Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Spravedlnost existuje, ČTc si nemůže dělat úplně vše, co ho napadne !

Spravedlnost existuje, ČTc si nemůže dělat úplně vše, co ho napadne !

y2k (5.2.2004 20:41:53)

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil Českému Telecomu zatím největší pokutu za zneužití dominantního postavení na trhu. Jde o 81,7 miliónu Kč. Jestli se nepletu tak předchozí rekord má na triku také Telecom a to z jara loňského roku (23 milionů) za nabídku rychlého ADSL. Podle ÚOHS v letech 2001 a 2002 vytvořil smlouvami na některé cenové plány bariéru pro rozvoj konkurence na telekomunikačním trhu. Konkrétně jde o to, že požadoval smluvní hovorné a nutil uživatele služby provolat dohodnuté impulsy. Provolal-li méně, účtoval ČTc firmě i tento rozdíl. Smlouvy byly navíc vázány až na pět let. ČTc ale na pokutu zareagoval jako vždy: "V nejbližší době podáme žalobu ke správnímu soudu a požádáme o odklad vykonavatelnosti,". Předseda úřadu zdůraznil "Porušení zákona takzvanými věrnostními rabaty považuje za závažné i Evropská komise.". Telecom však zatím zaplatil velmi málo uložených pokut, vždy se odvolal a pokuty jsou většinou stále v soudním jednání. Viz náš nedávný Převzato z http://www.cdr.cz

Miroslav Šilhavý (6.2.2004 08:02:30)

Hm, nevím, ale přijde mi to jako běžné obchodní jednání... Jen se podívejte na ISP, jaké závazky chtějí...

Streki (6.2.2004 08:30:36)

Ve finale stejne pokutu zaplati sam sobe stat a akcionari z dalsi casti. ,)

Miroslav Šilhavý (6.2.2004 08:41:37)

;-) jojo. už aby telecom nebyl státu a regulace (z titulu univerzální služby) padla. pak už se bude řešit jen monopolistické chování a bude vše jednodušší na rozhodování...

Anonym (6.2.2004 08:15:20)

No já tedy nevím, ale stejné obchodní praktiky na nás zkoušeli i jiní operátoři, ale zatím jsem neslyšel, že bu na to ÚOHS nějak reagoval......