Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Novera Contact-nejde pouzivat pevna IP

Novera Contact-nejde pouzivat pevna IP

V!3tX (16.4.2006 22:17:53)

Ahoj. Pouzivam sluzbu ADSL od firmy Novera Contact a zridil sem si u nich sluzbu navic ze mam pevnou IP.Problem je ten ze kdyz zalozim treba hru nebo ftp atd tak se nikdo nemuze pripojit takze to nejde.Kdyz du na nakej web kterej ukaze moji IP tak uz dynamickou nemam ale to zakladani furt nefunguje.Mam modem Siemens Santis 150.Nevedel by prosim nekdo co s tim nebo kdo se s tim taky setkal?Diky

Anonym (18.4.2006 07:56:14)

A co si takhle zkusit namapovat porty ?

Anonym (18.4.2006 10:31:38)

jj taky bych to tak nějak viděl :-)

Anonym (18.4.2006 10:32:44)

a není to náhodou USB modem? tam by se nic provádět nemuselo

Anonym (18.4.2006 12:16:52)

Neni to USB, to jsem si zkontroloval...

Anonym (18.4.2006 17:04:37)

a jak?myslis prot forwarding?ja to nastavoval pdole manualu od contactelu a nepomohlo to.Nemuze byt nakej problem v tom ze mame doma 2PC a ja to zkousim zakladat na PC kterej neni jako server?

nick (18.4.2006 10:20:47)

Pletes si pevnou vs verejnout IP... nick

MaArtin (2.5.2006 19:45:01)

Zdravím, mám úplně stejný problém. Mám taky tu samou sluzbu i ten samý modem a taky mi to nejde.

V!3tX (25.7.2006 19:40:06)

nevi nikdo co s tim?:( nechci za tu sluzbu platit zbytecne a moc by se mi to hodilo

Anonym (26.7.2006 07:51:11)

Namapovat porty na pocitac na kterem zakladas hru, mas ftp a povolit si to ve firewallu... btw: Podle ceho urcujes, ktere PC je server, kdyz to mas pres ethernet ?

Nargon (26.7.2006 10:24:56)

Asi to PC v eth0 :)

V!3tX (26.7.2006 13:00:18)

namapovat porty?to je port forwarding ze :)) no ja to zkousel podle navodu od contactelu ale nepomohlo to a tam byl priklad jenom na ftp...nemohl by mi nekdo poradit jak to udelam treba pres icq...alespon ty porty jaky tam am dat atd moc se v tom nevyznam

V!3tX (26.7.2006 13:06:48)

tady je navod ktery mi poslali z contactelu http://chaoz.spk.cz/Port_forwarding_ADSL_Siemens_Santis_150.pdf no a tam si nejsem jisty u bodu local adress from a to nevim jaky spravny prot tam mam napsat...potom u destination port from a to jaky port tam mam dat?

Nargon (26.7.2006 13:50:20)

A je to tu zase, no tak ti napisu navod. 1] menu Advanced config - Services - nat 2] Nat options vybrat: Nat Rule entry 3] tlacitko add 4] vyplnit pravidlo: - Rule Flavor: RDR - Rule ID: 2 (resp. první volné ID) - IF Name: ALL - Protocol: TCP pripadne UDP, podle toho, jaky pouziva nebo i ANY, to je pak na vsechny protocoly. - Local Address From: IP_pocitace - Local Address To: IP_pocitace - Global Address From: 0.0.0.0 - Global Address To: 0.0.0.0 - Destination Port From: Any other port, Cislo_portu - Destination Port To: Any other port, Cislo_portu - Local port: Any other port, Cislo_portu 5] Apply 6] Admin – Commit & Reboot – Save 7] Advanced config - services - ipfilter. 8] tlacitko add 9] Vyplnit pravidlo nasledovne: (co nebudu zminovat tak nechat tak jak je) - Rule ID: Nejake cislo, v ipfilteru je nejspise jen jedno pravidlo s id 10, takze tam napiste treba 15( pro dalsi pravidla pouzivejte 16,17,..) - Direction: Incoming - Security Level: low, medium, high (tj vsechny 3) - Action: Accept - Protocol: eq, tcp (nebo udp, podle toho jake protocoly to pouziva, zde nejdou vsechny najednou jako v natu) - Dest port: eq, any other port, Cislo_portu 10] Tlacitko Submit. 11] Admin – Commit & Reboot – Save Ted nejaky ty vysvetlivky: a] IP_pocitace - ip pocitace v lan, kde bezi nejaky ten server. zjistite nasledujicim postupem: Start, spustit, napsat "cmd" (bez uvozovek) kliknout na OK. Do prikazove radky dosu napsat "ipconfig" (zase bez uvozovek) a zmacknout enter. Neco to vypise. U Adapteru "pripojeni k mistni siti" najdete polozku Adresa IP ... ... ... a to cislo co je u ni, je ta IP_pocitace b] Cislo_portu - Cislo portu, na kterem bezi server, vetsinou i s prislusnym protocolem TCP nebo UDP. Toto se zjistuje celkem spatne, nejlepsi je procist manual k tomu programu a zjistit jake to vyuziva porty. Mozna ten program take umoznuje nastaveni portu. A take je dobre navstivit www.portforward.com tam se podivat jake porty a protocoly nastavuji. No, kdyz budou nejake problemy s necim, tak napiste.

V!3tX (26.7.2006 17:37:55)

opravdu vycerpavajici navod ale nefunguje...zkousel sem i resetovat modem....testoval jsem to na zalozeni FTP serveru takze protokol TCP a port 21 ale kdyz se na ftp server snazim pripojit pres pevnou IP tak to nefunguje...zkousel jsem i teamspeak taky nejde...uz fakt si nevi mrady...v novere mi rekli ze mam bud restartovat ten modem a nebo ho reklamovat a to se mi fakt nechce...nevite cim to muze byt kdyz mam vse v poradku?

V!3tX (26.7.2006 17:45:13)

kdyztak moje icq je 293658939 tak mi muzete napsat kdo bymi mohl pomoci...diky

Nargon (26.7.2006 18:26:05)

Forwardovat porty 80 (www), 21 (ftp), 23 (telnet) je tezsi nez ostatni, protoze tyto porty pouziva primo modem, nejprve musite nekde v Admin menu prenastavit, porty, ktere ma ten modem pouzivat, pak az jdou tyto pouzit. Nebo vas server spustit na jinem portu. Dalsi moznosti je vypnout firewall v modemu uplne, ale pak ma pristup do modemu kazdy. Takze radim zmenit heslo na jine, nez to defaultni. A jeste jedna vec: "kdyz se na ftp server snazim pripojit pres pevnou IP tak to nefunguje" K tomuto mam jen jednu poznamku. Pokud se snazite pripojit k nejakemu serveru ve vasi lan, tak v lan musite pouzivat primo ip tech pocitacu (tj 10.0.0.x nebo 192.168.0.x ...) Pokud to zkousite pres verejnou IP a jste v te lan, tak se vam to nikdy nepovede, ikdyz modem bude nastaven dobre. Tohle musi zkouset nekdo "mimo" vasi lan. Nekdo z druhe strany modemu, tedy kdokoli na internetu. A jeste jedna vec, povolene ty servery ve firewallech na PC.

V!3tX (26.7.2006 21:04:58)

kamos to zkousel a nemuze se ke me pripojit

Nargon (26.7.2006 21:25:23)

To je divne. Server vam jede? tedy sam se na nej pripojit muzete? Jen z internetu to nejde? No jak si to po sobe ctu, tak vypnuti celeho firewallu jsem nenapsal jak :) Advanced config - Services - IPFilter - Nastavit secure level na NONE. Zkuste to s tim vyplym firewallem v modemu, ten je casto zdrojem problemu. Mozna se nemuzete spojit, protoze ty "programy" nejdrive pingnou cil a kdyz jim neodpovi, tak se o spojeni nepokouseji. A ten firewall urcite ping blokuje. Pokud je nat nastaven spravne, ip filter vypnuty, firewall na pc take nastaveny nebo vypnuty, server jede, tak se tam musi nekdo z internetu pripojit. Pokud ne, tak neco z toho co jsem ted vyjmenoval neni spravne nastavene.

V!3tX (26.7.2006 22:39:48)

proste to nejde to je fakt zahada...vypnul sem vsechny firewally a furt se ke me nikdo nemohl pripojit..zkouseli jsme to pres teamspeak a nefungovalo to ale nejsem si tam jisty s portama TCP nebo UDP protoze na portforward.com maj u TCP porty 14534,51234 a u UDP 8767 tzn ze mam udelat v nat rule entry 2x TCP a 1x UDP a to sami ve firewallu?nebo mi porad naky jiny jednoduchy program se kterym to mas vyzkouseny

Nargon (27.7.2006 10:40:39)

Ano presne tak to nastavovat. v nat celkem 3 pravidla, ve firewallu taky. Nebo ten firewall vypnout (hlavne pro testovaci ucely). Dobre se to testuje na sluzbe DirectPlay, ktera je primo v directX. Sice tato sluzba vyuziva jen udp protocol, ale to je jedno, pro test, jestli to mate dobre nastavene (v modemu a firewallech) to bohate staci.

V!3tX (31.7.2006 17:58:34)

Nargone muzes zapnout icq?:))