Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > FUP nebo NO Limit

FUP nebo NO Limit

Dave (28.1.2006 21:19:43)

Český národ si bude neustále stěžovat. I kdyby jste dostali sto giga dat denně tak vám to bude málo. Nelíbí se Vám FUP tak jděte do služby bez FUP. Služba s FUP limitem je pro zákazníky co užívají internet k běžným účelům, jako třeba já, zaplatím si účty přes internetbanking, pošlu v mailu nové fotky, stáhnu nějakou tu mp3, kouknu se na zprávy naší veřejnoprávní televize protože jsem byl v jobu a nestihl jsem to, zapařím si NHL po síti a jdu spát. Poskytovatelé co nabízí služby bez FUP Vám nezaručí minimálně 80 - 85 % kupované rychlosti. Proč? Protože na úkor LEVNÉ služby bez FUP nezajistí dostatečné nadimenzování toku přes DSLAM karty. A tak bude sice stahovat bez limitu ale 60% (nebo i nižší) rychlostí toho co jste si koupili. Jsem spokojeným uživatelm 1024/256, od března nejpozději 4096/512 s limitem 20 GB, víc nepotřebuji, kdo ano ať jde do NO LIMIT!

Anonym (28.1.2006 22:18:27)

"nezajistí dostatečné nadimenzování toku přes DSLAM karty" ááá pán je znalec

Anonym (29.1.2006 08:10:02)

Kreténe

Kritik (28.1.2006 23:31:31)

Ty lidi jsou snad navočkovaný telekomunistama. Nebo že by vymývání mozku mohutnou reklamou ČTc(btw. na tu taky tvrdě platíme a levný to není) fungovalo? Musíme se smířit, že Žlutý svině měli živnou půdu v době státního podniku, vláda a ministerstvo informatiky jim šli na ruku, páč vše bylo uplacený, včetně ČTÚ a jiných kontrolních úřadů. Korupce má u nás zelenou, divil bych se, kdyby to bylo jinak. Dnes sice ČTc prodanej, ale měl dost času se připravit, aby ho moc konkurence neohrozila. Chová se pořád jako monopolní moloch(v podstatě je). Jak není konkurence, tedy pořádná, tak to bude pořád v čudu. Je kapitalismus, takže se všichni snaží zejména vydělat, ČTc má prakticky monopol, tak je za vodou a jen rejžuje. A kdo tohle nevidí, je buď slepej, idiot a nebo zaměstnanec ČTc, popř. přímo top-managor, co si vozí zadek minimálně v bávu za naše prachy. Sory, ale tobě se zdá k 512/128k limit na měsíc 1GB asi dost, pak jedeš jak na modemu. Opravdu výsledná využitelnost služby excelentní. A za ty peníze? K těm 399,- bez daně ještě prachy za linku, to je fakt láce. Prosímtě mrkni se jaký nabídky, za jakou cenu a jaký limity lze získat od konkurence přičemž oni s "nadimenzování toku přes DSLAM karty" problémy zřejmě nemají. A je jasný, že je něco špatně u Žluťáků.

Anonym (29.1.2006 00:10:41)

Ono se to taky spravuje síť když má někdo statisíce uživatelů a někdo sotva pár tisíc ...

Martin (29.1.2006 01:32:20)

Je fakt, že ten 1GB limit je hodně zvláštní pro 512kbit/s. Přibližně jen 1/120 času v měsíci může člověk využít linku naplno a potom je spomalen. Neboli jinak řečeno, limit na celý měsíc se dá vyčerpat za ani ne 6 hodin (a to počítám reálnou rychlost kolem 420kbit/s, kdybych počítal teoretických 512, tak to vyjde na méně než 5 hodin). Taky to vychází jen 33MB na den. A tolik jsem byl kdysi běžně schopný udělat na dialup normálním brouzdáním za 2-3 hodiny. Takže je jasné, že tento tarif je v podstatě "dialup za paušál" s tím, že jede nějakou dobu rychleji, ale nedá se používat jako broadband (i když definici broadbandu už to odpovídá).

Sosal (29.1.2006 03:44:02)

To určitě jde vidět, že nemáš NO-FUP tarif :-) Ten je mnohem dražší a proto pro poskytovatele taky zajimavější - má z tebe víc $$$ Takže např. u NEXTRY jsou nastavena priority tak, že OFFICE (no-FUP) mají v přenosu dat přednost před FUN (s FUPEM) :-) Takže tady nevykřikuj blbosti o nějakých 60% zrovna u zmiňované NEXTRY bych to viděl obráceně mě to jede pořád min 80 - 85% a jak tady čtu z diskuze tak FUNákum to jede občas hodně pomalu

Eser (29.1.2006 09:32:31)

asi tak, pokud by se u nás našel někdo, kdo by postavil 3x širší dálnici, než je ta dnešní, dovolil ti po ní jezdit za cenu letošní dálniční známky, ale tvoje rychlost by nesměla překročit 80 km/h, ty by jsi se toho dotyčného neptal proč zavedl tak stupidní omezení ? Ty vlastně ne, ty jsi ten chytrý, co je hned vše jasné.