Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Můj příběh cesty internetem + pár otázek mimo téma

Můj příběh cesty internetem + pár otázek mimo téma

Oggy (27.1.2006 09:24:49)

Dobrý den, jestli Vás zajímá můj příběh připojení k netu..... Jednoho krásného dne jsem se rozhodl, že si táké zřídím !kvalitní! adslko. Nad cenami jsem kroutil hlavou, ale chtěl jsem bez FUP a limitu. Rychlost pro mě nebyla až tak zásadní, ale asi 128kbps by me nestacilo. Přemýšlel jsem nad Volným,Emea,Skynet,Bluetone (nebylo ale u nás pokryto).Štěstí bylo, že soused také plánoval zřízení adslka, tak jsem se domluvili, že bychom ho platili na půl a rozvedli pomocí..... 1. varianta - naštěstí neuskutečněná - bylo pomocí UTP venkovního kabelu. Metr stál asi 21,-, baráky jsou od sebe vzdálené 100m.... 2.varianta - pomocí Wifi (teď jsem maximálně spokojen), koupili jsme tedy wifi/router/adsl - Linksys wag354g (3200,-) jako AP, můj klient ovislink 5460 (1600,-), pár utp kabelů a síťové karty....... Nádhera, když jsem u něj měl pc a asi po 5 nechápajících hodinách (co je to MAC adresa,...) mě konečně naskočila stránka centrum.cz. Tak jsem si odnesl pc a že vyzkoušíme dosah antén. Když jsme měli maximálně vytaženou ruku z okna, přeneslo se 300KB/s. Bohužel jsme zjistili, že pomocí těchto "chcípáčků" to asi nepůjde. Už v sedmé třídě jsem své spolužáky přesvědčoval jak je to pomocí plechovkové antény jednoduché napojit se na czfree.net (samozřejmě se mi všichni smáli). Teď byl ten pravý okamžik je zchladit. Byl pátek asi tři hodiny a já jsem nechtěl čekat přes víkend. Ještě jsem si u souseda zjistil, kde koupit N konektor a jel do Raselu na Mírák(www.rasel.cz). Soused mezitím zajel pro kabely (1x 2m,1x3m) do Agencomputeru (www.agen.cz). Když jsem dorazil do Raselu a vykoktal ze sebe, že chci N konektor female na plechovku, ten milý pán mi sdělil, že si na to tady nehrajem, ale nakonec mi ho stejně musel dát :)) (2x po 55,-). Přijel jsem domů, vyhrabal pájku, kousek měďáku, vrtačku, pilník a samozřejmě plechovku. Udělal jsem dvě plechovky a sobotní ráno jsme začali bastlit. No a večer už se mi načítali stránky 1mbps Skynet bez FUP a limitů. Pingy k sousedovi mám kolem 1ms, paříme countera :). Jinak Skynet měl v prosinci akci, zdarma aktivace a 1.měsíc připojení a to nás asi dostalo pro jeho volbu. Jinak co jsem se za ten měsíc naučil?? už více chápu wifiny, sítě (nedávno jsem pochopil, jak nastavit pevnou ip adresu v síti ;-)), active DC++, stahovat z DC++ :).. a všechno kolem toho. Na síťovou komunikaci je nej Borgchat - má skvělé funkce. Ale ten mám ještě pár otázek týkající/netýkajíci se netu. Když mám toho ovislinka 5460, který má 2rj45 switch, ale neumí routovat, šlo by to nějak přes moje pc na WinProxy tak, aby z mého pc spuštěné winproxy do ovislinku a přes něj do 2.pc??A jak můžu rozchodit Skype + Winamo/Counter-Strike/MediaPlayer,.... najednou ve Windows 98? Nefunguje mě tam více jak jedna spuštěná aplikace pracující se zvukem. Je na to nějaký program?Jinak přes XP je vše ok. Mám SB128PCI. Děkuji Marek Libiger

Nargon (27.1.2006 10:09:30)

Pekny pribeh, a k tem programum na konci. NIJAK to nerozbehas. Microsoft prestal uz davno win98 podporovat. Takze software, ktery se dela uz neni zkousen na win98, a ani k tomu programovan. Kdyz to nahodou jede na win98, je to dobry, ale neni to na to primarne urceno. Kdyz to nejede, nic s tim nenadelas, leda reinstal na novejsi wokna.

Anonym (27.1.2006 10:26:26)

Je to problém ovladačů pod win a sw kreténismu creativu. Jinak hw mixing krom božskýho gravise byl už u livky. Tam to ale jde pod win98 v pohodě. Už asi nechtěj podporovat nepodporovanej OS. Ale je zajímavý že je spousta programů který jsou pořád podporovaný ačkoliv os na kterym běží podporovanej neni. Hmmm zajímavý.

Eser (27.1.2006 10:29:25)

nestačilo rovnou napsat adresu těch dvou obchodů ? To kolem toho musí být i ten srdce rvoucí doják z červené knihovny?

Mařena (27.1.2006 12:49:42)

no proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě, viď ? tebe mít doma, to je asi radost šetřile !

Oggy (28.1.2006 17:33:48)

Víte, každý nemá tisíce na super vybavení, někde se musí šetřit a musíte uznat, že profi antény co prodávají, jsou nehorázně předražené, když si tu mohu udělat dobrou anténku za 60,-. Navíc jako šestnáctiletý student bez kapesného... a navíc to nebyl super rvoucí doják, ale jen jsem se chtěl podělit o své zkušenosti, tak mě prosím nekamenujte PS: příště už sem raději psát nebudu, se tu akorát dočkám slov o somráctví