Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet v celé Praze zdarma již za rok?

Internet v celé Praze zdarma již za rok?

Anonym (1.2.2006 00:00:00)

O projektu, který již delší dobu funguje na Praze 5, jsme již psali. Nyní se objevila teze o celopražském internetu hrazeného částečně z dotace Ministerstva informatiky. Je podobný plán přínosem, nebo jen snahou snížit již tak minimální náklady na připojení k internetu na území hlavního města?

fantom (1.2.2006 00:04:41)

Proč jen pro pražáky :o) ??? Že by vyvolení?

Emil (1.2.2006 00:08:53)

Já to měl vyhát...:-D

Josef (1.2.2006 00:17:12)

Jen pro Prahu? To nemůže nikoho překvapit. Podle nich totiž ve zbytku republiky ještě o internetu ani neslyšeli a tak by to pro ně nemělo ani význam, že?

R.S.A (1.2.2006 16:48:09)

Kdybych mel ty cypy po ruce nalozil bych jim plne trencle uhlim a poslal na dedinu k 128kbs at si to taky kuúa zkusi.

Dobrý nápad (1.2.2006 00:46:59)

Dobrý nápad, ale když internet zdarma tak v celé ČR a ne jen v Praze

Nargon (1.2.2006 01:42:38)

Tak tak, a nejvic to stve takove jako ja, kteri bydli kousek do prahy, ale vedi ze to mit nebudou.

zdeněk (2.2.2006 13:17:26)

internet zadarmo je podle mě blbost. spíše by to chtělo výrazně srazit jeho cenu, popř. udělat opatření, aby se rychlý net dostal všude (jako třeba tam, kde se chytá televizní stanice) a platit za něj taky nějakých 120 korun za měsíc jako za tv + rádio :-) protože dneska je snad internet už nutnost

Honza (1.2.2006 02:15:04)

Další lumpárna jak utrácet naše peníze v oblasti která je jednoznačně komerční. Jsem z malé vesnice a WI-FI mě stálo 9.000 Kč a tři neděle práce (výkop, kabely,stožár...) . A to jsem šťastný jako blecha, že to vůbec mám. A to pak mám z daní platit těm co mají celorepublikově nadstandartní příjmy a nepřeberné možnosti volby připojení. Tak to je děs.

Anonym (1.2.2006 16:45:32)

jojo svata pravda

zdeněk (2.2.2006 13:14:29)

na jednu stranu Vás obdivuju, že jste se do WiFi takhle pustil. na druhou stranu nechápu proč se tu všichni rozčilujete. všichni máte možnost se do prahy přestěhovat a zajistit si nadstandardní příjmy. nikdo vás nenutí bydlet na venkově. já sám jsem z plzně a na venkov bych nešel ani za nic. čistý vzduch je mi ukradený, pokud to mám do kina, divadla, obchodních center, školy atd. přes hory daleko...

Zajda (2.2.2006 14:32:49)

Inu to je ta městská generace. Školu možno studovat pomocí e-learningu(pardon u nás špatný vtip). V rodinném domku na vesnici můžete mít komfortnější kino než v paneláku/činžáku,do divadla taky nechodíte každý den a rozumný zaměstnaný člověk stejně jezdí pro velký nákup jen jednou týdně. Pod okny vám nehulákají ožralové, většinou se vám nepoštěstí že sjedete po nějakém psím exrementu,

Anonym (2.2.2006 17:53:14)

Vsechno je jen o prioritach jednotlivce. Ja bych mimo mesto zit nemohl - to neznamena, ze o vikendu nerad vyrazim na chatu. (Navic (nastesti) si mohu vybrat, ktere prostredi navstivim - a takhle mi to vyhovuje, ale zit tam? Ne, to dekuji...)

Anonym (3.2.2006 23:47:33)

Ja bydlim v rodinnem dome (3patra) / 2 garaze 10x6 bazen zahrada cca 300*200m vsude okolo les, je opravdu necojineho zit v klidku nez v hnusne schatrale nore nekde v panelovem dome a v smradlavych bytech kde si nemuzete pustit hudbu kdy chcete a jak nahlas .. BTW dostupne je tu ADSL a cca 5 wifi provideru .. A klidne si tim uhlim zatopim i kdyz muzu plynem(na co mame komin? aby smrad sel do mesta) .. Urcite je tu cistejsi vzduch, poradek a chut pracovat / ne sedet na zadku s vyvalenym brichem ..

MS_yegi (8.2.2006 21:42:09)

tak v tom připadě nevim proč si všichni z vesnice stěžujou jak si všichni v praze zijou a tam nemá nikdo co do huby. Barák tři patra,který se průměrnej Pražák nemůže dovolit ani když by šetřil celej zivot.......

Anonym (4.2.2006 13:27:28)

Kdyby se do Prahy nasěhovala celá ČR, 1) konkurovali bychom New Yorku 2) zbytek republiky by zarostl bodláčím 3) kdo by pak na pražáky pracoval za minimální mzdy

Anonym (8.2.2006 15:13:20)

tak ty jsi taky jasny

mm (1.2.2006 07:16:01)

Fakt uz dete do prde*e, Prazaci. To se pak divite ze vas nema nikdo rad... Hlavne ze se bude bude budovat neco v lokalite ktera je pokryta vsim moznym a kazdej ma deset moznosti pripojeni, ale vy ne, vam to nestaci. Co my ve zbytku republiky??? U mne nefunguje ani adsl. Jedine drahy cdma... Opravdu hnus, co predvadite. Hele, nebudou volby???

prazak (1.2.2006 08:21:49)

neboj, normalni prazaci o to nestoji, protoze si jeste dobre pamatuji jake sluzby provozuje nesoukromy sektor. sockam to udela radost, ale socky jsou vsude, nejen v praze :)

Anonym (1.2.2006 20:00:44)

Aha, takze ja ze svych dani zaplatim podelanym prazakum internet. Navic zdarma to je jenom na oko. Uz se objevuji spekulace, ze to bude zdarma jen pro pristup na stranky uradu. Takze ted je to jeste lepsi, protoze ja zaplatim ze svych dani (a nejen ja a nejen ze svych dani) infrastrukturu nejakemu zku... prazakovi (prazakum), kteri na tom pak budou vydelavat? Bezva! Doufam, ze v tom zastupitele maji svoje prachy. Kaslu na Prahu. Prazak pro me jeste nikdy nic neudelal, ja delam na Prahu kazdy podelany den a kdyz jsem chtel prejit od jednoho operatora ke druhemu, tak mne zku... prazaci prohaneli skoro dva mesice. Kazdy den (nekdy i nekolikrat denne) jsem musel volat na infolinky. Udavte se tim!

Honza (2.2.2006 12:05:55)

Hmm, to ze Prazaci makaji a platej ze svech dani povalece na Severni Morave kde je 40% nezamestnanost a kde si za MOJE penize valej sunky me sere mnohem vic. Navic v Praze je nejvyssi hustota obyvatelstva, kde jinde by se melo neco takoveho delat nez v Praze. Navic na co burani potrebujou internet kdyz se svym IQ zvladnou maximalne traktor a este jen s nastavenou "zelvickou"...

Zajda (2.2.2006 12:50:56)

Takových lidí kteří na věc nahlížejí takto je mi upřímně líto. Možná by bylo nasnadě zeptat, se čím je ta nezaměstnanost způsobena. Kolik lidí z tohoto počtu chce pracovat a kolik nechce? Možná si ty šunky doma válíte vy protože si je koupíte v krámě, ale na té moravě si je vyrábějí doma;) Navíc ve městě na betonu obilí či brambory nevyrostou. K ovládání traktoru je třeba větší IQ než k položení cihly na pedál. O tom není sporu. Kdyby to s tou hustotou obyvatelstva bylo tak jak říkáte, tak doteď lidé mimo prahu žijí jak ve středověku. Bez pevného či mobilního telefonu a elektřiny. Je člověk žijící na vesnici buran jenom proto že žije na vesnici? Není na tom náhodou lépe než v začouzené Praze? Kdyby tu byla ta možnost tak já bych se z města hned odstěhoval do nějakého rodinného domku. Prováděl bych správu dálkově přes nějakou mobilní datovou síť do práce dojížděl jen v případě hw chyby. Duševní i akustický klid a příroda by mi daly více než nějaký gigabit až domů.

Anonym (2.2.2006 16:06:38)

Hm, byl si v zime v nejake vesnici? Zjevne ne, jinak nechapu tu poznamku o zacouzene Praze. V Praze topi kazdy plynem nebo elektrikou a cistota ovzdusi je od zahajeni topne sezony podstatne vyssi nez v libovolne vesnici kde kazdy pali PET lahve, stare holinky nebo v lepsim pripade hnede uhli. A to neni vymysl ale serioznimi merenimi podlozeny fakt...

P37r (2.2.2006 18:18:17)

Je pravda to co rikas, ale stejně je Praha nejvíc znečištěný místo v čr

Zajda (2.2.2006 22:47:58)

A ta elektrina jde asi vetsinou z vodnich nebo jadernych elektraren ne? Ohrivani el. proudem je jedno z nejmene energeticky efektivnich reseni vytapeni. Po vesnicich topi tuhymi fosilnimi palivy protoze se jim to proste financne vyplaci vice diky naprosto zvracene energeticke politice statu. A jelikoz je zdravotni pece free, tak tu neni motivace pece o sve vlastni zdravi. Ano byl jsem take ve vesnici kde je podstatna cast obce vytapena elektrinou z vetrnych elektraren. Taky travim letni obdobi ve vesnici kde se spaluje biomasa a jsou tam jenom takovi dva coudilove na hnede uhli. A tez jsem videl ony zacouzene ostruvky kde cela vesnice vytapela necim co by se dalo pri odmysleni te siry mozna nazvat uhlim v necem, kde by mozna historik rozpoznal kotel. Prosim nanejvyse jeden prispevek. Je to uz dosti off-topic.

Anonym (3.2.2006 00:03:46)

Vis, ale my ty elektrarny, v Praze, nemame...

Lojza (2.2.2006 12:53:30)

Dle tvého příspěvku, začínají testovat internet zdarma v Bohnicích a ty jsi byl vybrán jako vzorek opravdového pražáka, že hloupý Honzo ? :-)

hmmm (2.2.2006 19:03:11)

ču*áku vymatlanej

olomouc (3.2.2006 22:36:25)

Honzo: Jsi vůl jak lev . Pražáci se vezou na celé republice s platy, jejich výdělek je asi dvojnásobný co na olomoucku - konkretně nástrojař ČKD v Praze 21500Kč .zatím co v OL za téměř stejný výrobek (raznice statorových plechů) pouze 9800Kč. Elektrikář opravy NC systémů v Praze má 23000Kč v OL pouze 11000Kč. a to je jenom v dělnických profesích s vysokou náročností , neber jen ty pražské úředníky kteří si válejí koule za prachy Moraváků.Proč na Ostravsku nezaměstnanost ? protože ji tam vybudovali pražští BURANI s vládními podrazáři , kteří rozbili celé hospodářství Ty vole.

Jirka (4.2.2006 13:23:09)

jesenický úřad přivedl do republiky nápad ze skandinávie - virtuální informační telefonické centrum, mělo to být pro celostátní potřebu realizován právě na jesenicku s vysokou nezaměstnaností. Víte jak to dopadlo, nápad jim pražáci zakázali realizovat, a přetáhli si ho (ukradli) do práglu. PS nejsem z jesenického okresu, takže mám nedhled a pouze bez emocí konstatuji fakta.

Pavel (4.2.2006 22:13:06)

Bez emocí Jirko konstatuješ fakta, ale bez emocí já jako člověk, který jsem se v Praze narodil čestně prohlašuji, že jsem jesenickému úřadu nic neukrad. Dále prohlašuji, že internet zadara je aktivita pouze pár lidí, kteří očekávají pro svoje firmy zakázky pro Prahu a politiky,kteří se chtějí dát pozlátko pro své voliče. Možná Vy zvás, kteří neustále útočíte proti milionu lidí v Praze si vůbec neuvědomujete, že hlavními majitele takových firem jsou lidu, kteří nemají nic s Prahou společného a normální člověk proti tomu musí vystoupit je to pouze pozlátko. Takto dopadl např. intrnet do škol. Ale pražáci vážení spoluobčané v tom skutečně nejedou. Vemte trochu rozumu do hrsti a žádejte od svých politiků aby trvali na vašem místním zastání.

Praha smrdi (3.2.2006 23:33:03)

Bohuzel Honzo, ale musim te zklamat .. Bydlim pobliz Ostravy a pracuji jako programator .. Myslim ze kdybych nemnel vzdelani tak by mne nevzali .. A jestli kazdy clovek z prahy zvladne tuto funkci tak se pred vami klanim .. btw traktor zvladnu ridit bez problemu i na "zajice" .. A k cemu potrebuji "vysokointeligentni" obcane internet ? Zrejme to mas v hlave popletene, proto ti doporucuji navstivit lekare, rad ti(i ostatnim) pomuze vyresit tve psychicke zabrany ..

Anonym (3.2.2006 23:49:44)

odkad jsi vzal informaci ze na ostravsku je 40 % nezamestnanost,ubozaku,16 % a 40 % je trochu rozdil

Anonym (2.2.2006 11:12:51)

ty ses fakt dement ty voe myslis ze si to rozhodli prazaci ? Takovydle picoviny delaj jenm ty dementi z magistratu normalniho prazaka to nezajima a s klidnym srdcem reknu at vam za ty prachy radsi vopravej ostravu at se vam to nepropadne jednoho dne cely

Hynčus (1.2.2006 10:47:36)

Pragocentrismus podělanej.Zase maj ty pražský Pepici výhody,ale ČR není jenom Praha,kdy už je to napadne.Takhle je to se vším.

Anonym (2.2.2006 17:45:11)

CR neni jen Praha, to mate pravdu. Ale Praha je jediny kus civilizace, v te CR...

cz6mmk (2.2.2006 18:33:15)

howno civilizace, prdel jako každá druhá, akorát se tam sešli všichni ču~áci z republiky, vlezli do parlamentu a schvalujou pí~oviny ! děcka nemají nemocnice a když tak z roku 80, silnice připomínají tankodrom a oni si schvalujou internet pro Prahu... To zas distribuční firma nacpala nějakýmu ču~ákovi ve sněmovně plnou kapsu a on teď prosazuje takovýto chujoviny ... :-) Tady pomůže jen DEFENESTRACE ! a ne nějaký internet pro Prahu ...

Anonym (2.2.2006 19:37:50)

Jak jsem psal...je to jediny kus civilizace v CR. Jiny kus civilizace tu neni a vice civilizovane misto taky ne. Defenestrace - souhlas. Bohuzel, dle meho, zadna zmena nepomuze. Cesi(+ti ostatni...) jsou vsichni stejni, nenazrani... (vetsina, ne uplne vsichni.) Nebejt tech nesmyslu s cistou rasou, tak docela lituju, ze valku nevyhrali Nemci...

Anonym (3.2.2006 11:35:48)

Anonym (3.2.2006 23:22:19)

Vic lidi = vic mentalni zaostalosti

Anonym (8.2.2006 22:16:55)

ne - vic penez a vic kravin typu internet zadarmo... kdyz si na to prazaci vydelaji, tak at si ho maji

pražák (8.2.2006 23:14:45)

Vždyť jo a já nevím co už se má takovým jako ty odpovídat, ale jistě to platí nejen pro pražáky, že ano.

Anonym (9.2.2006 00:15:40)

ted presne nevim, jak to myslis... ja bych to tipl, ze danove stejne praha doplaci na ostatni...

Anonym (9.2.2006 00:49:03)

Teď nerozumím já, ale tvrdím ,že internet zdarma je blbost. Poznámce o daních, že na něco Praha doplácí nerozumím. Já vím jenom, že v nějakém čase se poslanci hádají o peníze a vyhraje někdy ten kdo má větší slovo a peníze putují při tomto rozdělení na místa celé republiky a rozhodně ne na místa nejpotřebnější. Různé aquaparky golfová hřiště podpora fotbalových klubů atd. A místa v Praze jsou až na posledním místě. Ale Praha je na tom stejně jako ostatní místa v republice, které takového poslance nemají obyčejní lidé v Praze mají své problémy jako v ostaních částech republiky. Bohužel oni nemůžou šmahem prohlásit že je pražáci vysávájí a to je ten rozdíl oni vám všem můžou pouze říct, že je zde obrovská konkurence pracovniků z celé republiky a zahraničí a oni konkurují svojí nízkou pracovní cennou dnes zaměstnávání lidem starších 40let. Je nutno naprosto rozlišit průměrný plat v Praze, který je tvořen převážně mimopražkými od dá prohlásit zprůměrovaných průměrných platů a ty jsou někde mezi 10 až 15 korun. Není vůbec žádná vyjímka 8 a 9 tícový plat.

Karel z Prahy (9.2.2006 11:46:09)

http://www.micr.cz/scripts/detail.php?id=3101 Zde se můžete podívat kam půjdou dotace a nutno pododknou, že snad zvítězil trochu zdraví rozum a ne podnikatelská lobby a tito podnikatelé v převážné míře nejsou pražáci jak se vážení sousedi z republiky domníváte. Jedná se o skupiny , která si chtěli na Praze vydělat. A jak už bylo uvedeno jednalo by se spíše o poškození připojení v Praze. Je velice zajímavé jak jsem četl první ohlasy některých lidí a ty byli sláva hlavně když to hlavně nedostanou pražáci bohužel jiné argumenty nemají a takhle plácají na všech diskusních fórech. Dotace se přidělují místně a nikoliv plošně tak jak už jsem zde uváděl, že to je jediné řešení a ani některé části Prahy z dotací nejsou vyjmuty a nikdy nebudou tak jako jinde v republice.

Danik (10.2.2006 19:35:28)

No, ja jsem taky hodne proti takovemu internetu zdarma (urcite v Praze). Jak jiz nekdo uvadel, kdyz odpadne takovy velky pocet potencialnich uzivatelu na internet, tak se moc spolecnostem nebude chtit zrychlovat... Jinak Praha rozhodne nedoplaci danove na ostatni mesta (je to dost ztratove mesto), takze nevim, proc by meli budovat jeste internet, ktery tak jako tak za ty penize rozhodne nebude stat.. Nemam Ostravu moc rad, ale rozhodne to neni dira. Jen me stve, ze na mistech jako je Praha se vymysli takove "voloviny", kdyz i vice mensich mest nema ani ADSL... Jinak jsem z Opavy, kde mame take spoustu Wi-fi poskytovatelu a mam pocit, ze i nase mesto uvazovalo o internetu zdarma (a zde jsem stejneho nazoru-radsi jinde)... Jenze Opava je s rozpoctem v plusu, takze si to aspon muze dovolit (samozrejme se zastavam mesta, odkud pochazim, i kdyz jsem proti tomu.. :)

Anonym (10.2.2006 22:34:53)

Fakt mi pověz z čeho usuzuješ, že je Praha dost ztrátové město když se podíváš na míru přerozdělování na počet obyvatel, tak pochybuju, že Praha na tom bude lépe než jiné obce , ale já to tedy nevím přesně tak si to netroufám tak sebejistě tvrdit. Uvědom si, že dnes Praha není pouze nějaké centrum z hradem, ale praha se skládá ze sekupení jednotlivých částí a někde na tom můžou být hůř s internetem než nějaká jiná místa v republice tak proč nedostat stejnou míru dotací jako jinde v republice, ale obecně na celou Prahu je to prostě blbost. Jinak mluvit o domově druhých lidí, že je to díra si myslím, že může pouze člověk který se snaží toho druhého urazit a já mám takový pocit, že takové volání se více ozývá ze strany na Prahu než opačně. Jestli je někdo v Praze zklamán, že nedostane internet zdarma pak je to proto, že prostě věří že je to zdarma a on ho nedostal. (je to blbost ale on je přesvědčen ,že může existovat internet zdarma). Je v pořádku, že se zastáváš města kde žiješ. Já samozřemě také, ale nikdy bych nemohl souhlasit s vyhazováním peněz protože peněz zas tolik není a jsou určitě potřebné na jiné věci. Dále vyvracíš , že Praha nedoplácí daňove na ostatní města, já tedy nevím snažíš se vyvráti něco co asi tak není žádným obecným tvrzení a všimnul jsem si, že toto ani nikdo zde netvrdí. Takže vyvracíš něco co se asi nevyskytuje. Spíše naopak neustále se objevují příspěvky jak ostatní přispívají na Prahu, ale nikde nejsou vidět žádná fakta. Dokonce se zdá, že rodilý pražan je horší člověk než kdoliv jiný, připomíná to určitý komplex opakovat toto bez důkazů a vytahovat to na milón obyvatel. Štve tě, že na místech jako je Praha se výmýšlí takové voloviny to mne taky, ale upřímně jinde toto nevymýšleli a jak je vidět podle grantů tak jo. Takže v Praze se nemá přemýšlet nad zlepšením něčeho a jinde se může to jsou opět podivné názory.

Karel (1.2.2006 15:13:06)

Uz v dobe uvedeni do provozu to bude moralne zastarale ! Kdyby ti urednicti tupci radeji nechali tyto penize na opravu silnic. Jsou to vyhozene penize a doufam, ze za to nekdo pujde do chladku !

Anonym (3.2.2006 22:15:42)

Karle seš vůl jak lev.

Smichovnet.cz (1.2.2006 15:29:30)

Instalujeme již 9 měsíců mimo komerční poskytovatele tyto magistrátské přípojky a kdo žije v dosahu vysílačů, tomu je samozřejmě hej... Zatím to běhá v průměru kolem 300 kbit, a to vše zdarma....Hotlinka jinak je 257324514

Burlak (1.2.2006 16:21:41)

A co takhle celorepublikový LAN pro všechny včetně napojení na celosvětovou síť? Rozhodně by to bylo lepší než náký blbosti!

PePan (1.2.2006 19:58:19)

Vidím, že pažravost pražáků je stejná jako u bratislaváků

Anonym (2.2.2006 18:28:35)

Rekl zakomplexovany pan z brna.

Anonym (2.2.2006 11:00:55)

Plně s Vámi souhlasím.

Anonym (2.2.2006 13:14:16)

ktery picus tu napsal ze nezamestanost v ostrave je 40 %,,toho bych fakt chtel vydet,pokud by mel vychazky z jedlickova ustavu,,v ostrave je nezamestnanost 17% a to je rozdil ty demente

Anonym (2.2.2006 17:43:46)

Ale svuj ucel ta informace splnila. Dira je to totiz tak jako tak. (At uz s ctyriceti, nebo sedmnacti procenty nezamestnanych.)

David Procházka (2.2.2006 18:11:40)

No to je mi novina, žiji zde od narození a ani mi to nepřijde...

Anonym (2.2.2006 19:34:09)

Zaujatost

Anonym (6.2.2006 16:13:21)

Ale v Ostravě je 90% nezaměstnanost!!!!

Anonym (3.2.2006 00:28:34)

tak hele jsi trochu normalni?40 % a 17 % je hodne velky rozdil,jestl ito mu nerozumis tak otom ani nepis

Bomber (2.2.2006 16:21:42)

A co si počnou ostatní zprostředkovatelé internetového připojení? To už si po celé Praze neškrábnou nebo co?Ti by asi řvali taky.

Anonym (8.2.2006 10:01:59)

Teda když si neškrábne UPC s tím, jak má klienty za nevolníky a jak s nimi zachází, tak mu to ze srdce přeju.

P37r (2.2.2006 18:25:06)

Já sem z Prahy, a internet zdarma v Praze je podle mě zbytečnost. Proč? No proto, že v praze je tak silna infrastruktura vseho, ze v Praze si muze internet dovolit skoro každý. Když nechce platit 399 za adsl muze se pripojit treba pres wifi za 200 nebo tak. Podle mě by bylo lepší, aby se zavedla nějaká forma připojení, tam, kde je to potřeba a ne v Praze. Nevim, ale určitě sou ňáký vesnice kde je ještě jen mizernej dial- up.

Johnny (4.2.2006 12:47:16)

Po dlouhe dobe inteligentni Prazan:o)

Ďoubal (6.2.2006 16:20:28)

Nevěřte tomu to není pražák, to je jen reklamní trik, proč bychom my chudí pražáci měli trpět za to že jsme v Praze, když všichni máte čistý vzdych zdarma. My zas ebudeme mít intertet.

prateta (8.2.2006 10:09:52)

Oni ale opravdu existují i chudí Pražáci a bohatí nePražáci. Myslíš, že důchodci a rodiny s malými dětmi mají v Praze ustláno na růžích? Důchod sešoupne důchodce do jednoho pytlíku, co se výše důchodu týče, jenom v Praze je všechno dražší (no, rohlíky a chleba asi ne, ale už cena za samotné bydlení je o řády někde jinde). Pražáku odstěhuj se? Takhle to nejde ... zvykli jste si dělit lidi na Pražáky a chudáky - je v tom někdy dost závisti, a často neodůvodněné.

Karel (8.2.2006 10:50:59)

V té Prazeje to pravda tak jak uvádějí poslední příspěvky a i s těmi důchopdci je to pravda, ale právě proto nemůže být takto zde dělán internet údajně zadarmo protože se moc ani nemluví o počátečních nákladech na připojení které jdou do tisíců a jsou hrazeny přímo uživatel. A takto úřednické rozdělení internetu by se stalo brzdou jeho rozvoje a v konečném důsledku by zabránilo snižování jeho cen tak jak se postupně děje.

Anonym (8.2.2006 10:04:32)

Jo, například Strašice u Rokycan - zkus si jakékoli číslo začínající 371789xxx a uvidíš, jak to neumí nic. Tam to ještě neumí ani hlasovou schránku, vůbec nic. Není tam totiž ještě ani digitální ústředna, jenom takový ten upravený paskvil.

Anonym (8.2.2006 13:12:04)

Poslední analogová ústředna PK202 ČTc byla vypnuta na Bílé hoře v Praze v črevnu 2002. Takže nekecej!

Jaroš (2.2.2006 18:45:01)

64/64 a z toho je zbytek české kotliny tak unešený?Je to tak na přečtení i-novin a ímejly.

Anonym (4.2.2006 13:15:47)

u nás v chudém kraji, by mnoho lidí dalo nevím co, za 64/64 zdarma. Běžně je k mání nejlevnější 64/32 za 250Kč bez DPH. To je při minimálních mzdách pěkný zásah do rozpočtu a stále je tak internet pro mnoho lidí luxusem. Pražáci s skoro 0 nezaměstnaností a nejvyššími platy v ČR nemusí mít dotovaný I-net ze státního rozpočtu.

Anonym (8.2.2006 10:06:00)

Kdyby dalo nevím co, nebylo by to zdarma, ale za nevím co. A to můžou dávat za telefon, a to nemluvím o odlehlých místech, kde není ani ten telefon.

pavel (4.2.2006 00:21:22)

všichni pražaci jsou zoufalci tak se musej učit s internetu

Anonym (8.2.2006 14:22:52)

Taky se zacni ucit, at vis kdy napsat "s" a kdy "z"

jarda (6.2.2006 15:29:31)

Vážení, nechápu proč se všichni vzrušujete tím že v Praze bude něco pro všechny zadarmo. Vždyť se přece všichni můžeme jet připojit do Prahy a vesele si surfovat, stejně jako si všichni můžeme jet do prahy zajezdit metrem, pokecat na ministerstvo, resp. na mnoho ministerstev a mnoho úřadů atd. atd. Každý z vás kdo v Praze nebydlí se má přece fajn a s přažáky by neměnil. Já osobně se tímto nevzrušuju, vždyť dial-up ISDN nonstop za 699,- plus DPH je to nejkrásnější co mě mohlo v životě potkat, signál od všech mob. operátorů si můžu domů vozit v kýblu, poněvadž ani jeden z mob. operátorů k nám ještě nedorazil a tak si za 2000,- bez dph můžu zavolat odkud koli jen ne z domova. Proto makám jak šroub, aby mé daně mohl nekdo rozumně využít, když už u mě doma to nejde, tak ať alespoň v Praze se mají verry good. Já osobně bych jim ještě zaplatil slušný hardvare, aby mohli opravdu všichni na net, bylo by velice nespravedlivé kdyby ti chudší z Prahy nemohli využívat tak skvělou službu jen proto že nemají PC. Hele řešíme tady směšných 150 milionů a za zády se na nás směje dluh 900 miliard, dovede si někdo z vás představit jak rychlá a výkonná síť by za ty prachy byla v celé ČR? Nenechte se vycukat, nestojí to za to. Bohužel musím už končit, za dveřmi čeká pošťák a nese účet Telecomu a já teď budu muset odpracovat 50 hodin abych mohl zase surfovat. Jarda

Anonym (6.2.2006 21:08:12)

jseš trapnej

milan (6.2.2006 19:36:01)

jo kurvám Pražskejm se všechno sere pod nos a když přijedou mimo Prahu tak dělaj akorát machra vylízanci. Praha by se měla obehnat ostnatým drátem a zavézt hnojem aby ta sebranka nemohla utýct ven

Anonym (7.2.2006 10:04:43)

Internet v Praze zdarma vzhledem k rychlosti připojení nebude žádný zázrak. Může maximálně sloužit důchodcům (pokud budou mít počítač), aby mohli komunikovat s "důchoďákem, že ještě žijí a že ještě chtějí poslat důchod. Jsem přesvědčen, že ten, kdo bude chtít z internetu něco stahovat, že si i v Praze zaplatí internet s rozumnou rychlostí.

Karel (7.2.2006 14:04:43)

Chytrej anonyme a kdo ti poskytne to rychlejší připojení když bude udělána oficiálně schválena a dotována jedna síť od jednoho poskytovatele. Ten kdo to nebude mít dotováno nebude mít ani prostředky na levném připojení skutečně rozumnou rychlostí nikumu poskytnou a všichni budou skončí na pomalé rychlosti a když tak mudruješ nad důchodci tak sám jak je vidět odpovídáš rozumem dítěte.

prateta (8.2.2006 09:44:02)

Já tedy jakožto potrefená husa vám k těm důchodcům něco řeknu. Dnes už doba pokročila natolik, že jsou v důchodu už i programátoři a technici, kteří dělali v IT celý život. Například zrovna já. A tady se potřeba slušného připojení pere s nedostatkem peněz. S důchodem, který činí necelých 18 % mého průměrného platu, musím pracovat i z domova, jinak zaplatím inkaso a zbude mi tisícovka na měsíc, což není k životu. Hlavu mám v pořádku a svoje umím, takže dělám pro firmy, kteří chtějí moji práci, ale nechtějí koukat na ksichty nad 45 let. Někdy i na mladší, to je teď taková móda - umíš prd, ale dobře vypadáš, chcem tě. A na živnosťák to opraví někdo jiný. (Zde nahoře zářící přátelská GTS Novera - pod původním názvem - mě vyhodila půl roku před důchodem, protože jsem se nelíbila panu generálnímu - nechtěl tu babu potkávat ve "svém" podniku. Nebyla jsem jediný stařík, který vyletěl, ale to už jsou roky a už jsem v pohodě.) Takže se ve mně pere potřeba připojení "nejradši zadarmo" s nutností, aby to k něčemu bylo. Za dobré připojení by si zaplatil rád každý - kdyby mu na to zbývalo. Zatím platím UPC, ale předevčírem jsem ho vypověděla. To se nedá dlouhodobě snášet - když jsem doma, tak si to užiju i přes den - nestabilní rychlost, výpadky, výpadky, výpadky. Reklamuji roky - a co řeknou? "Ve smlouvě máte MINIMÁLNÍ rychlost a pod tu to neklesá. Navýšení je naše laskavost, takže když není, tak není. Výpadky - sleva pouze za výpadek delší než 72 hodin. Všechny kratší výpadky jsou v normě - a nikde není specifikováno, kolik jich může být. Takže buďte ráda, že to je takhle. V podstatě by vám mohl jít internet půl hodiny třikrát týdně a nevyreklamujete si také nic." Anebo vůbec neodpovídají - to je taky časté. Navíc technici na dohledu "vidí", že mi to tu běží, dokonce to viděli i tehdy, když jsem měla na prázdniny smluvní přerušení dodávky. Nejvýš se kouknou na mé datum narození a podle poučky "každý důchodce je debil" mi poradí, ať zkontroluji, zda nemám něco nastaveno v IE. A ať restartuji modem ... to trvá 4. rok. Tak konec, do června to dotáhnu a po prázdninách někoho jiného. Karneval mě odmítl, protože si rozdělili rajóny, aby si nedejpámbu nekonkurovali. Monopol jak vyšitej. No tak co teď? Všechny ty rychlé internety ... když se kouknu na agregaci, tak se mi to tak rychlé nezdá, jak píšou. A cenově jsou ty rychlé moc vysoko na mé možnosti. Tak co teď, důchodče? S důchoďákem se nedá komunikovat ani po tom nejpomalejším internetu - protože se s ním komunikovat prostě nedá. Uvidíte. Hlavně si schovejte všechny plaťáky a smlouvy - já měla kliku, že jsem to měla, když mi část ztratili. Chápu vás, kteří stahujete filmy a muziku. Já používám především poštovní servery, protože mi chodí mailem práce a mailem ji zase odevzdávám. K tomu se pohrabu ve znalostních databázích a stačí. Takže bych tu wifi přežila taky, ale za peníze bych chtěla v Praze něco stabilního a mám dojem, že nějak není.

UPC-Direct (13.9.2006 00:31:55)

UPC jsou pekny parchanti,pryc od nich.

pet007 (7.2.2006 14:29:03)

Projekt, který již delší dobu funguje funguje na Praze 5 stojí za h...o. Rychlost je ve špičce tak malá, že se nehodí ani na příjem mailů... Peníze na bezdrátový internet by stejně tak dobře mohli hodit do kanálu, nic by se nezměnilo. V diskuzi, která no tomto serveru již jednou proběhla bylo zmíněno, že peníze vynaložené na tento nesmyslný projekt by mohly být vloženy do MHD - určitě by to vedlo k jejímu masovějšímu využívání a omezení automobilového provozu. Celá tahle ohromná maškaráda je na nic.

Karel (7.2.2006 23:30:03)

Teď stačí vybrat jednu firmu pro pro Prahu počkat až se začnout hromadit stížnosti na připojení a cpát do té firmy další a další peníze mezitím padne ostatní firmy a během pěti let budeme tleskat úředníkům, že se nám podařilo dostat po 5 letech na rychlost 256Kb tento nepovedený experiment bude stát stamilóny korun a nebude zato nikdo zodpovědný. Je jasný, že my co jsme z Prahy budem s připojením v hajzlu a zbytek republiky ještě více protože je jasné, že když se má něco dotovat tak jedině místa, která prostě nemůžou být z důvodů nákladnosti pro soukromý subjekt přístupná. Nerad taková slova používám, ale jen tak dál soudruzi politici. Rozumní lidé v Praze jsou proti takovým experimentům s jejich penězi a jistě i cizími

Ladislav (8.2.2006 12:51:20)

Já nechápu jak se začal někdo vůbec zabývat myšlenkou dotovat internet v Praze.To už by bylo opravdu lepší dotovat MHD.

Karel (8.2.2006 13:30:32)

Prostě někteří politici a někteří úřednici spolu s přátelenými vytušili obrovskou příležistost jak si vydělat milióny s líbivým heslem, že se někomu dá něco zadarmo. On totiž může být asi projekt dotovaný částečně z evropských fondů ( otázka je co je dotace nejdříve někam peníze odvedete a pak vám je formou dotací přerozdělí ) a podmínka je , že další peníze zaplatí např. obec stát atd. No a v rámci rozvoje informovanosti by měla právě dostat dotaci Praha když obalamutí vše, že ona ten rozvoj potřebuje. Že na tom něco nesedí jasně. To nesedí ani mě jako občanu Prahy. Protože jak už jsem uvedl dotace jsou určeny na místa kam soukromý subjekt nedosáhne, nutno podoknout, že i taková místa jsou i v Praze. Ale Praha jako oblast je zvolená zcela úmyslně protože tam se jedná o stamilióny korun s kterými bude manipulovat jenom pár lidí což se jim v oblastech menších nikde nepodaří protože se nejedná o takové peníze prostě je to takový podvod zaobalený do něčeho takzvaného zadarmo.

Mike (9.2.2006 19:14:29)

Uf to je jako za komousu... Vsichni, vsechno, zadarno a dohromady. Akorat by me zajimalo kde nase genialni vlada chce vzit prachy, kdyz jsme zadluzeny kam se podivame... Dekuje Paroubku a spol jen tak dal, ty to platit nebudes....

tony (13.9.2006 00:18:46)

A divis se ze jsme tak zadluzeny kdyz volite takovy ksindli kteri si delaji vyplaty 150000kc a vice?Proc prodali spanelum telekom?Ktery vydelava miliardu mesicne?Je to tu fakt samej hnus...