Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Lokalizace závady svépomocí - aneb jak urychlit řešení své závady.

Lokalizace závady svépomocí - aneb jak urychlit řešení své závady.

guru (29.3.2006 12:59:28)

Vážení,pročítám si zdejší fórum a nedá mi to vám neporadit.Všichni tady brečíte jak vám to nejede a jak je ČTc zlý atd..Co třeba si sám zjistit kde je problém.Často je řešení problému ve vašich rukou a doslova na dosah.Jak na to? 1) je třeba zjistit,zda je modem správně zapojený,případně zapojit modem přímo do telefonní zásuvky (vyloučí se chyba v zapojení a vadný spliter),je dobré modem připojit stejným kabelem na kterém předtím vyzkouším telefonem zda je oznamovací tón (vyloučí se vadný kabel) 2) dle kontrolek na modemu a podle návodu zjistit přesný stav modemu v jakém se nachází (jednotlivé stavy kontrolek jsou uvedeny v každém návodu) 3) podívat se do konfiguračního menu modemu nebo stavového programu (dle typu modemu,jak je uvedeno v návodu) na hodnoty linky,zajímá nás SNR - odstup signál/šum a Attenuation - útlum,(mezní hodnoty u SNR jsou min. 20 dB,hodnota útlumu je dle délky a průřezu vedení max. 60 dB,pokud jsou hodnoty mimo uvedený rozsah,je problém s vedením. 4) pokud je synchronizace modemu (modem je fyzicky spojený s DSLAM) a parametry linky jsou ok,je třeba zkontrolovat nastavení modemu,musí být nastaveno vpi=8,vci=48,encapsulace dle ISP (ČTc po 1.4.2005 - PPPoE-LLC,před tím PPPoA-VC MUX,ostatní ISP PPPoA-VC MUX, nověji někteří PPPoE-LLC),není nic jednoduššího než vyzkoušet obě kombinace pokud si nejsem jistý 5) pokud mám správně nastavený protokol,je třeba zadat správné uživatelské jméno a heslo pro přihlášení (pokud nevím,sdělí mi ho ISP) a připojit se 6) pokud se připojím,tak modem musí dostat přidělenou IP adresu ( u usb modemu to zjistím tak,že spustím cmd přes start-spustit a zadám ipconfig /all a hledám ip adresa,pokud tam adresa,která začíná jinak než 169.x.x.x,tak mám přidělenou adresu a jsem připojený do internetu),u ethernetového modemu to zjistím v menu modemu na statusové stránce (najdu v návodu k modemu jak zobrazit). 7) konektivitu do internetu ověřím tak,že spustím cmd přes start-spustit a zadám ping www.seznam.cz nebo ping 212.80.76.18 (příkazy odešlu entrem,pokud se vrátí odpověd - odeslané 4,přijaté 4 u jméné adresy - je vše ok,pokud se vrátí odpověď jen u číselné ip adresy - je problém s překladem adres přes dns servery)

Marek (29.3.2006 13:19:44)

hmm dobrý modem bliká co dál? :-))))))))))

Nargon (29.3.2006 13:34:28)

No na takhle blbou otazku odpovim stejnym zpusobem. Zmacknout tamto tlacitko, a kliknout na tuhle ikonu, pak to funguje. Ze nevite co mate delat :-))) no ja zas nevim co mate za problem. Teda pokud opravdu MODEM BLIKA, tak rychle utect, nejspise exploduje. pokud na nem jen blika kontrolka tak rict co signalizuje to blikani kontrolky (tohle se urcite dovite z manualul, aneb bod 2).

Marek (29.3.2006 13:43:13)

pardon to neblikal modem ale topinkovač :-))))))) takže?

Anonym (29.3.2006 13:50:06)

Je třeba vysvětlit topinkovači desetikilovym kladivem že toast opravdu nechceš.

Marek (29.3.2006 14:00:26)

:-)))))))))))

Anonym (31.3.2006 13:16:09)

Hovno

Anonym (31.3.2006 12:03:09)

K tématu pánové,prosím.

earnil (5.4.2006 02:38:08)

Ahááá. Takže pán je na wafle?

y2k (15.4.2006 10:03:51)

Ať žije Red_Dwarf a mluvící toustovač :-)))))))))))))))))) K problému, velmi pěkně napsaný článek, jenom je škoda, že zmizí v archívu pod nesmysly typu "mě to nejde, neví někdo proč" ?? A namísto hledání v archívu, bude vznesena přiblblá otázka a pak budeme osočeni, že nechceme poradit..... chjo!

Anonym (31.3.2006 15:40:53)

Hezky, ale tohle jsou uplne zaklady a mel by je vedet snad kazdy kdo se rozhodl zapojit si ADSL sam :-)

Anonym (31.3.2006 16:49:52)

tak to jsi na velkym omylu - tohle tusi cca 15% uzivatelu ADSL

Anonym (4.4.2006 16:23:03)

správně řečeno - "tuší" :-))))

Anonym (4.4.2006 14:42:09)

earnil (5.4.2006 02:41:37)

Jinak diky za skvělý soupis. Doufám, že si ho všichni přečtou a budou se jím řídit. ... Asi ne. V podstatě mě dost děsí, když si uvědomím, že se to snaží rozchodit i lidé, kteří se diví, proč ta řádka "adresa" toho modrého éčka zmodrá, když se tam klikne... Někteří lidé by prostě neměli mít počítač. Nebo si alespoň měli sehnat někoho, kdo se jim o to bude starat. No by měli ... RTFM.

Anonym (15.4.2006 09:46:22)

Pro neznalé.

Anonym (16.4.2006 19:12:39)

a

White-Man (16.4.2006 19:33:50)

Opravdu hezky napsáno, teď ještě rozepiš problémy, které jsou způsobeny ISP :) Tipuji, že jich je tolik, že by to nikdo nedal dohromady, ale možná, že se mýlim. A když jo, mohl by to někdo dát dokupy? Mnoho lidí by zajímalo, v čem všem může ISP zmrvit nastavení.