Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Změna na Wi-fi

Změna na Wi-fi

Martin (19.3.2006 18:58:12)

Poraďte sím:Mám adsl modem router xavi 4x ethenet,je možné z něj,,udělat" co nejjedodušeji wi-fi pro připojení druhého pc v sousedním domku(asi 30m)nebo je už lepší vyměnit za Wi-fi modem?popř.jak bezpečně připojit tento druhý pc např kabelem přes LAN?a dá se k tomu použít 4žil.kabel(telefonní) s konc.Lan RJ45 Díky

Anonym (19.3.2006 19:04:33)

urcite nemuzes pouzit telefonni kabel ale musis pouzit normalni ethernetovej UTP kabel) ale co se tyce wifi mas dve moznosti 1) koupit novej modem 2) koupit samostatne wifi AP hodit modem do bridge a pro nat pouzivat AP

earnil (19.3.2006 19:34:21)

Na 30m ti stoprocentně žádnej z cenově únosnejch modemů nedosáhne. A jestli jo, tak to bude dost mizérie a příšernej packet loss. 30m je v pohodě na natažení ethernetovýho kabelu, pokud použiješ nějakej lepší kabel. rekl bych, že cat 5 by to měl zvládnout v pohodě.

Martin (19.3.2006 22:48:23)

Co jsem kde vyčet tak wifi modemy snad zvládaj 100m(samo že záleží na překážkách),a eth. kabely jsem zatím našel jen vnitřní(do -5 stupňů) a prej není dobrý tahat kabely mezi domy-nějaká výměna el.potenciálu a možnost vypálení síť karty nebo pc.Tak co je teď lepší,babo raď

earnil (20.3.2006 02:16:41)

100m? Promiň, tohle neber na sebe... Ha.. hahahaha:-))))) Když zvládnou 15, tak je to brilantní úspěch. Co se týče veknovních ethernetových kabelů, je to možné. Dokonce se vyrábí speciální cat5 kabely určený k tomu, abys je mohl rovnou zakopat do země. Nicméně, i normální eth. kabel teoreticky může fungovat venku. Asi bych tam ale pro jistotu šoupnul nějakou bleskojistku:-)))