Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ZyXEL Prestige 662HW-63

ZyXEL Prestige 662HW-63

Freezy (1.4.2006 15:39:57)

Zdravim muzete tady napsat neco malo o tomto modemu..teda jen kdo ho ma? Funkce ,stabilita a Vas poled na nej..tzv jak jej hodnotite? Diky ..chci hlavne vedet jak funguje Qos.Bandwitdh..atd ..at kdyztak nekoupim neco na houby ..diky

y2k (1.4.2006 18:42:05)

Mám tento kousek již rok a půl a jsem maximálně spokojen. Funkce 100% a výpadky za tu dobu 3. V každém z těchto výpadků zůstala linka sesynchronizovaná s DSLAMem, ale IP vrstva (respektive tunel) zůstal na hodnotě "IDLE". V těchto třech případech pomohl až tvrdý reset, pár minut bez napájení a start. Mám ale podezření (jen domněnka, není to ověřeno), že tomuto stavu vždy předcházelo nějaké manipulování z linkou ze strany poskytovatele. Tento fakt ještě ověřím..... Asi pětkrát se sám zresetoval, ale tomu vždy předcházely masivní útoky zvenčí, kterým takto čelil. To bych asi neklasifikoval jako chybu. QoS neboli Bandwitch manager funguje spolehlivě a účinně. Je třeba ho jen správně nastavit. Osobně jsem si tento model tenkrát vybíral právě kvůli QoS a ještě vzhledem k podpoře ADSL 2 a ADSL 2+. QoS mám nastaven na Down i UP a dle mého měření a častého trápení routeru jsem ještě neshledal problém. Snad jen to, že je to starší varianta QoSu, protože funguje jen na bázi portů. Raději bych novější verzi, která již sleduje i hlavičky paketů.... Chyby, které jsem ze začátku vyjmenoval jsou opravdu veškeré, které zařízení za tu dobu má. Takže jsem 100% spokojen. Mohu Ti jej jen vřele doporučit, protože budeš také velmi spokojen. Snad jen drobné poslední upozornění, které se týká nejnovějšího firmware "V3.40(SC.3)C0(Standard)", kterému se velikým obloukem vyhni, neb prokazatelně zvyšuje latenci o 10 až 30ms po delší než 24 hodinové době provozu s vyšším zatížením routeru UDP komunikací. Současně s tím se zvedá i úměrně zatížení processoru. Ale předešlý firmware nemá chybu, nebo jsem ji zatím nenašel..... Jinak mohu doporučit i VPN. Používám stabilně čtyři tunely (tři v Main modu, jeden v Agressive modu), vyjma dvou jedu v šifrování AES a funkce je asi nejlepší, jakou jsem doposavad u takových "laciných" dětských krabiček zažil. Hodně je tady protěžován Drytek, tak to je perlička sama o sobě, VPN zvládne spolehlivě jen jednu a o rychlosti připojení a skutečné propustnosti přes pouhé 3DES šifrování zabalené do MD5 bych mohl vyprávět ;-) .........................