Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Speedtouch 510i a firmware 4.3 zkušenosti a novinky

Speedtouch 510i a firmware 4.3 zkušenosti a novinky

Martin (26.2.2006 20:51:39)

Máte někdo nahráno ?

Anonym (26.2.2006 21:05:36)

zejtra se u me na bluteone meni protokol z ipoa na ipoe tak tam budu hazet i ten new firmware ..uz sem ho zkousel ale na ten ipoa sem na ty posledni verzi nerozchodil tak sem tam hodil tu o dve cisla niz ..zejtra bude akcni den ..sem zvedavej jestli to bude dobre routovat i kdyz mam pouze 1 lan pritom ten firmware je udelanej na 4X lan

Anonym (27.2.2006 22:37:22)

tak sem to nahodil dnes od rana a zatim to jede ..na vykriky radosti je jeste brzy nic mene co se tyce funkci tak ten firmware last co udelali manici z tech stranek tusim na new zelandu z toho staryho modemu vymackali asi maximum ..ma to vemi pratelsky udelany menu vcetne super zpravy lan v routeru kde pripojeni a nastaveni dalsich pc k adsl routeru je hracka ..navic to ma v menu oetvreni nastaveni natu volitelny aplikace na napr azareus ....otazka je jak to bude moc stabilni ale jinak je to vemi zajimavej kus odvedeny prace v supportu ...jen tak dal ..jedinej problem co sem zaznamenal je ze sem tady u toho firmwaru nerozchodil ton pocet stazenejch dat na ip coz jako statistika se dycky hodi ...pokud na to nekdo pridete napiste jako to nastavit aby to chodilo ..jinak pokud by nekdo nevedel tak ten firmware je techhle strankach http://speedtouch.net.nz/510seriesFirmware.htm doporucuju precist si forum jeste dobra rada pred flashem doporucuju nastavit modem na default resetem nastaveni a po flashy se prepise heslo coz new je user:Administrator a pass neni nic ..tak kdyz tak napiste jaky s tim mate zkusnosti

Anonym (28.2.2006 01:48:55)

Statistika přenosu dat jde pořád, podařilo se mi to po chvíli hledání najít. Jen to už není ve web rozhraní. Web menu používá v podstatě interně příkazy CLI (telnet menu), v tomhle případě statistika přenosu bývala v záložce Diagnostics, a využívala skupinu příkazů "bridge" z CLI. Šlo vlastně o statistiku ethernet interfaců 0-4, ne IP adres, ale účel to splňovalo. Při porovnání CLI manuálů starýho fw 4.2.x a novýho 4.3.x je vidět, že se změnily a přeskupily příkazy, a například ty "bridge" zanikly, ale ne docela, přesunuly se pod "eth bridge". Takže i dneska se dá statistika vyvolat v telnet rozhraní (přihlášení jako do web menu) příkazem "eth bridge iflist" nebo stejným způsobem ručně skrz položky menu. Je tam tentýž soupis ethernet rozhraní (ethport0-4) a kromě jiných informací taky TX bytes (odeslané) a RX bytes (přijaté) pro každý port. Bližší info k dalším parametrům v CLI manuálu, googlem si najdi soubor "st510v4_CLIguide.pdf", nebo na tom Zélandu v diskusi.

nick (28.2.2006 10:09:27)

omg, nepoznal jse svuj modem, co jsem flashnul... uff... jsem zvedavej, jak to bude stable s takovymhle rozhranim... nick

Anonym (27.2.2006 23:48:21)

Firmware 4.3.2.6 používám od loňskýho července, je dost dobrej, ne že by nešel ještě vylepšit, ale za toho víc jak půl roku úplná spokojenost. Kromě firmware jsou tam na Zélandu k sehnání rovněž templaty k nahrání, téměř na všechny možný režimy. A nejen tam. Co se týče dnes zahájený konverze IPoA na PPPoE, taky jsem se nemoh dočkat, takže v brzkých ranních hodinách jsem to zplodil. Fachá to pěkně, SpeedTouch 510i (a nejen on) je vůči PPPoE víc user-friendly a navíc, jak už jsem napsal v jiným příspěvku ohledně packet lossů, pingy jsou teď 7-8 ms místo předchozích 18-21ms.

Anonym (27.2.2006 23:55:17)

Jo a pokud jde o rozdíl mezi 1xLAN a 4xLAN, routovat to bude úplně stejně. Nakonec i valná většina nastavení (kromě přiřazení konkrétních ethernet portů ke konkrétním LAN IP adresám nebo MAC adresám, v případě zájmu z nějakýho důvodu) se ve většině konfiguračních nastavení stejně používá zónování ve skupinách, tj. skupina interfaců LocalNetwork (všechny LAN ethporty, jeden nebo čtyři) a Internet (WAN port). Takže bez rozdílu.

nick (3.3.2006 00:53:02)

Tak muzu nedoporucit, modem se s timto FW znacne zpomali a po nekolika (2) dnecha prestane prijimat prichozi (incomming) spojeni... nic pro me nick

vasek (3.3.2006 10:46:54)

zkus tam zadat tohle nastaveni v telnetu muze to rychlost modemu zdrychlit Telnet into the router, enter the following command and press enter: "system config dcache=enabled" now type "saveall" and press enter. now type "exit" and you should notice a speed increase when surfing the GUI of the ST510. u me to vyrazne pomohlo

nick (3.3.2006 11:15:26)

jo, ale ani tak to nevyresi problem s zamrznuti port forwardu :( krom toho jsem vcera pri downgradu malem modem zabil uplne... rika se: co funguje, do toho nerejpej... a tak nerejpu :) nick

Anonym (3.3.2006 11:17:26)

kdyz by sis precetl nanod jak se downgroad dela s tim modemem tak bys to mel bez problemu ...musis nejdriv restetovat nastaveni modemu do default a pak az pomoci new flasheru tam juknout zpet nejakej starsi firmware a to jede celkem bez problemu

nick (3.3.2006 11:29:14)

jo, presne to jsem udelal, flashovani OK az do posledni faze: reconnecting to modem...ani za boha... az za nekolik hodin jsem prisel na to, ze to, cemu rikam HW reset, jsem si vycucal z prstu a ve skutecnosti se to dela jinak :)))))) boha jsem to ale lamiczka... kazdopadne az budu vedet, ze se nekousne port-forwaring na DMZ hosta, tak tam ten firmware klidne nacpu zpet ... nick

Anonym (5.3.2006 05:44:42)

Těžko říct proč ti to blbne, ale to co popisuješ je fakt dost abnormální. Já můžu jen poznamenat, že na tomto fw jedu stabilně už tři čtvrtě roku a bez sebemenších trablů (když nepočítám počáteční rozkoukání). A to jsem v něm přitom za tu dobu nastavoval a testoval leccos. Jedinej, ale malej výkonnostní rozdíl je v odezvě web rozhraní - ale to bude prostě tím že novej fw toho umí umí věci, který ten starej neuměl, takže je o něco náročnější na CPU modemu.

nick (5.3.2006 08:00:36)

jasny, to vsechno chapu, do web rozhrani lezu jednou za uherak, ale nejak si nemuzu dovolit, aby DMZ prestalo fungovat kazde dva dny a ja musel do defaultu resetovat celej modem... (a to se to pak nastaveni DMZ jeste branilo) nick

vasek (5.3.2006 09:43:21)

web rozhrani se vyrazne urychli nasledujicim parametrem zadanym do telnetu "system config dcache=enabled" now type "saveall" and press enter. now type "exit" and you should notice a speed increase when surfing the GUI of the ST510. zkus napis jestli to pomohlo

nick (23.3.2006 20:51:52)

nn, tenhle FW mi do modemu uz nesmi, neprinesl nic noveho krome obrazku, tak je mi to k nicemu... nick

vasek (3.3.2006 10:44:02)

citac dat na firmware 4.3 celkem peknej nastroj je ke stazeni tady ...muzete prubnout http://www.carbonpeople.com/newmonitor/?stmon je treba nastavit pristup do modemu na 192.168.1.254

vasek (3.3.2006 12:27:27)

ten merak je opravdu dobrej jeste by to chtelo udelat admin podporu aby to umelo vytahnout trafici up down pro jednotlivy ip pridany v ramci routovani modemu ....to by pak bylo uplne best clovek by mel prehled o celkovym traficu ai zatizeni na ip ...uz sem tomu manikovi napsal tak sem zvedavej jestli to tam dodela

Martin (5.3.2006 09:42:02)

Na fw 4.3.2.6 jsou různé názory a rozpačité dojmy. V něčem je lepší v něčem je horší. Třeba ducp spoofing v tomto fw vůbec nefunguje. Nepodařilo se mi ho přinutit přiřadit počítačům určitou IP podle MAC adresy, když je jich víc v lokální síti, přes webové rozhraní. Někomu to nevadí a vyhovuje mu víc. Já jsem byl nucený se kvůli tomu vrátit zpět na verzi 4.2.7.16. Ale i osvědčená starší verze má ale své mouchy. Hodně o tom je na: http://speedtouch.net.nz/ST510v4.htm a na fóru: http://speedtouch.net.nz/forum/default.asp?CAT_ID=1 Jo, bacha při případném flashování zpět na verzi 4.2.

Speed (5.3.2006 11:20:53)

Mam verzi 4.0.2.0.0 a nejde mi nikde povolit pingování na mou ip. Aby mi dsl.cz změřilo pingy a různě ve hrách si mohli ověřit můj ping (vždy je jen time out). Poradte jak to povolit

Jihra (5.3.2006 12:09:39)

Vidím zde samé odborníky. Měl bych proto dotaz, na který jsem dosud nikde nedostal vyčerpávající odpověď. Mám SpeedTouch 510i v4 a firmware verzi 4.0.2.0.0. Zkouším VoIP od break.viphone.cz. Při připojování mi to ale stále hlásí tuto chybu: "Chyba v Softphone módu. Softphone mód nebyl spuštěn. Chcete pokračovat s IP Telephone módem? Chyba v SIP: 408 request Timeout." Vypnul jsem firewall ve WXP - nepomohlo. Poslal jsem na svého poskytovatele internetového připojení toto - http://www.viphone.cz/documents/cz/pozadavky-na-komunikaci-domacnosti.pdf - ten tvrdí, že tyto požadavky splňuje, nic neblokuje. Takže zbývá jedině firewall v modemu SpeedTouch 510i. A teď ten dotaz - jak firewall v modemu úplně vypnout, ať si ověřím, zda pak VoIP pojede? Potřebuji ale opravdu "polopatický" návod, angličtina v telnetu je pro mne španělská vesnice (holt my starší ročníky umíme jen ruštinu a ta je nám teď na hov**, holt soudruzi to nějak nedomysleli). Pokud bude problém v modemu, tak potom jak nastavit ten modem, aby mi VoIP jelo? Dík za pomoc. Takových nešťastníku jako já je - jak jsem zjistil na různých diskuzích - dost.

J. (23.3.2006 18:23:39)

IP telefonii viphone jsem rozchodil zadanim prikazu (v command line): nat unbind application=SIP port=sip config save system reboot Dalsi vysvetleni je na http://www.speedtouch.net.nz/DisableALG.htm Pise se tam, ze ALG (Application Level Gateway) likviduje pakety, ktere jsou odchylne od standardu. Vypnutim ALG se to odtrani. J.

Marek (29.6.2007 17:52:11)

Kde "command line"najdu.

Anonym (6.7.2007 14:36:10)

v mych anglickych win xp pro tady: start, run, do okynka vepisu cmd. To cerne polookno co vyskoci je command line.