Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Je možné mít dvojí rychlost ? Víc na na prohlížení www stránek a méně na ostatní typy internetových služeb?

Je možné mít dvojí rychlost ? Víc na na prohlížení www stránek a méně na ostatní typy internetových služeb?

JarBur (24.2.2006 00:50:37)

Jsem připojen přes WiFi. Firma stavějící síť klientům zdělila: Rychlost Vašeho připojení je nastavena na rychlost 512 kbit/s na prohlížení www stránek a na rychlost 256 kbit/s na ostatní typy internetových služeb. Firewall Kerio mi však ve statistice neukáže nikdy vyšší maximum jak cca 30Kb/s to jest oněch 256kb/s nezávisle na tom jakou činnost na internetu dělám. Je vůbec možné odlišit "rychlost pro prohlížení www stránek a na ostatní typy internetových služeb?" Rozuměl bych třeba omezení pro stahování velkých souborů ale takovouto definici vidím poprvé. Může mi k tomu podat někdo prroblematiky znalý nějaké info? Díky. JarBur

Anonym (24.2.2006 01:23:10)

No, dělá se to zhruba tak, že na několik sekund dostaneš vyšší rychlost, pak se sníží, při dalším požadavku je opět prvních pár sekund větší rychlost a tak pořád dokola - www stránky se takto načítají rychleji. Naopak při stahování velkého souboru je prvních pár sekund rychlost vysoká, pak se sníží a už zůstane.

Nargon (24.2.2006 02:02:23)

Dalsi moznost je pro cilovy port 80 nastavit rychlost 512 a pro vsechny ostatni porty jen 256.