Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Bluetone - par dotazu

Bluetone - par dotazu

death (29.4.2006 13:17:04)

objednal jsem si ADSL od bluetone (premium adsl 2048) a chci se zeptat jak dlouho jim tak prumerne trva nez poslou modem? (Po registraci pres net jsem ihned vytiskl a odeslal smlouvy a ted cekam). PS: jednu vec sem na bluetone.cz nenasel a to, jestli k premium adsl dostanu verejnou IP a kvuli tomu se mi tam volat nechce. Diky vsem za odpoved

Sven (29.4.2006 15:28:55)

U mě to proběhlo tak, že 5.3. jsem elektronicky objednal službu, asi 13.3. mi potvrdili zanesení objednávky do systému, 7.4. mi přišel modem, 11.4. zapojili službu, takže suma sumárum něco lehce přes měsíc. K Bluetone Premium je automaticky 1 pevná veřejná IP adresa - je to psané přímo na jejich stránkách, špatně jsi hledal ;-)

Anonym (29.4.2006 16:17:13)

odpovedeli jak? e-mailem nebo telefonem?

death (30.4.2006 12:29:51)

hej pls jak ti daj vedet, ze prijali tu objednavku? me prisel po registraci email ale potom uz nic

Anonym (30.4.2006 12:33:08)

Mně zavolali,že od hoho a od toho datumu můžu využívat jejich službu.

Anonym (30.4.2006 15:22:56)

jj, ale jak ti daj najevo, ze ta objednavka byla zanesena do jejich systemu ... uz 9 dni a jeste nic...

Anonym (30.4.2006 16:22:59)

To přišlo asi za 3 dni mailem, zkus tam brnknout a zeptat se.

Anonym (3.5.2006 01:27:28)

tak dnes volali, ze to uspesne prijali obednavku a ze tak kolem mesice to budu mit doma diky za rady

Matyáš (7.5.2006 20:54:41)

Posílám pár mých poznatků při objednávání služby bluetone ADSL Premium :Kolem 23.4. jsem objednával tuto službu , dodneška mě neinformovali o ničem. Dnes jsem jim volal jak se věci mají a bylo mi řečeno , že moje připojení bylo pozastaveno z důvodů nedostatečné kapacity DSLamu, že prý jim (bluetone) Český Telekom brání nainstalovat jejich DSLam na ústředně, přitom tato služba zde má být od přelomu dubna/května již dostupná! Není mi jasné jaktože ČRA nabízí službu, která vlastně v současné době nejde zřídit!Při kontrole dostupnosti služby na mém tel. čísle se mi ukázalo, že je na mém čísle tuto službu možno zřídit. Docela divné, ne?

Mrukoun (7.5.2006 23:57:03)

Mesto a ulice ???

Matyáš (8.5.2006 21:06:28)

Jihlava, Za Poštou. Mimochodem dnes jsem opět volal na bluetone a bylo mi řečeno, že se vyskytnul problém s DSLamem. Toto mi oznámili až po mých opakovaných urgencích - po dvou týdnech bez jakékoliv aktivity z jejich strany. Nejdřív mi bylo řečeno, že se jedná o nedostatečnou kapacitu DSLamu (tento problém je nesmysl, připojení je dostupné teprve pár dní a službu mám objednánu v předstihu již od dubna, podle mých informací provádí České rediokomunikace instalaci vlastních DSLamů, které si připojí do Telekoumácké sítě, u DSLamu Č.Telekomu tento problém v mém případě je, nějaký dobrák mi vyfoukl mé původní místo v DSLamu ČTC proto jsem se chtěl připojit přes České radiokomunikace) pak se mi snažili vsugerovat , že je na drátech ke mě technický problém a že službu nebude možné zřídit vůbec. Prý je problém v ústředně.Na toto jsem reagoval, že jsem před měsícem ukončil 2.5 roku trvající ADSL připojení 512/128 u firmy Volný a že u mne ADSL bezpochyby zřídit jde :), pochybuji že by došlo za měsíc co jsem bez internetu a čekám na připojení k tak dramatickému zhoršení kvality konektivních zařízení a kabelů v zemi :(=) Obdržel jsem odpověď, že to zkusí ještě jednou prověřit a zaurgují provedení technického šetření (!!) . Z předchozího telefonátu kdy jsem si ověřoval dosah jejich služby ADSL Premium mi bylo řečeno, že Bluetone používá nejmodernější technologie a minimální nabízenou rychlost rychlost 1MBIT umožňují zřídit skoro všude, 5km od ústředny bez problémů, Já mám od ČTC zjištěno že jsem vzdálen 4km. Takže by to mělo být ok! Tak jsem z toho docela dosti znechucen a zkusil jsem napsat včera i v tomto fóru zmiňovanému panu Ryšavému, snad to trošku popostrčí, protože mě už dochází pomale ale jistě trpělivost >(

Anonym (8.5.2006 23:54:02)

už čekám měsíc a 2 dny a taky nic takže asi dopadnu taky tak pomalu začínám litovat že jsem šel od telecomu

Anonym (10.5.2006 17:16:14)

To je všechno divný. Mě trvalo celé zřízení přibližně 28 dní...

Anonym (10.5.2006 17:32:25)

A sousedům celých 6 dní :-)

Anonym (10.5.2006 20:23:29)

Halooo to jsem já ten anonym co psal měsíc a 2 dny tak se to konečně pohlo dneska přišel meil že od 16 budu zapojenej takže to trvalo měsíc a 10 dní aspon že tak měl jsem 512 profi tak se asi telecom nechtel rozloucit s 2tisícema zajímavý je že mě telecom poslal meila že ruší připojení 512 profi k 10.5 a přitom mám v ruce papír že jsem to podal v unoru a skončil posledního března tak jsem zvědavej na fakturu.Jinak budu mít premium někdo tu zase píše o clasiku to jsou hodně rozdílný tarify

Tomáš (9.5.2006 10:06:47)

Dobrý den můžete mi povědět k čemu je přesně ten DSLAM a jestli ho potřebuji i když pojedu přes ADSL Classic?

Anonym (9.5.2006 20:51:13)

Jistě:-)

Anonym (10.5.2006 06:58:20)

On ho nepotřede, ale jeho operátor jo. Jedná o protějšek ADSL modemu.

Sven (30.4.2006 16:48:23)

Informaci o zavedení objednávky do systému jsem obdržel telefonicky. Pár dní před zřízením služby mi přišel e-mail s přihlašovacími údaji, cca. den dva na to mi přišel modem poštou

Mrukoun (4.5.2006 23:26:29)

19.4 objednavam Bluetone Premium elekronickou i postovni formou Dva tydny se nic nedeje coz mne nabudi k odeslani mejlu a telefonatu na zakaznicke centrum CRa to je 4.5 po mensim bordelu je mi nabidnuta urgence u nekoho kdo eviduje objednavky zaslane postou a za deset minut nasleduje telefonat na mobil ze tato byla evidovana do pocitace a zda mam ASDL linku - odpovidam ze ne ale otazka zustava zahadou Podle stranek Bluetone je zde jiz tato sluzba dostupna a samozrejme prechazim od CT Jsem zvedav jaka dalsi prekvapeni mi novy poskytovatel prinese a hlavne kdy Dalo se prece predpokladat ze bude po zdrazeni sluzeb CT velky zajem o namastenou reklamu CRa Slogan prosekejte si cestu ke svobode tedy plati jen ta maceta je jiz ponekud tupa Pokud bude nova sluzba zavedena v dohledne dobe rad poskytnu verejne veskere informace atd

Pet (9.5.2006 11:21:30)

Už mě opravdu serou! Slíbili mi zřízení bluetone classic do 3 týdnů od objednání, takže už to mělo dávno makat. Místo toho když tam zavolám, tak mi vždycky řeknou, ať si počkám do konce týdne. A další týden to samý. To si tam rovnou můžou dát plechovou hubu.

haf (11.5.2006 12:13:57)

Přípojení skoro zadarmo a ještě nespokojenost takovým nas. Telecom na Vás !!!!

Anonym (11.5.2006 22:23:25)

Domnívám se, že když byl tento argument použit na obranu ČTc, odpovídalo se stylem "Když už si nějakou službu objednám, tak jí mám dostat a je jedno kolik za ní platím. Kdo se tak nechová, je vůči zákazníkům nekorektní...". Pro ČRa to snad neplatí?

HELLou (9.5.2006 20:12:34)

hele jeste ohledne bluetonu classic jak tam maji resene FUP? jako ze muzu za mesic stahnout urcity pocet dat nebo je to i ze muzu stahnout akorat mesicne urcity podil z maximalni dovolene hodnoty? jeste to zestrucnim mesicni FUP 10 giga a muzu tahat preba pres den tech 10 giga anebo mesicni FUP 10 giga, ktery se rozkouskuje na 2.5 giga tydne tzn ze budu moct kazdy tyden stahnout akorat 2.5 giga ? snad sem to vysvetlil dost blbuvzdorne co potrebuji vedet :) predem thx za answer

Pet (9.5.2006 22:54:31)

Jsou 2 možnosti: buď ti to po vyčerpání měsíčního limitu klesne na nějaký minimum nebo ti rychlost neklesne, ale platíš za data nad limit. To rozkouskování na týdny bylo myslím dřív.

CineFX (11.5.2006 19:26:22)

Zdravím, chtěl bych se zeptat,jakej typ modemu Bluetone posila?Děkuji za odpověď.

Pet (11.5.2006 21:49:24)

Ten bezplatnej modem je nějaký USB stroj, lepší na něj zapomenout.