Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > MUZU MIT ADSL?

MUZU MIT ADSL?

Gowno (27.3.2006 21:40:22)

Tak sem se dozvedel ze 6 km od nas ma byt ADSL tak me zajima jestli ho budu moct mit aji ja...nebo ke mne museji privect taky nakej kabel? furt tomu neromim jak to je.. jestli zalezi jen jak su daleko od ustredny nebo musim mit nakou spec tel. linku jak to kua. funguje ? dik info..snad ste me aspon nekdo pochopili;)

earnil (27.3.2006 22:04:55)

Zhruba kousíček vlevo je v menu odkaz "Jak aDSL pracuje"... Jinak, co se dostupnosti týče, musíš mít zavedené kabely na pevnou linku a na stránkách většiny ISP je většinou možnost podle telefoního čísla zjistit, jestli si ho můžeš objednat nebo ne. Třeba tady http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=878 nebo tady: http://adslcheck.internetexpres.cz/index.aspx

Gowno (27.3.2006 22:19:09)

Smozrejme ze mnam tel.linku..ono tam jste to ADSL neni..tazle neni co overovat jen se do buoucna ujituju jsi to k nam ..ale kamos mi furt rika ze na to sou potreba novy kabely...a nekdo zase rika ze staci kalsika tel. linka...takze staci ty stare tel. kabely ..kopany nekdy za komaru?;)

Anonym (27.3.2006 22:22:19)

Možná stačí, možná nestačí, tady nikdo neví, v jakém stavu jsou kabely, co jdou zrovna k tobě, takže to poznáš, až bude ADSL dostupné na tvé ústředně.

Gowno (27.3.2006 22:28:08)

No tak asi jedou kdyz muzem volat...tj fakt technologie na nic. Cela CR je s netem v haji a na modem CDMA cekam uz 2 tydny furt mi ho nejdou schopny dodat..asi mi ho radsi uz enchou ani davat..jinak tech 6 kilaku to uz asi zadna velky rychlost nebude ze?...no hlacve kdyz to povali sam tomu teda neverim.....zdar..5ti lety modemar;)

earnil (28.3.2006 00:43:18)

1) ADSL používá vyšší frekvence a daleko větší datový tok, takže i když při telefonování a dialupu není problém, u ADSLka to může být až tak vážné, že nepůjde vůbec. Prostě jiná technologie. 2) 6km je na pohodovej půlmegabit s kvalitním modemem možná i víc. Samozřejmě záleží na vedení.

Gowno (28.3.2006 19:22:51)

No budete asi na kulovy, protoze sem dneksa zkoumal nasi vesnicku a nase telefooni draty, taktez elektrika sou vedeny jeste vzduchem coz je pro to ADSL uricte nevyhovujici..je to skoda....este se nabizi otazka: Vali nekdo ADSL jste na kablech vednych vzduchem? t oosu hrozny otazky...ja vim..ale mam v tom hroznej hokej.. a nikde se nejdu schopnej nic dozvedet..:-(snad tady;)

Gowno (28.3.2006 19:34:58)

to budete=bude to...aby nedko nebyl nasranej;)

Anonym (29.3.2006 06:02:43)

Dočkáš se.... neboj.....až půjde net přes síť 230V....:-)

rex (30.3.2006 19:15:08)

To jo už to testujeme ve firmě ale zatim to jede špatně přes trafa. Pro tebe by byla zatim nejlepší wifi.

Gowno (30.3.2006 19:19:20)

A co testujete?wifi mit nemuzu..vy znate oblast kde se nachazim?

Gowno (30.3.2006 19:20:17)

aha to enbylo na me..sem to nepochopil...az ted sem to pochopil;)

rex (31.3.2006 09:03:07)

kde se nacházíš. Trochu přemejšlej. ADSL se upíšeš na rok a možní budeš brečet. telecom má FUP limity 1GB a výše za měsíc. Kde bydlíš?

rex pro Gowno (31.3.2006 09:08:22)

napiš mail na duke2d@tiscali.cz kde bydlíš a jak si umístěn jestli pod kopcem nebo jak to tam máte máš výhled na nějaké město atd. Když se tomu budeš věnovat a uděláš maximum budeš mít dobrej net. Když se na to vyprdneš budeš mít ADSL Já se mrknu na www.mapy.cz jestli by někam mohl u vás prolézt signál

earnil (30.3.2006 19:24:57)

To ovšem předpokládá, že elektrický rozvody budou v lepším stavu než ty telefonní. O čemž bych celkem pochyboval. Telefoní kabely jsou tak z 70 - 80% nový. Na elektrorozvodnou síť nikdo nešáhnul ani nepamatuju.

Zajda (31.3.2006 10:05:55)

Tato technologie je díky rozvoji telekomunikačních technologií již v podstatě pasé.

Anonym (28.3.2006 19:39:23)

Na tom jestli jdou vzduchem zas tak moc nezáleží, nedá se říct obecně že by to bylo na škodu kvalitě. Mimochodem, v Japonsku je opravdu hodně drátových vedení vedeno vzduchem - kvůli častým zemětřesením, který by potrhaly dráty v zemi a muselo by se furt kopat. A přitom Japonsko je na špičce v telekomunikacích a rychlost jejich DSL je proslulá. Takže jen tím, že dráty vedou vzduchem, to tak úplně nebude. Spíš předpotopní ústřednou a ještě spíš úředním šimlem v útrobách molocha.

Anonym (29.3.2006 12:43:28)

V japonsku bych pochyboval že na těch sloupech vysej dráty. Totiž rozdíl mezi drátem a vláknem je propastnej.

Anonym (30.3.2006 02:53:18)

No to budou už dneska vlákna, ale dřív to nejspíš taky byly jen dráty. A DSL tam funguje už mnoho let, takže nejdřív pravděpodobně na drátech... Ale pokud tam u vás čouhají dráty jak klubko, tak to uděláš asi líp když se poohlídneš spíš po místní Wifině nebo ještě líp po WiMaxu. I kdyby přišlo ADSL, pravděpodobně to bude zatím jen Telecom, i se svými podivnýma tarifama - to ten bezdrát by mohl být i výhodnější. Anebo taky nemusel.

Gowno (30.3.2006 18:10:19)

Hele kdybych nemusel jit do ADSL od telekeca..tak do toho nejdu, ale jak pisu uz na zacatku ...u nas nemuzu mit zadne jine priojeni..krome dial-up,CDMAa GPRS...takze tady ty rady podivej se po wifine... a nezjistil bych si esjtili tady neco podobnyho neni?...ale lepsi nez nazor nekterych inteligentu proc nemam na vesnici kabel;)

earnil (30.3.2006 19:34:50)

Jinak, pokud překousneš občasnou delší odezvu na helplinech ČTc tak jejich nabídka je řekl bych 3 nejlepší, hned po nabídkách od Bluetone. Ad vedení. ADSL v podstatě běhá po téměř jakémkoliv telefoním rozvodu, problém je, jak daleko. Na hraničních vzdálenostech se to zřizuje po předchozím tech. šetření. A pak asi hodně záleží na technikovi, co to dělá. Takže to chce stoprocentně zkusit. Riskuješ ovšem to, že ti to zřídí, bude to padat (to není při technickym šetření úplně vidět) a ty si nahlásíš poruchu. A oni ti potom zavolají, že s tím nic nesvedou a navrhnou ti zrušení linky. S tim musíš holt počítat. A taky tě předem varuju, dobře rozmysli, jakej bys měl modem. Na tom záleží asi tak z 60%

Anonym (31.3.2006 10:04:24)

Pořád je ale lepší jet přes ADSL na zadrchaných drátech než přes CDMA,Wifi nebo snad dialup. Akorát to chce kvalitní modem. S tim WiMaxem na vesnici je dost hustej ten nahoře. Žádá o vyjmutí chrupu.

Anonym (29.3.2006 12:48:35)

Jeste jsem chtel rict ze japonci jsou precizni. Takze urcite maj draty stineny a pouzivaji schvaleny vodotesny kabelovy spojky. Protoze na telekomunikacich je tahle civilizace uz totalne zavisla. Kdyz projdu tu nasi visku tak draty jsou zasmodrchany do sebe jak od triletyho ditete. A ty draty normalne treba cumi ven, takze do toho hezky zatejka. Spojeny je to takovyma svorkama nebo proste jenom nak nakrouceny. Fuj hnuj. Se divim ze jde pres to vubec telefonovat.

Anonym (28.3.2006 19:31:50)

Záleží jestli těch pár kilometrů je k ústředně, do který patříš : ) 6 km je hodně, možná příliš, ale někde to jde i na tu vzdálenost, protože kvalita linek je různá. Takže ti odpověď dají jen v Telecomu, poté co to proměří. Zavolej si k nim a domluv si to, ono jim to někdy dost dlouho trvá, než se uráčejí, nebo "toho maj moc" : ).

Anonym (29.3.2006 00:01:34)

Já to mám k ústředně 6,3km,měření na lince jsem měl velice dobrá a přesto u mě ADSL nejde.Teda dle vyjádření Telecomu.Někde jsem slyšel že se provádí testování až do vzdálenosti 8km ale nikde nenastal asi žádný pokrok.Jsem už zoufalý protože nic jiného než pevná linka nebo CDMA který mám a jsem z něho na mrtvici tady v tom našem zapadákově není.

Anonym (3.4.2006 13:12:11)

A co takhle zkusit bezdrátovej net od Bluetonu? Maj slušný pokrytí republiky.

Paseky (5.4.2006 07:11:51)

Cau, mam jednu blbou zpravu, adsl funguje do 3,4km. a mezi 3-3,4km to jede max 512/128. do 3km to jede i 2Mb ... ale zalezi na jakou jsi ustrednu, jak daleko, jak kvalitni vedeni. a na 8km se to testuje. ale ne v cechach. treba ve francii maji za 30Euro 18Mb na adsl. maji adsl2+. u nas se na to prodavaji modemy. ale telecom ma starou techniku tak zatim nepouzitelne :-( doufam ze se do 5 let dockame 18Mb .... a pred modem das spliter (oddelovac frekvenci na hlas a data) a pak na jeden vyvod modem a druhy telefon. a co se tyce toho pres zasuvku 230V, tak to zatim neprojde pres elektromer a je to max na 200m po jedne fazi :-( tak se podivej po bezdratu :-) a budes mit jistotu. mam celou sit bezdratu a o par se jich jeste staram a je to taky dobre pripojeni (ikdyz na to nekteri nadavaji - zalezi jak to nekdo navrhl a co pouzil za zarizeni) Cau a hodne stesti s porizenim netu :-)

Anonym (5.4.2006 07:38:44)

Proč tady lžeš?Adsl se zřizuje do cca 8 km.

Viktor (6.4.2006 09:07:18)

no, tak ti to reknu asi takto, vyrizoval jsem pro znameho na vzdalenost asi 3,1km a vic nez 512 to pry nikdy nepojede a hranice podle telekomu je 3,4km. kdyz jsem to chtel zridit na 4,1km na uplne novem vedeni tak mi po zmereni rekli ze to proste nepojede. a az mi to nekdo ukaze ze to ma na vic nez 3,4km tak tomu uverim ... ale verim tomu jake jsem specifikace na adsl a ne tomu co tu nekdo nekdy rekl. protoze cim vetsi blud tim rychlej se ho vsichni chytnou ... :-(

earnil (6.4.2006 10:53:07)

No když myslíš:-)

Kado (6.4.2006 20:43:17)

Jde to do 8Km, ale Telecom musí na ústředny nainstalovat tzv. posilovací hlavy....A na některých to již může být nainstalováno

Jen chlap (6.4.2006 20:09:53)

ja jsem 5340 m od ustredny a bezi mi 2M

earnil (5.4.2006 11:23:36)

Hm.... a) ADSL se zřizuje, alespoň u ČTc, zhruba 0 - 2km max 4Mbit, cca 2 - 3.5 3Mbit, 2Mbit asi tak max do 5-6km a zbytek 512kbps. Je to samozřejmě orientační, velice moc. Záleží na konkrétních místních podmínkách, většinou 5km+ je nutné to změřit manuálně. b) ČTc má dostatečně moderní technilogii. Problém je v částečně v linkách a částečně v tom, že je to Česká republika. V podstatě, a to je jenom moje úvaha, tady zatím nikdo ADSL2+ zavádět nebude, protože tady pro tak rychlý internet není obchodní potenciál. Minimum lidí chce rychlejší internet, aby mohli používat placené služby, typu IPTV. Spíš to chtějí kvůli p2p sítím. A kvůli tomu ti to žádný ISP nezřídí.