala, že praktická výkonnost jejich připojení má veškeré parametry dialupu...jen s tím, že momentální rychlost může...ale to opravdu pouze může...stoupnout někam mezi 56 a 450 Kbps...ovšem taky s tím, že jsou chvíle, kdy dosahuje čísla 0...nula... :)

Yen (13.1.2004 16:11:25)

Presne. Pokud mi nekdo nabizi neomezeny internet a nasledne se mi pokusi omezit aktivity, kdyz chci ten neomezeny internet take "neomezene" vyuzivat tak je to svinarna a je potreba jit k jinemu ISP. Pokud nekdo nabizi napr 10G limit a nasledne dalsi G za penize tak je vse v poradku.

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 16:13:06)

Nutno podotknout, že i kdyby neomezoval, tak "neomezené ADSL" neznamená nic jiného, než 4 GB v průměru na hlavu, což má IMHO k neomezenosti hodně daleko.

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 15:07:08)

Za stahovače bych Vás například já osobně považoval až ve chvíli, kdybyste byl schopen celou tuto výše popsanou činnost provozovat každý den po několik hodin. Pokud nejste extra velký nadšenec video/foto-amatér, nebo telefonista na plný úvazek, pak byste se asi bát ničeho neměl. Hraní her také není nic extra zatěžujícího, nepletu-li se, většina her se vejde do 10 MB/hod a to není nic.

Anonym (13.1.2004 15:17:48)

a jak je to třeba s erotickými časopisy ??? kolik minut můžu u něho denně onanovat ??? a co když třeba onanovat nechci...jen si vystříhat hezký holky a vylepit si s nima skříňku v továrně ??? kecy v kleci...internetový připojení je o přenosu dat...a nikdo mi nebude diktovat, kolik a jak dlouho můžu tahle data přenášet... pokud se jim nezdá, že základní sazba okolo 800,- je za 512/128 málo...tak ať vytvoří více cenových a rychlostních variant...každýmu pětiminutovýmu internetovistovi by stačila i ta obyčejná 192...a kdo chce tahat...neomezeně...celodenně...určitě by si zainvestoval o nějaký ten tisíc navíc...aby měl rychlou linku...ovšem jen za předpokladu, že mu ta linka pojede opravdu rychle...a ne jako teď...kdy jsou všichni...uniformě...jeden vedle druhýho...v prd...eee...na dialupu kolísajícím 0 - 250 Kbps...

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 15:24:45)

Ano, ale v duchu Vaší odpovědi "nikdo nebude taky nikomu diktovat, o jaké zákazníky má nebo nemá zájem". Vy si představujete obchod jako něco, co se řídí _výhradně_ vaší představou. S permanentkou můžete taky jezdit metrem o rána 5:00, do půlnoci, ale taky bude namístě, když Vás někdo nazve "neprůměrným" nebo "nenormálním". Bohužel, dopravní podnik se nemá jak takovému jednotlivci bránit, zatímco ISP ano. V tom je jediný rozdíl. Prosím neberte nic z tohoto textu jako urážku cílenou přímo na Vás, je to generalizace.

Anonym (13.1.2004 15:31:15)

já se neurážím... :) jen mám za sebou zkušenosti z jiných zemí, než je čr...a zdejší tendence jsou pro mě prostě zpětný a zpátečnický... zavést něco...jakkoliv nelimitovanýho...neagregovanýho...bez výrazných pravidel...a po čase...namísto aby zisky z prodeje takových služeb vedly ještě ke zkvalitňování...chová se trh naprosto opačně...limituje a omezuje zákazníka...rozděluje je na normální a nenormální... a neříkejte, že to je vina alternativních ISP...tyhle zpátečnický tentence zavedl telecom...a poskytovatelům nezbývá, než se podřídit...protože nemohou kupovat kuře a obratem prodávat slepici i s platem vajec... :)

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 15:35:09)

Máte pravdu jen částečně. Kdyby ISP měli plnou volnost, ADSL 1:50 by zlevnilo jen minimálně (řekněme o 200 Kč?) a kvalita by zůstala stejná. Mohly by se však objevit i jiné modely, než s agregací 1:50 a 1:20, ale ty by byly naopak dražší. Celý problém je, že češi se na ADSL chovají zatím nestandardně, ale to se časem srovná. Pro mnohé je to první nepřetržité připojení, takže v euforii sosají (já nebyl jiný, když jsem před léty měl první 128 kbit). Tím vším si už zahraničí prošlo a prošlo to postupně během let, takže nenastala taková katastrofa jako u nás... :(

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 15:38:38)

BTW nedémonizujme ten pojem "stahovač". Je to jen pár lidí (mým odhadem max. 5 ze sta). A nenormální (z psychiatrického hlediska) nejsou. Je zde jen vina u ISP, že neochrání svými technologiemi všechny ostatní proti nim.

Anonym (13.1.2004 15:49:18)

jen tak mimochodem... jestliže mám takovéto připojení...a stahuju jedním threadem maximálně 3 KB/s...s tím, že se mi download je schopen třeba na několik vteřin úplně zastavit...pak se nemůžete divit, když hledám jiné alternativy... zatímco s multithreadem jsem schopen vyhecovat download i na 55 KB/s...v jakékoliv denní době...a zahlcuju tak síť nejenom svojí rychlostí...ale těmi spojeními... nebylo by pro ISP daleko rozumnější...s ohledem na svoji starost o zákazníky...umožňovat takové připojení...které nebude nutit své uživatele pro hledání alternativ, jak se ze své mizérie konektivity dostat ???

Sanger (13.1.2004 15:54:17)

Takže, jestli tomu správně rozumím, postupné nakupování dalších GB, ať už v jakékoli formě a za jakoukoli cenu, problém neřeší. Pokud je na agregaci 1 : 50 někdo ochoten dokupovat až na hodnoty, které mu vyhovují (desítky GB), situace se stejně nezlepší (jen provider si přivydělá). Takže jen zpomalení za určitou hranicí? Nebo ještě něco jiného?

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 16:00:52)

Nezapomínejte na psychologii - když nakoupíte 10 rohlíků, je Vám úplně jedno, jesli jeden stojí jen korunu, budete je s velkou pravděpodobností chtít spotřebovat. A na rozdíl od rohlíků Vás po 10 GB dat bolet břicho nebude. Co si budeme povídat, hodně lidí (prosím nereagujte vy, co takoví nejste!) stahuje i věci, které nepotřebuje a potřebovat nikdy nebude. Nebo stahují i věci, které si mohou zajít půjčit např. k sousedovi. A právě v těhle případech "bič" ve formě poplatku bude dostatečným podnícením k větší rozvážnosti. Podle mě, ten kdo potřebuje desítky GB dat, měl by i vědět, jak s nimi naložit, aby si zaplatil např. agregaci 1:20. Např. 20 GB dat je cca 30 CD muziky bez použití komprimace nebo 300 CD v MP3. A to je sakra hodně CD na to, aby to bylo výhodné stáhnout i na 1:20 oproti tomu než si je chodit kupovat nebo půjčovat.

Prober (14.1.2004 08:03:01)

Proč argumentuješ tím, kolik toho lze stáhnout? Žádný ISP není dodavatelem obsahu, ale jen připojení. A pro někoho, velmi mizerného připojení.....

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 08:35:12)

Nezapomeň, že to, že někdo má mizerné připojení, je vyvážené tím, že někdo jiný ty data stahuje a tedy je má.

Prober (14.1.2004 09:03:43)

Ale to jsme zpátky u způsobu řešení, který řešíme v jiné diskuzi. Je to pořád dokola ;)

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 09:06:49)

Ano, a vzhledem k tomu, že je nereálné, aby se podmínky ČTc rychle změnily (odhaduji, že RAO III vydrží nejméně rok), tak je potřeba se zamýšlet nad tím, co poskytne řešení pro největší část zájemců o ADSL. Každý ISP velmi rád obětuje těch pár procent sosačů ve prospěch drtivé většiny, která by byla spokojená. Jen to pochopitelně neřeknou nahlas, neboť by jim to v očích všech uškodilo. Toho příkladem je "FUP" od Tiscali, které IMHO jen donutí sosače odejít, nic víc.

Prober (14.1.2004 12:02:54)

Obětovat pár procent stahovačů, to se dá nazvat jejich diskriminací. Tiscali právě zavadí systém spomalovaní linky o kterém jsem mluvil někde jinde. Je to pořád dokola ;)

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 12:06:24)

Jenže vyjádřit výpovědí nezájem o vzájemnou spolupráci mi přijde čisté. A ne dělat jako že zákazníka chci ale dělat vše proto, aby mi nepřekážel... To je přeci neetické.

Anonym (14.1.2004 12:15:17)

To ale nemá nic společného s překážením, to jsou základy FUP, na kterém je ADSL postaveno.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 12:17:27)

To si nemyslím. Fair je, když v daný okamžik zajistíte spravedlivé rozdělení pásma... Nemyslím si, že je dobré někoho trestat za to, co dělal minulý měsíc...

Prober (14.1.2004 12:20:13)

Jistě, ale jak spravedlivě zajistit rozdělení pásma ve chvíli, když vesele stahují vícelinkově... Tam pak už není co rozdělovat....

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 12:21:41)

Pochopitelně proti vícelinkovým stahováním se lze velmi jednoduše a velmi účině bránit... To je samozřejmě předpoklad, který jsem už ani nepovažoval za nutné zdůrazňovat.

Prober (14.1.2004 12:23:53)

jak vidíš, nutné to je ;)

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 12:26:33)

Pokud by mělo vícelinkové stahování něco ovlivnit, pak už bych nemluvil o _spravedlivém_ rozdělení.

Anonym (14.1.2004 09:28:31)

Ty........... (z psychiatrického hlediska) si nenormální !!! G U M O.

Anonym (13.1.2004 15:41:30)

ale naši poskytovatelé si taky počínají, jako kdyby předtím nikdo jinej na světě takové připojení neposkytoval... :) třeba tiscali s tím dvouprioritním systémem...kdy máte sice neomezená data...ale po překročení 10 GB vás tak přidusí, že si stejně ani o moc víc nestáhnete... proč zkoušejí něco novýho a tak typicky českýho...než aby zavedli třeba připojení + 3GB limit...a další GB balíky prodávali za 200, 300 kč ??? nebo prostě nelimitované připojení o nějakou sumu zdražili...já osobně bych si připlatil...a kdo ne a přesto chce tahat...musel by buď šetřit víc peněz na internet...nebo šetřit s přenesenými daty...

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 15:51:21)

Ale vždyť 3GB limit + data po 1GB nebo dokonce i nižší limity a data po 100 MB na trhu jsou! Kromtoho - píšete, že byste si i rád připlatil, pro Vás je právě agregace 1:20, která má minimálně 2,5x širší přenosové pásmo a je nelimitovaná (a nelimitovanost zde lze splnit).

Anonym (13.1.2004 16:03:49)

:) mám 512/128 profi... ;)

Pavel (13.1.2004 18:53:41)

Ne v tom vůbec problém není, Češi se chovají zcela standardně, naopak jinde v Evropě soají o třídu víc a mnohem větší objemy dat. To je pouze alibistická lež Telecomu, jak zdůvodnit limity, ještě víc ořezávající použitelnost ADSL a sypající penízky do kapsy ČTc, bez nutnosti provozovat službu ADSL na kvalitativní úrovni, jaká je v Evropě běžná.

Miroslav Šilhavý (13.1.2004 19:33:48)

Pavle, opět mluvíš jen o tom, co si myslíš a co vidíš ve svém okolí... Bohužel, to tvoje okolí není dostatečně široké. Vysvětli mi, jak je možné, že se tedy pod těmi kvanty stahovačů nikde nezhroutí agregované přípojky 1:50?

Pavel (13.1.2004 23:04:42)

Nejen co vidím v mém okolí. Pouze si uchovávám kritický rozum a myšlení, a nespolknu každý blud zlodějů v Telecomu, jako mnoho lidí v čele s tebou spolklo i s navijákem. Celý problém je v Telecomu a jeho mizerné kvalitě služby a výmysl o extrémním stahovačství českých zákazníků je jen a jen lež, zastírací manévr, jak: Nemuset službu zkvalitnit na slušnou evropskou úroveň (provozovat mizernou službu bývá obvykle levnější než vysoce kvalitní), a ještě větším a dalším omezením (datové limity) ještě zvýšit zisk a "léčit" jím mizernou kvalitu služby. Prostě vyhánět čerta ďáblem. Opakuji že zjevně nemáš ponětí o tom jací uživatlé na P2P sítích přenášejí velké objemy dat. Čeští to opravdu nejsou. Vrcholem a epicentrem je český kanál CZ PRO, který mívá sice zdánlivě nejvíc uživatelů v běžném DC Listu, avšak limit sdílení je velmi nízký a i rychlosti a objemy přenesených dat českých uživatelů bývají ve srovnání s těmi ze zahraničí velmi skromné. Hlavní roli hraje skupina speciálních místností, s limity sdílení přes 100 GB na uživatele, plné britských, německých, francouzských, španělských, italských.. uživatelů, a teprve tam tečou skutečně masivní objemy dat. Ovšem v těchto místnostech českého uživatele najdeš spíš jako vzácnou výjimku, většinou však vůbec. Nejen že u nás je používání P2P zcela v normě, ve skutečnosti je v řádu desetinásobků přenášených objemů dat nižší než v jiných státech s civilizovanějšími tarify. Takže ono to opravdu chce trochu používat mozek a nenechat si ho vymýt každým bludem a věrohodně zmanipulovanou lží Telecomu, což je jen chytře vymyšlená lež či, řekněme, čtvrt pravda, jak vlastní nechopnost a nekvalitu svést na uživatele a pod touto záminkou službu ještě více omezit. Proč asi se Telecom zuby nehty brání tomu, aby o podobě agregace a limitů rozhodoval každý ISP dle svého? Hádej! Proč asi dal tak vysoký úplatek ČTÚ, aby už téměř rozhodnuté rozhodnutí vzal na poslední chvíli zpět? Je to jednoduché: Jakmile tyto hlavní nástroje - agregaci, limity dat, budou mít jednotliví ISP plně k dispozici a sami je budou vytvářet, okamžitě se ukáže, že ADSL s agregací, neomezenými daty za levný peníz, běží víceméně vpohodě s přijatelnými výkyvy, a že to celé byly lživé bludy Telecomu jako záminka, aby mohl v klidu nabízet nekvalitní (s minimálními náklady) ADSL a ještě ho krouhnout datovými limity. Pokud by totiž ČTU vydal rozhodnutí o propojení a agregaci+limity by dělali sami ISP, okamžitě praskne jaký byl Telecom lhář a manipulátor, protože ADSL poběží slušně a bez limitů dat, i s Telecomem vysněnými "stahovači". Kdyby tomu tak nebylo, Telecom by to bez problémů přenechal ISP, koneckonců byl by ještě rád že lidi by pak nenadávali jemu, nýbrž konečně by plná zodpovědnost spadla na ISP. Jenže to už by Telecom dál nemohl kryplit ADSL a nalhávat jak jsou potřebné limity bez nichž se ADSL nehne kvuli údajným enormín stahovačům.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 08:34:03)

Já Ti rozumím, tohle nemusíš psát pořád dokola. Kdyby se mělo ADSL dostat svojí rychlostí na úroveň jakou popisuješ, pak by nemohla být agregace 1:50, ale byla by např. jen 1:10 nebo 1:5. Ale to by bylo za jiné peníze. I ve světě, kdyby se jim zatížení blížilo tomu, co popisuješ, šly by ceny nahoru. Kompletně jsi ignoroval celý výpočet toho, co uživatelé přenesou (z odhadu počtu českých uživatelů a průtoků NIXu). Prosím vrať se k tomu a pak se mi vyjádři, jesli je tedy v pořádku to, že na ADSL je zatížení násobně vyšší za násobně nižší cenu...? Zapomeň na chvíli na to, jestli ADSL funguje nebo ne, vezmi si jen data a cenu.

Anonym (14.1.2004 09:14:25)

Do pr..le s pos..nou agregaci, co to ma znamenat ku..a, omezovani lidi ?

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 09:19:22)

To je jako kdybyste řekl, že dopravní podnik prodá víc permanentek, než kolik má míst v tramvajích... Agregace je úplně to samé. A ve světě 1:50 funguje, u nás ne. U nás nefunguje, protože do té tramvaje sebou bereme daleko víc kufrů, tašek a jiných zavazadel. BTW u nás nefunguje prakticky jen u Tiscali a Nextry, ostatní ISP takové problémy zdaleka nemají, zdaleka.

Romeo (14.1.2004 09:25:03)

blablabla ................... , nedelejte si mily pane srandu ze slusnych lidi. Nedelate nahodou tiskoveho mluvciho ?

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 09:34:22)

nevím jak to myslíte? nebo chcete popřít některou ze skutečností, které jsem uvedl?

Romeo (14.1.2004 09:38:42)

Popiram pouze Vas zdravy rozum

Hanz (14.1.2004 09:54:56)

Zajímalo by me, kdyz si firma objedna varintu s agregaci 1:20, zda ji muze pouzivat svobodne nebo ne? Jde me o to zda napr. distribuce novych dokumentu, ci programovych verzi atd. z firemniho PC je brano u varianty 1:20 jako spatne? Nemela by byt oddelena od sebe 1:50 a 1:20? Dle mereni je to dohromady a reklamni upoutavky ze je to pro male firmy je nesmysl, ktera firma si poridi pripojeni ktere nesplni to proc si je porizuje???

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 10:15:10)

Provozovat přímo server je na ADSL velmi nevhodné, rozesílat dokumenty atd je pochopitelně zcela v intencích normy. 1:20 je oddělená od 1:50. A výsledky speedmetru jsou zavádějící, drtivá většina uživatelů 1:20 je naprosto spokojená.

Tips (14.1.2004 10:46:37)

komplot ses tz, de***e!! to si tady jsete nikdo nevsiml, ze tenhle typek- Miroslav Silhavy- tady jen vali bludy a na 100% za to ze tu je, dostává firma:(c) 2003 - 2004, JELLY production,Koněvova 31, Praha 3 130 00, tel.: 222 582 *** peknou odmenu?

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 11:00:55)

Heh, kéž by ;-)

Tips (14.1.2004 11:09:50)

a jakz je nazor na pripravovanou zalobu na CT? ikdyz se to ZATIM netyka kvality ADSL?

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 11:15:33)

BTW není to žaloba, ale pokus o smír a podání podnětu na ÚOHS, ani jste si to nepřečetl, jak vidno. Že je to předem prohraný boj, založený na velmi řídkých důkazech. Dokonce jsem navrhoval jiné věci, které by podle mě naději na úspěch měly.

Anonym (14.1.2004 10:44:09)

ovšemže je nemají, protože tiscali a nextra jsou největší a nejvěhlasnější firmy...každej se právě spolehne na "solidnost" takových firem...proto jiní poskytovatelé nejsou zcela vytíženi a tudíž se u nich agregace projevuje jen mizivě...a to nemá co dělat s omezenými nebo neomezenými tarify... občasnej uživatel tu linku bude využívat stejně...ať už má nebo nemá neomezený limit...a stejně tak stahovači... jenom neuvádějte jako příklad funkčního ADSL od IOL...protože počet zákazníků IOL se nemůže s nextrou ani tiscali srovnávat, jelikož spousta lidí se jim vyhla už jen proto, že to je telecom...takže ani jejich zvládnutí agregace není příkladný, i u IOL v místech, kde je více uživatelů, má 1024/256 profi 1:20 daleko nižší parametry, než u menších poskytovatelů 512/128 1:50

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 11:00:22)

Plná agregace se všemi důsledky se projevuje už od 200 uživatelů. Nebo si myslíte, že pouze Nextra, Tiscali atd. jsou jediní, kteří tuto hranici překročili?

Anonym (14.1.2004 16:53:33)

ano...to si myslím...

Prober (14.1.2004 11:56:50)

Podle statistik má IOL 60% přípojek ADSL, takže se Tiscali nemůže hrabat na Telecom.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 11:58:28)

Je zde jeden nepopiratelný rozdíl - Tiscali hledali zákazníky v "odborné" komunitě a lákali je na neomezená data, zatímco Telecom nabíral/nabírá z různých skupin.

Anonym (14.1.2004 16:51:49)

podle statistik se koncem roku uvádělo 17 000 ADSL přípojek...nakonec z toho vylezlo upocených čtrnáct a to kdoví jestli... já sežeru kuře, vy krajíc chleba a statisticky jsme oba poobědvali kuře s chlebem

Pavel (14.1.2004 16:33:37)

Takže, ve světě nejen že se tomu zatížení blíží, ale je ještě mnohem větší než u nás, přesto jim ADSL funguje, a to klidně i s agregací 50:1. Odhad průtoku dat z NIXu není ničím výjimečný. A zatížení ADSL je mnohonásobně vyšší - řekl Telecom, že? Samozřejmě že bude o něco vyšší, protože většina dřívějších internetových připojení byly stupidní bezdráty s limity třeba 500 MB měsíčně za cenu 3000 Kč měsíčně apod., těžící z Telecomem zakonzervované situace. Takže to je pouze pomalé uvádění situace do normálu. Nicméně např. UPC je dalším důkazem o tom, že chování českých zákazníků je běžné ve srovnání se světem. Na UPC jsou ti největší "stahovači", přesto běhá standardně a UPC nemá nejmenší potřebu zdražovat nebo zákazníky omezovat limity. Prostě chovají se přibližně jako u jiných UPC ve světě. A taktéž je to samozřejmě i se zákazníky ADSL. Co se týče otázky jestli je v pořádku to, že na ADSL je zatížení vyšší za vyšší cenu - ano, sice je ta cena pořád značně přemrštěná a značně omezená ve srovnání s celou Evropou, ale samozřejmě je to lepší než bezdrátoví "zlatokopové", kteří tu dříve díky Telecomu mohli rýžovat skutečně nehorázné peníze za nehorázné služby.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 18:12:20)

Pokus se dopídit, jaký průtok má UPC v síti. Když se Ti to podaří (chce to jen z někoho dostat), pak zjistíš, že agregace 1:50 by tam taky fungovala. Opět se snažíš vědět něco, co jen tušíš, ale líbí se Ti to.

Pavel (14.1.2004 18:47:28)

Vždyť jo, to říkáš zcela správně, i agregace 1:50 by tam fungovala. Fungovala by, i když je tam stahovačů ještě víc než ADSL a linky by běhaly v pohodě. Ona by fungovala i na ADSL, pokud by jí neprováděl po svém Telecom.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 18:56:14)

Jsi jak malej kluk. Nevíš co to agregace je, ale víš naprosto přesně, že ji někdo neprovádí dobře. Doporučuju Ti nastudovat si pár věcí, jestli chceš, pošlu Ti i odkazy.

Pavel (14.1.2004 19:10:27)

Vím co je agregace, zato ty bohužel nevíš jaký je rozdíl mezi kvalitně a mizerně odvedenou agregací. Skutečně i na UPC probíhá agregace, jsou tam největší stahovači u nás, a je tam neomezený objem dat a rychlost běží všem, i stahovačům, téměř na maximu. Čím to asi je? Zkus se nad tím alespoň 5 minut zamyslet. Takže, příklady kvalitní agregace: UPC ČR, ADSL UK Příklad mizerné agregace: Český Telecom, ADSL

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 19:24:27)

Jinými slovy telecom není schopen udělat sdílenou linku zatímco ostatní ano? Proboha co Ti kdo napovídal? Nebo tolik věříš tiskovejm prohlášením Tiscali? Je zajímavé, že nikdo jiný kromě Tiscali (a Tebe) s tím nepřišel.

Pavel (14.1.2004 19:51:15)

Jinými slovy Telecom není schopen (nebo spíš je schopen, ale naschvál nedělá) udělat kvalitní sdílenou linku. (Ono provozovat kvalitní linku je o dost dražší než nekvalitní.) Je to velmi prosté - UPC je na tom ještě hůře co se týče stahovačů, agregaci má, přesto rychlost běží téměř naplno a žádné datové limity nezavádí. Jaktože už UPC nežvaní něco o stahovačích a nutnosti zavádět limity dat? Čím to asi je :). Přemýšlej. Totéž samozřejmě jde s ADSL. Až budou agregaci a limity stanovovat ISP, problémy zmizí, protože tato nekvalita je uměle vytvářena Telecomem aby obhájil zavedení ještě víc zlodějských limitů dat.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 20:10:33)

Nechápu, proč pořád mluvíš o limitech - někteří ISP zjistili, že je mohou odstranit a data nad limit telecomu zatáhnout ze svého (stojí je to maximálně 60 Kč na uživatele, ani o korunu víc). Bohužel zjistili, že se jim tam stáhli sosači a najednou zavádějí "FUP". Ostatní ty limity nechali nebo udělali vlastní, a žádný problém s agregací nemají, protože se jim provoz hezky rozloží. Na UPC pochopitelně není víc sosačů než na ADSL. UPC nabíralo klienty postupně, pomalu a díky tomu se jejich klienti taky postupně vydováděli a mnoho už dávno nesosá. Na ADSL se sešli nadržení uživatelé, kteří pochopitelně sosat chtějí, během jednoho krátkého roku. Neexistuje dobrá nebo špatná agregace. Existuje _pouze_ agregace. A pak existuje QoS. To jsou dvě různé věci a prosím přestaň je zaměňovat... Také konečně akceptuj fakt, že ISP mají v rukou všechny údaje a statistiky, které by Telecom z jakéhokoliv podvodu okamžitě usvědčili. Ani jeden ISP však na něco takového nepřišel. Nebo snad telecomu po drátech běhají zlí skřítkové, kteří zcela neodhalitelným způsobem ničí ADSL?

Pavel (14.1.2004 20:48:35)

To je samozřejmě hloupost, na UPC je nejvíc sosačů u nás, mnohem víc než na ADSL. Opět tu narážíme na skutečnost, že mluvíš o věcech kterým absolutně nerozumíš - nechodíš do místností P2P sítí, tudíž nevíš že 80 procent CZ uživatelů tam jsou právě majitelé UPC. Jelikož tedy vycházíš z lživé informace, že na ADSL se sešli nadržení uživatelé a stahují, pak samozřejmě můžeš dojít ke svému rádobyzávěru. Skutečnost je však právě opačná, na UPC je suverénně nejvíc stahovačů a na tom nezmění nic ani bláboly a výmysly o tom že tomu tak údajně je na ADSL. Prostě jen skočíš na špek každé manipulativní polopravdě. Jistě, ISP se tam stáhli sosači, protože zlodějský Telecom jinde zavedl limity, které zákazníci nechtějí. Pokud by je zrušil, rozloží se rovnoměrně mezi všechny ISP. Jenže to už by Telecom opravdu musel provozovat kvalitní linky (jistě o mnoho dražší než tenhle paskvil s 10 GB omezením). Takže viníkem problémů některých ISP je jen a jen Telecom.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 20:52:36)

Chceš mi snad tvrdit, že v jeden okamžik najdeš na P2P např. 3000 českých uživatelů, kteří zrovna sosají? BTW tomu co říkáš absoulutně neodpovídají průtoky ani NIXem.

Pavel (14.1.2004 21:24:08)

Ano. Příklad, v největší CZ místnosti P2P je 6000 sosačů, 97 procent jsou Češi, z nich 70 procent jsou uživatelé UPC, 10 procent ADSL, zbytek ostatní. A toto je průměrná struktura každé CZ P2P místnosti. To je fakt, s kterým se evidentně nejsi schopen smířit, protože samozřejmě vyvrací Telecomí/tvé zvrácené teorie. NIXem se neoháněj, jeho výsledky opravdu ale opravdu neumí odlišit podíl sosačů od UPC či ADSL na P2P sítích, takže to je od tebe plácnutí úplně mimo.

Pavel (14.1.2004 16:35:53)

Oprava viz níže: "cena pořád značně přemrštěná a značně omezená" má být "cena pořád značně přemtštěná a služba omezená"

KUFI (14.1.2004 07:59:01)

Nastala katastrofa? U nas? Kdyz to ADSL ma 14000 lidi? :))) Takovej nepatrnej zachvev nemuzou spagaty Telecomu ani zaregistrovat.Co teprv az bude(pri techhle podminkach teda nebude) majitelu ADSL trebas 200 000 ? To pak ty jejich draty tim naporem asi shořej. Kdepak,to jak to (ne)jede bych hledal v necem uplne jinym nez propustnosti dratu -aspon tak to vyznelo :)

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 08:29:44)

Nejde přeci o dráty, jde o službu s agregací 1:50.... Dráty by zvládly daleko víc, a posilovat taky jde...

Hanz (13.1.2004 22:05:39)

Ted jsme uvažovali o jednom člověku, co kdyz bude čtyřčlená rodina, jak se může vejít do těch limitů? Připomínám že při dnešním vývoji naší ekonomiky běžná rodina na verzi profi nemá. Zajímalo by mě zda tito uživatelé jsou považování za škůdce či ne? A zdruhé, ze zahraniční zkušenosti mohu říct že se komunikace mezi školou a studentem daleko více používá internet, příklad sledování svých dětí v matřské skolce pomocí web kamery, atd. Toto jsou také nežádoucí užívatelé internetu a jaktože to v zahraničí neznehodnotí adsl jak u nás?

KUFI (14.1.2004 08:00:17)

Materska skolka,fotky...ty mas teda starosti.Tahej radsi porno jako kazdej spravnej chlap :))

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 08:28:40)

Všechny tyhle činnosti, které mi popisujete: 1. nejsou natolik extrémní, jako např. P2P, ani zdaleka ne. Sledování dětí max. 8 hodin denně (mimochodem kdo dává děti do školky a pak z doma je sleduje?). Atd. 2. Pořád tu bude dost lidí, kteří nebudou inet využívat ani na to a budou mít spotřebu ještě nižší.

Hanz (14.1.2004 09:50:08)

Pokud ses aspon trosku v obaze tak se v zahranici zacina preferovat nektere prace delat doma a ne tolik zatezovat firmu a neutrace za dojizdeni, myslim ze se to stava u nekterych profesi celkem beznou zalezitosti nemyslis?

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 09:52:52)

Ano, ale zatím to je v řádech setin procenta bych odhadl, takže moc velkou váhu bych tomu nepřisuzoval. BTW v některých zemích už tímhle prošli a zase se přeorientovávají na práci v práci a ne doma, protože výrazně klesla produktivita která znamenala vyšší ztráty než úspory.

Arny (14.1.2004 19:14:13)

Teď trochu offtopic. Dřív se mi tu ukazovalo kolik je u toho kterého tématu nových příspěvků a teď nic. Nechápu. Vůbec nic jsem v IE neměnil.