Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vytuhnutí připojení přes router ZyXEL

Vytuhnutí připojení přes router ZyXEL

James (31.3.2006 22:42:46)

Zdravím a žádám o radu s následujícím problémem. Používám ADSL modem s routerem ZyXEL 661HW-63. Když zapnu počítač, tak nemám s připojením na internet sebemenší problém, vše funguje. Pak zavřu Internet Explorer a dělám na PC něco jiného. Když po nějaké době zapnu znovu Internet Explorer, tak už se mi žádáná stránka nenačte. Vypnutí a zapnutí modemu nepomůže. Jediným řešením je restart Windows XP. Netušíte čím by to mohlo být? Před časem se mi stalo, že mi běželo DC++, probíhalo stahování. Po asi 2 hodinách zapnu IE, ale žádnou stránku jsem už nenačetl, ae DC běželo normálně dál. Zrestartuju PC a no problem, vše funguje jak má. Je to docela nepříjemné, tak uvítám každou radu. Předem díky.

Wany (1.4.2006 04:34:47)

ZoneAlarm???

James (1.4.2006 10:50:35)

Ano, používám ho. Myslíte, že právě on by to mohl způsobovat?

Anonym (1.4.2006 11:59:34)

Clovece tenhle zyxel uz ma SPI firewall, tak k cemu pouzivat dalsi softwarovej?

Anonym (1.4.2006 12:00:30)

Mam 660H a bohate mi staci ten co je v modemu, sem spokojenej.

James (1.4.2006 18:05:10)

Asi máte pravdu. U toho softwarového firewallu mám ale také kontrolu nad programy, které chtějí přístup na internet a mohu jim to tak povolit nebo zakázat. Nejsem si jist, že toto by u firewallu intergrovaného v routeru fungovalo.

Anonym (1.4.2006 22:43:53)

Kdyz chci nejakemu programu zakazat pristup na internet tak ho proste nepoustim:) Tohle hlidani pristupu k internetu programum je zvracenost kterou zavedli windows a jejich natvrdli useri kteri ani nevi co jim na compu bezi. Tohle resit firewall vubec nema.

M121H (1.4.2006 22:57:05)

Tak to vypadá že budeš odborník ale určitě nevíš co ti leze do sítě. To bys totiž nesměl používat vůbec nic, Wordem počínaje a WMPlayrem konče. Dva firewally jsou docela běžné.

Anonym (2.4.2006 00:07:50)

2 firewally v domacim prostredi VUBEC nejsou bezne, ve firemnim ano, ale doma to nema smysl. Jak jsem jiz napsal vyse, nejlepsi je fw umistit mezi pripojeni a pouzivany pocitac, instalovat si nejaky sw fw, je pak uplna zbytecnost, zvlaste ty wokenni. A pokud ti jde az tak moc o bezpecnost, urcite nepouzijes fw v modemu, ale umistis mezi sebe a modem specialni pocitac, na kterej nainstalujes linux a budes kontrolovat co ti leze do site :).

Anonym (2.4.2006 14:11:00)

To si pis ze vim co mi po siti leze. Dva firewally za sebou neznamenaji 2x vetsi bezpecnost!!!!!!!!!!!!!!!!! Tohle muze rict jenom loooser. Ty jeden to muzou bejt dva vedle sebe jako backup,failover nebo na oddeleny segmenty site. Mas router-firewall-DMZ-firewall-vnitrni sit treba nebo router-firewall-dmz a router-firewall-vnitrni sit. Priste zavri pusu ty jeden. Pak ty jeden muzu p0fem pasivne snifovat traffic a podle toho co mi to vyhodi pak nastavovat pravidla na tech firewallech. Filtrovani aplikaci na klientech je blbost. Za tim si stojim. To tady pred windows nebylo. Protoze stejne se ten spyware muze zamaskovat jako msword. To nejni problem.

Anonym (2.4.2006 00:02:03)

Osobne mam neprilis dobre zkusenosti pri pouzivani sw firewallu a kopirani nasdilenych souboru. Mel jsem 2 pocitace korektne propojene 100Mb. Kdyz jsem nemel nainstalovan sw firewall, kopiroval jsem bez problemu mezi pocitaci rychlosti 10MB/s, po nainstalovani fw rychlost klesla vzdy na nejakych 5MB/s, po odinstalovani se vse vratilo do normalu. Osobne se domnivam, ze komukoli neparanoidnimu a normalnimu bohate staci jeden firewall, nejlepe nachazejici se mezi pripojenim a pouzivanym pocitacem, coz je podle mne i jeho idealni umisteni. Pokud ti jde o ochranu pocitace, bude lepsi pouzit nejakeho antiviru spusteneho na pozadi.

Neználek (2.4.2006 00:09:03)

Mohu se zeptat jakým způsobem funguje firewall v routeru? Jak vlastně pozná co má filtrovat? Nehledě na to, že pokud by se někdo chtěl přes ten firewall dostat, tak zřejmě ví jak tento firewall té a té značky funguje ...

Anonym (2.4.2006 01:23:27)

1)Kazdy firewall filtruje jen to co mu nastavis 2)Pokud myslis deravost, tak to muzes rict i o kteremkoli sw firewallu, nic neni 100%, protoze SW delaji lide.

Anonym (2.4.2006 00:08:48)

Mam o neco starsi variantu 660H a vystacim si ciste s fw v modemu.