Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > kašlu jim na rychlost, chci dodržení původní smlouvy a původní FUP

kašlu jim na rychlost, chci dodržení původní smlouvy a původní FUP

Eser (27.1.2006 11:20:44)

hele lidičky, byť jsem ji podepsal, tak jsem ji nečetl. Mohu trvat na dodržení smlouvy, kterou jsem uzavřel na IE Sprint, nebo je tam zas někde zašitá klauzule, že kromě toho, že poskytovatel netu za nic nezodpovídá, tak i to, že si s touto smlouvou může vytřít zadek kdykoliv a dělat si co on uzná za vhodné?

tatik (27.1.2006 11:23:09)

no klauzule tam urcite nekde pude ze to muzou menit

Anonym (31.1.2006 03:34:27)

kdyz tak procitam mistni forum tak chapu jak adsl ma cim dal vic a vic uzivatelu...nekdo proste precte reklamni slogan a vidi jen zlepseni...nakonec odrazi se obraz ceskyho narada nejen u adsl ale i na nasi policky scene atd.

Nargon (27.1.2006 12:25:20)

Mno ve vetsine smluv je vetsinou to ze ISP muze vse a uzivatel muze leda tak sluzbu zrusit. Takze pokud ti nove sluzby nevyhovuji tak tu sluzbu zrus.

Eser (27.1.2006 12:36:21)

Byly doby, kdy jsi se mi zdál rozumný, počítej se mnou : ( 4/7 )*30=17,14 GB dat měsíčně o minimální rychlosti 512/256 kbps, než jsem spadl do 64/64, když jsi využil klik, tak jsi měl za pár peněz dalších 10 GB dat, co budu mít nyní? Sice 3 Mbps, což není jisté, protože ještě loni v prosinci moje linka neuměla víc jak 2Mbps a 8, nebo 12 GB dat. No to si teda opravdu polepším. Ale přesto, jen co ČRa zlepší pokrytí, je velmi pravděpodobné, že dám na tvou radu.

neo (27.1.2006 12:42:48)

jestli ti jde jen o data tak proč máš službu s FUP (že by ti rodiče nezaplatili víc ::) pořid si tarif bez FUP.

Eser (27.1.2006 12:50:25)

Ten rodič jsem já, když jsem bral IE Sprint, tak to bylo proto, že mi toto množství dat vyhovovalo. Já nepotřebuji neomezená data, ale štve mě, když mi někdo direktivním nařízením zruší výhodný tarif a nutí mě užívat něco, co nepotřebuji.Nebo ty snad místo prezervativu, používáš igelitový sáček? Asi těžko, protože by ten akt stál za úplný hov**

Anonym (27.1.2006 13:02:14)

Dat si můžeš stáhnout kolik chceš (ale ne danou nejvyšší rychlostí). To bylo v případě nejlevnějších tarifů stejné předtím a je i ted. Objem dat ,který je možné si nejvyšší rychlostí stáhnout se zvýšil. Zvýšila se i rychlost. Zdarma. Stěžovat si může jen blb.

Anonym (27.1.2006 13:18:35)

Někdo si dal dokonce práci, že spočítal. S dovolením cituji jeho odpoved z vedlejšího threadu: "Tak sem to počítal, když budete stahovat naplno, tak s novým Sprintem stáhnete cca o třetinu více, hlavní rozdíl dělá že ve fupu je 128 namísto 64, takže nemáte proč křičet" Takže by bylo dobré se uklidnit a podobné přihlouplé výkřiky neventilovat na veřejnosti. I kdyby v teoretickém součtu nějakých pár pokakaných mega proti původní variantě chybělo (a nechybí), každý normální člověk ocení, že mu to poběží lépe a rychleji bez příplatku (kromě pár upocených hokynářů co s umaštěnými prsty shromaždují každý kB, z nichž většina je jim v součtu stejně na nic. Co jim brání připlatit si pár stovek - a můžou se svými "daty" třeba udusit když chtějí ...)

Eser (27.1.2006 13:28:50)

jasně, ještě mi objasni k čemu vlastně využiješ ty 3 Mbps, stránky se ti budou otvírat stejně rychle jako předtím, to málo co ztahuješ, bude 3 x rychleji na HD, jenže toho stahuješ tak málo, že časově nic neuspoříš, tak k čemu ti vlastně je taková rychlost? Jen pro ten pocit, že ji vlastníš?

Anonym (27.1.2006 13:36:43)

Málo ?? 12 GB měsíčně není zase tak málo ... Když si chci stáhnout třeba 50 MB ukázku něčeho, je pro mě o hodně příjemnější, že na to budu čekat 3x méně ... V čem mi ta 3MB rychlost uškodí ??? Objednal jsem si ji ? Ne ... Fascinuje mě ten několikrát kolem zmíněný argument - "když budu mít vyšší rychlost vyčerpám limit rychleji" :-)))))))))))))) Když nebudeš stahovat víc než můžeš, tak ne ... To je jak kdyby ti někdo (zdarma) nabízel rychlejší auto a tys říkal- nene, co mi to proboha nabízíte, byl bych na místě rychleji a co bych tam pak tak brzo dělal .... Asi tak ...

Jirka (27.1.2006 14:02:45)

Tady ale slo o jiny problem, linka tu rychlost neumi, debilku.

Eser (27.1.2006 14:14:59)

vidíš,ty nepotřebuješ data, já zase rychlost. IE sprint, tak jak funguje prozatím byl z mého hlediska velice výhodný. Ne vždy je maximální možná rychlost nutná. Na našich přecpaných dálnicích ti rychlé auto taky moc nepomůže, když stojíš v zácpě. Jen se do ní dostaneš o něco dřív, než já, o to já ovšem v ní budu méně stát, potká li tě tato situace 500 m před cílem, tak na tom budeš stejně jako já.

Anonym (27.1.2006 14:47:53)

Hmm, zamysli se trošku a zjistíš že nemáš pravdu. Obojího je v součtu více - dat i rychlosti. Jenom to ve své pesimistické zaslepenosti nedokážeš vidět. Ale je to tvůj problém.

Eser (27.1.2006 14:53:55)

mno, ono 128/128 pro dva kompy, na kterých současně jede Battlefield2, či CS:S není žádný zázrak.

Anonym (27.1.2006 15:01:27)

Nabídka je široká, vyber si co ti vyhovuje a na co máš. Jenom nečekej , že se pohyb světa kvůli tobě zastaví ...

Eser (27.1.2006 20:09:47)

a o tom to je, výhodnou nabídku zruší, hlupáci jim zatleskají, za to že byla zvednuta rychlost a mě to bude stát další peníze navíc, jelikož budu muset vzít jinou a dražší variantu. Mě stačí škodovka s nádrží na 100 km, nepotřebuji Ferari snádrží na 60 km a babetu s nádrží na 40 km, jestli toto považuješ za pokrok,tak to mě pos..

Hlupák (27.1.2006 20:17:29)

Hele zkus se nad tím v klidu zamyslet, třeba přijdeš na to jaké voloviny říkáš ... 1) rychlost se zvedla 3x 2) objem dat při dané rychlosti vzrostl o 50% 3) celkový teoretický možný objem stažitelných dat za měsíc vzrostl o 30% 4) finální snížení rychlosti se zdvojnásobilo 5) to vše zdarma ... Jestli je toto pro tebe krok zpět, asi potřebuješ nějakou Dominu k uspokojení svých potřeb :-) (žert samozřejmě, ale lepší mě nenapadá)

Eser (27.1.2006 23:05:18)

tak si zkus při 128/128 pustit doma současně dva kompy, na každém spustit Batttlefield 2, k tomu na každém Teamspeak a začni hrát, no a ono to moc nejde, akorát dostaneš zlost. Na současném IE sprint jsem se nikdy na 64/64 nedostal, na budoucím se na 128/128 dostanu jako prd, to pro mne znamená jít do IE extreme 2048, tomu já neříkám pokrok, ale vyčuranost ze strany Telecomu.

Nargon (28.1.2006 00:22:30)

Jak jsem uz jednou rekl. Zruste stavajici smlouvu a jdete ke konkurenci.

lamax (28.1.2006 15:57:47)

asi když ji taj nemůžu mít

MV (28.1.2006 20:52:01)

Já souhlasím s Eserem, původní FUP mi vyhovoval. Navíc když se v tom umělo chodit, rozvrhly se data, tak se dalo stahat hodně dat navíc, než se aplikoval FUP. Buď měli chybu v Matrixu a data to počítalo blbě, nebo byl systém adaptivní, že někdy pouštel víc. Nebo se data počítají různě, třeba podle obsazení přípojek DSLAMu. Třeba já mám 512/128, mělo být FUP po 1/2GB/týden, ale to jsem měl jen chvíli po zřízení služby(stahoval jsem hodně a zpomalování nastávalo brzy po překročení limitu), pak jsem už tolik netahal a začalo mě to zpomalovat dýl(po více datech), pravidelně jsem měl spíš FUP 2/4GB(někdy i víc) na týden. Navíc poslední zpomalení nebylo na 64/64kb, ale podivně na 64/128kb. Tohle jsem si mnohokrát potvrdil. Takže pro mě novej tarif je krok zpět. 512kb mi stačí, ja se neprosím o vyšší rychlost nebo data navíc. Prostě zachování původních vyhovujících podmínek.

MV (28.1.2006 20:59:26)

Taky mě štve, jak se telekomunisti v tý tiskový zprávě chvástají jak jsou dobrý že zrychlujou, mlží a podají to tak, že by jeden věřil, že je to krok vpřed. Ale to je jejich běžnej styl, co člověk může chtít od takový zmrdí firmy. Zase neříkám, že je vše horší, samozřejmě celkový zrychlení(i zavedení 4Mbitu) je důležitý pro konkurenční boj, i zlevnění tarifů se nedá popřít. Bohužel často to lidi donutí si připlatit na vyšší tarif, určitě 512/128kb je míň použitelná, než byla(i když beru v potaz, že je za míň peněz).

MV (28.1.2006 23:35:55)

To by nějaká konkurence v pravým slova smyslu musela být. Bohužel mnoho lidí jinou možnost nemá než adsl přes telecom. Já taky zatím nemám na výběr, ale žádnou smlouvu na rok jsem nepodepsal, takže jakmile bude výhodnější alternativa, jdu od telecomu z principu.

UVuV (29.1.2006 03:52:11)

Prostě jste využívali něco co jste si nezaplatili a teď budete řvát :-) Škoda, že vám ty vaše 256kbps nenechaj. My ostatní by jsme se dívali na TV přes net a vy by jste si smažily tou vaší 256kbps jen kvuli 1 GB navíc, fakt ubohý socky, jsi pořiďte ten neoemzenej DIAL-UP ten by se vám mohl líbit 56kdps (juchůů to je rychlost) a žádný FUP :-))))

Eser (29.1.2006 08:56:59)

co to meleš, u IE Sprint je 256 kbps Upstream a ten snad se u této služby nezměnil. Já se taky těšil, že budu moc koukat na internetovou TV, zvedne se rychlost a adekvátně i datový limit, což se ovšenm nestalo. Tobě pořád nedošlo, že těch rychlých dat budeš mít méně. Nevím, jede vůbec nějaká internetová TV při 128/128 ?

anubis (29.1.2006 11:55:45)

to nemyslis vazne to s tema telecomunistama ?????

H (29.1.2006 13:05:00)

Tam, kde je konkurence. Jinak si to pekne obserte, hosanci, hahaha. Myslel jsi to takhle?

cilek (30.1.2006 10:43:44)

Uf uf (nebo UVuv) to je čeština. Na vašem místě bych do socek moc nenadával. Podle vaší vytříbené češtiny předpokládám, že spíš vy chodíte pro almužnu na úřad. A jinak se přidávám k názoru, že zvýšení rychlosti (a změna na měsíční FUP) je medvědí služba. Problém je v tom, že TC nám nedá vybrat. Mě taky víc vyhovovalo FUP týdenní, protože sdílíme Sprint 4 sousedi. Nebudu vypočítávat proč, chytřejší si to domyslí a ti co "jse" ještě nenaučil"y" česky, to stejně jenom blbě okecají.

Anonym (30.1.2006 11:04:13)

UvUv drobné rezervy v češtině má, ale co řekl, je naprostá pravda. Vy si tady šmudlíte pár mega, rozdělujete jednu pomalou linku mezi sousedy (a ještě si pak stěžujete) a máte zdá se přesně rozděleno kolik toho může kdo z netu přes noc ukrást ... takže každé vylepšení je pro vás těžká rána přes rozpočet ... Když nemáte víc než 150 Kč na internet (nebo kolik je Sprint děleno 4) a chcete výhody neomezeného připojení, dostáváte se trochu mimo mísu ... Každému normálnímu člověku (bohudíky je jich většina) zvýšení rychlosti i datového limitu při dané rychlosti (to vše zdarma) vyhovuje ... Internetoví bezdomovci mají holt smůlu ...

Sergey (30.1.2006 11:10:54)

A helemese, další Anonym s DANOU RYCHLOSTÍ, teď už nepochybuji, že jde o toho stejného člověka. Prosím vysvětlit tenhle zajímavý technický termín (daná rychlost) viz. výše.

Anonym (30.1.2006 13:03:21)

No pro stavajici uzivatele Impulsu je to hrozny,to nejhorsi co se mohlo stat,po jednom dni to vetsine spadne na 64 Kb a 30 dni budem cekat,na zvyseni rychlosti HROZNY!!!Kdyby ten pad byla spon na 128:-(((

cilek (30.1.2006 13:23:55)

Vážený příteli, pokud mě nazýváte "internetovým bezdomovcem" jenom proto, že mi stačí stáhnout měsíčně cca 3 GB dat rozumnou rychlostí za rozumnou cenu (při 4 uživatelích 300 Kč, ne 150), tak se s vámi nemám o čem bavit. Stále nemůžete pochopit, že tady byla služba, která nám (některým sockám) vyhovovala a teď nám ji berou a místo ní dávají službu, která nám tolik nevyhovuje. Někdo tady napsal, že parametry ADSL jsou: rychlost a objem přenesených dat. Ale pro mne je důležitým parametrem i FUP. Zkrátka vám to vyhovuje, mně to nevyhovuje, já se jenom přikláním k názoru autora této diskuze. A tituly jako "socky a internetoví bezdomovci" asi slušný diskutér nemá zapotřebí používat, že, anonyme?! A jestli vám vře krev v žilách, tak si raději dejte panáka a mně neodpovídejte! Já o to opravdu nestojím.

Anonym (30.1.2006 13:33:48)

Mně stačí stáhnout rozumnou rychlostí (1MB) 10GB dat. Mimochodem, pokud je cena Sprintu 799 bez DPH, děleno 4 je to 238 vč. DPH ...

Anonym (30.1.2006 13:56:53)

"Po 1 dni to spadne na 64" ??? Pokud je uživatelem nesvéprávný retardovaný jedinec, který sice ví že má na měsíc 12GB a promrhá to hned první den, tak potom jo ...

Anonym (30.1.2006 14:16:42)

Dobrá, ale nic neříkající rada. Jít ke konkurenci?! Hmmm, ať koukám jak koukám, tak kromě služeb na platformě Českého telecomu, byť od jiných "poskytovatelů" (pokud tedy chci mít ADSL a jsem z Prahy 18), tak jsou, bohužel, dražší nebo s nižšími limity nebo nedostupné. Ach ten monopol... )-:

Noname (31.1.2006 13:44:18)

citace: "Každému normálnímu člověku (bohudíky je jich většina) zvýšení rychlosti i datového limitu při dané rychlosti (to vše zdarma) vyhovuje" Tady asi nekdo neumi pocitat: 4 x (2+2) GB = 16 GB/mesic 1x 12 GB = 12 GB/mesic

Anonym (31.1.2006 13:54:06)

Jaké 2+2 ? Bavíme se o stahování při plné rychlosti ne ? A tam byl doposud limit 2GB týdně. Pokud se bavíme o celkovém teoreticky možném objemu dat za měsíc, nový tarif umožnuje stáhnout o 70% více dat než starý

Chuta (31.1.2006 22:59:48)

Tyhlety vazne "inteligentni" nazory Anonyma uz me vazne lezou na nervy. Rekni mi, komu zalezi na teorickem objemu dat???? Kdo asi bude stahovat 24 hodin denne??? Tady jde o to, ze mnohem rychlejc dosahnes nizsi rychlosti nez predtim!! Jojo, chapu ty kratkozraky nazory, ze prece ta nejnizsi rychlost je 2x vyssi.... Boze! Ale jde o to, ze ji je dosazeno mnohem rychlejc! - v jednom kroku!! A navic uz FUP neni uplatnovano tydne ale mesicne, coz je naprostej nesmysl. A jeste jak to Telecom zduvodnuje: ze prej muzem stahnout vetsi objem dat najednou bez zpomaleni! Jsou to takovy ohavny zluti zlodeji.

Noname (1.2.2006 08:18:18)

citace: "Jaké 2+2 ? Bavíme se o stahování při plné rychlosti ne ? A tam byl doposud limit 2GB týdně" Ne, bavíme se o stahování při rozumné rychlosti. Snížení na 512k ještě nepovažuju za tak výrazné omezení jako na 128k. Navíc, když to člověk přepísknul, tak čekal maximálně do konce týdne, teď budeme muset čekat do konce měsíce. Takže já v tom žádnou výhodu nevidím.....

Anonym (1.2.2006 08:31:48)

Tak pojem "rozumná rychlost" je opravdu hodně subjektivní a nedá se na něm stavět nic. Vem si třeba Nextru. Ted má nový tarif 2MB/20GB který je levnější než předchozí 1MB/10GB ...

MirrA (29.1.2006 09:24:52)

Beru to co ty píšeš, ale zase se díváš na to lepší. ALe podívej se na rychlost současně 128 která se zvýší na 512kb/s. Momentálně mám FUP 250MB na týden to je jako 1GB na měsíc (250x4týdny). Po zvýšení rychlosti na 512 budu mít FUP zase jenom 1GB na měsíc. To ti připadá zlepšení? 4x mi zvýší rychlost ale datový limit zůstal.

Chuta (31.1.2006 22:54:03)

Naprosto souhlasim. Mne teda jde hlavne o to, ze zrusili to segmentovani FUPu do 4 tydnu a udelali z toho jedno casove obdobi. Kdyz sem potreboval neco stahnout, tak sem proste vydrzel tyden s pomalym pripojenim. Ted uz nic takovyho nepujde!!!! Nebudu moct vubec nic, protoze bych celej mesic byl se zoufale pomalym pripojenim. Tohle je od Telecomu tak neuveritelna svinarna, ze se to ani neda popsat.

RE:HLUPÁK (29.1.2006 18:29:31)

Podívejte se prosím trochu víš na můj příspěvek.. objem dat se nezvýšil atd...!!!

Anonym (30.1.2006 11:53:49)

Asi myslíš "výš", že ? Pokud jsi absolvoval aspoň 2.třídu ZDŠ, můžeš si snadno spočítat, že celkový možný měsíční objem dat se zvíšil - pardon zvýšil ...

Karel313 (30.1.2006 14:59:40)

Ja nevim furt se nenemužu dopočítat, přece jabka a hrušky se sčitat nedaj, ale zpět. Když se zvýší rychlost neměla by se přímo uměrně i zvýšit i objem dat. Přiklad: Rychlast 1M = 4GB za týden takže za měsíc to je 16GB, když se zvedne rychlost 3 krát tak i objem dat by se měl zvednout 3 krát = 3M = 12GB za týden což je za měsíc 48GB.Tak nevim jak jste k tomo dospěli že se objem dat zvíšil, zvíšila se jenom rychlost ale objem dat je stejný ani GB navíc

Anonym (30.1.2006 15:23:26)

Při rychlosti 1MB bylo doposud 2 GB na týden ... Zbytek je zpomalená FUP- Je to bez záruky - ale rychle propočteno: Maximální možný stažitelný objem dat za 1 měsíc (bez ohledu na rychlost) Starý Sprint: cca 31GB (8 GB plná rychlost, 8GB poloviční, zbytek 64kbps) Nový 3MB "Sprint": cca 52 GB (12 GB plná rychlost, zbytek 128 kbps) Já tu vidím nárůst objemu dat o cca 70% Nevylučuji nějakou chybičku, ale když tak to po mě přepočítejte ...

M (30.1.2006 16:26:25)

Jezis, tady jde o mozne stazeni dat ne celkove, ale rychlosti, ktera odpovide VYSOKORYCHLOSTNIMU INTERNETU coz opravdu neni 128/128. Nabidka Sprint oproti tomu mela doted 4GB na tyden (rychlost 512/128 stale jeste povazuji za vysokorychlostni). Oproti tomu nyni to bude 12GB VYSOKORYCHLOSTNE. Takze mi reknete, jaky bude rozdil v tom jestli se ted budu koukat na TV o bitrate kolem 256+. ANO presne tak, s nynejsim Sprintem se muzu koukat 4GB za tyden, nove 12 GB mesicne a to NENI zvyseni. O to tu jde proboha...

Anonym (30.1.2006 18:12:48)

Ale no tak - nejdřív že prý se snížil objem dat při plné rychlosti - blbost. Pak že se tedy snížil objem dat celkový - nesnížil, zvýšil o 70%. A ted že se snížil objem dat při jakési mezirychlosti. Tak to už jste hoši nějací moc rozmazlení, nemyslíte ? Linku 1MB/2MB atd. si lidé objednávají proto aby jela v rámci možností touto rychlostí. Pokud systematicky nestahují hory "dat", v rámci 10GB měsíčně to funguje úplně v pohodě i při využití všech "vymožeností" internetu. Co je "vysokorychlostní" je hodně subjektivní věc. Pro někoho 512 moc "vysokorychlostní" není". Proto je možnost si objednat rychlejší/pomalejší připojení. Pokud někdo má zvýšené nároky pro přenos dat atd., musí si zvolit specializovanou (dražší) variantu. Pro běžného člověka, který u netu netráví 20 hod denně je zvýšení rychlosti v rámci daného objemu vemi vítaná změna - při stahování 50_100 MB souborů ted člověk ušetří 2/3 času ...

Anonym (30.1.2006 21:53:05)

To je z vaseho uhlu pohledu mozne, ale jak rikam, ted sem mohl poslouchat radio/televizi/kdovico rychlosti 256Kbit vzhledem k limitu 4GB na tyden, ted to bude 12GB na mesic. Ja nerikam, ze to pro nekoho neni vyhoda, ze stahne rychleji, ale neni to urcite vyhoda pro vsechny ale hlavne to neni zadne 70% navyseni. Pro me je tohle napriklad o 4GB mene, ale kazdy ma potreby jine, tak nezakopavejte okamzite ty ostatni, kdyz nevite jak sluzbu vyuzivaji a uz vubec si tu nehrajte na zadneho prumerneho uzivatele. Ja si Sprint objednal prave kvuli nastaveni jake melo, nepotreboval sem max rychlost, ale rychlost, ktera bude kolem tech 512 pri pro me prijatelnem datovem limitu. Doted tomu tak bylo a byl jsem spokojen, pokud by zachovali puvodni omezeni a pouze zvysili rychlosti, tak to pro me bude stale vyhodnejsi (napriklad 2GB na 3Mbit -> 2GB 0,5Mbit / tyden = pro me vyhodnejsi, bohuzel to tak neni).

Karel313 (31.1.2006 14:34:41)

Ja vím jak jsi došel k to mu čislu, Sprint měl 16 GB za měsíc při slušné rychlosti ,ale teď bude sptint 3 krat rychlý než předtím, ale snížily to na 12 GB za měsíc co je o 25%meně než před změnou a pak tě sniží na zavodního hlemyždě na 128 kb/s sož je 16kB/s(10 - 13 ve skutčnosti) a za den při týhle rychlosti mužes stahnout pří nejmenšim 1,4 GB dat a to je tech tvých 52GB Příklad: pro sledovani televize po internetu to nestací, pokud budeš sledovat televizi s kvalitou 300kb/s co je 37,5kB/s tak za den spotřebuješ 3,2 GB takže za 4 dny ty zbydou jen 128 Tak včem si polepšíme, když si objem dat stahnu do tydne a to beru s rezervou ja nepořebuji mít 3 krát rychlejší připojení ale větší objem dat, tam je problem ne v rychlosti. Na prohližení stranek stačí 256 a ne 3072 takova rychlost se určena pro stahovaní a ne pro prohlížet stranek nebo občas stahutí nějakeho souboru

Anonym (31.1.2006 14:49:39)

Změníš na tom něco ? Ne. Tak proč se vzrušuješ ? Máš dvě možnosti: nadávat na to co ti ubude nebo se těšit z toho co ti přibude. Vyber si ...

Sergey (30.1.2006 11:06:50)

Nevím jestli se jedná o stejného pisatele, ale už jsem tady několikrát narazil na diskutéra, který tvrdí, že při "DANÉ RYCHLOSTI" se datový limit zvětšil. Protože jsem žřejmě zaostalý, prosil bych vysvětlit co to ta "daná rychlost" je s odkazem na konkrétní dokument poskytovatele, který ji nějak definuje. Předem děkuji.

Anonym (30.1.2006 11:38:53)

Příteli, "daná rychlost" je rychlost objednaného připojení. Pokud si objednám 1MB , 2MB atd linku, je pro mě směrodatný datový limit pro tuto objednanou ("danou") rychlost. Nějaké pomalé zbytky mě nezajímají. Kdyby mi vyhovovala pomalejší rychlost (512/128/64) , objednám si ji ...

Sergey (30.1.2006 12:07:48)

Takže je to zcela jasné, ona "daná rychlost" se zrodila jen a pouze ve vaší hlavě. Jediná daná rychlost jak ji vysvětlujete je totiž rychlost GARANTOVANÁ a ta u ADSL NEEXISTUJE! Vaše "Kdyby mi vyhovovala pomalejší rychlost (512/128/64) , objednám si ji ..." je naprosto zcestné, protože tam je zase jiný datový limit. Prostě a jasně každá služba má 2 základní parametry, rychlost a objem dat. Takže k čemu mi bude, když rychlost zvýší třeba stonásobně, když si tou ryclostí budu moci akorát strašně rychle stáhnout poštu, protože datový limit víc nedovolí. Ale někdo je holt "upocených hokynář co shromažduje každý kB", jiný prožívá orgasmus z toho, že má staženou poštu ve zlomku vteřiny.

Anonym (30.1.2006 12:15:51)

Základní řada ADSL produktů je odstupňovaná, klasifikovaná (a tarifikovaná) svou maximální rychlostí. A o té mluvíme (můžeme to třeba nazvat "daná maximální rychlost", zkráceně pak "daná rychlost") U tarifů platných od 1.2. se celkový možný objem stažených dat např. u bývalé 1MB zvyšuje o cca 30% , rychlost se zvyšuje 3x Jen pokud dojdeš k jinému matematickému výsledku, má cenu se bavit dále ...

Anonym (30.1.2006 12:17:11)

Jinak nevím proč najednou odpovědi na daný příspěvek skáčou nahoru místo dolů ...

Anonym (30.1.2006 12:27:53)

Možná toho stáhneš o 30%víc, ale po 12GB už to nebude vysokorychlostní jak se chvástaj a do teď je to, až po 16GB, to je snad zhoršení nebo jsme takový pitomci jak si Telecom a někteří z vás myslí.

Anonym (30.1.2006 13:04:04)

Záleží na tvých měřítcích. Pro mě už třeba 512 není "vysokorychlostní" ...

Sergey (30.1.2006 13:09:22)

Maximální rychlost rozhodně není daná rychlost pane Goebbelsi. Nicméně máte asi dostatečné předpoklady stát se tiskovým mluvčím ČESKÉHO TELECOMU, běžte se o tenhle post ucházet, jsem přesvědčen, že se svými názory máte velkou naději že to místo dostanete.

Anonym (30.1.2006 13:10:28)

V tom případě nevím co budeš říkat, až tě kopnou hned na 128kbps.

Anonym (30.1.2006 14:04:27)

Trošku hloupé slovíčkaření. "Daná rychlost" není žádný oficiální termín, ale jen konverzační odkaz na rychlostní varianty připojení: 1MB linka a podobně .... Pokud je tu objem dat při rychkosti třeba 1024 (a pak nějaké pomalé zbytky), mě osobně zajímá ten limit jen při maximální (dané, klasifikované, tarifní ....) rychlosti.

cilek (30.1.2006 14:36:19)

"finální snížení rychlosti se zdvojnásobilo" - to jsem z toho srnec, to jako že bude ta rychlost ještě menší??? (žert, samozřejmě!)

Anonym (27.1.2006 15:55:10)

a co vám brání nainstalovat si software na omezení rychlosti kdyz mermomocí musíte mít nižší rychlost - např Netlimiter?

Sergey (27.1.2006 14:00:26)

Tady je pořád spousta lidí, kteří si myslí, že brečíme o nelimitovanou linku za cenu limitované, ale já to ze svého pohledu chápu tak, že jsem měl určitou "limitovanou" službu, se kterou jsem byl vcelku spokojen a operátor mne teď nutí do něčeho, co nechci. Na změně vydělají jen notoričtí stahovači, kteří si svůj limit za půl dne vyčerpali a zbývajícího 6,5 dne viseli na DC s rychlosti 64kbit, protože teď si měsíční limit vyčerpají za 2 dny a zbývajících 28 dní budou mít lepších 128kbit a v úhrnu za měsíc tedy protáhnou mnohem vetší objem dat. Kdežto já, který se naučil ten "neomezeny" internet používat tak, aby byl zachován jakýsi komfort (nespadnout pod 512kbit) vnímám tuhle změnu jako negativní.

Anonym (27.1.2006 14:45:51)

Jinými slovy tady pořád velmi diskutabilním způsobem pláčeš nad pár GB To máš tak přesně do detailu na měsíc rozpočítanou svou činnost na netu, že ti každá náhlá změna (k lepšímu) udělá těžký škrt přes rozpočet a těch pár mega ti bude setsakramentsky chybět ? Srandovní ... Ber to tak. V absolutním součtu ted můžeš stáhnout o třetinu více než předtím . Předtím to na omezenou dobou spadlo na 512 a pak na 64. Ted se to udrží na trojnásobné rychlosti s 50% zvýšeným objemem dat. Pak to spadne na 128. Časově i objemově jsi na to lépe než předtím ve všech ohledech. Jenom se zarputile snažíš udržet starou věc i když nová je lepší. Jako senilní důchodce, kterého chtějí přestěhovat z jeho smradlavé garsonky do lepšího bytu. Čekat že v tomto oboru budou věci trčet v nezměněné podobě navěky je hodně naivní ...

Sergey (27.1.2006 14:53:46)

Jedině s tím důchodcem jsi se trefil, ale na senilitu si snad ještě nejaký čas počkám. Znovu opakuji, že mi to prakticky pod 512 nespadlo, kdežto po novu, pokud se v používání onoho "neomezeného" internetu ještě více neomezím, stane se koncem každého měsíce 128kbit realitou a to se mi nelíbí. Ale kdo nechce nepochopí, končím s vysvětlováním.

Anonym (31.1.2006 15:09:15)

Doporučuji nainstalovat omezovač rychlosti (netlimiter, supercontroler...) a problém nové "nepříjemě" rychlé rychlosti je vyřešený.

Sergey (31.1.2006 17:10:20)

Nejde o problém nepříjemné rychlosti, ale nepříjemného snížení datového limitu při zachování parametrů vysokorychlostního internetu. Pokud by se zvýšila rychlost z 1Mbit na 3Mbit při zachování 16GB limitu a pak 64kbit FUP, řekl bych že je to příjemné, ale nevýrazné, pokud by bylo při zachování limitu FUP 128kbit, hodnotil bych kladně. Tak jak to má být od zítřka je to v porovnání s dosavadním stavem pro mne rozhodně zhoršení.

Anonym (31.1.2006 17:16:34)

Za prvé to nebude od zítřka. A za druhé většina lidí to bere jako pozitivní krok. A za třetí je to zcela v právomoci poskytovatele.

Anonym (31.1.2006 19:29:24)

jj zacne to dneska :]

Anonym (28.1.2006 21:14:27)

Český národ si bude neustále stěžovat. I kdyby jste dostali milion giga denně tak vám to bude málo. Volové. Nelíbí se Vám FUP tak jděte do služby bez FUP. Poskytovatelé co nabízí služby bez FUP Vám nezaručí minimálně 80 - 85 % kupované rychlosti. Proč? Protože na úkor LEVNÉ služby bez FUP nezajistí dostatečné nadimenzování toku přes DSLAM karty. A tak bude sice stahovat bez limitu ale 60% (nebo i nižší) rychlostí toho co jste si koupili.

Sergey (28.1.2006 21:52:52)

Proč bych si měl pořizovat službu bez FUP když ji nepotřebuji? V době když jsem si IE pořizoval jsem šel do služby, která byla alespoň pro mne dostatečně jasně definovaná (včetně pravidel FUP) a z nabídky jsem si vybral Sprint, který mi nejvíce vyhovoval. Teď ovšem Telecom u této nabídky dost radikálně podmínky změnil a to dle mého názoru v můj neprospěch a ještě se nás snaží masírovat jak že nám tu službu zlepšil.

Anonym (28.1.2006 23:17:14)

Všem ostatním kromě tebe ji zlepšil. Máš holt smůlu, musíš se podřídit normální většině ...

Sergey (29.1.2006 00:24:56)

"podřídit normální většině" to je dobrý, hahaha. Docela jsi mne rozesmál, protože přitom se mi vybavilo poslední setkání s bývalými spolužáky ze základní školy, kde každý o sobě měl ostatním něco říct a já byl jeden z mála nerozvedených. Někteří si pro velký úspěch svatbu zopakovali i třikrát. Takže když jsem 15 let ženatej s jednou ženskou a mám s ní 2 děti jsem podle tvého názoru uchyl a měl bych se podřídit normální většině.

Nargon (29.1.2006 01:15:01)

Tohle bych spise nazval velmi spatny statisticky vzorek. Uvedu priklad: vezmete na ulici 100 lidi provedete psychologicke testy a zjistite ze treba 1% (tj 1 ze 100) jsou blazni. Pak vezmete dalsich 100 lidi, tentokrat z blazince a provede stejny test a vyjde vam ze 95% (95 ze 100, treba nejaky osetrovatele byly pouziti pro vzorek) jsou blazni. A co je pak normalni na svete? 1 nebo 95% blaznu?

Sergey (29.1.2006 10:15:31)

Samozřejmě bylo v mém příspěvku dost nadsázky, ale teď jsem jen ze zvědavosti nahlédl na stránky ČSÚ a zjistil, že rozvodovost v ČR je 49% a průměrná délka manželství do prvního rozvodu je 12 let, takže zas tak štatný statistický vzorek to nebyl :) Sorry za off topic.

Danik (29.1.2006 17:48:35)

S tou průměrnou rozvodovostí to je trochu jinak, ta rozvodovost je tak, že je 5000 svateb za rok, ale ze věech předchozích se jich 2500 rozvede, nikoliv, že se každé druhé manželství rozvede!!!

Sergey (29.1.2006 18:45:44)

A jaký je v tom rozdíl? :) 5000 svateb každý rok a 2500 rozvodů každý rok = 50% rozvodovost. Ale to téhle diskuse nepatří.

anubis (29.1.2006 11:46:05)

tak to byl sice chytrej argument, ale prilis extremni pripad

Twisp (29.1.2006 10:23:47)

mam ADSL bez FUP a bez limitu 2048/512 a jedu na 90-95% objednane rychlosti. ;)

Anonym (29.1.2006 10:49:12)

Prumer je ale 80% u vsech variant!

Twisp (29.1.2006 11:19:11)

chtel sem tim jen rici, ze no FUP no Limit nemusi znamenat pokles na rychlosti

X&Y (29.1.2006 17:09:21)

No-FUP muže jet pěkně, protože všichni nepotřebujou sosat X giga dat. Jse podívej kolik socek řve, že chcou stávajíci tarif 256kbps a stěmi 3 gigama a takových uživatelu bude tak z 80%

MAV (29.1.2006 11:12:28)

Jen se neboj, však oni Ti to Radiokomunikace taky spočítají, až se jim zaplní DSLamy, a pojede to zatížené na 100%. Zatím si všichni užíváte volné kapacity na velmi málo zatížených, nově otevřených linkách!!!! A ještě si myslíte, že to tak bude navždy! Nebude, Pánové, protože do té Vaší Super rychlosti investoval majitel takový prachy, že by Ti 5000 Kč nestačilo. Máš akorát VELKÉ ŠTĚSTÍ, že bydlíš na území s velkou hustotou obyvatelstva. Na Karlovy Vary se jak Nextra, Tak Radiokomunikace TOTÁLNĚ VYKAŠLALI!!!!!!!!!!!!!!!!! Mimochodem, Telekom prý už 3 ROKY!!!!!!!! neinvestuje do obnovy kabeláže, poněvadž se mu to za stávajících podmínek, nastavených regulátorem nevyplatí. Prostě na to nezbývá, musí se investovat do Dslamů. Takže až kabely shnijí, dáme optiku, že- Takže si všichni připravme peněženky, PÁNOVÉ, Telefonika nám nic zdarma asi nedá, Když nám to tady ve Varech nedaly za peníze slavná NEXTRA, ANI RADIOKOMUNIKACE!!!!!!!!!!!!!

Twisp (29.1.2006 11:19:43)

Tvoje vize je mozna, ale vzhledem k agregaci 1:20 doufam, ze se nenaplni

Danik (29.1.2006 18:25:01)

Proboha co to tady meleš. U 512/128 je limit 1GB na měsíc, což je o 1 méně, než předtím. A věta telekomu typu:"zákazník si může vyčerpat limit klidně najednou" je fakt na místě, pak pojede totiž 128/128 (nebo 64/64), takže buď jsou to takový idioti, nebo si to myslí o nás... Když se nezmění limit, tak je ta rychlost na nic. Kdo potřebuje takový internet (2MBit/s), tak potřebuje i větší limit (na Tv, rádio a nevím co ještě). Na normální brouzdání nepotřebuji ani limit ani rychlost, to těch 512kbps stačí. Je to velký krok k horšímu ten měsíční limit. Když budu muset přetáhnout limit, tak bych se trápil do konce týdne a ne do konce měsíce s nižší rychlostí a těch 1GB u 512kbps přetáhnu i obyčejným surfováním, takže ten poslední týden vidím a 64/64, ach jo.. A když někdo říká, ať si připlatí za limit nebo tak se podívejte na ty ceny, konečně jsou trochu přijatelné, ale to si fakt nikdo neuvědomuje, že 599bez DPH za 521kbps byla sprostá zlodějina?!!! Teď ta rychlost za tu cenu jde, ale ty limity jsou pěkně blbé.. Neříkám, že by neměl být, ať si třeba je, ale rozumně a ne, že ten kdo má 2Mbits pojede poslední týden na 128/128.. A kde je nějaké navýšení limitu??!! U kterého tarifu se zvýšil, nebo při přechodu (128 na 512 - stejný za horších podmínek, 512 na 2048 - stejný, 1024 na 3072 - horší (byl 4GB na týden a je 12GB na měsíc), takže kde je to zlepšení??!!! No, aspoň se nebude za přetažení limitu platit, jak to je u jiných poskytovatelů (protože jim to tak ve velkoobchodní nabídce prodal telekom!). Takže vás všechny prosím, kdo jste s těmito změnami a obhajujete telekom, tak se nad tím zamyslete a neplácejte tu voloviny. Fakt mě to už naštvalo, připadám si jako ve společnosti tupců. PS: to přiroovnání s tím ferari se mi líbí a dalo by se sem i použít :) Jinak se omlouvám, že jsem trochu nadával a byl jsem rozloben, to pak ode mě berte s rezervou, ale nejdřív se nad tím zamyslete..

Anonym (29.1.2006 19:33:48)

Celý tvůj výkřik je dost o ničem, protože co píšeš, jsou většinou faktické bláboly: jeden za všechny "1024 na 3072 - horší (byl 4GB na týden a je 12GB na měsíc), takže kde je to zlepšení??!!!" To je nesmysl. U této rychlosti byly 2GB týdně při plné rychlosti, ne 4GB. Celkově 8. Ted bude rychlost 3MB a limit 12GB. Tak se vzpamatuj. Pokud se ti jedná o trapné "doběrečné", při nové rychlosti a limitu si můžeš dohlemýždit o 30% více než doposud. Pokud má někdo s tímto limitem (minulým nebo budoucím) potíže ("jede na 128 ..."), pláče na nesprávném hrobě. Proč ho používá když mu nestačí ?? Pokud si pořizuji připojení o vybrané rychlosti, pak proto, abych ho při této rychlosti používali a ne se plazil rychlostí 2-10x menší. Až mi rychlost nebo limit přestanou stačit, pořídím si vyšší. Pokud na to nemáš, nestěžuj si a něco pro to dělej ...

Anonym (29.1.2006 19:37:22)

Připomínáte mi nějakou starou babku, která si ve ušpiněné zástěře pořád přerovnává pár kousků chleba, svatý obrázek a další cetky a pořád o tom bezzubě žvatlá.

debile (29.1.2006 20:08:32)

IE Sprint jsem bral proto, ze mi vyhovovaly zarucene 4 GB dat tydne o minimalni rychlosti 512 kbps a ne proto abych měl 1 Mbps.

Anonym (29.1.2006 20:19:09)

Pokud někdo jen "shromažduje pakly DVD" s věcmi na které se nakonec ani nepodívá, může zálibně hokynařit s každým MB. A nenapadne ho, že si například může pár stovek připlatit a může těch paklů mít ve skladu mnohem více. Člověk, který internet používá k práci apod. , uvítá pokud i na drobný download bude muset čekat co nejkratší dobu a nebude muset ztrácet čas. Určitě ne pižláním ve směšných rychlostech a onanováním nad dalšími staženými tunami hloupostí ... Ke tvému Sprintu: ted už to tak prostě není, svět se kvůli tobě nezastaví ...

Anonym (29.1.2006 20:41:17)

Cituji: "Člověk, který internet používá k práci apod., uvítá pokud i na drobný download bude muset čekat co nejkratší dobu a nebude muset ztrácet čas" Doplňuji: "ať si na práci nepořizuje home variantu připojení". Já Sprint používám převážně pro zábavu a takový jaký byl mi vyhovoval (proto jsem si ho taky pořídil), po změně tomu tak nebude.

debile (29.1.2006 21:46:07)

ano, na IE sprint se urcite natahaly ohromna kvanta dat, uvazuj nez vypotis takovou blbost

Coellon (29.1.2006 20:08:56)

Jo no asi začnu okradat, jako to dělá telecom.

otys (30.1.2006 22:21:45)

tak se ted´ naučíš na lepší komfort (nespadnout pod 2Mbit) to je celý. Bože lidi co to tady řešíte ? Vy chcete být vážně do konce života na 512kbit ?!!!

Anonym (30.1.2006 22:44:17)

Nemusím se nic učit. Když budu potřebovat více dat, přikoupím si (1GB/25 Kč u Nextry). Když zjistím, že dat potřebuju obecně víc (zatím ani náhodou ne), přejdu na vhodnější tarif. Zvýšení rychlosti je super ...

M (30.1.2006 22:49:22)

Pokud bych stejnou dobu mohl vyuzivat stejnou sluzbu, tak mi zvyseni samozrejme nevadi. Na prumerne velke soubory, ktere potrebuju rychle se to hodi.

anti.77 (31.1.2006 00:01:58)

Já si nejsem tak jistej 2GB 1024+2GB 512 a případě ,že to přetáhnu počkám den/dva do čtvrtka......nyní 12GB sice ujde-běžným používáním netu mám spotřebu tak 1,5GB v obou směrech včetně downloadu driveru atp.,ovšem nesmí to miminka přehánět s MSN včetně kamery :-),to se pak člověk do limitu nevejde,nesmí pouštět radio a už vůbec televizi.....

anubis (29.1.2006 11:39:19)

hmmmm opravdu dobra hlaska, to s tim prezervativem, ale myslim, ze to celkem sedi :D

M121H (29.1.2006 13:27:58)

Zvýšení rychlosti je sice hezká věc, když se ale nezmění měření mezi DSLAMem a uživatelem, tak na tu novou rychlost hodně lidí stejně nedosáhne. Alespoň prozatím.

Anonym (29.1.2006 16:03:36)

Sorry, ňák jsem si ještě nevšimnul, ale telecom už uveřejnil podmínky pro připojení i pro koncové uživatele?

Martin (29.1.2006 16:21:40)

Ano, na svých stránkách mezi tiskovými zprávami se dá najít oficiální prezentace nové nabídky pro koncové uživatele.

Danik (29.1.2006 18:27:36)

http://www.telecom.cz/dokumenty/tiskove_zpravy/26012006_2_Prezentace4kratfinalnaweb.ppt#356,2,Internet Expres od 1. února 2006 zrychluje tady je ta jejich nabídka

Danik (29.1.2006 18:28:16)

pro jistotu ještě jednou : http://www.telecom.cz/dokumenty/tiskove_zpravy/26012006_2_Prezentace4kratfinalnaweb.ppt

MirrA (29.1.2006 17:22:59)

Teď sem náhodu narazil na netu na jeden servr kde bylo vysvětlovaný co je to FUP. Pěkně jsem se při čtení pobavil. ...Proč je FUP? Odpověď je velmi jednoduchá: protože existují lidé (nemoc to není, ale my si myslíme, že to nemoc je), kteří by celý den stahovali a stahovali a stahovali až by nebylo co stahovat a svět by byl nudný a tak bylo vymyšleno FUP, aby na světě byla nějaká ta zábava.... Dobrý co :-)

X&Y (29.1.2006 19:24:34)

My nemocní si připlatímě a pak jse jen smějem vyžím urputným diskuzím o FUPU

Eser (30.1.2006 13:15:50)

mě osobně nejde o linku s FUP, nebo bez. Mě jen mrzí, že Telecom zlikvidoval pro mě dobrý tarif, zabalili to do řečí o zvýšení rychlostí ( BTW, nevím co je na rychlosti 128/128 tak pěkného ) a mnozí si z toho tady dělají radostí do kalhot. Sice máš připlacíno, ale co když se někdo jednou rozhodne, že za ty prachy toho máš moc, a dají tě do FUP, ale zvednou ti rychlost, pak na tom budeš podobně.

Sergey (30.1.2006 13:52:33)

Přesně tak, myslím, že jediný který tohle nepochopí je pan tiskový mluvčí ČT Anonym.

bormann (30.1.2006 14:50:54)

Mám nyní IE ideal.Nejsem chronický sosáč,ale rád sleduji sport.přenosy,které jsou docela slušnou porcí dat.Po změně se podívám na jedno utkání navíc (příklad).Takže jsou sosáči a sosáči.Nevím ovšem,zda-li po spadutí na 128 vůbec něco uvidím.Takže z mého hlediska malé zlepšení.

Thommy (30.1.2006 18:15:18)

Na jaké adrese sleduješ sportovní přenosy? Taky bych se rád díval...

Anonym (30.1.2006 16:32:27)

Taky jde o to, že většina z vás má přímo maloobchodní službu od CT, někteří, jako třeba já který maj jinýho poskytovatele, tak se ty datový limity dozvim až 1, možná i dýl, ale doufam, že to bude alespoň 15 GB, navíc mi to rozhodně vadit nebude, protože teď jdu po 8 GB do FUPU, i když jsem do něj ještě nikdy nespadl.....

Licho (3.2.2006 18:04:31)

No ja nevim, mam 4mbit adsl (ne telecum), mesicne mam prenosy pres 80gb a jsem se sluzbou plne spokojeny. Provider to evidentne zvlada, rychlost i ping mam stabilni prestoze vsichni dalsi zakaznici maji stejne neomezeny internet.. Takze bych spis rekl ze to bude chyba telecomu (ze nedokaze poskytovat sluzbu o jakou je zajem) nez lidi kteri tu sluzbu chteji.

M (30.1.2006 16:28:41)

Reaguju na vsemozne diskuze o tom jak se datovy limit strasne zvysil atd... Tady jde o mozne stazeni dat ne celkove, ale rychlosti, ktera odpovide VYSOKORYCHLOSTNIMU INTERNETU coz opravdu neni 128/128. Nabidka Sprint oproti tomu mela doted 4GB na tyden (rychlost 512/128 stale jeste povazuji za vysokorychlostni). Oproti tomu nyni to bude 12GB VYSOKORYCHLOSTNE. Takze mi reknete, jaky bude rozdil v tom jestli se ted budu koukat na TV o bitrate kolem 256+. ANO presne tak, s nynejsim Sprintem se muzu koukat 4GB za tyden, nove 12 GB mesicne a to NENI zvyseni. O to tu jde proboha... Nepotrebuju tahat 24/7, ale co nejvic si chci vyuzit vyssich rychlosti (256+)... Snad to tu KONECNE nekdo pochopi

Anonym (30.1.2006 21:07:39)

Tak to bych chtel videt, kde mela sprint 4GB na tyden, kdyz ja mam MAXI s 3GB/tyden

M (30.1.2006 21:44:39)

Prectete si to prosimvas jeste jednou a snad uz pochopite, 2GB na 1024/256 a 2GB na 512/128 = 4GB a obe tyto rychlosti povazuji za vysokorychlostni.

patrik (31.1.2006 21:01:03)

ano já Vás chápu u Vás mělo být 16GB a u maxi 24GB U dvou nižších tarifů 1GB a 8 GB měsíčně odpovídá týdenním limitům, ale Vás okradli o 4GB. Je to na dotaz na Telecom proč není jednotná politika přepočtu datových limitů. Jen připomínám, že spěchavci si mají u Telecomu o zvyšení požádat sami počínaje zítřkem ostatním bude zvednuto automaticky ale až v březnu (budou informováni emailem). Zdravím všechny přátele netsurfingu Patrik

Anonym (30.1.2006 20:13:35)

tenhle thread je dalsi nazornou ukazkou toho jak forum vypadat nema

Rados (30.1.2006 20:27:43)

Já přecházím na 4096/512. Jak je vidět všichni budou nadávat i kdyby měli rychlost 10GB/10GB.Jen,když to není od Telecomu.Jen tak dál český národe.Kdyby to měli od UPC tak sklapnou.Přečtě te si tam podmínky,když to tak každý vychvaluje.

tatik (30.1.2006 20:41:42)

asi jeden z mala co nenadava:-)) ja to vitam pudu mit 3 mb/s 12 GB pak stale pro moje potreby pouzitelnej net 128/128. proc treba nenadavate na mobilni operatory tam prece mate taky treba 20 free minut k tarifu a pak musite platit? tady neplatite nic navic akorat to pojede pomaleji no co? sak se to zacatkem mesice zase vynuluje:-)) ne ted vazne pro moje potreby to absolutne staci

Anonym (30.1.2006 21:12:43)

kdyby to u mobilu po tech 20 minutach slo pomaleji tak by taky nadavali :) takovej zpomalenej rozhovor :)

Anonym (30.1.2006 22:42:35)

Není zpomalený, ale hodně prodražený ... :)

daleko (30.1.2006 21:55:56)

Nejhůř na to budou co jsou dál než 3.4 km tam nepujde víc jak 512 takže fup 1gb nebo extrém za 1450

P37r (31.1.2006 15:20:51)

Jak zjistim jak daleko sem od ústředny?

Anonym (31.1.2006 15:32:09)

Natáhneš metr a změříš ...

P37r (31.1.2006 16:07:16)

Ok, ale kdyz nevim, kde ta ustredna je tak tam tezko natahnu metr :D

X&Y (30.1.2006 22:58:46)

Nejspíš by jste si ty vaše slimáčí rychlosti mohli nechat, protože pokud by vás automaticky převedl poskytovatel jednalo by se o změnu technických parametru a vy by jste mohli dát okamžitou vypoveď bez postihu.

Anonym (31.1.2006 00:01:40)

ne v pripade kdy ty technicky parametry nejsou soucasti smlouvy

haf (31.1.2006 10:23:00)

Ať žije cenzura to je tady STB spolek!

cilek (31.1.2006 10:38:36)

A co sis myslel? Tento web vydělává na prodeji služeb operátorů a tys asi něco nehezkého o jednom z nich napsal!!!

Eser (31.1.2006 06:14:20)

snad to pochopíš, když adsl převážně používáš pro online hry ( nežij v iluzi, že mi na tom jedou víc jak dva kompy, protože Upstream 256 kbps není žádný zázrak ), nebo posloucháš rádio, či sleduješ TV, k čemu ti jsou 3Mbps ? Tady potřebuji hlavně objem dat. Když už Telecom tvrdí toto : "ČESKÝ TELECOM nadále potvrzuje svou vůdčí pozici v oblasti zavádění vysokorychlostního internetu v České republice, zkvalitňuje své stávající služby a vychází vstříc aktuálním potřebám zákazníků", tak ať je to i pravda. Abych pravdu řekl, budou třeba OH, řekl jsem si fajn, občas se na ně mrknu i po netu, zvednou rychlost, mají rozum, určitě zvednou i datový limit, spletl jsem se. 128/128 to stačí na rádio, to snad uznáš, BTW i jakási TV CUBA 2 z Havany má stream 141 kbps, tak by mě zajímalo jestli i na Kubě do toho fušuje Telefonica.

Anonym (31.1.2006 08:57:16)

Pořid si službu adekvátní svým potřebám ...

haf (31.1.2006 09:15:47)

Teď mám na stole faktůru od Telecomu .Urychlili si platby s blbou výmluvou taky mohli přizpůsobení fakturace udělat naopak!Dále od zítřka teprve zveřejní změny s platností od 1.3.06. a změnu všeobecných podminek.Bude mi akorát končit smlova a seru na internet.Za ty peníze a omezení budu jezdit raděj do přírody a poslouchat ptáčky!

Anonym (31.1.2006 10:50:02)

to je marna vyzva, nezapomeň, že se jedná o čecháčky, ty to budou chtít vždy levněji (nejlépe, když jim za používání bude někdo platit), rychleji (ano chápu 4Gbit/sec by mohlo byt malo) a hlavne neomezene (on jim ted prece nekdo blokuje porty, a tarify bez FUP nikdo nenabízí)

Anonym (31.1.2006 11:33:30)

Někdo Čecháček, někdo Mongol, přeber si to jak umíš.

Anonym (31.1.2006 18:14:53)

Doted ta sluzba VYHOVOVALA, nechceme nic jineho, nez zachovani puvodnich podminek, ja se o nic navic neprosil.

Anonym (31.1.2006 18:15:49)

A kdyby, tak aby ta sluzba mela parametry ktere nelze zpochybnit (proc nebude ted misto 12 GB tech 16? ani bych nemukl potom)...

Anonym (31.1.2006 20:14:37)

ANo - chceme klid k poctivé práci .... :-)))

Eser (31.1.2006 13:12:27)

tu jsem si pořídil - IE Sprint, s podmínkama platnýma k dnešnímu datu

Anonym (31.1.2006 14:40:19)

OH pres net nebude protoze CT ma jenom regionalni prava takze budou jenom pres dvb-t,satelit a kabelovky na ct4 a pak i na analogu na ct2

-arne- (31.1.2006 15:13:03)

Takovou hromadu žvástů pro nic jsem už dlouho nikde neviděl :o) Beru to jako předvolební tréning.

Patrik (31.1.2006 21:38:29)

abych to shrnul, navýšení rychlostí je samozřejmě fajn, ale fintu s limitama si mohl telecom odpustit, to je právě to co tu mnohým vadí, zatímco u nižších tarifů měsíční limity odpovídají týdenním, u dvou vyšších tarifů došlo ke krácení o 4GB.

Anonym (31.1.2006 21:53:54)

Nedošlo. O čem to meleš ? Například u bývalého tarifu 1MB (přechod na 3MB) došlo k nárůstu objemu dat o 4GB měsíčně při maximální rychlosti (z 8 na 12).Přičteme-li teoretický zbytek stažitelný během měsíce v režimu FUP (i 512 je FUP), v novém tarifu se celkový možný objem dat zvýšil o 70% (!!) proti původnímu tarifu.

Sergey (31.1.2006 22:12:16)

Mele o skutečnosti, myslím, že všichni s inteligencí vyšší než má průměrný jezevčík to pochopili, jen jeden Anonym, který tady operuje nějakou "danou" a nyní pro změnu "maximální" rychlostí to nepochopí, protože to pochopit nechce.

Anonym (1.2.2006 08:57:22)

Patrik (1.2.2006 09:03:43)

vysokorychlostně stahovali 16GB ne 8GB , nyní je 12GB , pak hned spadneš na 128 a to není vysokorychlostní, v tom je ta finta. Zajímavé je, že u tarifu Ideal vychází přepočet na 8GB správně, u Sprintu a Maxi je to o 4GB méně.

Anonym (31.1.2006 21:41:07)

logicky kdo stahuje tak dříve nebo později přejde na extrém a taková 2tisícovka pěkně zatíží dráty nevim co to udělá s pingem?Asi už si moc nezahrajete

L3D3K (1.2.2006 21:58:25)

Chtěl bych se optat? Nedávno jsem si objednal ADSL od Volný 1024/256 nebo podobně. Jmenuje se to VolnýADSL 1024 plus, bez limitu dat. Objednal sem si to dříve než se rozpoutala tato kybernetická válka a tak by mě zajímalo, zda nevíte či toto zrychlení ADSL připojení bude také zrychleno na oněch 3072 kb/s ( četl jsem zprávu na webu Volný.cz kde se vyjádřili ve smyslu, že bude navýšení rychlosti, čemuž se nechce věřit, neboť takto dostanu 3x rychlejší internet zdarma, a to se v naší zemi nenosí) . Protože v tom případě budu prolézat internetem 3x rychleji => 3x rychleji budu stahovat neomezené množství dat... což by pro mne bylo nevýslovné plus.

Anonym (1.2.2006 23:21:01)

jasně že ti to navýšej - úplně všem to navýšej

Anonym (1.2.2006 23:41:28)

Do léta určitě ....

X&Y (4.2.2006 09:04:08)

Nenavýší jde o net přes TELENOR ne TELECOM :-) Takže zatím nic nedostaneš

Ondra (3.2.2006 18:52:10)

Tak abyste se nehádali co je rychlejší tak jsem chviličku počítal kolik dat jde stáhnout při rychlosti 512Kb/s (FUP bývalo 1GB týdně , ale počítal jsem 4 měsíčně- mělo by to být to samý) a nová rychlost 2048Kb/s (FUP 8GB měsíčně). Počítal jsem s teoretickou maximální rychlostí a za předpokladu že měsíc má 30 dní = 720 hodin. Samozřejmě jsem zaokrouhloval!!!!! 1) Při nepřetržitém stahování s rychlostí 512Kb/s se rychlost vyčerpala za 17 hodin a dalších 703 hodin se stahuje rychlostí 64Kb/s = 24387 MB/měsíc. 2)Při nepřetržitém stahování s rychlostí 512Kb/s se rychlost vyčerpala za 9 hodin a dalších 711 hodin se stahuje rychlostí 128Kb/s =50660MB/měsíc. Tak na co si pořád stěžujete ...,?? zrychlení to každopádně je ... i když nás docela dost podělávají všechny....

Ondra (3.2.2006 19:00:53)

Chybka..... přítě si to po sobě dvakrát přečtu.... :-P 2)Při nepřetržitém stahování s rychlostí 2048Kb/s se rychlost vyčerpala za 9 hodin a dalších 711 hodin se stahuje rychlostí 128Kb/s =50660MB/měsíc.

Anonym (3.2.2006 19:08:38)

To je fajn, že sis s tím dal práci, ale to už se tu spočítalo někdy před týdnem - viz o něco níže :-))

Anonym (3.2.2006 21:21:24)

Takže takhle vypadá využití linky očima notorického stahovače.

ondra (4.2.2006 00:36:45)

snad jenom jednou mě omezoval FUP.. šlo jenom o objektivní informace..

Danek (4.2.2006 13:59:29)

Ty čuráku, já ti dám notorického stahovače! Nejsi náhodou nějaký cip z telecomu? Internet je od toho, aby se z něho stahovaly data. Nic víc. Já nepotřebuju net na to, abych si tam četl jaké bude počasí, nebo co bude v televizi!

Primitive! (4.2.2006 14:07:41)

Netahej mne do rodiny, každý si něco stáhne, ale počítat kolik protáhnu při využití 24/7/30 je jen teorie a pokud tohle využití někdo myslí vážně, nemám k němu co dodat. Snad jen že "potrefená husa zakejhala"

Anonym (4.2.2006 14:13:01)

Internet je do toho aby se z něj stahovali data???? Já osobně net využívám k vyhledávní informací, uveřeňování svých fotografií a když nestíhám (pracovně) tak večer zprávy a sportík :o)

Anonym (3.2.2006 22:43:10)

to se obrat na telecom a ne tady,oni ti reknou co muzes zmenit a co ne