Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Odstoupení od smlouvy, kolik dní mají na zřízení služby??

Odstoupení od smlouvy, kolik dní mají na zřízení služby??

Zambrotta (5.5.2006 18:24:41)

U Tiscali jsem si objednal sluzbu ADSL 512, datum podpisu smlouvy 14.2. Sluzba byla zavedena 27.4. Mám právo odstoupit od smlouvy?? Poraďte, dík

karel (5.5.2006 18:36:38)

Najdi si Občanský zákoník, smlouva na dálku, plnění...

Zambrotta (5.5.2006 18:42:58)

Jediné co mám ve smlově je § 52 Spotřebitelské smlouvy: 1) Spotřebitelskými smlouvami jsou smlouvy kupní, smlouvy o dílo, případně jiné smlouvy, upravené v části osmé tohoto zákona, pokud smluvními stranami jsou na jedné straně spotřebitel a na druhé straně dodavatel. (2) Dodavatelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. (3) Spotřebitelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. A pak ještě, že do 7dní se od smlouvy dá odstoupit pokuď je zřizována na dálku. Víc nic.... Tak babo raď

karel (5.5.2006 19:22:33)

najdi si ten OZ, je tam taky něco o tom, kdy začíná tato lhůta bezet, a to je dodanim predmetu smlouvy (zde tedy spustením sluzby). Jinak by to nemelo ani smysl....

Nargon (5.5.2006 19:05:05)

Precti si smluvni podminky s tiscali. Jestli je to smlouva na dobu neurcitou s zadnou minimalni dobou uzivani, tak od ni muzes odstoupit asi klidne druhy den po jejim uzavreni. Ale vypovedni lhuta tu asi bude stale.