Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Databaze maximalnich rychlosti pro jednotliva cisla

Databaze maximalnich rychlosti pro jednotliva cisla

MiC (10.1.2006 22:27:24)

Mam pripojeni pres SkyNet (CT) o rychlosti 256/64. Bydlim na vesnici asi 4 km od ustredny a vedeni je celkem novy (asi 6 let). V souvislosti s potencialnim budoucim zrychlenim jsem si cvicne vyzkousel overit dostupnost zrizeni a zaroven i max. rychlost na mem cisle, Tady na dsl.cz mi to pise max. rychlost 512/128. Zajimavy je ale to, ze u sousedova cisla, kterej bydli 50 m. ode mne to pise, ze sluzbu nelze zridit, a naopak u cisla dalsiho souseda o 200 m. dal to pise 2048/256. No nevim nakolik se tomu da verit. Docela by me zajimalo, jak tahle databaze maximalnich rychlosti asi vznikla, to jako postupne "promerujou" vsechny existujici cisla? Kdyby to tady cetl nejaky informovany zamestnanec Telecomu, tak by nam to mohl osvetlit :-)))

IOL (11.1.2006 18:24:38)

Ahoj, tady jeden je, existuje několik měřítek, které se posuzují při zřizování ADSL. 1. Vzdálenost 2. Útlum v dB - který měří přímo náš technik Obojí je rozděleno do 5-ti zón, přičemž ne v každé jde něco zřídit. Když napíšeš svůj mail, tak Ti napíšu a můžeme to probrat. Sem jej dávat nechci, nestojím o přeplněnou stránku spamem a aby mi každý odsuď psal nějaké svoje názory.

MiC (11.1.2006 18:44:36)

Ahoj, predem diky za cas a ochotu vysvetlit detaily. Muzes mi napsat treba sem (cermak.milos(zavinac)gmail.com) a ja ti obratem muzu taky sdelit dalsi podrobnosti.

IOL (11.1.2006 18:50:28)

Poslal jsem Ti mail

TIDD (11.1.2006 19:14:20)

Já když jsme přešel na jiný tarif tak znovu prováděli technické šetření a potom ikona připojení ukazovala "připojen 2mbit" což je max rychlost kterou mohu na své lince zřídit ne ??? Ale po dvou týdnech mi to zase začalo ukazovat připojen 1mbit :-( Jakto ?? Zrezavěli jim dráty nebo co ?

Anonym (11.1.2006 19:18:00)

ty 2mbit tam byli kvuli kliku kdyz klik zrusili tak nejspis prestal byt duvod...

IOL (11.1.2006 19:38:10)

přesně tak

TIDD (11.1.2006 19:42:47)

Mám NEXTRU přes ČTc, takže se mě klik netýkal, ale je to možný, že to bylo tím. Protože v dostupnosti ADSL mám pořád i 2mbit (a to jsem min 3 km od tel ustředny)

MiC (11.1.2006 20:17:44)

Musim tady verejne podekovat za velkou ochotu jednoho zamestnance Telecomu. Dostal jsem od nej spoustu vysvetlujicich informaci a stravil se mnou na ICQ temer hodinu ze sveho volneho casu a resil muj problem. No vypada to, ze i ja snad dosahnu na 2048/256 :-))) To ze se tady casto nadava na Telecom neni uplne na miste - minimalne jeho zamestnanci delaj dobrou praci!

IOL (11.1.2006 20:21:23)

aspoň se o to někteří snaží :-)) děkuji za pochvalu :-))

Petr Borecek (11.1.2006 18:49:36)

Letos se ma i na siti Ctc migrovat na potokol pppoe ktery by mel zlepsit i dostupnost a vzdalenost poskytovanych sluzeb. "Noví zákazníci (objednávky služby Internet Expres od 1.4.2005) Od 1. dubna budou všichni noví zákazníci Internet Expres a Internet Broadband automaticky připojeni prostřednictvím protokolu PPPoE. Tento protokol bude nutné nastavit v ADSL modemu dle přiložených návodů. Stávající zákazníci Stávající zákazník bude stále připojen k internetu pomocí stávajícího protokolu PPPoA. Změnu na nový protokol bude možné provést nejdříve od 1. června 2006. Pro naše stávající zákazníky změna technologické platformy přináší nutnost změnit nastavení modemu ADSL. Samozřejmě počítáme s informováním našich zákazníků prostřednictvím hned několika komunikačních kanálů. Každý zákazník bude včas informován o požadovaném přenastavení modemu. Co přináší nová technologie: S protokolem PPPoE je síť ČESKÉHO TELECOMU připravena na další zvyšování počtu zákazníků služeb vysokorychlostního přístupu k internetu a na rozšiřování počtu lokalit s jeho dostupností. Protokol PPPoE umožní nabízet pokročilejší multimediální služby jako je například televizní vysílání přes internet - IP TV. Protokol PPPoE je výhodný i z provozních důvodů. Má lépe vyřešenou správu IP adres a z dlouhodobého hlediska nabízí také výhodnější poměr cen za jednotkovou rychlost. Stává se také standardem u většiny velkých evropských operátorů a umožní vzájemnou kompatibilitu."