Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Satelitní komunikace rychle a efektivně

Satelitní komunikace rychle a efektivně

Anonym (23.1.2006 00:00:00)

Nové technologie pomáhají satelitním sítím nabízet takové služby, které dnes uživatelé očekávají: spolehlivé, rychlé, moderní a hlavně cenově výhodné. Nová norma DVB-S2 je jedním z příkladů na podporu satelitního vysílání např. HDTV. Kromě toho se také uplatňují nové protokoly pro efektivnější IP přenosy po satelitních spojích.

Zajda (23.1.2006 11:49:24)

DVB-S2 v žádném případě nepropaguje HDTV. Již nyní vysílá asi 20 stanic na satelitu v HDTV. Pouze je jakoby vhodnější tím, že o ubohých 30% má za ideálních podmínek širší pásmo. Jedná se jenom o marketingový trik pro výrobu nových tunerů. Pásmo může být navýšeno maximálně o 30%, což IMHO není důvod pro nákup nové technologie. Ta hranice pro nákup je mnohem výše a tou jest 50% navýšení pásma běžně dosažitelné. Výhoda 4 modulací je tak maximálně pro satelitní dxing. V případě příjmu domácích programů je signál tak silný, že nevadí ani husté sněžení,déšť,vysoká oblačnost či mírná námraza. Vím o čem mluvím. Tady v podkrušnohoří se uvedené rozmary počasí vyskytují velmi často(hlavně námraza) a přesto mi signál z astry 3a,2,hotbirdu nespadl níže než o 4% procenta za nejhorších podmínek pod průměrné SNR. A jestli 2 BER skočí jednou za hodinu kvůli přeletu hejna opeřenců, tak to je nadprůměrná chybovost. Nehledě na to že můj receiver má pouze průměrný tuner Philips,který nijak nevyniká citlivostí či selektivitou. Větší význam má spíše výroba levných jednočipových dekodérů pro mpeg-4, kde je úspora pásma kompresí opravdu znatelná. Navíc by byly díky dekódovacím CI modulům byly použitelné i stávající mpeg-2 receivery. PC karty nebo receivery s digitálním výstupem by pak bylo(je) možno použít pro sledování MPEG-4 videa na externím dekódovacím zařízení. Toho se evidentně výrobci bojí, a proto navrhli nový standard pro satelitní linkovou vrstvu DVB, aby se nedali používat stávající receivery a museli se koupit nové.