Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vytvoření ADSL přípojky

Vytvoření ADSL přípojky

Gantrior (21.2.2006 00:00:11)

Mam takovy problem. V novem byte bych se chtel pripojit na internet pres ADSL, ale u spolecnosti bluetone a neni tam zavedena telefoni pripojka.CT nabizi ze to tam zridi za 1kc ale musim se jim upsat na 12mesicu..Nasledne zruseni te smlouvy a prechod na bluetone by me stal celej 12 mesicni pausal -> prakticky vyhozenej do kanalu. Nevite nekdo jestli mi CT nebo nekdo jinej vytvori pripojku bez zadnych smluv?

CTc (21.2.2006 07:39:26)

vytvoříme, ale je potřeba o ni požádat bez jakéhokoliv zvýhodnění, tzn. z aplnou cënu 3.333,- Kč bez daně

Anonym (21.2.2006 10:26:13)

3333x1,19=3966,- s DPH !!! Tak to už je opravdu lepší vzít linku v akci za 1,- Kč, pak rok platit paušál 276,50x12=3318 bez daně (329x12=3948,- s daní) a objednat BT Premium. Po roce se dá bez problémů přejít na variantu PPV - bez paušálu ČTc...

David (21.2.2006 10:52:35)

No a čekal jsi od českého Telemoru něco jiného, než že ti dají takovouto "nabídku",která tě v podstatě dokope k tomu rok jim platit standard? :-)

Anonym (21.2.2006 11:08:43)

Já jsem to pouze komentoval, sám služby ČTc nevyužívám (a ani nemůžu - nevedou k nám dráty :-) ). V tomto konkrétním případě je každopádně nejvýhodnější vzít linku v akci za korunu a rok platit paušál - je to nepatrně levnější (zvlášť pokud platí poplatky ČTc přes SIPO) a navíc nemusí dát 3966,- naráz.

David (21.2.2006 10:51:38)

Byla by to až příliš interní informace, kdybych se zeptal, jaké jsou v případě, že je do domu telefonní vedení přivedeno /což vzhledem k tomu, že jde o byt, tj. zřejmě v činžovním domě, nejspíše je/, na zřízení linky náklady? Ty čtyři (ano, nebavme se o třitisícetřistatřiatřiceti, ale o reálných nákladech pro byt) tisíce mi totiž přijdou jako slušná rejže, není-liž pravda?

Anonym (21.2.2006 08:44:10)

Nikdo jiny ti neudela pevnou krome CT. Nech si ji zridit za 1 Kc a dej si tarif Telefon standart, a pak si objednej Bluetone tu moznost ze platis za pevnou stale CT. Vyjde te to asi o 20 Kc mesicne draz nez kdyby jsi k nim presel uplne, ale lepsi nez davat za pevnou 3500,-. Stejnak se zavazes i u CRA na 12 mesicu. Takze tech 12 mesicu u CT vyjde nastejno.

Anonym (21.2.2006 09:26:44)

jj, pak že nemá telekom monopol. Jeho přípojky, jeho kable a alternativci si to musej pronajímat. Tohle není konkureční prostředí.

David (21.2.2006 09:55:21)

No a co jako? Jak bys to chtěl jinak udělat? Ty dráty tady NATAHAL telecom, tak proč by teď nějací alternativci měli přijít a dostat je volně k využívání? Telecom ty dráty tahá udržuje, etc... Sice nemám žlutou mrchu vůbec rád, ale tohle mi přijde na hlavu postavený... Jinak s tím standardem bych to asi poradil taky, protože je to nejschůdnější řešení... Cenovej rozdíl oproti BT bez paušálu ČTc a BT plus ČTc paušál není tak velký a podle mě to je pohodlnější, než vymýšlet tyhle kličky...