Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pinkání pevné IP adresy, přístup FTP

Pinkání pevné IP adresy, přístup FTP

Jan Hornych (2.2.2004 22:34:13)

Mám problém. Pokud mám zaplý NAT, nejde mně pinknout IP zvenku (respektivě IP routeru ASUS). Když ho vypnu, nejde mi net, ale jde mě pinknout. Pak mám dotaz, jak směrovat ftp port na PC v interní síti na konkrétní počítač za routerem? Děkuji

Miroslav Šilhavý (3.2.2004 08:42:38)

1. Může být na ASUSu nastavený firewall - díky němu sám ty pingy nepřijme, ale ani je nepřepošle na Váš stroj 1.a. Alternativa - může být nastaven NAT, že nepřekládá vše (tj. chová se to stejně jako firewall) 2. Můžete mít zapnutý firewall ve windows

Adin (3.2.2004 13:46:12)

Tez bych to videl na firewall na Asusu. Ja ma Alcatel takze ti nereknu konkretne jak se to nastavuje, ale rekl bych ze to bude vypadat podobne chain=sink index=3 prot=icmp icmptype=echo-request action=accept chain=source index=3 prot=icmp icmptype=echo-reply action=accept Ohledne FTP smerujes port 21 a zadavas jako loklani adresu pocitac s ftp serverm a verejnou muzes zkusit dat 0.0.0.0

Jan Hornych (4.2.2004 11:51:56)

Tak už jsem došel až tak daleko, že mám NAT zapnutý, jde mi pinknout zvenčí IP routeru. Nejde mi pořád ale FTP. Když to zkouším přes explorer to IP, dostanu se na web rozhraní routeru. Do natu jsem zkoušel nát RDR odkuďkoliv, kde local je adresa mojí síťovky, a global je IP routeru. Pak nejde pinkat zvenčí.

Adin (4.2.2004 14:50:55)

Zkus ftp s venku. Ve vnitrini siti pouzivam lokalni adresu. Pokud si to delal tak me ignoruj :-).