Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Poraďte začínajícím nováčkům!

Poraďte začínajícím nováčkům!

stan (11.4.2006 13:24:12)

Vzhledem k tomu že jsem při pročítání příspěvků na tomto fóru narazil na spoustu polointeligentních individuí,které si myslí že sežrali všechnu moudrost světa a teď mají právo nadat každému kdo si dovolí požádat o pomoc.prosím tu zbývající a věřím že inteligentní většinu"Poraďte začínajícím nováčkům".Všichni sme jednou začínali a ohromně se nám šikla pomoc kamarádů,pomozte s výběrem operátorů,parametrů služeb a technickým řešením.Uvědomte si že tyto fóra jsou jedinou možností jak zlikvidovat právě to co se vám na poskytovatelích připojení nelíbí,neboť čím více uživatelů (i těch a hlavně těch nových) bude u dobrých poskytovatelů,tím rychleji se těm dobrým budou muset přispůsobit ti na které tak nadáváte nebo skončí! První rada pro nováčky by tedy mněla znít:Tento poskytovatel má nejlepší podmínky a to proto že! (Tak a teď se předveďte panstvo,jsem zvědav ,kolik z vás dokáže relevantně poradit úplné lLAMNĚ ) díkes

Bumbes (11.4.2006 13:44:28)

RE: stan Důležité jsou 4 atributy : Dostupnost připojení + cena + rychlost + omezování poskytovatelem (limity průtoku , FUP , ..) Podle toho si musíš vybrat sám co ti bude vyhovovat , třeba i na těchto www v Nabídce připojení . A druhotně by mohl být reflektován přístup poskytovatele k řešení závad a reklamací ... to zase můžeš posoudit v nějaké diskuzní skupině ... například i zde ... btw: jak už ses asi dočetl , arogance některých anonymních příznivců Telecomu mluví sama za sebe ...

xx85 (11.4.2006 13:50:35)

Nejhorší je ta dostupnost.

Tata (12.4.2006 11:47:18)

Nejhorší ze všeho je ale ta BLBOST!

Anonym (14.4.2006 08:55:56)

Já vím ale u tebe se to bohužel léčit nedá,to mněla matka rákoskou do tvých 15 let

Tata (14.4.2006 09:29:42)

Mněla - to už je fakt síla!!

Stan (15.4.2006 19:43:13)

sorry už vim jak ti zvednout adrenalin

Atsepicnu (11.4.2006 13:50:10)

huh jde o to na co bys to pripojeni chtel, pokud nejsi moc narocnej, tak klidne staci ie impuls 512/128 s FUP 1 GB a pak ti to zpomalej, a pokud chces stahovat a 512 se ti zda jako dostacujici, tak muzes jit bud k Volnymu a priplacet za data, ale asi lepsi je poridit neomezenej tarif. Telekom nabizi extreme, napriklad 512/128 ale za 899 bez dph coz se mi zda moc, u Volnyho maj napriklad 2 Mb za nakych 713 s dph ale jen kdyz se upises na 2 roky, coz je dost.... a za zruseni se plati peknych par tisic, u telekomu jen 990 (tim si nejsem jistej) celkove nejlepsi podminky to nejde jen tak rict, bud budes mit nakej fup a pak to bude pomaly, nebo si priplatis za data. Asi nejlepsi podminky bych rek, ze maj kabely, ale tady je asi rec o dsl... kdyby u me byl kabel, napriklad karneval nebo tak neco hned bych do toho sel

stan (11.4.2006 18:22:25)

n.j pánové a co s lidmi kteří bydlí v okrajových oblastech republiky?Větší města jsou celkem jasné"vybrat poskytovatele podle nejlepších parametrů" ale takové Králícko v Orlických horách,to je jiný kafe.Výběr v tomto případě je zúžen na 1)český telecom-a to jenom některé typy připojení 2)WIFI sítě-typu TTnet a alberon,kde běžná linka je 128kbps sdílená 24 uživateli v ceně cca 400Kč/měs většinou s blokováním P2P sítí a reálnou rychlostí stahování kolem 4KB.Není v tomto případě lepší volbou i ten nešťastný Telecom?Nebo si myslíte že se alternativci pohrnou i do těchto oblastí?

Zajda (12.4.2006 08:53:25)

Do těchto oblastí je jednoznačně lepší ten telecom nebo ip access přeprodej. O tom není pochyb.

:-) (14.4.2006 15:31:50)

TTNET nabizi mnohem vic tarifu. Sice s 24 limity ale za 280 maj 256kbps, za 380 maj symetrickych 512kbps atd az do 1Mbitu. BTW ta sdilenka co o ni pises je davno mrtva sice na ni lidi jedou ale jak pises ta rychlost je slaba. Ty novy tarify jsou daleko lepsi. Sice denni limity, ale pro toho kdo netaha 2giga za den je to pohoda. Navic to jede spis rychlejc. Ja mam 3/4Mbit a nekdy namerim i 1,2Mbit. P2P site povolujou, ale jen individualne.

earnil (11.4.2006 19:50:41)

ad 1) ČTc, ač mnozí se tady snaží tvrdit opak, má jako jediný operátor snahu pokrýt i méně dostupné oblasti poměrně slušnými rychlostmi. Problém ČTc je že má obrovské množství zákazníků a tak mu na jednom nespokojeném nesejde. Obecně je spolehlivost linek ČTc (nebo na jejich platformě) dost vysoká a mám zkušenost, že většinou, když už se do opravy nějaké poruchy dají, tak udělají maximum pro to, aby to opět fungovalo. Problém u ČTc je ten, že pokud se ti linka porouchá musíš mít svatou trpělivost, a počítat, že se ti může stát (ale většinou to tak není), že ti třeba 3 týdny nepůjde internet. Na druhou stranu, pak ti zase vrátí peníze. Další výhodou je, že má ze všech ADSL ISP skoro nejlepší smluvní podmínky, co se týče rozvázání smlouvy. ad 2) U wifi řešíš větší neznámou. Wifi provideři jsou většinou menší společnosti a z toho vyplývá většina výhod i nevýhod. Záleží hodně na člověku, se kterým se setkáš a který to vede. Ne vždy je to odborník a "slušný" člověk. Navíc, investice do technologií jsou také, většinou, řekněme... minimalizované. Naproti tomu existují velice solidní firmy, které nabízejí i poměrně slušné jistoty. Dalším problémem je u wifi hořší dostupnost a možná i víc finančně náročná investice do počátku. Pokud bych to měl shrnout, je to jako vždy. S wifi víc riskuješ (dá se to hodně minimalizovat předběžným průzkumem, oslovením stávajících uživatelů...) a adekvátně tomu můžeš mít větší zisk. Existuje stovky kvalitních wifi providerů, kteří ti nabídnou daleko lepší podmínky než ČTc (včetně servisu). Naproti tomu ČTc ti nabídne jistotu velké firmy. Prostě víš 100% dopředu, co kupuješ. Ještě bych dodal, aby ses nenechal zmást diskuzními fóry. Anonymita a nemožnost ověření, navíc naprosto delokalizovaná může být naprosto matoucí. Nejlepší je třeba pokecat o tom s kámošema z okolí v hospodě. Oni ti řeknou, jaké mají zkušenosti.

stan (11.4.2006 20:30:55)

dík earnile,musím se přiznat že s WIFI mám dost dlouhé zkušenosti a v oblasti IT se pohybuji také dost dlouho.Toto téma jsem založil proto že ve volných chvílích čtu toto fórum a do nepříčetna mně dokážou vytočit lidi kteří na slušnou prosbu o pomoc odpovídají vulgarismy a ještě si myslí o kolikže jsou lepší než ti pitomci co si dovolili se na něco zeptat.můj názor je že nejvyšší formou inteligence člověka je umnět se zeptat na to co nevím a moje zkušenost z jiných fór ve světě mně v tom utvrzuje. Svatou pravdou jsou i tvoje slova opokecání s kámošema v hospodě a to se týká nejen lokálních WIFI ale operátorů jako celek vždyď i toto fórum je svým způsobem pokec s kámošema(chybí jen to pivčo) sme předci všichni z jedné globální vesnice!

Zajda (12.4.2006 01:02:46)

Muj názor je zase ten, že nejvyšší formou inteligence člověka je samostatně pracovat na problému a následně získané zkušenosti pak efektivně předat ostatním. Ať už za peníze nebo zdarma. Define poradit si sám - samostatně pracovat na problému efektivně předat - srozumitelně vysvětlit ostatním tak aby to pochopili. Inteligentní uživatel se také umí _správně_ zeptat. Jako povinná četba pro začátečníky by měl být tento článek: stare.cz/otazky/ To bychom jinak neustále odpovídali na dotazy typu co je to počítač. Odpovídat nováčkům ano, ale jen za předpokladu že strávili alespoň 30 minut v přátelské rozmluvě s panem googlem při řešení svého problému. Důležité je také popsat své vybavení a problémy. Když máte třeba závadu na autě také neříkáte:,,Nejede mi auto, nevíte čím by to mohlo být?" Přitom spusta takových příspěvků na DSL fóru je. Ten automechanik nemá křišťálovou kouli. Lékař také neléčí bez dostatečných vstupníchi nformací(diagnózy,vyšetření).

Tata (12.4.2006 08:47:56)

Takže s WiFi máš dlouhé zkušenosti, v oblasti IT se pohybuješ dost dlouho (škoda, že nemáš lepší zkušenosti s českým jazykem) a založíš tady fórum jako začátečník?! Takoví lidé, co si jenom něco zkouší na ostatních, mě štvou stejně jako ti, kteří odpovídají vulgárně a povýšeně! Co takhle si zajít na nějaký web o psychologii a tam se vyřádit!

xx85 (12.4.2006 09:15:47)

Mě zase štvou ti lidé co se jen umí navážet do někoho kvůli psané češtině.

Tata (12.4.2006 11:17:41)

Myslím, že znalost "základů" českého jazyka je pro Čecha samozřejmostí. Holt, ti, co česky neumí, se hned začnou rozčilovat. Jestli zvládáte všechny základní a pro jiné samozžejmé návyky jako češtinu, nechtěl bych vidět vaše spodní prádlo po vykonání potřeby!

xx85 (12.4.2006 11:24:02)

Až budu psát nějaký životopis tak nad tím budu přemýšlet co píšu. Ale když odepisuji nějakému rejpálkovi, který se akorát umí ohánět češtinou, tak nad tím přemýšlet nehodlám.

xx85 (12.4.2006 11:33:06)

sorry, chtěl jsem napsat neumým a ne nehodlám..

xx85 (12.4.2006 11:43:28)

Debili co si berou cizí přezdívky mám nejradši.

Bumbes (12.4.2006 12:10:09)

RE: xx85 tak prý už toho "hulváta" zpacifikovali , co mi ukradl Nick a nadával tu skoro každému , takže se doufám debaty už zase vrátí do normální inteligentní roviny ... btv: omlouvám se všem , kteří byli slovně vulgárně izultováni mým jménem (Nickem)

xx85 (12.4.2006 12:20:13)

To je dobře, že už ho zpacifikovali.

sta (12.4.2006 20:58:30)

diky Tata,bohužel jsem původem slovák a v češtině samouk,moc by mně zajímalo jestli by ses uměl vyjádřit slovensky,já se aspoň snažím.Navíc mi šlo o podstatu problému,který je v českých zemích běžný,totiž že všichni jsou nejchytřejší ale nikdo neporadí(a být k tomu hrubý na člověka který poprosí o pomoc svědčí jen o tom že vzdělání ještě nezakládá inteligenci,prostě i Dr.csc může být ....)

Anonym (19.4.2006 08:09:43)

A titul ještě neimplikuje inteligenci.

Anonym (20.4.2006 06:33:59)

Nedej bože ekvivalentní, to bych musel mít titul, chca nechca. (btw. ty poslední dvě slova tam maj bejt a nejsem ani sprosťák ani slovák)

Anonym (13.4.2006 01:34:00)

Zdálo se, že nejsi v pořádku a nyní se to provalilo - měl ses hned vyjádřit, že tě zajímá čistota spodního prádla diskutujících po vykonání potřeby.

Anonym (19.4.2006 17:33:54)

Vyser si voko magore

Zajda (12.4.2006 10:24:28)

Pisatel není češtinář. Pisatel se věnuje IT. Mě stejně jako pisatele určitě štvou lidé vašeho typu. Vy jste zralý konkrétně na psychiatrii. Jste chorobný pedant a puntičkář. Občas je div, že ještě při tom člověk umí trochu česky;) Zkuste se podívat na lokalizaci některých aplikací a přejde vám z toho mráz po zádech. Budete děkovat za drobné pravopisné hrupky. Korporátní favoritní kanály edukativní tastatury se sukcesfulně dokončenou operací na flipchartech.

Honza (11.4.2006 20:11:43)

Velmi často se zapomíná, že pro uživatele je mnohdy důležitější latence spojení než samotná přenosová rychlost. Latence, neboli doba mezi odesláním požadavku k přijetí a obdržením objednaných dat má naprosto klíčovou roli hned v několika aplikacích – mezi ty nejznámější patří surfování po internetu, IP telefonie a hraní on-line her.

Anonym (11.4.2006 20:14:25)

Hraní on-line her začíná mít smysl u latence okolo 50 ms a níže. Právě kvůli latenci zatím nelze hrát real-time počítačové hry opravdu mobilně. První výjimku má již brzy tvořit vysokorychlostní sít T-Mobile, která by měla nabídnout latence nižší než 50 ms. U hlasových přenosů je považována za kritickou hranici latence 500 ms. Pokud je latence vyšší než 500 ms, má uživatel dojem, že hovor neprobíhá plynule. U internetové telefonie jsou však kritéria ještě o něco přísnější. IP telefonie se dá provozovat od latence 200 ms (tedy i na CDMA Eurotelu). Jako optimální hranice je považována rovněž latence 50 ms.

Anonym (11.4.2006 20:17:46)

Nejméně náchylné na latenci je surfování po internetu. Tam nevadí ani latence okolo 1 sekundy, na které jsou zvyklí např. uživatelé GPRS. Pokud ovšem načítaná HTML stránka obsahuje třeba 20 obrázků a vy se postupně ptáte po každém z nich, tak na každý z nich musíte čekat sekundu. Celá stránka se vám tak může načítat třeba i půl minuty nebo déle. Při stahování velkých souborů se samozřejmě latence nijak výrazně neprojeví.

Anonym (11.4.2006 20:26:09)

tj.mobil.idnes!!!

Anonym (14.4.2006 09:51:57)

souhlasím a rád poradím - ale zdá se mi že i dotyčná úplná lama by se měla minimálně pokusit sdělit svou představu, proč a k jakýmu účelu nějakou službu chce. když o tom neřekne ani slovo v tak dlouhým odstavci, tak se nelze divit, že se jí radí těžko (i když to pořád není důvod k ostouzení). podmínky k čemuže to? někdo je otrlej nebo naopak skromnej asketa, že mu nevadí ani FUP a snad ani limit 1MB při 10Mbit rychlosti, někomu nevadí ping jak Lovosice, někomu výpadky jak z okna...a někdo je tak zhulenej, že mu nevadí nic, a může si vybrat co chce. to jsou ti co po nocích ve volným čase hledají Krause za kontejnerama (ale možná spíš než kvůli ADSL aby schrastili korunky na jointa).

iqák (18.4.2006 22:57:37)

Tvůj výkřik zní jako "Přispějte tisícovkou chudému žebrákovi, vy lakomci!" Všichni jsme jednou začínali, ano. A učili nás držet hubu a krok a být vděční za to, co nám ostatní z dobré vůle poskytnou, přestože jim sami za to nemáme co nabídnout. Uvědom si, že tahle poradní fóra fungují ne z donucení, ale jen díky dobré vůli "těch co vědí" obětovat chvilku a poradit, i když to může nést s sebou peprné označení za lamu, neumětela apod. Ale to je součást hry. Ber, nebo nech bejt. Chceš-li kvalitní radu s poklonkou, zaplať si - chceš-li zadarmo, ber co je. Vždycky máš přece možnost zavolat na placenou hotline, nebo najmout servisáky nebo "konzultanty" za fůru peněz. To je první a poslední rada pro nováčky.