Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nebezpečné čipy RDIF

Nebezpečné čipy RDIF

Anonym (5.4.2006 00:00:00)

Čipy, používané ke sledování pohybu zboží v obchodech a skladištích, by pro svou omezenou paměť neměly být schopny přijmout virus...

Anonym (5.4.2006 16:13:56)

Nějak často zaměňujete v článku zkratku RFID a RDIF, skoro napřeskáčku tyhle dvě používáte.

Michalall (7.4.2006 15:06:35)

Panejo,o tom se i na novinkách.cz psalo hoooodně dávno...a že to už je co říct

Marek (9.4.2006 15:28:40)

Cele mi to pripada jako velky nesmysl a novinarska kacha (typu TV NOVA versu hackersky utok na seznam.cz :-)), viz blog Iva Lukasovice ) ... to co omezuje moznost cipu RFID v moznosti byt napadnut virem neni VUBEC velikost pameti .. ta by mohla byt klidne nekolik GiB, a nemelo by to absolutne zadny vliv ... klicova je v tomto pripade jakasi "inteligence" tohoto cipu a predevsim tedy jak reaguje na vnejsi podnety na ktere by mel v ramci svych provoznich vlastnosti reagovat ci je ignorovat (vyhodnocovat jako chybne) ... pokud funkce nejakeho cipu spociva pouze v tom ze na zaklade podnetu odesle svuj identifikacni kod, jsou nejake spekulace o napadeni cipu virem smesne a pohybuji se silne v rovine fantazie nezasvecenych pisalku.

Marek (9.4.2006 15:37:04)

mimochodem uz jsem si davno zvykl, ze to co publikuje odbornik jako "moznost k realizaci drobne odchylky zamyslene funkce zarizeni" preda CTK jako "moznost k ulozeni viru" , coz si pisalek mistniho bulvarniho platku vylozi jako "moznost interpretace viru" a publikuje clanek pod titulkem "vase penize jsou ohrozeny zranitelnymi RFID cipy vasi kreditni karty" nacez vecer si TV NOVA vycuca z prstu 15leteho odbornika kteremu se pomoci RFID manipulace s RFID cipy podarilo hacknout kosmodrom NASA k cemuz prida komentar prizvaneho "odbornika" ktery potvrdi, ze s pomoci RFID muze hacknout jakykoliv pocitac na svete behem 5ti minut i male dite :-))) ... skutecnost byva pochopitelne uplne nekde jinde, clovek dnes opravdu nema sanci odhadnout cemu muze verit.