Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Předčasná výpověd smlouvy u Nextry

Předčasná výpověd smlouvy u Nextry

JP (2.2.2006 10:11:22)

Do konce smlouvy mi scházejí 3 měsíce. Nová nabídka Nextry (pro stávající zákazníky) mi připadá lehce ostudná a nevyhovuje mi. Rád bych přešel na Telecom 2048 Extreme co nejdříve. Nevíte náhodou co obnáší předčasné ukončení smlouvy u Nextry finančně ? Zaplacení zbývajících paušálů ?

Anonym (2.2.2006 10:28:40)

Si precti sve smlouvy, ale nebude platit zbyvajici pausaly. Ty totiz budes platit 150% zbyvajicich pausalu.

Anonym (2.2.2006 10:29:18)

Musi zaplatit stopadesat procet mesicniho poplatku za kazdy mesic, ktery ti chybi do konce zavazku.

JP (2.2.2006 10:29:32)

Tak jsem se tam konečně dovolal a můžu na to odpovědět sám. Je to 150% (!!!) zbývajících měsíčních poplatků. Kdyby to bylo 100%, pochopím, ale 150% - za co a proč ?? Kdybych zůstal až do konce dostanou 100% částky. Když odejdu dříve (čímž nic neztrácejí), vyžadují 150%. To nemá logiku, Kdybych chtěl přejít na jiný vyšší tarif (3MB/10GB je nesmysl), musím se upsat na další rok. Protože zastávám slušnost na veřejných fórech, nebudu uvádět různé přívlastky, které mě teď v souvislosti se společností Nextra přirozeně napadají ... :-((

Anonym (2.2.2006 10:50:23)

Jsem v podobne situaci, i kdyz mam pred sebou jeste 5 mesicu. Zajimalo by mne jak se v mem pripade vyrovna Nextra s tim, ze mam Smlouvu na FUN 1M, ktera od 1.2.2006 stoji 550 kc bez DPH (doposud 690 Kc bez DPH). Ve smlouve je doslova napsano "Cena za službu a kupni cena koncoveho zarizeni je stanovena podle Ceniku. ....atd". Jsem zvedav na pristi fakturu.

Anonym (2.2.2006 11:08:33)

Jistě mysleli podle ceníku platného v době uzavírání smlouvy :-) Jinak abych byl spravedlivý, volal jsem do Nextry ještě jednou a přepojili mě na skutečně odpovědnou osobu (na rozdíl od tamějších pracovnic, které jen vyplňují objednávky). Rozhovor byl velmi vstřícný a na úrovni. Dozvěděl jsem se, že v případě změny tarifu je nutná smlouva na 1 rok z jednoduchého důvodu - že totiž tento produkt kupují od dodavatele CT také na rok, čili to jinak ani nejde. To už ted c celkem chápu. Co se týče trošku nadsazených sazeb za neomezené linky (Extreme vs.Office) jsou si toho nepoměru vědomi a v nejbližší době plánují tyto tarify zrevidovat tak, aby se dostali na úroven konkurence. Rychlost 4M je ve skutečnosti spojená s uploadem 512. Uvedených 384 je chybička. Takže nakonec se vše v pohodě vyjasnilo. Poučení - nechtít zásadní informace od úředních děvčat, která jen dělají co jim řeknou a o zákulisí toho moc nevědí. Jinak tarif 4096/512/40 GB vypadá pěkně. Ostatní (vc. telecomu) mají limit 20GB. Vzhledem k tomu, že nestahuju kdejakou blbost, tomu možná dám přednost před neomezeným 2MB

Anonym (2.2.2006 11:42:52)

No ja bych to neodbyl :-) , protoze, kdyz mas smlouvu na odber napr. elektriny, tak ti taky vypocitaji cenu na fakturu ze stavajici ceny kWh a ne z ceny, ktera platila ve chvili uzavreni smlouvy. To měli cenu za službu dat do smlouvy a nebo totam nejak osetrit. Takto meli zajistenu moznost jejiho pripadneho navyseni. Coz ale vzhledem ke konkurenci neni mozne.