Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Modem k Internet Expres Ideal

Modem k Internet Expres Ideal

neki (12.2.2006 16:46:18)

Pěkný den! Rád bych se vás, techničtěji a Telecomuničtěji založených lidí, zeptal, jaký byste mi doporučili modem pro využívání služby Internet Expres Ideal. Na internetu jsem připojen téměř 24 hodin denně, stahuji, brouzdám, nahrávám na FTP, často je to všechno v řádech stovek megabajtů. A ještě: jak si mám vlastně modem obstarat? ADSL jsem si sice na infolince ČtC objednal, nicméně o modemu se se mnou nikdo vůbec nebavil. Přiveze si snad kompletní nabídku sám technik (budou nám zřizovat kompletně i linku)? Předem vám všem děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Anonym (12.2.2006 16:49:46)

nez si objednas sluzbu tak si vyber modem z nabidky telecomu,a pokud jsi si objednal velkou instalaci tak jsi udelal spatne zaplatis tak o 1000-1500 vice nez malou

neki (12.2.2006 17:05:39)

Aha, díky. To tedy znamená, že oni mi žádný modem nedovezou a je moje starost, jak si ho zajistím? A pokud, mohl bys mi prosím nějaký doporučit, abych si nevybral špatně? Jinak, myslím, že jsem udělal přesně to, jak říkáš "špatně". Má mi sem přijet technik, zapojit linku, nastříhat dráty, zavést do počítače, atd :(

Anonym (12.2.2006 18:00:58)

no modem si nech doporucit od nekoho jineho radsi,nerad bych ti doporucil spatne,ale urcite chtej ethernet ne USB tam jsou ztraty,,no pokud se ti to nechce zapojovat tak sis objednal technika,ikdyz mala instalace je jednoducha a je k tomu podrobny navod,modem bude mit technik sebou,ale chtej ethernet

Anonym (12.2.2006 17:10:42)

Z toho co popisujes vyplyva ze potrebujes nejaky Eth router a z toho co nyni nabizeji si vyber nejlepe Datacom Xavi. Je slusny, spolehlivy a bude ti vyhovovat

neki (12.2.2006 17:21:47)

Děkuji! Ještě mě v té jejich nabídce zaujal D-Link G664T. Oni píšou: "Navíc má jeden WiFi přístupový bod (AP) dle standardu IEEE" - to tedy znamená, že k němu mohu mít najednou připojený jak počítač pevně, tak notebook přes wifi?

MAX-11 (12.2.2006 18:03:16)

ohledne k tomu modemu D-link G664T ja ho mam,4x ethernet a reknu ti ze za rozumnou cenu jsem snim zatim spokojen,ale mam ho chvili tak nevim jakou ma zivotnost,mame na nem dva pocitace a nejak moc se neprtezuje,pokud chces levny tak ho ber

neki (12.2.2006 18:13:27)

Díky! A je tedy prosímtě pravda, že na něj můžu lézt i s mým notebookem, kterým má WIFI kartu?

MAX-11 (12.2.2006 18:31:45)

tenhle modem je vybaven i wifi,antenou,takze by to melo jit,ale v bezdratove technologii ti moc nepomuzu,tady moc nemam zkusenosti s wifi,ale radsi zatim jsem u primeho kabelu(patch)