Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Proč nefunguje ADSL od Telecomu jak by mělo.

Proč nefunguje ADSL od Telecomu jak by mělo.

Peta z Ostravy (27.2.2006 11:45:07)

Takže, jak jste si všimli v jiných částech tohoto fóra, byl jsem spokojený uživatel Telecomu. Měl jsem ze začátku Internet Broadband, pak Internet Maxi a nyní mám Internet Extreme 4096/512. Asi 14 dní mi to fungovalo velmi dobře, rychlost neklesala pod 3.5 Mbps u downloadu a upload neklesal pod 420 kBps. V posledních dnech však rychlost klesla na 0.7 Mbps!!!! Upload neklesá... Volal jsem technické, reklamační, péče o zákazníky atd. Po týdnu mi konečně řekli jaká je pravda! Zde v Místku je 7200 (sedmtisíc dvěstě) uživatelů na ústřednu, linka je vytížena na 99%. Řešení: Bude se posilovat celá linka (myšleno z ústředny) na páteřní síť. Jelikož platím 2.100kč s DPH uplatnil jsem reklamaci. Do vyřešení problému budu mít snížené platby. (Což mi moc k práci nepomůže, ale aspoň budu mít pocit, že neplatím za něco co nefunguje).U jiných ADSL poskytovatelů je to podobné. Takže všem těm, co to nefunguje jak má: Zavolat technikům Telecomu (800184084), provedou šetření, (urgovat a urgovat, mají asi čas). Až budete mít vyjádření od techniků zavolat na oddělení pro péči o zákazníky(800123456 a čekat asi 15 minut na spojení). Zažádat okamžitě o snížení plateb nebo vypovězení smlouvy (V nejzažším případě). Jde to, nedodržení podmínek smlouvy (rychlost sice negarantují, ale službu ano.) (To je ale slovíčkaření, co...??!!). Napište sem, jak jste dopadli! Přeji vám pevné nervy a rychlý internet (Ať už od Telecomu či jiných poskytovatelů). Péťa P.S.: Neměl by internet sloužit nám a ne my internetu?

M.G. (27.2.2006 12:50:39)

Hmm zkusenost zajimava, dale je taky zajimave jak pocet uzivatelu v konkretnim cisle ma vliv na rychlost linky resp uplatnovanou agregaci, ale ... http://www.internetexpres.cz/web/cz/ie_extreme/extreme_4096/parametry/index.html jeden z parametru sluzby je : agregace 1:50 ! Jestli doslo lokalne ke zvyseni poctu useru na ustredne resp DSLAMu tak se proste zacina uplatnovat ona agregace, ktera je jednim z parametru sluzby se kterym jsi souhlasil kdyz si podepisoval smlouvu. Navic muzes bejt vpoho, 700 kbps z 4096 je agregace cca 1:6 a CTc je stale v limitu (muze bejt az 1:50) ! Takze te CTc vpodstate muze odkazat na tohle a vubec by se s tebou nemuseli bavit ;)

xx85 (27.2.2006 13:02:47)

Se trochu pleteš ne? Víš co je vůbec agregace? To co tam píšeš za čísla je sdílení, což nemá s agregací nic společnýho.

Anonym (27.2.2006 13:10:21)

...To co tam píšeš za čísla je sdílení, .... co je to za blabol ????? jaka cisla sdileni ?????? agregacni pomer je cislo, ktere udava kolik lidi muze naslibovanou linku se mnou sdilet. Nebo mas jinou definici mistre agregace ci mistre cisla sdileni ?

xx85 (27.2.2006 13:15:05)

Chceš říct že když má objednanou rychlost 4096Kb/s tak když mu to běží 700Kb/s, je agregace 1:6?????? Takže při agregaci 1:50 mu to poběží nějakých 80Kb/s???? Agregovat neznamená dělit!!!!!!

Peta z Ostravy (27.2.2006 13:34:46)

Tady se M.G. musím zastat xx85 a Anonyma, skutečně agregace neznamená 4096 děleno 50. Ale je to počet uživatelů sdílejicí jednu linku (která má třeba rychlost (k ústředně 10mbit)), je to příklad, tak mě neberte za slovo. Skutečně, když máte mít rychlost 4096 Mbps tak to neznamená, že se budu dělit o mou rychlost s 50-ti uživateli. Agregace s e spíše odráží na ping (ježíš, jak se to skloňuje) pingách, pinzích... Na technickém odd. ti potvrdí, že když mám rychlost 4096 tak by neměla poklesnout pod 3 Mb!!! (Jsou to slova techniků).

xx85 (27.2.2006 13:07:55)

Při agregaci, 1:50, dojde k maximálnímu poklesu na 40% objednané rycchlosti, takže na 4096Kb/s, dojde k maximálnímu poklesu něco málo pod 2Mb/s a to jen krátkodobě, běžně to běhá na 60 - 70%.

Nargon (27.2.2006 16:44:46)

Pri agregaci 1:50 dojde k maximalnimu poklesu na 1/50 objednane rychlosti, tedy na 2%, tedy na nejakych cca 80Kbit a klidne i dlouhodobe, je to zavisle na vyuzivani internetu vsemi uzivateli. Mno a protoze neni nic garantovane, tak muze byt rychlost klidne i pod tech 80Kbit. A jak vidim diskuzi nize, Sdileni je cesky nazev pro Agregaci. A dost lidi si plete sdileni na wifi a na adsl (ikdyz funkcne v tom neni rozdil, tak v praktickem pouziti je a hlavne kvuli poctu uzivatelu) Na wifi, rekneme mate 1Mbit a sdilite ho se 49ti dalsimy lidmy. Pak mate sdileni 1:50. U ADSL je hlavni rozdil v poctu uzivatelu. Reknu-li ze ma 300 tisic lidi (nevim kolik je adsl pripojek) 1Mbit, pak sdileni je 6000:300000. Ovsem to je dost hnusne cislo a jeste se bude zvetsovat s pribivajicimi uzivateli, takze se prevede do pomeru 1:x (obe dve strany vydelit 6000) a vychazi to na tech 1:50. Hlavni rozdil je v tom, ze kdyz u te wifi jeden uzivatel zacne vyuzivat rychlost maximalne tak ostatnich 49 lidi si internetu vubec neuzije. U adsl je to jine hlavne v tom poctu uzivatelu, tady by se muselo najit 6000 uzivatelu (z 300 000) aby to ostatnim nejelo. Sice je to stale 1/50 vsech uzivatelu jako v pripade wifi, ale ne vsichni jsme doma a vyuzivame ho nekdo je treba v praci, na dovolene... Je vlstne mnohem tezsi najit 1/50 vsech uzivatelu nez u wifi, tam je 1/50 jeden clovek, a ten pokud je treba na dovolene, tak je to u ostatnich ok, ale jak se vrati maji rychlost v prd*li. U adsl se lide tak nejak prostridaji, takze taovehle extremy, kdy to vubec nejede se temer nevyskytuji.