Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ..ASI TO HODÍM Z OKNA NEBO JIM TO V TELECOMU ROZTRISKAMO HLAVU!!

..ASI TO HODÍM Z OKNA NEBO JIM TO V TELECOMU ROZTRISKAMO HLAVU!!

_pHoBo (17.2.2006 22:27:25)

Zdravim!Mam strasne nervy!!Koupil jsem si adsl router do baraku, pres wifinu napojil muj comp vzdaleny jen cca10m,signal udajne velmi dobry ale strasne mi kolisa rychlost!! Mam mit 4Mb/s ale rychlost kolisa silene kolisa!!napr.download-obcas 150kb/s,500,800,klidne i 70!..nekdy ale bezi uplne normalne sice jen 2.7Mb/s ale stejne rychle jako dole u routeru ktery je k tomu dolnimu compu napojeny po LANu!!na tom spodnim compu je rychlost stabilniPritom jak rikam,signal nahore udajne velmi dobry:strenght asi 50%,kvalita linku 70%problem je asi v tom prenosu pres wi-fi ale porad mi to pise ze mam velmi dobry signal!!Zajimave ze kdyz jsem dal vcera prikaz:ping t ukazovalo mi to max.5ms ale dnes tak 15!!netusim cim to muze byt a technik mi tak maximalne poradil at si koupim novou wi-fi kartu a ze mi tu starou proplati.wi-fi jeste moc nerozumim ale moc neverim ze to pomuze:(( Jinak nevim jestli to neni blbost ale ten router je hned vedle velke zrdcadlove skrine a muj comp az smerem za ni,nemuze to nejak odrazet ten signal_?:§..Byl bych moc vdecny za kazdou vasi radu..jestli mi nekdo neporadi tak si asi vytrham vsechny vlasy na hlave!!!!strasne me to sere uz jsem rozbil klavesnici!!!!:D .........Nejvic me sere ze jsem jim telecomu ZDURAZNOVAL ze ten vrchni comp mam na hrani online her!!!!!!!!

Anonym (17.2.2006 22:36:30)

pokud můžeš, natáhni si kabel, wifi ti akorát prodlouží pingy. To co popisuješ ukazuje na rušení. Nezapomeň, že na wifi máš akorát 3 nerušící se kanály a pokud máš v okruhu 100-300m více než 3PC s wifi, tak se nesmíš divit.

_pHoBo (18.2.2006 21:14:05)

Ja vim ze jim to nemuzu otriskat o hlavu:)..Nicmene nejvic me se*e ze mi ta zenska z telecomu nakecala ze je to v pohode prestoze jsem ji ZDURAZNOVAL ze to mam na hrani!!..no a kdyz jsem ji volal ze je to na pi** tak mi rekla ze tomu nerozumi a dala mi cislo na technika.Technik mi ale taky rekl ze wi-fi je na hrani v pohode,jak rikam pres wi-fi mam jen w-lan a ne pripojeni,nevim jestli to nejak brzdi ale i na zahranicnich serverech mam obcas ping dobry,max 20 a pak to zas spadne :(Taky jsem dneska zkusil vynest router nahoru do meho pokoje, dal ho uplne ke compu,propojil pres w.lan (100%signal a kvalita linku95%) jenze to vubec nepomohlo!Rychlost porad kolisala silenym zpusobem,prumerne jsem nameril rychlost tak 150Kb/s!No a kdyz jsem ho spojil po LANu tak rychlost nikdy neklesla pod 2.5Mb/s ..jsem z toho jelen FUCKt netusim cim to je..no a technik co vypada ze tomu taky moc nerozumi mi rekl ze budu muset koupit tu jinou wi-fi kartu..nevadi mi ze zaplatim o neco vic jen touzim po tom aby to jelo!!Technik rikal ze to pojede stejne v pohode jako po kabelu.Kabel nebo LANo bych tu uz mel davno kdyby to slo..Jak rikam nejvic me se*e ze mi ta baba nakecala nesmysly a ani tomu nerozumi...aspon to tak vypada podle toho co pisete..ze wi-fi je na pi**.

Anonym (19.2.2006 07:19:33)

jj, je to p:ci tak to hod z okna... nebo si nekde puc tu wifi kartu jak rika technik, zkus jestli to neni tou kartou a pak muzes jit zlutymu zvireti vys**at hlavu, ze je router v **** :D

Avaranger (20.2.2006 22:07:51)

Nechci te urazet, ale SI TATAR NEBO CO? Wi-Fi je prenasena vzduchem, tzn., ze je nachylna na ruseni vic nez "dratove" spojeni. Pokud na spodnim PC mas ping a rychlost v pohode, tak je problem u tebe. Telecom s tim nic neudela ani kdyby se zozkrajel. Ja sam sice Wi-Fi mam a pingy mam okolo 20 i na zahranicni servery, ale zda se, ze sem spis vyjimka. Tak jako tak doporucuji predelat Wi-Fi na LAN, protoze si tim usetris spoustu 1) nastavovani 2) starosti. Pro ty z JBC doporucuji GREPNET Wi-Fi. Platim si 32-256kbps a dostavam 256-2048kbps. Neomozene objemem dat, bez FUP. Jediny problem je s P2P, protoze velke mnozstvi pripojeni k ruznym IP zasekava antenu.

Anonym (21.2.2006 01:42:24)

:Dsam si tatar...tos mi teda rekl novinku fakt..ja nemam wi-fi ale ADSL sprint od telecomu,pouze mi jebe w-lan(!!!)Nezajimam se nejak o wi.fi ale hloupej nejsem!!

Anonym (21.2.2006 06:40:13)

Ale jsi... tváříš se jak to všechno nekumeš a ten co tomu opravdu rozumí tak se ti může akorát smát co jsi za vola. Nechápu jak takovému nerváčkovi může někdo radit.

_pHoBO (21.2.2006 12:57:38)

Ty hnupe nevim jak si prisel na to ze ja si o sobe myslim ze tomu rozumim!!(ale rek bych ze vic nez ty)..hlavne by me zajimalo ty tomu rozumis kdyz mi tu pises takove picovinky co vi kazdy sulinek..jinak ja jsem naprosto klidny a nemuze me znepokojit ani takovy blbecek anonymecek jako jsi ty. lolec

_pHobo (21.2.2006 16:22:18)

Nevim jak si prisel na to ze ja si myslim ze tomu rozumim..Ja si jen myslim ze ty jses jen dalsi nouma anonymek co si o sobe mysli jak neni frajirek ale pritom je 0.Ty hlavo,jak jinak to tu mam asi vysvetlit aby to nevypadalo ze si myslim jaky nejsem king??Treba takhle?:Pomoc!!-nejede mi ta cerna skrinka co se na ni prehrava internet??!! lol si retard nebo jses tak domyslivy?!

bohdy (21.2.2006 17:04:33)

Dyt tu pises samou blbost. Jestli jsi takhle prijemnej i v realu tak potes.. Osino v zadku.. Zkus nejdriv premejslej, nez vykvaknes zase nejakej blbost jako tohle ...

_pHoBo (21.2.2006 18:58:19)

nema cenu ani kvakat pro nekoho takoveho jako jsi ty...omg...prijemny tu umis byt jedine TY.To mam u trubku vychvalovat?A jestli jses dalsi moula co neumi brat veci s nadsazkou tak si nas** ,jo,,urcite je poletim do telecomu ukamenovat za to ze jsem si to zamr*** sam kdyz jsem byl na dovolene a nebyl jsem pri tom jak to montoval..stejne jim to asi vratim,koupim levnejsi modem,zavolam technika at zastrci do hubu pripojky na lanko a bude.

bohdy (21.2.2006 19:10:19)

A opět. Hned se tu do mne pouštíš a nemáš proč. Opravdu se nedivím, že na tebe takhle "kašlou".

Anonym (21.2.2006 23:01:49)

Když on nepochopil cos mu naznačoval. Asi mu to bedeš muset napsat polopaticky. V tom by se moh (bez záruky) zorientovat.

Anonym (22.2.2006 00:02:45)

hehe ty jses teda chytrolin:)

Anonym (22.2.2006 15:03:55)

Ale ne, akorat si k ADSL pripoji wi-fi a nadava na to ze mu to na pocitaci za tou wifinou nefacha. Pritom jak sam pise, tak na tom prvnim pocitaci co ma pripojenej k ADSL to ma v poradku. Tedy od Telecomu to je bezchybny, zmrsil si to sam. A jeste se rozciluje....... tak tady uz rozum zustava stat :-)

Anonym (22.2.2006 23:53:51)

Nemuze to byt agregaci?Mam od telecomu ten broadband 512/128kB(1:20) a ta rychlost ma byt tak na 80% a skutecne je. ja mam PC spojeny taky pres wi-fi a je to celkem ok! Odezva je jak na PC spojenyho pres kabel tak i na PC spojenyho pres wi-fi kolem 60ms!

Nargon (23.2.2006 00:13:19)

Odezva merena treba tady na dsl speedmetrem, nelze vubec pouzit, jako objektivni mereni. Me to meri kolem 50ms, ale ve skutecnosti mam 20. A na obou PC vam to urcite bude ukazovat stejne, protoze to nemeri az k tomu PC, ale k vasi verejne IP, tj k routeru a uz tam neni zapocitan ping mezi routerem a pc. Zkuste si sam: Start -> spustit -> cmd ping www.dsl.cz A uvidite ze budete mit jine hodnoty u obou pc, u toho s wifi samozrejme vyssi.

hermes3 (23.2.2006 16:11:07)

To uz bych radeji trasoval(pro jistotu vicekrat a s casovym odstupem) - viz vyse a pak "tracert www.muj.herni.server.tam" a ve vypisu se uvidi, ktera cast trasy generuje nejvyssi pingy .-)

Rudy (5.3.2006 12:31:34)

Jasne ze je to jeho problem,ale jak psal tak mu nakecala nesmysly ta kachna co sedi v kanclu na zadku a vi o tom kulove..To sice neznamena chybu ze strany telecomu /nema verit kazde pi**/ ale je to minimalne duvod k tomu byt na ne nasrany...coz on je. ....Lidi...proboha nehadejte se,jeste kvuli takove krave... :D

_pHoBo (21.2.2006 23:57:50)

Paani intelektualove,vy jste tak chytri ze ja vas nechapu?...hmm kdyz si to myslite tak prosim..

Anonym (22.2.2006 00:00:15)

Bohdy ty se radsi podivej kdo se tu do koho pousti a pak mi neco vycitej.

Weed (22.2.2006 14:10:58)

Bohdy sam si zacnes a pak mu pises ze se do tebe pousti...jses peknej hlupak

bohdy (22.2.2006 17:15:25)

On tu začal prudit do ostatních, když mu řekli, že si za to může sám.. Což je taky pravda ...

Raxel (21.2.2006 19:02:07)

To s tou antenou me zaujalo. Muzes se trochu rozepsat?

Anonym (23.2.2006 07:48:01)

Zdravím. Takže Borče první věc zdůrazním - to co ti tu psali výše, že si máš dát vše na max. výkon, tak to bacha na chybu - otázka je jaké máš antény - můžeš zářit max. 20db když to překročíš připrav si několik desítek tisíc. Dále, proč děláš do wifi když o tom nic nevíš. Co se týká hraní her po WIFI, je blbost, že to nejde, Jde ale musíš to umět udělat. Pokud máš ping 5-15ms z toho PC na router, tak to ujde. Nechápu proč lidi co nic o WIFI neví, do toho jdou. Já mám velkou WIFI síť a tito lidé mi tak akorát zarušují pásmo! A hlavně jim to nejde. Být tebou vykašlal bych se na WIFI hodil bych ethernet drát a pokud si umíš nastavit TCP/Ip protokol, tak se nemusíš starat. WIFI má své mouchy ale když to člověk umí udělat funguje to. Vždyť jsou sítě o velikosti tisíců uživatelů a jde jim to, a tobě to nejde na vzdálenost 10m pro jeden komp? Asi víš kde je chyba.. u tebe. Jinak Telecomu je to opravdu jedno zda ti to funguje v tvé síti. Je zajimá trasa od nich k tvému ADSL modemu.

Anonym (23.2.2006 08:45:01)

Za tohle ale může svýma pohádkama o Plug and Play Microsoft. Ty lidi předpokládaj že to zapojej dohromady a ono to ŇÁK pude. Ja Wifku nemusim. Ani v naší komunitní síti na wifky nekoukají nějak moc dobře. Kde to jde je metalika a optika.

Anonym (23.2.2006 10:47:29)

Optika je drahá, nemyslíš?

Anonym (23.2.2006 16:14:59)

Optika je levná když je to pro hodně lidí. A je rozhodne levnější v širších souvislostech. Vem si když po každý vichřici musíš štelovat páteřní parabolky. Minulý zimy pravidelný seškrabávání ledu a námrazy protože parabolky nemaj řešený vytápění. Tohle promítnuto do peněz stojí benzín a čas. V horizontu dvou let je to slušně peněz. Ty lidi co se o to staraj normálně mají rodiny a pracujou. Optiku ale nenatáhneš všade. Jenom tak po panelácích průvěsama. Dobrý je že sklo neoxiduje,nepřenáší indukovaný proudy, neni problém se zeměním. Wifi ti stejně za roh nepude a takový bastly jako retranslace dělá docela kritickej prvek sítě. Navyšuje se rtt.

Anonym (23.2.2006 15:00:13)

u ms je to spis Plug and Pray

Sergey (17.2.2006 22:50:30)

A proč to chceš telecomu roztřískat o hlavu, když sám píšeš, že po ethernetu ti to jde, bezdrátem ne? Podle všeho je v tomto případě problém u tebe a Telecom to nemusí vůbec zajímat. Ono totiž pokud jak tuším z tvého ne moc srozumitelného popisu, máš ten nefunkční WiFi spoj z patra do patra a to bude ten zásadní problém.

Anonym (19.2.2006 01:48:53)

Ty ses moula ethernetovy internetovy pripojeni domacnosti? Zamysli se. Blik - samozrejme je z jeho popisu jasne, ze je pripojen k inetu pres wi-fi.

Sergey (19.2.2006 02:30:59)

Sám jsi moula Anonyme, má ADSL od Telecomu a modem s WiFi. PC který má připojenej UTP kabelem do ethernet portu mu jede v pohodě a ten který ma připojenej bezdrátově mu dělá problémy.

Anonym (19.2.2006 12:04:03)

Omlouvam se za svuj ne zrovna srozumitelny popis ale jeste jednou opakuju:Mam adsl od telecomu,jenom ten vrchni comp mam napojeny pres wi-fi...Dneska jsem si taky vsiml ze mi dost kolisa ping s routerem..kdyz napisu prikaz ping- t tak mi to treba 15 min ukazuje porad 1ms 2ms..max 5ms a pak znicehonic treba na pul hodiny 20 a vice :/ taky kdyz stahuju tak pink drasticky roste..nevim jestli to neni normalni ale asi ne kdyz nekdy se ping drzi stabilne max do 5ms-a jen tehdy jsem schopen namerit prijatelnou rychlost.

Anonym (19.2.2006 12:55:26)

Jde videt ze o tom nic nevis .. Kdyz stahujes tak je jasne ze ti ping vyskoci na nejakych 300ms (ping treba na seznam) .. Ale s routerem by kolisat nemněl vubec .. Kup si lepsi antenu a ping s routerem budes mit stabilne

Sergey (19.2.2006 13:13:32)

Předpokládám, že pingáš na router, v tom případě je ping do 5ms v pohodě, větší by být neměl. Vyzkoušel bych změnu kanálu, potom výměnu karty. Zrcadlo samozřejmě coby pokovené sklo taky stíní-odráží. Všesměrová anténa "pendrek" vyzařuje hlavně v horizontálním směru (asi takhle >I

Sergey (19.2.2006 13:16:55)

Nevím proč se ten příspěvěk takhle domršil, zkusím to tady doplnit: Všesměrová anténa "pendrek" vyzařuje hlavně v horizontálním směru (asi takhle >I

Anonym (19.2.2006 13:20:31)

Zjevně tohle fórum nemá rádo jeden znak :( Všesměrová anténa "pendrek" vyzařuje hlavně v horizontálním směru nahoru a dolů minimálně, takže je ještě možnost zkusit naklánět anténky.

Anonym (17.2.2006 23:54:38)

No...co se týče wifi...nechci říkat že jsem profík ale...tím problemem bude opravdu to zrcadlo...to je schopny odrazit signal...tímto zpusobem se da na wifi řešit treba pokrytí "za rohem" problem je že by to zrcadlo muselo mít podle propoctu prumer cca 5 m aby byl odraz kvalitni...bud dej ten router nekam jinam...nabo si pc pripoj pres sitovej kabel - karta stoji par korun...a nebo vyhod skrin;)

Anonym (18.2.2006 00:02:07)

mozna by sis mohl přečíst něco o wifi, něž začneš lidem třískat kamelama o hlavu - pokud chceš hrát online něco jinýho než tahový strategie, tak si to připoj kabelem :)

Anonym (18.2.2006 23:15:28)

dobre ti tak, doufam ze to nikdy nerozchodis

_pHoBo (19.2.2006 18:49:34)

Dekuji!presne takovou pomoc jsem chtel...hnupe zamysli se nad sebou

Anonym (19.2.2006 01:46:02)

Tím, že ty emoce budeš v sobě potlačovat si spíš ubližuješ. Je potřeba se otevřít a dát tomu volný průchod, prostě k nim jdi a pořádně je seřvi. A když se nedají tak jim tam můžeš rozbít nějakou klávesnici :)

Anonym (19.2.2006 14:25:36)

Nebo hubu....:-))))

_pHoBo (19.2.2006 18:46:18)

grrrr..Zitra tam jdu... :)

Anonym (21.2.2006 07:51:44)

Nez priste pujdes do telecomu podivej se po odbornejch firmach co jsou mensi, zkusenejsi a ochotnejsi resit problemy. me se to vzdycky vyplatilo (problem s telecomem i se vsim ostatnim resej oni:))

Anonym (21.2.2006 10:11:58)

ja porad nechapu, co chces delat na telekomu??????????? dyt mas od nich adsl modem a na nej napojeny komp pres LAN ti jede vpoho, takze problem je v tve WIFI!!!!!!!!! to nema s telecomem nic spolecneho!!! OMG

_pHoBo (21.2.2006 16:10:32)

OMFG kolikrat to tu mam jeste opakovat.... me vadi ze mi baba z telecomu nekolikrat rikala ze je to na hry stejne dobre jako pres kabel!!!!!!!!!Je mi jasne ze je nemusi zajimat moje wi-fi ale i kdyby to jelo tak by to bylo porad horsi nez kabel...!A taky me stve technik co to tu namontuje a ani nezmeri signal,nezjisti jestli to neco nerusi,proste nic..uplne se na to vykaslal,pritom staci z netu stahnout nejakou blbovinku overit to..navic mi ani neporadil a uz mi rika at si kupuju novou kartu!

Anonym (21.2.2006 17:23:36)

no tak to bude i tim ze veris nejake babe co zveda sluchatka u telefonu...ona o tom bude zrejme houno vedet ze...a to s tim technikem to je jina, ja teda nijak neobhajuju jinak telekom, ale v tomhle pripade jim ty nemas co rikat, oni to sis objednal splnuji...

jinej anonym (22.2.2006 09:33:01)

a kolikrat mame opakovat my tobe, ze telecom ti rucí jen za to ADSL a wifi z ADSL modemu je zcela v tvé režii, WIFI jako takove je pro hraní her stejne výhodné jako ethernet, jen musís mít dobrou kvalitu signálu a za tu ti telecom jiz nerucí, to je ciste tvoje vec. Ani za instalaci wifi na druhý počítač či za eventuelní zarušení ti technik telecomu neručí. O měření síly signálu a rušení nemluvě.

Anonym (19.2.2006 07:48:30)

doporučuji navštívit psychiatra , co nejdříve

Anonym (19.2.2006 18:52:24)

Mluvis z vlastni zkusenosti?

Hehe (19.2.2006 18:55:34)

Jo no..Ty svoje stupidni poznamky poznamky nikoho nezajimaji..asi by sis tam mel zajit sam

Anonym (19.2.2006 19:00:17)

Byva vcelku caste, ze ostrileni veterani psychiatrii doporucuji stejnou lecbu jinym.

hermes3 (19.2.2006 14:01:52)

Je otazka, kde bydlis. Z popisu to zrejme neni. Pro zacatek bych doporucil nejdrive prohledat okoli na zaruseni Wi-Fi kanalu - na pocitaci s Wi-Fi kartou, potom si nastavit kanal(na obou zarizenich), ktery bude mit odstup od ostatnich alespon 2. free pgm na scan je treba zde -> http://www.stumbler.net/download.php?site=1&filename=NetStumblerInstaller_0_4_0.exe

Anonym (19.2.2006 20:04:00)

dejsi kabel a uvidis jak to bude stabilni wifi bych si rozhodne nedal ani nahodou,

Anonym (19.2.2006 20:04:28)

Za 600 na hodinu a uhradu materialu to to zprovoznim.

Anonym (19.2.2006 21:16:58)

Kdo jsi, ze stojis za 600Kc/h?

Anonym (19.2.2006 23:05:19)

Pražák s papírem.

Anonym (19.2.2006 23:41:12)

Kdybys nebyl z prahy tak bych te bral-jsem totiz z Havirova :( , tomu hnupovi co mi to tu zapojoval kdyz jsem byl na dovolene jsme stejne museli dat 500,a to byl technik z telecomu.Ale on je to pekny cur** protoze si ani neoveril jestli to frci a kdyz jsem mu rekl ze je to na pi** tak mi rovnou rekl at si koupim novou wi-fi kartu,nic mi neni schopen vysvetlit a pripada mi jako by tomu vubec nerozumel-to ti lide co mi tu pomahaji mi pripadaji zkusenejsi nez on!!Jeste jednou vam dekuju vsem za to ze jste tu nechali svych 5 min. casu a alespon se pokusili mi pomoct...!

Anonym (20.2.2006 00:03:23)

Telecomaci se dělí podle mýho pohledu na pět skupin: 1.Šroubovácí-vědí prt, akorát zapojujou zásuvky a běhaj s notebama dokazovat že jim to přeci funguje 2.Hi-tech šroubovácí zapojujou dráty do dslamu,měří. Něco i ví. 3.Ingové. Vědí dost ale neřeknou. Sedí na prdeli a projektujou síť podle toho kdo jim strčí do kapcy víc peněz. M 4.Telefoňácí-nic nevědí a dělají ze zákazníka úplnýho blba 5.potentáti nahoře-různí crhové, beďárové no prostě mlaťhuby.

Anonym (20.2.2006 10:40:31)

no to ze jsi jim ZDURAZNOVAL ze ten horni komp mas na hrani jim muze byt fakt tezce u prd*ele, oni pouze zajistuji pripojeni a v routru to mas ok!... ono samo o sobe si komp po kterem chces online parit pripojit pres wifi je pekna pitchovina kvuli pingu a lagum...

_pHoBo (20.2.2006 16:50:53)

FAKT SE TO NEHODI NA HRANI??JESTLI JO TAK JIM TO JDU VRATIT!..JESTE MUZU.TAKY JSEM MEL OBAVY OHLEDNE PINGU ALE FUCKT MI REKLA ZE TO BUDE OK!!!NEVIM CO SE DO TOHO TA BABA VUBEC SERE KDYZ TOMU NERUZIMI(!)

_pHoBo (20.2.2006 16:57:16)

ted jsem si vlastne uvedomil ze mozna by se presto dalo hrat kdyz mam obcas dobre pingy ale jen kdyz to zrovna neblbne a to je malokdy :/ Kdyz to neblbne tak jsem schopen namerit rychlost i kolem 2.6Mb/s ale jakmile se to zas posere tak to skace klidne ze 79Kb/s na 700Kb/s a tak...nechapu to :(

Anonym (20.2.2006 18:35:57)

Hele na slusny hres dobrou sitovou podporou das v 10ti lidech pri pingu 80 v pohode. Rika ti neco Cube? Tam to zlamu i pri 100ms ale to uz je fakt na hrane.

Anonym (20.2.2006 20:02:23)

omg ctes to co pisu?prece mas adslko, to ma dost dobry pingy a zadne lagy na hrani,ale ty to mas jeste v baraku pres wifinu,to je CELY PROBLEM

Anonym (20.2.2006 21:41:59)

Prostě tak k nim jdi a nedej se, pořádně je seřvi. Go go go...

Petr (21.2.2006 06:31:02)

Nejlepší bude když napíšeš co je to za router, o wifi něco vím tak můžu poradit.

_pHoBo (21.2.2006 16:14:23)

Ahoj Petre, ten router je D-link G664T a karta Asus WL-130b Predem dekuji za kazdou radu.

ivzez (20.2.2006 20:07:23)

Já mám od Telekomu "vysokorychlostní" Internet Expres Impuls (128kb/s), ale je asi 4 až 5x pomalejší než klasický šestapadesátkový modem. Díky IExpresu mi nejdou odesílat e-maily, ani nedostanu přes webové rozhraní nic do internetu (viz "Blog zoufalého klienta Telekomu": http://ivzez.blog.cz. Nejhorší je, že linka "technické podpory" si s tím neví rady, přes dva měsíce mi nebyli schopni poradit ani závadu odstranit. Já ruším internet od telekomu a poohlížím se jinde. (Ještě, že měli tu akci s modemem a aktivací za 1Kč.)

OTA (21.2.2006 05:20:07)

Měl jsem ten stejní problém vyřešil jem ho že jsem router vyhodil vytvořil jsem wi-fi sít pro doma ,jeden počítač připojil na adsl přes moden sagem a ktomuto počítači jsem pipojil wi fi acesspoint vše běží k plné spokojenosti do okruhu 100m napojeno 6počítaču. Mám 3Mb/s download 300až 330Kb/s stabilně.

Vašek (21.2.2006 08:03:05)

Ahoj Oto, prosím Tě můžeš mě poslat schema tvého připojení a typu acces postředku dík vašek

Anonym (21.2.2006 22:21:27)

...300až 330Kb/s stabilně... nic moc rychlost, možná jsi chtěl napsat "nebo 300 až 330 kB". Nepleťte "b" a "B", je to docela rozdíl!

mr_dadi (25.2.2006 02:51:16)

ses docela guma!!! OTA psal ze ma pripojeni 3 Mb/s a to ze stahuje rychlosti 300-330 KB/s znamena po prevodu pro takovy gumy jako si ty 2400-2640 Kb/s, musis poradne cist ty lamo .... doma mam taky ADSL pres CTc 3 Mb/s a jeste jsem nenameril pod 2,2 Mb/s coz je celkem krasavec

hil (25.2.2006 18:46:54)

A musíš tady takhle řvát? Řekl by si mu to takto do očí? Lidi neblbněte a trochu myslete.

Eser (27.2.2006 22:50:27)

Ota napsal 300 -330 Kb/s, ale to bohužel opravdu není 300 -330KB/s

Eser (21.2.2006 10:25:19)

já bych místo wifi raději zkusil toto : Microcom HomePlugEthernet adaptér je zařízení, které umožňuje přenos dat přes rozvody elektrické sítě. Technologie HomePlug využívá stávající elektrické sítě k přenosu dat z počítače do počítače. Díky technologii HomePlug si může každý velmi jednoduše vytvořit spolehlivou počítačovou síť bez nutnosti speciálních technických znalostí. Nepotřebujete mít po bytě nepohodlné kabely a ani nejste limitováni šířkou zdí nebo dalšími okolnostmi, jak je tomu např. u běžného bezdrátového přenosu dat.

Anonym (21.2.2006 13:04:30)

Jsem zvědav kdy vás nějaký radioamatér udá ČTÚ. Tohle může mít horší odezvu než wifi.

Eser (22.2.2006 05:47:49)

když jsem to psal, tak jsem tajně doufal, že se ozve někdo, kdo to už pužíval a ne někdo jako ty, který o tom stejně neví nic jako já .

Camel (22.2.2006 15:33:21)

zdar, já to doma mám, ale nevim co si o tom mám myslet. Myslim, že to neni nejspolehlivější způsob. používal jsem to asi půl roku a občas se stávalo (nejčastěji v kolem 2 hodiny odpolední), že spojení nešlo navázat. Je to asi dost náchylný na elektroinstalaci - chce to vyzkoušet, ale krátkodobým zkoušením to nepoznáte. Někdy to šlo suprově a někdy ani ťuk. tohle řešení se mi fakt líbí, ale v našem starým baráku to asi nebude to pravý ořechový. Pokud se jedná o odezvy, tak mám pocit, že to bylo kolem 2ms. Teď jsem koupil adsl modem od Linksysu a šlape to v poho. já jsem připojenej k modemu RJéčkem a mámy pc a tátův notebook mám přes wifi. Občas to taky spadne, protože máme silný zdi, jsem v patře s vysokejma stropama a aby to nebylo málo, tak jsem na druhý straně baráku (a to máme velkej barák). používal bych to doteď, kdybych neměl ten modem s wifinou.

Jenyk (25.2.2006 00:06:18)

Mám něco od Yakuma, roztahanou sí´ť po baráku, pohoda.

Anonym (27.2.2006 23:39:27)

Jojo, navrch huj, ale zapoj si k tomu elektrickou vrtačku do zásuvky nebo třeba ventilátor a poznáš zač je toho loket : ))))) Neříkám že vždy a za všech okolností, ale připrav se na možnost brutálního rušení jako prase z jiných, třeba staršíchnebo nepříliš "vyladěných" spotřebičů...

jirka (21.2.2006 19:25:36)

taky mam telecom a kolisa to ze se neda hrat ani surfovat kolisa to az se to odpojuje asi se na telecom vykaslu!!!!!!!!!!!!!!!! Uz ctrnact dni mi to nejde a nic se nedeje nebudu jim nic platit.!!!

anonym (5.3.2006 21:36:59)

když máš 128 a Aethru tak se nediv

Mirek (21.2.2006 21:37:27)

Na podobný problém jsem již narazil. Jednalo se o spojení dvojice počítačů pomocí WiFi a počítače byly v podstatě nad sebou. Signál byl celkek solidní, ale chodilo to blbě. Problém byl v tom, že normální anténky vyzařují do okolí, ale vyzařovací diagram ve směru osy antény je velice potlačen. Neboli normálně postavená anténa nevidí nahoru a dolů. Pomohlo otočení antény o 90stupňů. Problém taky může být s rušením Jinak není vhodnější vykašlat se na WiFi a spojit počítače kabelem? Ahoj Mirek.

Anonym (22.2.2006 17:26:34)

jestli to umoznuje tvuj Wifi acesspoint a client tak na obou zvys vykon na max (db). Jeste muzes zkusit na tom ap zmenit kanal na jinej (dobry by bylo proscanovat okoli a pouzit ten kanal kterej nepouziva zadna jina okolni wifi sit). Jinak WiFi prochazi skrz zdi silene blbe, v panelaku to este de - ale v normalnim dome je to hruza. Jinak muzes zkusit koupit treba k APcku (a pokud jde pripojit i na clienta tak kup i jednu ke clientovi) nakou levnou sektorovou antenu...

kolya (22.2.2006 18:41:11)

Ja nevim, neni uz lepsi natahnout drat ?

Zajda (23.2.2006 07:17:44)

Dokonce je kolikrát levnější i někoho si zaplatit než to takhle nastavovat. Je třeba jednat rozumně a necpat wifi všude. Jenom tam kde je to nevyhnutelně nutné nebo k pohodlnosti uživatele.

Roboque (25.2.2006 15:16:18)

lol tk to jsem nezral takovejdle kec omg v panelaku neprojde normalni trojkova vsesmerovka ani dvema stena a normal sihly pohoda celej rodinej baraj ais sis to trochu poplet chlapce

Anonym (28.2.2006 07:51:05)

Batak, beton je dobrej odraz. Pouziva se jako odrazovka u prasackych wifi provideru.

Anonym (22.2.2006 19:35:08)

nepripojil se pres tebe nahodou este nekdo? myslim tu wifi ;)

Anonym (22.2.2006 19:59:01)

Zajed si k lekari psychopate. Rozbit klavesnici? Mam jedno video jak reagujou takovy maniaci jak ses ty. Zabezpec si wifi a poradne si to proskenuj profi playere

kokos (23.2.2006 17:21:45)

dalsi debilek...o co ti jako jde? Musis byt opravdu velice prijemny clovek.. jses frajer:D

Anonym (23.2.2006 18:16:50)

Vis vubec co znamena slovo psychopat? Z tveho prispevku soudim, ze ne. Protoze, kdyby jo, tak uz touhle dobou plaves ve vltave hubou dolu.

Dr. Selskej_rozum (23.2.2006 18:35:48)

Psychopat je kdokoliv kdo neni normalni. Psycho Patologicky. Cili my vsichni. BLEK je treba psychopat a hubou dolu neplave.

Jarin (22.2.2006 21:20:27)

Pikantní je, že se nejvíc rozčilujou ty největší GUMY! Když tomu nerozumíš, tak se do toho neser! Auto si taky neopravíš sám (pokud nejsi AM). Sežeň si odborníka a zaplať si to.

anonym (23.2.2006 16:26:50)

prosimte ty drz radsi hubu, nechci tu nadavat ale kdyz ma nekdo problem tak byva obvykle nejvetsi guma ten, kdo do nej zacne rypat.. pochybuju ze ty vis vse tak radsi sklapni a snaz se poradit... kdyby si chtel sehnat odbornika chtel mu za to platit tak to uz asi udelal, jinak by sem nepsal, jenze ne kazdy na to ma, takze pokud k tomu nemas neco co by mohl vyuzit tak radsi mlc, udelas lip a aspon ze sebe neudelas blba

Anonym (23.2.2006 16:55:48)

Rejpeš do toho stejně takže guma jsi ty! Kdyby se slušně zeptal, zkoumal, hledal chybu nejdříve v sobě tak mu poradim klíďo detailně na x příspěvků. O bezdrátech je na netu spousta tutoriálů tak proč si je nepřečet. Když si něco takhle sám dělám tak o tom něco musim vědět. Takhle ho posílám tak kam většina lidí. Slušnym lidim poradim. Blbové nechť platí.

_pHoBo (23.2.2006 17:18:57)

Jarin ty jsi fakt moula...guma jsi tu jedine ty..bych chtel videt tebe jak tomu rozumis..Takze za 1) o co ti vubec jde,tohle forum neni pro takove hnupy jako ty,takove hovadiny me totiz vubec nazajimaji 2)kdyz chces abych Ja se te slusne zeptal tak ty mi neco rikej o slusnem chovani kdyz tu je podle tebe kazdy guma 3)technika jsem si v telecomu "vyrval" zadarmo tak radsi pomlc..Lina huba hole nestesti!!

Martin (23.2.2006 18:05:00)

Teda vy ste fakt gumy..evidentne neumite nic jinyho nez se urazet. A nevim kdo tady zacal nadavat...neco mi rika, ze ten, co sem dal ten dotaz--> takze guma je on a sme doma

Anonym (24.2.2006 14:31:35)

mno musim uznat ze chyba je na strane uzivatele a ne ceskeho telecomu... operatorovi bych nikdy neveril, ti nevedi nic ... takze cesky telecom za nic nemuzu (nemam ho rad, ale musim se ho zastat)... tady jde o propojeni dvou kompu, na coz bych pouzil kabl a ne wifi, protoze je to obrovsky ping a poradne lagy.... ja mam internet pres wifi a ma to obrovske lagy tak vim o cem mluvim....

Anonym (24.2.2006 21:13:16)

Dle meho skromneho nazoru neni chyba v technologii, ale v jejim uplatneni. :-) Moje Wifiny (na 500-600 metru vzdalenost :) maji pingy kolem 2 ms. Preskokem na dalsi Wifi ziskaji dalsi 2ms. Wifi mam Asus WL500g, nejlevnejsi Ovislink, Alfa GWAP za 500Kc. Anteny jsou podomacku delane z PVC listy a svareciho dratu. Jsem v okresnim meste, zaruseni Wifi prostoru "vetsi nez male". Duvod uspechu: Jsme spolecne pripojeni (8 lidi)k 10Mbit Karnevalu. Na jinem miste mam Asus WL 500g, sito Andrew 24dB proti providerovi, vzdalenost stejna, internet tezko pouzitelny. Duvod neuspechu: 1Mbit linku sdili 30-50 uzivatelu, linku nici stahovaci, se kterymi neni domluva. Na jinem miste mam Asus WL 500g, sito 21dB proti providerovi, internet tezko pouzitelny. Duvod neuspechu: provider misto kvalitniho PC pouziva na pocitani prenesenych dat a omezovani rychlosti hloupou krabicku, ktera se pravidelne seka. Toz tak. Dnes doporucuji Telecom a ADSL, nebo KARNEVAL, kudy chodim. Drat je drat a neznam mistniho poskytovatele, ktery by mel silu a chut dodrzet domluvenou kvalitu pripojeni.

Vladik (25.2.2006 14:50:43)

Staci vse radne nastavit a na asusu treba vyuzit bandwidth managment a vse slape dobre...a hlavne si spocitat kolik lidi lze na tu a tu linku utahnout...

pes.filipes (25.2.2006 12:58:00)

Obecne, Wifi slape jako hodinky, na karte 108 Mb/s, bud se zeptam, nebo nastuduju, nebo si zaplatim, Wifi rozhonde neni Shit, moznosti je nekolik.

Anonym (25.2.2006 12:59:48)

Wifi 108 Mbit/s?pokud vím,tak zatím je max. 56 Mbit/s a to ještě v laboratorních podmínkách.

Anonym (27.2.2006 23:17:48)

A jeste jsi zapomel dodat bez tech vrstev nad tim.

Martin (22.2.2006 22:36:15)

No z Tebe na tom Telecomu museli mít asi velkou prdel.

Cando (23.2.2006 12:30:03)

Není nad to si komp kde chci hrát on-line hry připojit přes WiFi ...

Papája (23.2.2006 14:24:30)

Nic proti, ale čtc negarantuje rychlost a je to úplně normální, že ti to takhle kolísá. A není to wifi kartou ani tím zrcadlem.

Anonym (23.2.2006 22:50:40)

jak muzes vedet ze to neni wifinou??? jestli to ma pres nekolik zdi....

Anonym (23.2.2006 17:37:13)

na hry je nejlepsi kabel a osobne bych si wifi nedal,mel jsem to jednou a je to na p..u

Anonym (23.2.2006 22:13:24)

hledej sikovneho souseda, kterej pres tvoje WiFi ma zadarmo web a ty to platis a hledas problem v technice, kde nejni.

Thomas (23.2.2006 23:22:56)

Chces radu? Kup si 2x sitovku jestli uz teda nemas a 1x dost dlouhej kabel abys je propojil a vyjde te to na 500,- max. A nebudes s tim mit absolutne zadny problemy :)

qwon (24.2.2006 13:56:09)

Wi-fi je nejvetsi shit !!! !!! !!!

JirJit (24.2.2006 21:32:04)

Nastav si MTU na 512 a bude to OK...

JirJit (24.2.2006 21:32:47)

Nastav si MTU na 512 a bude to OK...

Jarin (27.2.2006 21:25:35)

Hoši to je bomba viděl jsem u jednoho známého počítač a měl něco jako internet???? Čuměl jsem jako Paroubek... Nevíte o co jde??? Kde se to dá sehnat?? Kbel nějaký z antény nějaký mám, ale nevím jak na to.. Předem děkuji za Váš názor.

Anonym (27.2.2006 23:31:35)

Zadrátuj to, kabel je do desetikoruny za metr a 100Mbit síťovky po stodvaceti korunách. Za ten vopruz to nestojí. Blahopřeju, poznals právě některé záludné aspekty bezdrátu.

Anonym (27.2.2006 23:33:59)

Ale fakt je že nějakej utajenej sosavej soused se kterým to sdílíš bude ještě pravděpodobnější příčina. A to taková, co se sama dobrovolně neodhalí :))