Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Lidi už by bylo na čase, abyste se proubili a přestali to ADSL komentovat!!

Lidi už by bylo na čase, abyste se proubili a přestali to ADSL komentovat!!

FiliPes (14.1.2004 22:57:37)

To je fufrt stěžování. Kdybyste se na to vykašlali a spláchli to ADSL do záchoda. I tam pojede rychleji, než vám jede teď. Omezená data, to je výsměch. Je to předražená negarantovaná služba a vy pořád čekáte, že vám to pojede rychleji.

Miroslav Šilhavý (14.1.2004 23:01:00)

Negarantovaná a omezená ano. Předražená ne.

FiliPes (14.1.2004 23:26:03)

Podívejte se na kabel TV. To je internet odpovídající cenou kvalitě. ADSL je tu už rok a všechny změny jdou proti uživatelům. Komickou úpravu ceny nevyjímaje!!! Pořád tady všichni řvou, jak to nejede, potom nechápu, proč to houfně neodhlásí? To je náš národ banda blbců? A největší gól je, že telecom zrealizoval jen 14000 přípojek. To jsem se fakt pobavil a to kdo ví jestli si Crha nepřihnul a nezmanipuloval v momentálním stavu neschopnosti tiskovou zprávu.

Borivoj Korbel (25.1.2004 00:28:25)

Uz to rekl nekdo na zacatku. Ne kazdej se muze pripojit pres kabelovku nebo bezdrat. Kdyz neni, ani smrt nebere. A kdo to rikal, ze ADSL cenove odpovida? Za 800Kc bez dane bych si to predstavoval trochu jinak. Treba jine datove omezeni. Ale i presto muzu bejt docela spokojenej, protoze rychlost se mi pohybuje od 150/60 do 400/100.

Filip (15.1.2004 14:47:27)

Mirku, ty si ale chytrej clovek! Kez bych se mohl znovu narodit, urcite bych si pral jmenovat Miroslav Šilhavý :)) Myslis si ze je mozne aby jedna diskuse probehla bez tveho "genialniho" prispevku ? :) Pokus se, pliz!

ZDEPAPEPA (24.1.2004 14:51:39)

Míro, ty seš fakt idiot. 1600 měsíčně za 10 GB přes negarantovanejch 512/128 ti přijde málo? Když ti přijde složenka z CTc, tak jim pro sichr zaplatíš osminásobek, protože se ti to zdá levný???

Pavel (24.1.2004 17:40:29)

Předražená ano a velice a skutečně jen blázen, nebo člověk poněkud nezvládající vnímat realitu by mohl tvrdit cokoliv jiného. Jsme téměř nejdražší z celé Evropy, kromě asi dvou států a navíc ještě s limity.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 07:24:53)

Na Evropu nehleď tak upřeně. Podívej se po Česku, jak je zde drahé připojení k netu a porovnej to s opravdu levným ADSL.

Berg (25.1.2004 01:00:55)

Spis by ses mel jmenovat Jarmil...

Svata (14.1.2004 23:04:04)

To je slovo do pranice :-)Komu to vyhovuje ať si to nechá a nebrečí,komu ne ať to odhlásí jako já :-)

Anonym (15.1.2004 09:04:42)

Asi tak nějak:-)

p3t (24.1.2004 16:00:18)

víš, pochop že někde prostě nejni ani kabelovka ani bezdrát a tak jediný normální připojení k Internetu je ADSL proto nám vadí že ani tato naše poslední šance nejede tak jak má!

Saper (24.1.2004 16:23:38)

p3t proc lzes jeste mas moznost pripojit se pres klasicky modem a platit Telecomu mnohem vyssi castky(ja platil 2,5-3K) Treba tady je potreba hledat hlavni chybu v prenosech a ostatnich problemech v toku dat.

p3t (24.1.2004 16:48:53)

Saper: psal sem normální připojení (dial-up jak sám píšeš 2-3000,- nejni normální)

Saper (24.1.2004 18:17:09)

p3t to je mi jasny,ale spis jsem chtel naznacit ze za pomalym ADSL muze byt Telecom ktery prichazi o zisky z dial up pripojeni.Jenom na mne prodelava kazdy mesic priblizne 1K korun a kdyby lidi jako sem ja preslo na ADSL jen 3tisice dela to mesicne 3300000 (1100) to je rocne 39600000.To uz je strata i pro takovy podnik jako je Telecom.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 07:22:49)

Asi to není ztráta v globálu. ADSL si pořídí i hodně lidí, kteří na dialupu protočili méně peněz než ADSL. Ono by se to mohlo docela pěkně doplni.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 07:23:47)

A podle čeho soudíte za kolik peněz má fungovat co a jak? Proč si nepořídíte ADSL s agregací 1:20?

Pavel (25.1.2004 17:21:43)

Asi proto, že v Polsku, Maďarsku, Německu, Itálii, Španělsku, Slovinsku si uživatelé užívají 512 linek s neomezeným objemem dat za v průměru 1200 Kč měsíčně, u nás zloděj Telecom chce za linku 1:20 256 kb přes 2000 Kč. Takže asi si 1:20 nepořídí proto, že se nechce nechávat nehorázně okrádat. To je překvapení, viď?

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 17:29:48)

Hergot, ti Němci jsou ale blbí, když se nechají okrádat za tak nehorázně drahej benzín, když vidí u nás, že může být levnější... Ty jseš, Pavle, komik. Mě je vcelku jedno, co si kdo myslí o cenách. Obchod je o tom: "ber a nebo nech být". A taky o tom, že za málo peněz hodně muziky prostě není. A porovnávat co je "málo peněz" a co je "málo muziky" podle zahraničí, je zcela nesmyslné. Když to začneš porovnávat vůči českému trhu, pak si myslím že můžeme mluvit o konstruktivní diskusi, takhle to ale spíš připomíná výkřiky rozmazlenýho chlapce, kterej chce po mámě autíčko, který vidí ve výkladu.

Pavel (25.1.2004 17:49:12)

Chápu, že tě to dráždí, Mirku. :) Nemusíme tedy srovnávat Německo. Jde o to, že argumenty Telecomu o nízké kupní síle, nutnosti vyšších cen při zavádění poněkud narazí na to, že nejen v Německu, Španělsku, Itálii, Francii, ale i Slovinsku, Maďarsku, Estonsku, Lotyššku a dalších postkomunisticikých zemích jsou neomezené objemy dat za cca 1200 Kč. Ano, Mirku, je zcela nesmyslné porovnávat tyto služby se zahraničím. Je to zcela nesmyslné pokud chceš obhajovat zlodějinu a lichvářské ceny Telecomu, pak je to zcela nesmyslné :). Jinak je to totiž neobhajitelné a fakt že nejen vyspělá Evropa, ale i postkomunistické státy, a dokonce mnohem menší než ČR, mají neomezené tarify za méně než 1200 Kč, je naopak třeba zdůraznit, aby všichni viděli, co je za zlodějinu od Telecomu chtít přes 2000 Kč za linku 256. Ano obchod je o tom, nech ber být, ale toto u nás právě není obchod, ale fakt, že zloději a lichváři se tu stále uměle udržuje nepřiměřená moc. A tak ten bezostyšně dál okrádá a okrádá. A tomu je třeba zamezit. I když Mirek podporuje zlodějě a lichváře :). Obchod tu bude, až si linky, agregaci, limity a další parametry budou moci volně určovat různí ISP. Za to bys spíš měl bojovat, Mirku, a ne stále znova a znova obhajovat zlodějinu, že se nestydíš.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 20:04:48)

Asi se špatně chápeme, Pavle. Nechci obhajovat ceny ADSL. Pokud to vnímáš tak, že je to zapřičiněno státní mocí (tak jako to vnímám já), je jediná možná cesta - měnit stát. A to pomocí volem. Doba lynčování a vlády "lidu" je naštěstí ta tam, tak se pokus i Ty přemýšlet o správném směru postupu.

Pavel (25.1.2004 20:17:28)

S tím že to je zapříčiněno částečně státní mocí se dá souhlasit. Pak samozřejmě také blby s komunistickým myšlením a nulovou morálkou v Českém Telecomu. Pak se ale zdržuj drzých výroků vůči diskutujícím typu: "Tak proč jsi nepořídíte linku s agregací 1:20?" apod. Protože je asi jasné že mizerná služba se zlodějsky předraženou cenou asi nebude to pravé. Jinak to totiž opravdu vypadá jako že se té zlodějiny přímo zastáváš.

Saper (25.1.2004 20:54:02)

Chyba statni moci v tom urcite bude.Ve statech kde mnelo rozsireni internetu podporu statu se rozvijel velmi rychle.U nas je internet chapan jako nadstandart a vec bez ktere se muzeme obejit vzdyt i IDOS vznikl jen diky EU ktera se netvarila nadsene na situaci v nasi zemi.Mimochodem info ktere jsi uvedl nize jsi jiste jak predpokladam nalezl predevsim na internetu.Pochop je kdo moc vi moc keca :).Zapomnel jsi uvest Japonsko 20Mb pripojeni za 30 euro (mam pocit ze jsem snizil rychlost o 5Mb).Dalsi problem bude urcite v tom ze Telecom se chystal k ADSL uz driv nez ho CTU zastavil a technologie ktere nakoupil zcela jiste nevyhodil ale snazi se je skloubit s temi dnesnimy modernejsimy.Dalsi potiz bude i v tom ze kdyz dojde k poruse nemusi byt volny servisak ktery to opravi protoze Telecom jak je znamo jiz nekolik let uspesne snizuje stavy pracujich cimz uvolnuje mista pro managery(kolik byvalych clenu z vedeni Telecomu ma vlastni firmy ktere smluvne nyni delaji pro Telecom ?) Nenapadal bych Miroslava za podporu stavajiciho stavu ADSL at z pohledu kvality ci ceny,spis opravdu veri ze to pomuze kdyz prejdes na 1:20,ale predstava ze bych za ty penize mohl dosahovat prumeru 140Kbps mne neuspokojuje(tento vikend mam prumer 60Kbps a neco).Musime Verit ze to bude lepsi a nadavat,ja tomu verim od Brezna lonskeho roku :) Nesmejte se mi

Miroslav Šilhavý (26.1.2004 07:56:19)

Ale vždyť telecom se chová jako každá správná firma! Prostě vydělávají... To jim to chceš znárodnit?

Martin (24.1.2004 20:20:41)

Vzhledem k tvému postoji předpokládám, že ADSL nemáš, potom ale nechápu, proč sleduješ (a vadí ti) diskuze na toto téma?

FiliPes (25.1.2004 09:09:18)

Nikde jsem nepsal, ze mi to vase placani nesmyslu vadi. Jen jsem napsal, ze vas nechapu. Ja osobne jsem na modemu a zatim nevidim jediny duvod (krom mych osobnich, kde bych neco rychlejsiho chtel) proc si ADSL porizovat. Zrejme jste SM zamereni, protoze si ADSL porizujete proto, abyste se mohli mucit a psat o tom do techto debat. Vlastne jste jedna velka uchylacka familie. Lovu zdar a stezovani na ADSL zvlaste!!!

(25.1.2004 10:30:09)

My jsme si ADSL poridili proto, ze jsme mysleli, ze to bude sluzba NA UROVNI, jako tomu je napriklad v Nemecku a dalsich zemich a take aby sme jak magori necekali do seste vecer aby sme nahodou nezaplatili skoro o 200% vice ve spicce. To sou fakt super lidi... ADSL nemaj a melou kraviny na forech ktere sou pro lidi co ADSL pouzivaji.

Anonym (25.1.2004 10:56:13)

Ale toto fórum je totálně zavádějící. Nejede to jen těm, kdo mají v něčem problém a kdo jsou u poskytovatelů s bombastickou nabídkou neomezených dat. Koukni, kolik vas tu diskutuje? Jen pár desítek a realizovaných přípojek je přes 14 000 !!! Když sem někdo přijde a chce ADSL, tak nabyde zcela špatného dojmu, že ADSL je k ničemu (k témuž došel i FiliPes). Což není v žádném případě pravda, jen ty vaše neomezený data vytvářejí ten hroznej obraz.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 11:02:26)

A jéjej, máme tu zaděláno na další nekonečnou diskusi o tom, co ADSL stojí a o tom, proč si nároční uživatelé nepořídí agregaci 1:20 ;-)

Anonym (25.1.2004 11:18:13)

Myslím, že ne. ADSL by mohlo být levnější, ale jen tak to nebude. Měl jsem dilema, jestli mobilní internet nebo ADSL, ale bydlím v docela hustě osídlené části Brna a myslím, že tam bude vysílač Eurotelu či T-mobile hodně vytížený. Navíc, musel bych si pořizovat další telefon. Všechny způsoby připojení mají své pro a proti.

(25.1.2004 11:39:43)

Ja nemam neomezena data..... a jede mi to uz v pohode :) i kdyz pred par dny byl docela zajimavy vykyv k hodnotam pod 100Kbps :)

Martin (25.1.2004 21:25:06)

Nejspíš nebudu SM založení - ADSL mi šlape celkem bez problémů.

Saper (25.1.2004 22:28:43)

Martine mne taky do minuly soboty pak zacaly vypadky a ted nejede vubec teda jede ,ale hrat se na tom neda :( a upozornuji ze stahnu maximalne za mesic 2GB veci.

(24.1.2004 21:45:11)

a co mame jako delat ??? vratit se k modemu, ktery je "hitem" mozna tak v Somalsku ??? Nebo jak za komancu drzet hubu a krok ???

FiliPes (25.1.2004 09:05:49)

Mletím pořád toho stejného na nějakém fóru rozhodně ničeho nedosáhneš. Tady je to pořád to stejný...."bů bů bů mně to nejede, škyt." Vy s tím nic nenaděláte. Kydáním na fóru ti to rychleji nepojede. Můžete se tady poplácávat po ramenou a nadávat na Telecom, ale to je tak asi všechno. Normální člověk by se už dávno ADSL (pokud mu nevyhovuje) zbavil. Nicméně alternativy tu jsou. Máš neomezené datové tarify u mobilních operátorů. Rychlost byva slušná na úrovni modemu a platíš méně.

(25.1.2004 10:27:36)

Jo, v ty prvni casti mas teoreticky pravdu, ale aspon lidi vedi jak to jede... vem si ze by to jelo bidne, a tohle forum - ani zadne jine - by nebylo.... a najednou kopa lidi by najednou sla k Tiscali, a byli by hodne zklamani.... takhle kdyz tu lidi pisi problemy, tak alespon dalsi potencialni zakaznici maji info, na cem to adsl asi je... Jit jinam ? Jo, mozna ET a TM, ale jaksi znam cloveka z meho okoli, co jede vlastne na tu samou BTS co bych jel ja kdybych si to poridil, a co se tyce rychlosti, tak nekdy to vazne jede na jeden az dva timesloty, coz je bida....myslim tim ET. A TM bych nezkousel, protoze jejich nabidky sou vzdy CASOVE OMEZENE.... jako ten jejich unlimited... myslim nak do cervna (sorry jeslti se mylim).. a pak tam pisou "budete mit podobny vyhodny tarif"... takze jediny mozny co prichazi v uvahu je ET na nonstop GPRS. Dalsi alternativou je urcite wifi (i kdyz je fakt ze jeho uzivatelum to obcas leze na mozek jak se mi tak zda), jenomze udelej wifi sit na sidlisti, kde je kopa ciganu a duchodcu.... takovy APcka by ze strechy panelaku v mziku zmizely... Navic taky sehnat nekoho kdo neco takoveho umi dat dohromady je tak trochu problem. Ne vsichni totiz vsechno znaji a vedi. A jak uz nekdo v tomto foru psal (uz nevim presne kde), tak zakaznik kazde moderni zeme chce proste zaplatit sluzbu a nezajimat se co kde tamhle je, kde sou anteny atd... tak to na zapade funguje. Ale my asi zijeme v Africe jak se mi tak zda.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 11:01:06)

Jenže problém je určit, jak velká část lidí má problémy a jak velká část z nich přijde sem na server. Je to určitě dobré místo na výměnu zkušeností, ale zdá se mi, že tomu přikládáte větší váhu než jakou by si to zasloužilo. TM má časově omezenou nabídku, ale stejně jakou ET. ET má právo (pokud se nemýlím) kdykoliv GPRS změnit, TM aspoň píše do kdy ceny garantuje. Služba GPRS data non-stop není součástí základního tarifu, který bez podpisu nové smlouvy nemohou měnit. Je to doplňková služba podle ceníku a tu ET může změnit ze dne na den. Takže moc velký rozdíl bych neviděl. Co se týče WiFi - zapomínáte, že jsme jako národ zaprvé chudší než evropa a zadruhé kutilové odkojení Přemkem Podlahou. Zatímco v zahraničí většinou lidi nenapadne se zabývat kutěním a stavěním si vlastních WiFi sítí, Češi se do takových akcí naopak hrnou. To není kritika, v žádném případě, jen konstatování faktu a odpověď na to, jak píšete "zakaznik kazde moderni zeme chce proste zaplatit sluzbu a nezajimat se co kde tamhle je".

(25.1.2004 11:38:29)

Ne, tak to neni.... ET data nonstop si muzete v ramci ET individual dat jako samotny tarif, tj. nic vic k tomu, jen gprs, a i u individualu muzete podepsat smlouvu na dva roky pokud chcete dotovany telefon. Navic bych rekl ze to jen tak ET nezrusi... v TM to je brano opravdu jen jako docasna akce, jako kopa jinych. Je fakt ze u ET ta cena 649 (nebo kolik) je taky akce, ale po skonceni akce se to vrati na 999 bez dph, ale sluzba v tom stylu bude pokracovat. Jo, celkem Vas chapu :) Zalezi na cloveku :) Ale podle me ne ze by se do takovych akci cesi hrnuli.... ja myslim ze nemaji na vyber pokud nechtej modem :)

Anonym (25.1.2004 12:02:39)

TM taky bude miti cenu 999kc bez dph a bude neomezene gprs nabizet i po 30.6.2004!!

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 12:03:50)

Je to více než pravděpodobné, ale nikde to neslibují.

(25.1.2004 12:19:01)

Ano, rika se ledacos :) Koukam na jejich webu uz napsali ze bude nova nabidka nabizejici neomezeny prenos.... ale znate jak to v cechach chodi.... pro nektere je neomezeny prenos 500MB, pro nektere 5GB..... :))))))))))) V CR je lepsi nikomu neverit, vsichni lzou a delaj jak maj vyhodne nabidky. Hlavne reklamy na TELECOndoM sou vice nez zavadejici.

Saper (25.1.2004 11:49:43)

ADSL v soucasne podobe je skutecne brak ktery se vyplati jen tomu kdo proserfuje hodiny na netu.Argument poridte si agregaci 1:20 je nesmysl kdo mi zaruci ze bude fungovat?Nikdo uz proto by nabizene sluzby nemneli mit v nazvu 512/128 atp. je to zavadejici a lzive spis klamava reklama nez solidni pristup k zakaznikovi.Nestahuju jako divej mam ADSL hlavne na hrani on-line her ale uz ani na to se neda momentalne pouzivat stale jen obcas kdyz mam kliku jinak mne to vyhazuje high ping.Takze vy co projedete po modemu vetsi castky kupte si to a ti kteri veri ze si poridi kvalitni a rychly internet necht se odstehuji do jine zemne :)

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 12:01:53)

Agregace a uvádění maximální rychlosti při prodeji je zcela standardní praktika. Agregace 1:20 fungovat taky nemusí, ale je 2,5x vyšší pravděpodobnost, že fungovat bude!

Saper (25.1.2004 12:16:26)

To ze to je standartni praktika neznamena ze to neni svym spusobem klamava reklama.Tento tyden jsem si objednal 1024/256 a pak se uvidi.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 12:20:00)

Podle mě není, neboť nezískávají tím nic na úkor ostatních soutěžitelů ani spotřebitelů. §45, odst. 1 ObchZ: Klamavou reklamou je šíření údajů o vlastním nebo cizím podniku, jeho výrobcích či výkonech, které je způsobilé vyvolat klamnou představu a zjednat tím vlastnímu nebo cizímu podniku v hospodářské soutěži prospěch na úkor jiných soutěžitelů či spotřebitelů.

Saper (25.1.2004 13:11:30)

Vzhledem k tomu ze vsichni (vyjimka GTS buduje vlastni malou sit ADSL ) jsou propojeni pres Telecom ktery jim poskytl informace o moznych sluzbach ktere neodpovidaji skutecnosti a oni je nasledne tlumoci jako pravdivou skutecnost prinaseji predevsim Telecomu zisk nebo li prospech.Muzete namitat ze ADSL u nas provozuje pouze Telecom ale finalni vysledek teto sluzby je pripojeni k internetove siti ktere poskytuje rada firem a pokud nektera z techto firem prokaze ze od nich presel zakaznik na sluzbu ADSL s vidinou rychlejsiho pristupu k internetove siti ktera nasledne nebyla splnena je to klamava reklam. P.S. Takle to dopada kdyz my nejede ADSL placam na ruznych forech :)

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 13:17:06)

Jen upřesním: Telecom ISP dal veškeré informace a ISP nemůže tvrdit, že neví, co to agregace je. Mrkněte do RAO, tam je opravdu všechno a ISP to věděli.