Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak využít přístupu do cizích routerů...?

Jak využít přístupu do cizích routerů...?

Jenicek (26.2.2006 15:03:15)

Jak využít přístup do cizích routerů Zdarec...;-) Mám přístup do pár desítek routerů zákazníků jednoho českého poskytovatele. Nemáte nějaký nápad jak toho využít...? nebo nemělo by se s tím něco dělat...? Řekněte co si o tom myslíte...;-)

Axel (26.2.2006 15:06:55)

že si chudák!

Anonym (26.2.2006 15:08:44)

Proč mysliíš... ?

Axel (26.2.2006 15:36:18)

Proč? Protože se chová jak primitiv.

Anonym (2.3.2006 22:02:55)

Jako primitivove se chovaj skoro vseci co tu odpovidaj a urazej ho. Jen se zeptal, tak co? Kdyz mu nechcete poradit, tak mu neradte a neztracejte tady cas. Jakkoliv je mozna jeho zamyslene jednani nemoralni, nikdo z vas nema pravo jej urazet. A to ani nemluvim o tom ze svuj, vami vsemi predpokladany zaver nesdelil, jen se zeptal....

Mařenka (3.3.2006 02:26:38)

Coz mne privadi k zamysleni, proc muj prvni prispevek/odpoved(vcelku korektni a vecny) zde byl smazan?? :-(/)

Anonym (26.2.2006 15:11:56)

Spíš provokatér, který se jen nudí, nebo blázen......

Jenicek (26.2.2006 15:15:07)

Me jde spis o to, ze ziskani toho pristupu je naprosto primitivni a je to otazka par sekund... myslim ze to je velke selhani bezpecnosti...

Nargon (26.2.2006 15:12:34)

Jak toho vyuzit :) No muzes treba v modemu zmenit heslo (aby puvodni majitel se tam nedostal, teda dostal jedine pres reset do tovarniho nastaveni) a pak nejak zmenit udaje pro pripojeni k internetu. A najednou bude mit onen ISP tolik stiznosti, ze mu nezbyde nic jineho nez do navodu k instalaci pridat velkym tucnym pismem vetu: "Po nakonfigurovani modemu si zmente pristupove heslo." Nebo muzes byt hodnejsi. Forwarduj si port a zmen uzivateli na PC pozadi, za pozadi s napisem "ZMEN SI HESLO V MODEMU BLBE!!!" Treti moznost nedelat nic. Mno ta druha moznost uz bude chtit nejakou vyssi znalost v PC. Vyber si sam co udelas.

Jenicek (26.2.2006 15:17:02)

Zajima me ta druha moznost...;-) Jak na to... ?

Nargon (26.2.2006 17:37:38)

Forwardovat port (kdyz mas pristup k routeru) je hracka. A nemam WinXP, ktery asi vetsina uzivatelu ma, a nevim jak funguje vzdalena plocha, jestli se musi predem na PC aktivovat a jestli pripadne uzivatel sedici pred PC vidi ze pres vzdalenou plochu tam neco delate, nebo to jen "bezi na pozadi" a uzivatel co je u PC o tom nema ani poneti. Ale pres tuto vzdalenou plochu (problem ze nevim jaky pouziva port, ale to uz by nebyl problem najit) by se dalo dostat na to PC, stahnout si z internetu obrazek (tebou predem vytvoreny a nahrany nekam na web) a dat ho jako pozadi. To je tak to prvni co me napadlo, ale urcite by byly i dalsi moznosti. Ovsem tady je to spise problem zabezpeceni celeho systemu a direk, jake v nem jsou. Ovsem o to jsem se moc nezajimal, takze v tomto smeru neporadim.

Anonym (26.2.2006 19:29:13)

Až na pár drobností, které popsaný postup minimálně zkomplikují: - vzdálená plocha je jen v XP Pro - vzdálená plocha je standardně zakázána, musí se povolit - vzdálenou plochou se jde připojit jen na uživatele s heslem, takže by bylo potřeba ještě zjistit uživatele a heslo - nikdo by na tom pc nesměl zrovna pracovat. Musel by být v příhlašovací obrazovce. Pokud by zrovna pracoval, objevilo by se mu okno, že někdo přistupuje vzdálenou plochou a jestli to chce povolit. Možná, že při určité kombinaci práv pracujicího uživatele a toho, na kterého se někdo vzdáleně přihlašuje, by se okno neobjevilo, jen by ho to přeplo do přihlašovací obrazovky (jako když se dá "přepnout uživatele") - na PC by nesměl být firewall, který by přihlášení zablokoval

Anonym (26.2.2006 19:51:50)

Ja jeste doplnim. Standardni instalce XP Pro umoznuje pripojeni jen jednoho klienta k terminalu. Tj. bud ten, co sedi u pocitace, nebo ten vzdaleny. Paradoxni je, ze ikdyby se vzdalene pripojoval nekdo s pravy admistratora, tak to mistniho uzivatele, treba i s pravem user, nepretluce.

Nargon (26.2.2006 19:58:34)

Hmm, debilni wokna, ani neumoznujou soubeznou praci vice uzivatelu.

Anonym (26.2.2006 20:08:09)

umoznujou da se to upravit v registru. takhle to je kvuli EULE podle kery na tom pocitaci muze pracovat jenom jeden user v jednu chvili

Nargon (26.2.2006 20:40:02)

Hmm, sice jsem wokna instaloval uz nekolikrat, ale tohle jsem nikdy necetl.

y2k (28.2.2006 19:59:56)

1,- předem říkám, že Jeníček je úchyl.....a to velký ! Ale, asi by se dalo u 99% WinXP dostat do PC přes účet "administrator" , protože dle mé zkušenosti většina lamiček nezadává při instalaci heslo. Pak je username administrator a password "blank". Při instalaci si utvořej svojeho usera a tento admin účet nechají otevřený. Mno a je to. Alespon na brouzdání po discích to stačí, když není povolena vzdálená plocha na portu TCP 3389. Ale zase na druhou stranu mají lamičky naštěstí defaultně zapnutý interní FW, takže toto úspěšně odfiltruje. Ovšem v tomto systému jsou i jiné veřejně známé kličky ...........Je to docela hnůj, protože při znalosti AJ a práce na google.com je asi po 2 hodinách nalezen kompletní návod, jak přistoupit na jakýkoliv PC s WinXP bez aktivního FW v jakémkoliv režimu nastaveného zabezpečení. Ale je to hnůj........Jeníčku Jeníčku, do pece s Tebou !!!!!!!

Anonym (28.2.2006 18:08:32)

V registru se to upravit vicemene neda. Protoze win xp pro jsou delany schvalne tak, aby to mozne nebylo. Avsak knihovna, napr. z w2k3 serveru, to spravia uprava group policy to spravi. Nevim, nakolik je to omezeno licenci (vlastne, nikdy jsem to necetl), ale myslim, ze to MS zrovna nechce ;) (Pak by nic nebranilo lidem, aby koupili jednu licenci winek, nakoupili disketky, nahrali minilinux s rd a pak vsichni pracovali jako terminalovej klient.)

Anonym (28.2.2006 19:35:35)

jo mozna to je este s nakou knihovnou ja sem to jenom nekde videl ani sem to sam nezkousel

Anonym (26.2.2006 17:21:38)

máš prd

Lulan (26.2.2006 17:37:53)

Kdybys něco uměl, tak se blbě neptáš. Jenomže ty seš lama a machruješ i když na to očividně nemáš. Až někdo podá trestní oznámení, tak se po....š! Kdybych byl (jako že nejsem) správcem tohodle webu, tak tudle debatu okamžitě smažu.

Jenicek (26.2.2006 17:47:00)

A na co jako nemam...? Ja jsem se neptal na co mam a na co nemam ja jsem se ptal jak toho vyuzit... nenapsal sem ku prospechu komu... a za druhy jsem se ptal co si o tom myslite... mel sem na mysli bezpecnost... a Ty tady zacnes psat ze jsem lama... si asi moc nepochopil dotaz... v cem sem jako lama... ?

Anonym (26.2.2006 18:13:48)

Ale ty seš buď provokatér, nebo lama. A nechceš nic využít ale ZNEUŽÍT !!

Lulan (26.2.2006 18:49:38)

Zřejmě mu jde jen o to vyvalat flame. Je to duševní mrzák!

Martin (26.2.2006 19:25:35)

Ma pravdu blbecku...kdybys nebyl lama tak Ti nedela problemy s tim cokoliv udelat...takhle maximalne zneuzivas neco, k cemu ses nahodou priplet.

Anonym (26.2.2006 18:20:23)

myslim, ze i podprumerne inteligentni clovek odhadne, ze vetsina lidi si nechava defaultni pristupova heslo, od vyrobce. pak uz zalezi, jestli ten dany modem ma v defaultu zaplou spravu z internetu... ale defakto je samotny pristup do nastaveni routeru k nicemu. myslim, ze pro tebe to plati stoprocentne - muzes ty lidi akorat stvat. a stejne tak i 99 procent ostatnich - bezpecnostni selhani to ale je - nic prekvapivyho

Anonym (26.2.2006 22:35:50)

No tak jedine co z toho vytezis jsi uz vytezil - zalozil jsi vlakno tady v diskuzi a to je asi tak vsechno pac to mas v hlave poplantane.

Anonym (27.2.2006 06:51:29)

Chudinko. Jdi si ho radši vyhonit, to ti udělá líp na dušičce, která evidentně silně baží po trošce uznání a vzpruhy pro patrně dost pošramocený sebevědomí. Copak, šikanujou tě ve školce, nebo ti doma nechtěj dát kapesný na mekáče? To co píšeš umí každá lama, rozdíl je jen v tom kdo o takovou ubohost stojí, nebo by se tím chtěl chlubit. Neboli odpověď zní: Myslíme, že jsi s tím machrováním akorát pro srandu králíkům. A druhá: ano, s tím bys možná něco dělat měl... : )))))

Anonym (28.2.2006 19:34:41)

tak tak nejvtipnejsi na tom je ze je to urcite ziskany pomoci toho navodu co tady nedavno umistil jinej takovejhle chudacek :D

Anonym (1.3.2006 01:46:23)

: ))

nick (1.3.2006 12:40:51)

rofl lmao takhle jsem se uz dlouho nenasmal... je to holt velkey hacker, hackne a nevi, jak dal... no "hackne"... spis portscanem projede IP Range, je na stamilionech modemu a zjisil, ze ani ten portforward neporesi :p)) nick

Anonym (1.3.2006 12:56:09)

Hacker: Highly skilled programmer Hacker: Computer and network security Hacker: Hardware modifier Tohle neni ani script kiddie, tohle je lamer jak poleno! Ja mam taky pristup do cizich routeru. A ty lidi jsou dokonce radi a plati mi za to 8-)

nick (1.3.2006 13:41:40)

tak toho koukej zneuzit a pak se tu pochlub :) nick

Anonym (1.3.2006 14:14:30)

Bezva, budu je viďýžat a budu mýt hodné pěněž. Chlubiky,chlubiky, zneužiky,zneužiky to sem velkej haxor. Snad mi mama do kriminalu přynese pylnik.

nick (3.3.2006 00:21:31)

jawohl, kdyztak napis, zapejkani pilniku do dortu trenovali nase holky na zakladce :)) nick

kp91 (6.3.2006 21:48:13)

No jak tak vidim tak se mu podarilo presne to co chtel. Postvat par "machru" aby se tu vynadavali a urazeli a on se /tak jako ja/ pri cteni tezce bavil.... myslim panove ze to name v hlave pekne vymetene kdyz nechate sebou takle vorat kdejakym manikem... Jenicku blahopreji je videt jakou inteligenci nasi "haceri" maji.

Anonym (8.3.2006 11:55:29)

No evidentně větší než ty. Nepochopils z reakcí, že i pisatelé se asi dost dobře baví. Mně, pouze průměrně inteligentnímu nemachrovi a nehackerovi, to došlo. : )))

Anonym (8.3.2006 11:59:52)

všichni jsou stejný! situace využijó, holku zneužijó, udělaj jí dítě a nazdar! :DDDDD

Anonym (8.3.2006 13:56:02)

Jenicku ty jsi ten srandista s linuxem, windowsama a takdal, zejo?