Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Port forwarding SMC7204 + ADSL CT

Port forwarding SMC7204 + ADSL CT

Petr (14.2.2006 23:42:01)

Uz jsem z toho besnej a melo by to byt tak jednoduche. Potrebuju abych verejnou IP adresu na portu XY presmeroval na comp a port v lokalni siti za routrem. Nastavil jsme virtualni server Public Port = X Private Port = Y Port Type = TCP Host IP Address = 192.168.1.45 Ale proste to nejde. Nemam tuseni proc. Samotna IP adresa projde a otevre se mi administrace routeru (coz se mi mimochdem taky nelibi - nejde to nejak omenzit?) Diky za každou radu. Petr

Nargon (15.2.2006 02:04:37)

Pokud chcete jeden port X z verejne IP adresy presmerovat na jeden port Y v lokalni siti, tak nastaveni vypada tak jak jste ho popsal. Jestli nechcete precislovat port. tak Public i Private port musi byt stejne cislo.

Lisaak (15.2.2006 06:09:04)

Jestli ovladas trosku anglictinu, pak tady najdes vse, co potrebuejs: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/SMC/7204BRA/DC++.htm toto je konkretne nastaveni pro DC++, ale samozrejme na teto strance: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/SMC/7204BRA/7204BRAindex.htm si muzes nastavit to, co potrebujes.

Petr (15.2.2006 08:54:06)

Konkretne to potrebuju pro nastaveni VPN. Tam nic takovzho neni :-( Nekde jsem zahlid, ze je potreba mapovat vice portu, ale uz presne nevim jaky.

Anonym (15.2.2006 08:50:07)

Zkousel jsem to HTTP na portu 80. A nejede :-) Zkousel jsem primo 80 na 80, ale i treba 1080(public) na 80 (private) a takz neuspech. P

Pepan (15.2.2006 10:12:09)

Nargone mam na tebe prosbu, ctu takhle obcas tady ty fora.A vidim ze v tehle problematice dost vyznas.Ja mam taky tenhle routr a kdyz ho matka porizovala tak to tam zapojoval nakej ITak a nevim co s tim udelal ale kdyz se chci pomoci ip vychozi brany na nej lognout tak mi prohlizec napise pristup byl odmitnut.A uz sem to zkousel na vsech pc co k nemu sou pripojene a porad ta sama chyba.Sem prave chtel nastavit porty na hry a nemuzu :-X.Myslis ze bys mi mohl nejak pomoc :-)))?

Nargon (15.2.2006 13:25:35)

Tak tohle je zajimavy. Je mozne, ze ten pracovnik zmenil Port, pro webadministraci modemu. Coz jde, ale zjistit kterej port to je, nebude nic rychleho. A uplny zakaz pristupu na modem ze site to snad nebude, v tom pripade by pomohl jen reset do tovarniho nastaveni, a pak ten modem nastavit znova. Ale tady bych ti neporadil, protoze nevim jak to je u tebe nastaveny. Takze jak zjistite port: 1] Nejprve si stahnete SuperScan3 http://nargon.mysteria.cz/SuperScan.zip 2] Rozzipovat a spustit scanner.exe 3] Do horni radky napiste IP adresu modemu (tj branu) a stisknete enter 4] Ted v Ramecku "Scan Type" nahore ty tri zaskrtavatka vsechny zruste (pokud jsou zaskrtnute) a zapuntikujte "All ports from" a hned vedle toho do prvniho okynka napiste 1 a do druheho 65535 5] Posuvnik "Speed" vedle toho modreho okna posunte uplne nahoru, ale i tak to bude trvat celkem dlouho. 6] Zmacknout Start. A zacne kopletni scan TCP portu modemu. V tom modrem okne se budou zapisovat porty, ktere jsou na modemu "otevrene" a lze se na ne napojit (musite kliknout na Expand All, ktery je vpravo od modreho okna, tim se zobrazi ty porty, jinak tam bude jen IP). No a pak se asi muzete jit naveceret :-) U me scan 1000 portu zabere asi 20s. A kdyz scanujete cely rozsah, tak je to tak na 20 minut. A nebo muzete prubezne zkouset pripojovat se na nalezene porty. A jak? Do internetoveho prohlizece zadejte adresu ve formatu: "IP:Port" (tj 10.0.0.138:1254) a pod nejakym tim portem, by se melo obevit web rozhrani modemu. A nevim jestli v dobe scanu nebude nejaky problem s windows (mozna zamrznou) nebo se siti a modemem, ze mozna nepujde internet. Pokud ani to nepujde, tak jedine reset modemu.

pepan (20.2.2006 00:46:08)

Nargone si proste trida :) hl mas to u me--fakt moc moc dik :))) naslo to port 8080 tak sem ho tam zadal jo a konecne nabidka --jupiiiii tak sem zkusil admin a smcadmin a nic, tak sem stahnul nakej pdf a tam sem nasel jeste user a password a dal sem to tam a sem tu --proste rulezz-Diky ;)

pepan (20.2.2006 00:53:29)

Aha kua :( nejak sem si nevsim ze to je pro non-admina, takze asi reset teda, no ale newa naky modemy uz sem nastavoval-tak snad to zmaknu, ale ten tvuj program je best ;)

Nargon (20.2.2006 10:47:54)

Ten program neni muj, nekde jsem ho stahnul, asi na slunecnici. Ale ted je nova verze, ktera podle me je nejaka divna. Ma sice tuny funkci navic, ale to hlavni (tj scan portu) moc neumi. Parkrat mi ta nova verze nenasla otevrenej port, kterej byl urcite otevrenej.

pepan (21.2.2006 12:51:58)

Nj old skool 4ever-to plati u vseho ;) :). Jako ja ty porty asi stejne nikdy nenastavim :( Uz takovou dobu se s tim smc patlam a proste pokazdy neco zkousim vid a nakonec zase skoncim u ty jediny moznosti a tj RESET-mno a doma je nas 7 PC pripojenych na net.Takze jak dam reset tak me utlucou :D:D Ale toho blba co nam delal ten modem nepochopim-proste mel to jen nastavit a von si tam da jeste port a zmeni login :-/ HH tak az to nekdy dodelam tak napisu :P