Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

FUP

Dandys (15.3.2006 07:54:58)

Stále mi není jasný smysl FUP.Telemor se ohání nutností FUP kvůli ohledu na ostatní účastníky.Mám 512 Ideal s FUP 1GB.V případě,že si zakoupím tarif bez FUP budu na stejných drátech viset plnou rychlostí 24hod. denně a to už ostatní omezovat nebudu?Myslím,že Telemoru jde jen a jen o to vytáhnout z nás co nejvíc peněz a ty jejich kecy o ohledu na ostatní jsou pěkná blbost.

Dandys (15.3.2006 08:19:21)

oprava Ideal na Impuls.

Zinek (15.3.2006 08:22:08)

Je to docela jednoduché. Největší zájem je o levná připojení i když je na nich FUP. Lidé, kteří FUP mají se podle toho chovají a tahají podstatně méně dat než ti bez FUPu. Proto ISP nemusí mít tak velkou šířku datového pásma a tudíž nemusí za konektivitu tolik platit. Pokud i ty budeš mít připojení bez FUPu, budeš stahovat jako blázen (to jen řečnicky), protože budeš využívat všech vysokorychlostních "vymožeností" jako např. ITV, rádio apod. Kdyby měli neomezená data všichni na tvém agregačním bodě, bude muset ISP koupit větší konektivitu, tzn. za více peněz. A tady se kruh uzavírá - kdo zaplatí tu konektivitu?!

Anonym (15.3.2006 08:42:33)

Takže Dandys má stejně pravdu.Nejde o ostatní,ale o to aby to měl ŽLUTEJ MOR co nejlevnější=prachy,prachy a zase prachy.No jak jinak by měli tolik miliard čistýho zisku že?

Anonym (15.3.2006 08:51:59)

A myslis,ze to Telecom dela pro tvuj krasnej usmev...samozrejme ze o prachy jde az na prvnim miste..:o))))

Anonym (15.3.2006 08:55:27)

Je známou věcí, že nejvíce službu využívají (by využívali) ti, co si platí tu nejlevnější variantu. Navíc jsou zde nějaké fixní náklady na technologii a pak překvapivě celkem nízké náklady na konektivitu. Každá firma potřebuje zisk, překvapivě i Telecom... A že mají tolik miliard zisku: fakt?, nemá zisky hlavně Eurotel?!

nick (15.3.2006 09:45:08)

Ale ne, pletes se, o zisk nejde, ten je az na prvni miste ;) Ono i podnikani je definovano jako "Provadeni cinnosti za ucelem zisku." A CTc nema jedinej duvod platit si 4x vetsi konektivitu do sveta jen aby uspokojil vsechny, co si za 350kc mesicne nasosaji 500GB... nick

Anonym (15.3.2006 10:51:23)

Sakra nejde o 500GB,ale o to abych se nemusel pořád hlídat jak magor jestli při čtení novin nepřesáhnu ten jejich trapnej limit.Samozřejmě,že bych si zaplatil lepší tarif,ale prostě na to nemám.

Anonym (15.3.2006 11:15:49)

hehe,kdybys net pouzival na cteni novin,tak ti urcite FUP bude stacit a nebudes si tady stezovat...:o))))

Anonym (15.3.2006 11:54:06)

By ses teda divil panáčku, není problém dneska narazit na stárnku, kdy článek má 20 kilo, ale reklamy a grafika okolo více jak mega.

nick (15.3.2006 12:19:02)

AdMucher? WebWasher? nebo jen AdBlocker napriklad v Maxthonu... nick

Michalall (15.3.2006 22:04:39)

Jó Maxthon blokuje reklamy úplně skvěle....ale stejně jak nemáte kvalitní firewall tak za celej den připojení vám kdejaký svinstvo natahá do kompu i 100 mega za den...mám ověřený že za 24 hodin připojení jen tak bez používání netu se mi po této době ukázalo že mám staženo 95 MB a odesláno 49 MB...zkusil jsem to samý s firewallem a bylo to asi 1MB za celých 24 hodin v obou směrech...pokus byl uskutečněn před měsícem před reinstallem Woken;)...takže nezkušení uživatelé bez firewallu-těm uteče limit jako nic...

nick (25.3.2006 21:59:02)

Nezkusenym uzivatelum se zapne aspon zakladni wokenni FW, je sice naprd, ale je to lepsi nez rana do vazu. Tak, jak popisujes ty, dopada nezkusenej machr, co si mysli, ze mu nic nehrozi ;) nick

M (15.3.2006 08:49:51)

Zinek: Já si dovolím oponovat - nejdřív dokud jsem měl IE Ideal s FUPem, tak jsem tahal hodně, snažil jsem se limit vždycky vyčerpávat a využívat chybiček, když se FUP aplikoval později. Teď jsem přešel na wifi, ještě rychlejší, levnější a žádný limity, FUP apod. a ve výsledku tahám mnohem míň, je to paradox. A to tahám co potřebuju, když to potřebuju a nemusím koukat, jestli si to můžu dovolit, jestli jsem zrovna ve FUPu apod. Neomezuju se, ale netahám blbosti "jenom proto, že nemám limit dat". Nebylo to tím, že bych se na ADSL nabažil, to jsem neměl zas tak dlouho, ale bylo to okamžikem přechodu na neomezenou wifi. Takže ne vždycky neomezený připojení tě nutí tahat jen proto, že nemá limity.

Anonym (15.3.2006 08:52:59)

Ona wifi je fajn vec,pokud je dobry poskytovatel,ale taky jim zacina pomalu zvonit hrana,protoze tolik bordelu,co uz tady lita vzduchem se jen tak nevidi a pokud jsi v pasmu 2,4Ghz,tak uprimnou soustrast.

M (15.3.2006 09:21:43)

To je pravda, znám lidi z větších měst a nadávají, jak je celý pásmo zarušený(2,4GHz) - "bezlicenční" si plno amatérů vykládá jako "můžu si dělat co chci". Ale na druhou stranu i ve velkých městech můžou fungovat hodně dobře i rozsáhlý sítě. Bydlím mimo velký město, takže tady je to o moc lepší, spor o kanály tu není a na parametry si vůbec nestěžuju - včetně pingů lepších jak adsl.

Anonym (26.3.2006 11:09:16)

škoda že každej neni jako ty.... znam člověka, kterej prostě stahuje fakt jenom proto aby stahoval.......

Anonym (15.3.2006 20:12:28)

Neboli, vyfuckovat uživatele, který nebude chtít platit a nebude chtít službu používat jen pro maily. Takovému troufalému uživateli telekom ponechá rychlost jen na zdlouhavé stahování krátkých mailů aby se hajzl "zákazník" naučil jak internet express správně využívat. Heslo dne: Internet express vás expresně nasere.

Anonym (15.3.2006 21:55:35)

postřeh

jdo (25.3.2006 19:33:46)

Od čtvrtka 23.3. mi jede Impuls 512/128 pouze rychlostí max. 59 Kb/s a jelikož mám ještě asi třetinu FUPky nevybranou, tak s nynější rychlostí jsem úplně klidný, protože když to takhle bude pokračovat, tak ten 1Gb FUPky bude opravdu bohatě stačit. A zkuste se dovolat na zákaznickou linku. Tak hurá do Evropy s naším vysokopomalým internetem pro všechny.