Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > 1)dotaz IE EXTREME 2)rychlost pripojeni

1)dotaz IE EXTREME 2)rychlost pripojeni

Achiles (18.2.2006 03:50:41)

mam takovej dotaz. telecom nabizi sluzbu Internet Expres Extreme a zajimalo by me, jesti je v tom nejakej hacek? ceny mi prijdou akceptovatelny (oproti Internet Expres na doma, kde je FUP neprijatelnej) a tady je to bez fupu a ceny nejsou o tolik vetsi. no a druha vec... v me lokalite byla maximalni rychlost pripojeni 256kbps a po naviseni rychlosti je nyni 512kbps (protoze 256ku uz nenabizej). je realny ze to pojede tech 512? a nebo je nejaka cesta k tomu, aby mi telecom umoznil vyssi rychlosti? bydlim na okraji prahy

Anonym (18.2.2006 06:36:28)

ja ho mam mam nastaven 3 mbit a jede mi to sotva 800 kb a vyjadreni ct Tohle si prectete to stoji za to .... Mám nastaven 3 mbit a jede mi to sotva 1 mb ale spíš 600 - 800 kb a co mi napsala technicka podpora: Dobrý den, problém je stále v řešení na spec. pracovišťi, není problém přímo ve vaší lince. Bude zapotřebí posílit přenosovou kapacitu DSLAMu na kterém jste připojen. Nyní je daný problém na oddělení, které zajišťuje "Rozvoj sítí" o dořešení problému budete včas informován. Každopádně nejedná se o tech. závadu, ale o "vlastnost" služby. Rychlost může kolísat, není zda garantována max. přenosová rychlost. Linka je agregována v poměru 1:50. Tuto vlastnost přípojky nelze reklamovat. S pozdravem Martin Novák technická podpora IOL ČESKÝ TELECOM a.s. po nalehani na technickou podporu Dobrý den, Termín zatím není znám. O dořešení budete informován. P.S. : Pro vaší informaci, na českém trhu neexistuje připojení v podobné cenové hranici, při kterém je garantována max. přenosová rychlost. Pokud máte zájem o plně garantované připojení doporučuji produkt IOL Digital - http://www.telecom.cz/firmy/sluzby_site_internet_a_ip/pristupove_sluzby/iol_fixed/iol_digital.php. Ovšem cena těchto pevných datových okruhů několikanásobně přesahuje cenovou hranici negarantovaných ADSL přípojek. S pozdravem Martin Novák technická podpora IOL ČESKÝ TELECOM a.s.

Anonym (18.2.2006 09:17:47)

Hlavně tim tady zaser polovinu diskusí. Nějakej týpek na technický podpoře se to snaží řešit a ty tady z něj děláš největšího blba, navíc ho ještě bombarduješ svým nelogickým naléháním. Nevim, jak ti pojede extreme, protože je tam celkem velká agregace (1:50), každopádně nedojde k žádnému zvýšení, které by tvá linka neunesla. Tzn. maximálně si sáhneš na tarif 512/128.

Anonym (18.2.2006 13:09:33)

NEJSI S TELEKOMU NEJDE O TO ZE LINKA TO NEUTAHEN ALE O TO ZE TELEKOM NEMA DOSTATTECNOU KONEKTIVITU NA DSLAM NA NASI USTREDNE MELI SI TO HOSI PORADNE OSLAPNOUT NEZ S TIM TAKZVANYM 4 KRAT RYCHLESIM INTERNETEM VyJELI A PROC BYCH NEBOMBARDOVAL PLATIM ZA 3 MBIT TAK CHCI ABY MI TO TROCHU JELO A NE ABY SE TO VLEKLO JAKO 512 P.S JA NEZASIRAM POLOVINU DISKUZI ALE KDYZ SE PTA JA EXTREME TAK MU ODPOVIM JAKY MAM JA SKUSENOSTI A POCITAM S TIM ZE S KATASTROFICKOU RYCHLOSTI ADSL OD 1 UNORA MA VETSINA UZIVATELE HELE NEJSI NAHODO S TELEKOMU

pet007 (18.2.2006 13:13:25)

Hm, jenže tohle je 3 diskuze, ve který vidim stejný příspěvek :) Anonym is right. Platíš si za agregovanou linku, štve tě, že se to snaží vyřešit - co vůbec chceš člověče?

Anonym (18.2.2006 13:26:20)

Z Telecomu nejsem, nicméně jsem úspěšně dokončil 5. třídu základní školy, ovládám větnou skladbu, slovosled a pravopis. Také si myslím, že tu je důvod ti vůbec nevěřit - všiml sis třeba toho, že pokaždé uvádíš jinou rychlost připojení? - v jiné diskuzi jsi se zmiňoval o rychlosti 960kbps, tady uvádíš 600-800kbps a v posledním příspěvku, kde se snažíš ohromit veřejnost velkým písmem (CapsLock si umí zapnout každý - to z tebe odborníka neudělá), vynecháváním písmen, špatným tvarem slov a nesprávně použitou interpukcí. Btw: všiml jsem si, že tuhle katastrofickou rychlost tady hlásáš jen ty - ostatní jsou spokojeni :) Taky si myslím, že ten problém v mailu dostatečně popsali a snaží se to řešit, ale vzhledem k tomu, že neumíš pořádně ani psát, pochybuji, že bys psanému textu rozuměl. No nic, tohle nemá smysl, jdu na Plzeň.

Anonym (18.2.2006 14:42:12)

Panove hlavne zadnou flame... mel sem pouze dva dotazy. na prvni mi bylo neprimo odpovezeno, ze v tom zrejme zadnej hacek neni a druha otazka byla zatim nezodpovezena. Jedna se o to, jestli existuje nejaka cesta (sehnat par lidi co si objednaj 2Mb/s a mozna se bude neco dit) pro to, aby CT zmodernizoval nasi ustrednu a druha cast otazky je o tom, jestli mi skutecne pojede nabizenych 512kbps a nebude to na urovni 256ky, ktera tu byla do nedavna udavanym maximem. Jedna se mi hlavne o to, jestli udavane zrychleni je jen prifouknuti prenosovy rychlosti linek nebo se jedna o nejakou technologickou inovaci ustreden. Dekuji za odpovedi k tematu

Achiles (18.2.2006 14:44:02)

zapomel sem se podepsat ale je to odemne...

Anonym (18.2.2006 07:49:30)

njn a co pingy jaky mas dik. v prikaz radku nejlip.dik

Mira (18.2.2006 08:17:57)

mam od CT EXTREME 2Mb/256Kb a nemuzu si stezovat. Bydlim sice jen asi 1km od ustredny a mame tu natahany novy tel.vedeni, ale rychlost stabilne kolem 1,8Mb, pingy na seznam 14-20ms. Stahovani (soubory, ftp i DC kolem 180-240KB/s) Problem byl trochu s modemem xAvi-8122r(4xEth.router) - resp. jeho malou NAT tabulkou, takze pri zalozeni vic spojeni se odpojoval (napr. pri hledani v DC++ se vzdy resetovalo pripojeni k hubu). To jsem vyresil prepnutim modemu do rezimu BRIDGE. NAT, routovani a dalsi blbosti ted resi Wi-Fi router ASUS WL-500gx - zatim k naprosty spokojenosti...