Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak rozvedu ADSL přes 230V po domě?

Jak rozvedu ADSL přes 230V po domě?

Popi (31.3.2006 06:43:02)

Chci si v domě zřídit ADSL připojení a rozvést ho do různých míst přes elektrické rozvody. Jednalo by se o 4 místa. Co pro to potřebuji? Chci aby všechny počítače měli přístup na internet nezávisle, bez nutnosti běžení jednoho z nich. O zřízení domácí sítě mi nejde, jen připojení na internet mě zajímá.

Meph (31.3.2006 07:46:10)

No teorie je nasledující le nezaručím realnost. První věc je modem který má DHCP server což je většina a lan připojení. Ale ted jsi nejsem jistý zda přez 220 jde provozovat lokalní sít o více než 2 počítačích. Pokud ano tak stačí do jednoho vstupu píchnout modem a sotatní už bude řídit adsl MODEM..... Vubec nevím zda je to takhle technologicky možné tak mne nekamenujte thx

Anonym (31.3.2006 08:03:08)

No k připojení k internetu čtyř počítačů potřebuješ zřídit domácí síť abys ji pak připojil k internetu. Internet se skládá s propojených sítí. Takže router+switch+UTP kabeláž. Přes 230V NEDOPORUČUJU! Za měřákem už ti to neproleze a kvalita se hodně mění. Stačí když máš někde nějakej starší elektromotor,pračku nebo vrtačku. Můžeš se s připojenim rozloučit. Spínání akumulaček to taky ruší. Ve starym baráku kde máš ještě rozvody z druhý světový tomu moc šancí nedávám. A bacha na týpky co mají vysílačky. Může jim to vadit a pak se dočkáš návštěvy nějakých pánů z ČTÚ.

Meph (31.3.2006 10:45:02)

tak klasickej lokal je snad jasný on chtěl vědět možnost přez 230 :-) ale taky bych si to chtěl v realu vyzkoušet