Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rychlost připojení

Rychlost připojení

Petr Č. (11.4.2006 21:02:18)

Ahoj, nemám vůbec zkušenosti s ADSL, proto prosím o radu Vás. Nemám už důvěru k prodejcům a poradcům. Eurotel mi taky sliboval vysokorychlostní připojení až 1Mb za sekudnu. Moje současná rychlost je 115Kb. Převádím smlouvu na Český Telecom, proto budu mít ADSL. Potřebuji poradit, jestli rychlost 2048kb/s opravdu pravdivá, jestli je tato rychlost stálá a jestli nemusím čekat až půjdou lidi spát abych dosáhl dané rychlosti. Jestli se tato rychlost 2048kb/s nesnižuje po stažení určitého množství stažených dat. Jestli můžu mít internet zapnutý non-stop a můžu stahovat kolik toho budu chtít. Jedná se o IDEAL 2048kb/s. Díky za rady.

Heady (11.4.2006 22:09:24)

RTFM :-) 1, ET-CZ asi CDMA ne ? Snad jen tolik, ze 1Mb = cca 100 kB.. coz by souhlasilo... snad to neni opravdu 115 kbps ! :-D 2, IE IDEAL... agregace 1:50, limit dat na mesic 8 GB... vse je na webu. Co se tyce dane rychlosti, myslim ze limit 8 GB za mesic nedovoli rozhodne nonstop vysedavani a stahovani.. na bezne stahovani staci i mene... Non stop to zaple samozrejme byt muze... Varianta bez fupu se jmenuje extreme, take vse samozrejme na webu..

František (11.4.2006 23:27:25)

Co se rychlosti týče, tak download určitě nebude 2048 kb/s (rychlost u IE Ideal není garantována), ale cokoli nad 70 % z této nominální rychlosti lze považovat za úspěch (záleží na mnoho okolnostech, viz jiné debaty na tomto serveru). Okamžitá rychlost může dost kolísat, zejména pokud si zvolíte IE Extreme bez FUP a budete v agregační skupině s notorickými stahovači. U ethernet modemu není trvalý provoz obvykle problém (má vlastní zdroj), alespoň taková je má zkušenost; před levnými USB modemy skoro všichni varují (zejména před těmi napájenými přes USB port), stačí si projít zdejší diskuse.

Jan (11.4.2006 23:55:03)

Používám IEx Ideal od ČT a sice 2048kb/s několik měsíců, před tím pouze dial-up 5 let. Mám kartu ethernet a modem D-link 362T s rozbočovačem D-link DSL 39SP. Samoinstalační balíček. Instalace proběhla intuitivně během 1 hod. Závady při ladění jsem si způsobil sám. Spojení je kvalitní, nepadá a protože modem odpojuji při vypínání PC automaticky se po zapnutí nastaví za 20-30sek po dialogu s DSLAMem. Ten je vzdálen cca 3-3,5km. Měřím rychlost přenosu pravidelně a paralelně u 2-3serverů. I když Čt rychlost negarantuje tak zde je většinou 1,2-1,6 Mb/s. více jak 1680kb/s jsem nenaměřil a to je dle statistiky cca 82% což je snad dobré. Pokud sháníš informace tak se podívej na www.lupa.cz nebo www.živě.cz tam je dobrá diskuze a slušní lidé. Přeji zdar při výběru a oživování.

Anonym (12.4.2006 12:53:00)

ahoj, mam uz pul roku IE Ideal a myslim, ze si neni na co stezovat... pravdou je, ze zalezi na tom, jaka je skutecna agregace, protoze ja nezaznamenavam nejake velke vykyvy rychlosti. FUP je 8GB na mesic, ale vetsinou telecomu nekolik dni v mesici vubec nejede pocitadlo, takze bezne stahuju i 15GB bez ztraty rychlosti.. myslim ze ti tuto sluzbu muzu doporucit! BTW: za pul roku jsem nezaznamenal jediny vypadek sluzby. Aktualni mereni(kdyztak vecer prihodim nove): stahování:1792.104 kbps (224.013 kB/s) upload:207.896 kbps (25.987 kB/s) web odezva:min:42.2ms průměr:48.6ms max:56.7ms poskytovatel připojení:ČESKÝ TELECOM, a. s. (adsl)

Anonym (12.4.2006 12:55:32)

jina statistika rychlost: 1 862 kb/s (232,7 kB/s) stáhnutí 1 MB: 4 s stáhnutí 100 MB: 7 min 20 s za 1 minutu: přenesete 13,6 MB za 1 hodinu: přenesete 818,2 MB