Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pohadka o treti fronte.

Pohadka o treti fronte.

KUFI (11.2.2004 07:18:24)

Mile deti. Kdo vydrzi az do konce teto pohadky ,ten se mozna i zasmeje ,nebo si pobreci -to podle toho jak se na situaci kolem ADSL diva. Musel sem pockat na noc kdy ten PAHNUS jede mnohem lip (0-2KB) nez ve dne,abych moch napsat tenhle prispevek. Tohle neni uz ani 2uha fronta,to je minimalne 3ti ! Kdyz sem chtel aktualizovat Ad-aware,tak se mnou po 5ti minutovym updatovani v 72% server prerusil spojeni(vinou pomaly rychlosti a silenymu packet lossosu).Nasledkem toho se mi ted Ad-aware odmita spustit ,pac ten stahovanej referencni soubor je neuplnej :( Upozornuju ze ta aktualizace ma par KB a za normalnich okolnosti trva ani ne 5 sekund.Tedka ho musim odinstalovat,znova nainstalovat,pockat az budu zase aspon ve druhy fronte a opet skusit stesti,jestli se párkilovej update provede celej. Tady prikladam dukaz toho jak me krasne jede ADSL. http://imageshack.us/my.php?image=Test%20no2.jpg -No tak to vidite ,ani želvicka nejsem :( Pro me by tam meli dat jeste pred ni obrazek slipáka(pomalejsi zvire uz neznam...ADSL -jenze to neni zvire :) No ano -jeste pred Turtlesa by meli dat napis ADSL ! Husta je hlavne ta veta: "Cervena barva a hodnoty do 300bit/s znamenaji velmi nizkou rychlost pripojeni,odpovidajici nejstarsim analogovym modemum z pocatku pocitacove ery" -Tak tomuhle ja rikam narez :))) Moje SRACDSL nedosahuje ani techhle hodnot -v praveku meli rychlejsi net nez ja :))) Mam napad -okamzite tenhle screen posilam jak do Telekramu ,tak do Tiscali at se podivaj jaky sou to lepácí.Nedokazou se priblizit ani rychlosti prastarych analogovych modemu z pocatku pocitacove ery. http://imageshack.us/my.php?image=Test%20no%202.jpg -Tak co tu mame dal...Hmmm -druhej test uz je na tom o poznani lepe.Ale to jenom pro to ze sem si dal cas a test opakoval tak dlouho dokud mi to neco nenamerilo.Sice to zmereni trvalo 2 minuty (ten test ma 50KB :) ,ale nakonec se prece jenom povedlo.To bylo radosti na starym belidle.HURA.SLAVA. Ale na 100KB test si jeste netroufam -to az tak za rok ,kdy se (kdyžSatanDá) priblizim rychlosti onech ztrouchnivelych analogovych modemu z pocatku pocitacove ery :) Ted lituju toho ze sem tak unahlene prodal superrychlej,uzasnej a krasnej modem.No jo ,ale ted je pozde bifla honit :( Jediny co me tesi je,ze sem tem paznechtum jeste ani jednu fakturu neposlal vcas.Uvazuju o tom ze jim zacnu posilat misto sestnacti stováků,tak 50 KČSU (korun československoukrajinskych)...ja vim ze je to hodne,ale ja uz sem holt takovej dobrak od kostry :) ENDE PS: Vsechny udalosti a postavy v tomto pribehu jsou zcela pravdive a skutecne se nasranému uzivateli ADSL staly.Jakakoliv podobnost neni ciste nahodna. PPS: Testy byly provadeny v brzkych rannich hodinach (6h),kdy na rozdil ode dne je moznost zobrazit stranku...sice na nekolikatej pokus,ale je.

BioQ (11.2.2004 07:51:46)

No jo, je to pahnus tohle ADSL od Tiscali. Ráno před 7h mi pingy poklesly ze 1500 na 500-600 a rychlost byla až 3KB/s. A to jsem neudělal 10 GB. Prostě ať jim to každej zruší, sviňákům.

KUFI (11.2.2004 08:00:09)

A to nemluvim o Outlooku.Skoncim vzdycky u autorizace.Dal uz se nedostanu ,protoze dal me seznam nechce pustit z duvodu ztraty pripojeni :(

Jirka (11.2.2004 10:21:06)

Já bych se spíš snažil vypátrat toho chytráka, který první přišel na telekomu s tím, že se dá možnost ISP rozdělit své uživatele do dvou priorit, když už ta první jede těsně pod hranicí snesitelnosti.

Hogo (11.2.2004 10:24:49)

Jo to sem byl ja, ale oni to samozdrejmne zmrsili takze je to na nic, prej to tam maj spatne nastaveny, nebo nevim...

Miroslav Šilhavý (11.2.2004 10:33:15)

;-) Nevím, telecom to pouze nabízí zoufalým ISP, kteří si to neumějí udělat sami... A vypadá to, že Tiscali je takový...

y2k (11.2.2004 17:46:58)

No jo, Tiscali a Telecom nebo T-boys ??? Je to hrozná kombinace. U Tiscali je vše mimo. Příkladně odeslat poštu přes jejich SMTP je možné pouze z jejich rozsahu IP adres, tedy jedině přes jejich připojení. Je to hnus fialovej :-(( A ČTc ? ,, to obhajuje jedině Šilhavej, kterej neví, co obhajuje, jakožto zákazník kabelu! Vina je samozřejmě převážně na Telecomu, protože nabízí takové velkoobchodní podmínky, že takovým nenažrancům jako je Tiscali umožní provádět to, co nám ukazují! Pryč s agregací 1:50 a nebo těmito pomalými linkami. Kdyby bylo připojení alespoň 2mbps, tak by nám to jelo i při této agregaci (bez prašivého QoSu) alespoň 400kbps. A kdyby byla agregace 1:10, tak by se i za zachování současné rychlosti úroveň také zvedla. Ještě bych agregoval do jednotlivých agregačních bodů vždy stejnou část firem jako jednotlivců. Také by se to hezky rozdělilo mezi den a noc .

Salieri (11.2.2004 20:26:27)

Může mě tu někdo vysvětlit proč su připojenej na Brno? Když do Brna je to ode mě nějakejch 50km. Když sem měl dial up byl sem napojenej na nejbližší telefonní uzel, kterej je vzdálenej necelech 7 km. Agregace se na mě uplatňuje teda až v Brně, jestli tomu dobře rozumím, když existujou jenom 4 agregační body. Je to úplně na hovno. Měli by agregaci úplně zrušit. A ať nikdo netvrdí, že bez agregace to nejde, že je to moc drahý. Kecy.

KUFI (12.2.2004 06:00:02)

Ja bych to upresnil...meli by ji zrusit ,kdyz ji neumi nastavit tak aby ADSL normalne fungovalo.

Prober (12.2.2004 06:53:40)

Ale to už by nebylo ADSL.....

Petr Borecek (12.2.2004 21:28:09)

To se pletes ADSL neni o sdileni pasma rizeneho agregaci , ale o rozdilnych hodnotach downstream a upstream proto to A a pak DSL.

Miroslav Šilhavý (13.2.2004 08:36:39)

To máte pravdu, nicméně fyzicky je provoz agregován už na DSLAMech a je proto prozíravější ho agregovat už na SSG, aby DSLAMy nešly do přetížení... ADSL bez agregace existovat může, ale nebývá to.

Petr Borecek (13.2.2004 22:07:39)

Jasne to je pro ty co se o to trochu zajimaji vseobecne znamo zakopany pes je jen ten ze v Evrope se ani tak nikdo tou agregaci netrapi nebot ISP cely provoz monitoruje a kdyz dochazi k pretizeni dokoupi pasmo dynamicky a ne jak u nas kde je jedno usky hrdlo kde neprotece ani bajt navic (tim myslim ze se u nas musi od Ctc nakupovat uz jen hotovy produkt do ktereho ja jako ISP dodam jen connectivitu maximalne co muzu udelat ze koupim dva a prodam ho jako jeden coz je ekonomicka sebevrazda jen si vem jek si skvele vede Telia a Telenor a Telecom by si moh uz priznat ze v hlasovych sluzbach uz mu vlak ujel a vyuzit obroskou prilezitost v datovych sluzbach potencial a infrakstrukturu na to ma vytvorit moderni a efektivni tranzitni sit a tu rosprodavat jenze to by pak mel par zbytecnych lidi navic :-)) No zanecham toho sci - fi a preji pekny vykend.

Pavel X (12.2.2004 21:25:55)

jen malá poznámka: omezení odesílání pošty "přes jejich připojení" je naprosto běžné a používají ho např. všichni dial-up provideři - přes svůj smtp server odešlou poštu jen z PC, které je momentálně připojené přes ně. Nevím, jak je to u ADSL, ale např. karneval nebo netbox to mají stejně

Mark (12.2.2004 21:17:55)

No kdyby nebyl telecom takovej prasivej monopolistickej hajzl tak by to udelal tak(samozrejme ,ze to neni nejlepsi reseni,ale pro mnohe by to stacilo),ze by udelal sluzbu bez omezeni dat,kterou by agegoval a sluzbu s omezenim,kterou by neagregoval.

Salieri (12.2.2004 21:29:41)

Zkuste tenhle prográmek http://www.utilkit.com/download/ukdu1002.exe Měří realnou rychlost připojení, odeslaná a přijatá data. Používám ho teprv jeden den, ale je dost dobrej.

LaqueR (12.2.2004 21:49:14)

Jo, dik za tip. Netlimiter, kterej tu porad vsichni prosazujou, mi meri jenom od posledniho pripojeni :/ Mozna mam neco blbe nastavene, mozna je to fw. Snad tohle bude fungovat.

Tips (12.2.2004 21:58:42)

mohu doporucit Kerio Network Monitor, jsem absolutne spokojem, ale to muze byt subjektivni nazor, meri vsechny aktivity,a velmi presne, za jsem koukal jak malo na hrani HiD2 potrebuji.

Tips (12.2.2004 22:00:29)

a jeste jsem zapomenul na Down2home

LaqueR (12.2.2004 22:17:29)

Taky dik

Salieri (12.2.2004 22:05:37)

Tady ten prográmek se taky nemusí líbit všem. Já sem rád, že mám aspoň něco, když na stránkách Tiscali se nedá zjistit objem přenesených dat. Aspoň sem tam nic nenašel.

Saper (12.2.2004 22:05:43)

Salieri reknu ti proc jsi pripojenej pres Brno a az ty mne povis proc ja z Prahy jedu pres Ostravu.Muze mi nekdo vysvetlit co to je za blud??

Salieri (12.2.2004 22:08:26)

Tě přestěhovali a ani o tom nevíš. :-))

Saper (12.2.2004 22:09:55)

Ne vazne muj prvni nod je v Ostrave pak zase Ostrava a pak to jede zpatky do Prahy

Salieri (12.2.2004 22:13:16)

Fakt netuším. Ale možný je všecko, když mě na http://rychlost.webprovider.cz/ naměřil test u up -45kbps (slovy mínus 45) tak nevím co si o tom mám myslet.

Saper (12.2.2004 22:17:18)

Tam to obcas takle blbne

hampejz (13.2.2004 20:47:02)

Sapere, kde zjistim údaj přes jaký nody jsem připojenej? Díky

Saper (13.2.2004 22:03:46)

Umito program Neotrace,ukazuje i pindy na kazdej nod obcas docela pekna podivana jak ping lezi z 19 na 500 a vice :)

hampejz (14.2.2004 09:32:29)

Dík, určitě na to mrknu, snad mě z toho pak neodvezou do Bohnic:-)

Miroslav Šilhavý (14.2.2004 14:25:14)

Neotrace nezjistí nic víc, než co je zadáno v RIPE a DNS. A ty údaje bývají dost často hodně neaktuální... Takže bych na to nijak nespoléhal...

Saper (14.2.2004 14:30:26)

Ale orientacne staci,jinak jsem opravdu taky narazil na aktualni udaj z roku 2001 :)

Miroslav Šilhavý (15.2.2004 10:09:54)

Orientačně ano, ale usuzovat z toho, co je v Brně nebo Ostravě prostě nelze :(

Anonym (3.5.2005 18:59:05)