Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > WELL PTI-845G a NEXTRA/GTS Novera

WELL PTI-845G a NEXTRA/GTS Novera

Ivo (19.3.2006 14:08:50)

Zkoušel jste někdo tohle spojení? Dodavatel mi to prodal jako komplet, tedy poskytovatele a modem. Po dvou hodinách pokusů jsem zavolal na linku technické pomoci, co s tím. Tam se mě zeptali, jeslti mi svítí kontrolka ADSL. Po negativní odpovědi mi řekli, že prý tento model WELL PTI-845G není v některé čipové sadě kompatibilní se servery ADSL, které používá GTS NOVERA, která to na pozadí NEXTRA vlastně provozuje. A že to je známá věc a že se to ví, takže profesionál by mi to takto dohoromady prodat neměl. Brouzdám Internetem už 2 hodiny a nenašel jsem o tom ani zmíňku. Víto o tom něco ? Děkuji předem.

Pavel (19.3.2006 14:23:51)

Ano, na bývalém telenoru nefungovaly Connexant chipsety. Ale já si myslel, že to už je pryč.

Ivo (19.3.2006 14:38:38)

Ale pokud to budu chtít reklamovat, tak potřebuji nějaký podklad, že je to opravdu tímhle a ne rukama.... Nedá se to někde najít jako oficial info? nebo alespoň polo....

Anonym (19.3.2006 14:42:38)

Mám takový dojem, že WELL PTI-845 používá chipset Texas Instruments AR7. Takže WELL PTI-845G by měl být stejný, má navíc jen wifi. Pokud Ti to prodali jako komplet a ono to není kompatibilní, tak jim to omlať o kebule a ať ti to vymění za jiný. Také je docela možné, že na lince technické pomoci kecají a Ty, nebo GTS to máte jenom špatně nastavené. S Telenorem byl určitě nekompatibilní předchozí model s Connexant chipsetem - WELL PTI-840(G)

Ivo (19.3.2006 14:48:11)

Jenže, pokud nejsem profesionál, tak nemám technické prostředky na to, abych zjistil, kde je pravda. Všude se píše, že pokud je vše OK, tak ADSL kontrolka bliká hned po zapojení do zásuvky a trvale svítí po resetu se jménem a heslem. A mě ani neblikne. Na WEB rozhraní jméno a heslo funguje, služba je aktivní. Tak to snad nic jiného než ten modem být nemůže....

Anonym (19.3.2006 15:19:02)

Nevím jak je to momentálně u GTS, ale mrkni se na nastavení PPPoA, nebo PPPoE a všechno kolem, zkus zapojit modem přímo do zásuvky bez splitteru, zkus si půjčit jiný modem... WELL PTI-845G (TI AR7) by měl u GTS fungovat, ostatně ho sami prodávají. Teď jsem se díval na jejich web, oni snad ještě používají PPPoA, VPI VCI 8/48, protokol CHAP, ale většina nových modemů má přednastaveno PPPoE, takže si to změň.

Ivo (19.3.2006 16:52:16)

Ten splitter mě už také napadnul. Zkusím. Jinak jsem nahlásil chybu oběma - reklamaci modemu na jedné straně a nepřítomnost ADSL signálu u druhého dodavatele. A uvidíme, kde je chyba. Prostě klasický Parkinsonův zákon. Může-li se něco pokazit, pokazí se to. Nemůže-li, stejně se to pokazí...

Ivo (19.3.2006 17:16:36)

Proměřil jsem všechny kabely -OK, zapojil jsem modem přímo do zásuvky - bez reakce. PPPoA, nebo oE jsem si našel na stránkách NEXTRA - jejich je PPPoA. Bez úspěchu. Opravdu jsem našel v GTS ceníku koncových zařízení WELL PTI-845G (4 x Eth, WiFi) 8) 3395 Kč. Docházím tedy k tomu nejjednoduššímu závěru. Buď jsem prostě narazil na vadný kus, nebo NEXTRA nezajistila ADSL signál ani několik dní poté, co poslali oficiální mail o tom, že to už funguje a WEB rozhraní také hlásí plně funkční....Takže reklamujeme....