Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Čtete všeobecné podmínky providerů?

Čtete všeobecné podmínky providerů?

Anonym (18.5.2006 00:00:00)

Každý internetový provider má na svém webu či v prodejnách dostupné všeobecné a provozní podmínky. Četli jste je někdy? Je to čtení nezáživné a většinu z nás to otravuje. My jsme se na některé vybrané firmy podívali a pokusili jsme se vybrat pasáže, o kterých by zákazníci měli vědět.

werygood (18.5.2006 07:11:40)

lol

Anonym (18.5.2006 10:55:12)

To nic není. Každý asi ví, že zabezpečit počítač kompletně nejde, i když má člověk antivirus. Občas se mu v něm nějaká štěnice usadí. A pak vám přijde třeba takovýto mejl: "Vážený uživateli služeb Internetu, oznamujeme Vám, že jste  dne toho a toho porušil čl. 4.10. písm. e) Všeobecných podmínek pro poskytování telekomunikační služby přístupu k síti Internet (dále jen "podmínky"), a to tím:         *       že jste hromadně rozesílal nevyžádané e-mailové (spam) nebo SMS zprávy,         *       prostřednictvím Vašeho počítače byly rozeslány nevyžádané e-mailové zprávy,         *       Váš počítač vykazuje nedostatečné zabezpečení (nastavení), které umožňuje rozesílání spamu ostatním uživatelům Internetu a tím tak narušit provoz datové sítě. Toto Vaše jednání umožňuje naší společnosti odstoupit dle čl. 7.7.písm b) Všeobecných podmínek pro poskytování telekomunikační služby přístupu k síti Internet. Naše společnost však k tomuto kroku prozatím, přestože jde o podstatné porušení smluvních podmínek, nepřistoupí. Abychom však předešli negativním důsledkům Vaší činnosti, oznamujeme Vám v souladu s čl. 4.11. smluvních podmínek, že dojde k dočasnému omezení Vám poskytovaných služeb, spočívající v zabránění odesílání poštovních zpráv a snížení rychlosti služby na 128/64 kbps.

Anonym (18.5.2006 11:00:31)

To je velmi korektní jednání,nevím co se ti na tom nelíbí.

Anonym (18.5.2006 12:30:02)

A teď si vem že tam máš třeba serverhousing...

Anonym (18.5.2006 12:33:46)

V tom případě je to diletanská práce admina,že si nepohlídá bezpečnost svých strojů.Mimochodem,tenhle mail nechodí hned při prvním výskytu spamu,ale po delší době v řádu cca několika dnů.A admin by měl dokázat diagnostikovat,že něco není v pořádku,od toho je také placený.

Nargon (18.5.2006 13:19:59)

Tak tak, admin neni placeny za mackani tlacitka power jednou za pul roku :)

Anonym (18.5.2006 14:38:56)

Kdyz si vsechno hezky ohlida a zautomatizuje tak ani ten power mackat nemusi.

Anonym (18.5.2006 14:38:12)

Staci jeden zasvinenej pracovni notebook a je o srandu postarano. Ze se sef musi citit jako pan aby se prihlasoval jako admin. Spamy uhlidam redirectem 25ky. Na ty smsky jsem kratkej protoze je to beznej http traffic kterej musim pustit. Jak rozlisim jestli se jedna o normalni smsku nebo sms spam? Podle cetnosti? A vite vsichni jak opove casto meni URL k odesilani sms. Kdo to ma porad hlidat. To bych pak nedelal nic jinyho. Tohle si ma hlidat operator a hned to bloknout. Ja si v logu dohledam kdo to tak masivne posilal a nakopu mu.

belami (19.5.2006 01:49:53)

taky bych ho ihned vypnul... když se hoster nebo provider dostane na black list mailerů, tak to trvá týdny, než ho z spam seznamů škrtnou. A tím pádem to odskákají i ostatní, že jejich maily z této sítě jsou odmítnuty

belami (19.5.2006 01:46:02)

fakt nevím o co autorovi jde. To že nikdo neručí za Internet by normálně uvažujícího člověka nemělo překvapit, tedy pokud ví, co to takový Internet je. A že firmy účtují zbytečné výjezdy taky asi je pochopitelný. Kdybychom měli všichni platit neznalost nebo blbost některých jedinců, taky by oprávněně řvali že Internet je drahý... A všeobecné podmínky tu nejsou proto aby se hezky četli, ale aby řekli za co odpovídá provider a za co ne. A texty psaný právníkem holt takto vypadají... Čekal jsem u toho nadpisu nějaké pikantní překvapení, ale vše co je uvedené je naprosto logické... Podívejte se kolem, tak provozní podmínky vypadají úplně stejně

Pavel (19.5.2006 06:48:35)

Jezisi to snad neni mozne. Aby mi nekdo uctoval servisni hodinu a jeste ztratu casu a za cestu 20 Kc za kilometr, kdyz i stehovaci jezdi za 15 Kc nechapu...a ty jsi urcite provider, protoze zakaznik by se s nima nikdy nestotoznil, s bandou namyslenych manazeru, kteri tomu stejne ani nerozumi a na vse maji lidi, kteri pro ne makaj za par penez...

belami (19.5.2006 16:45:04)

Promiň, ale provider nejsem, jsem uživatel a Internet a maily ke své práci potřebuju. A vím co všechno zákazníci zkouší aby nemuseli platit nebo mohli při sebenejmenším problému vznášet nesmyslné požadavky. A že nikdo za Internet (nebo spíše dostupnost všech stránek a služeb) ručit nebude Ti snad je jasné, nebo ne??? A aanažeři tu nejsou od toho aby všemu rozuměli ale aby řídili a koordinovali lidi kteří tomu rozumí, právě aby tito lidi se mohli věnovat té technice a nemuseli se starat o právní, finanční a jiný aspekty... ale o tomto s Tebou vést diskusi určitě nemá cenu, určitě bys to všechno zvládnul sám a mnohem lépe...

Pavel (19.5.2006 17:17:10)

Sakra ty si chytrej jak radio, pan uzasnej, ze by nekdo z rodiny Uzasnakovych?? :-D :-D

Anonym (20.5.2006 10:33:01)

Nezáviď! Jsi trapný......

zed (20.5.2006 22:40:37)

Mě tedy dvacka za kilometr také přijde dost, ale na druhou stranu když vezmeš, že náklady na cestu (palivo + odpisy) podle vyhlášky MF dělají nějakých 6 korun na kilometr, maník co k tobě jede bere třeba 18tisíc čistýho, tak jeho náklady jsou při cestě po Praze následující: celý přesun mu trvá dejme tomu 40minut, z toho 30minut v autě. Ujede nějakých 15km. Protože bere 18 čistýho, stojí zaměstnavatele 36 měsíčně. Čili nějakých 190Kč za hodinu, v našem případě 126Kč na mzdě a 90Kč na odpisech za auto. Dohromady 216Kč. Ty zaplatíš za těch 15km 300Kč. Rozdíl je 84Kč. Myslíš že za těch 84Kč toho maníka vyškolíš, vybavíš nářadím, mobilem, laptopem, ... a vím já čím ještě? To nemluvím o tom že by ti ještě mělo něco zbýt.

zed (20.5.2006 22:51:02)

Tedy ještě jsem jaksi pominul fakt, že u toho providera taky musí sedět někdo kdo bere ty telefony, že musí mít nějaký prostor (kancelář, dílnu, ...) že tam je prostě nějaká administrativa která taky nedělá zadarmo. Totiž tohle je obecný problém. Já sám dělám ve službách a vidím jak tady lidi nejsou ochotní za služby platit. Začíná to v hospodách končí v IT segmentu. Když si koupím PC v Tescu, tak si prostě ukážu na krabici a jdu. Prodavač tomu moc nerozumí, a za ty prachy co v tom Tescu bere se nedivím, když se pak s tím něco stane, tak mi v tam neporadí. Pak kupující přijde do firmy kde se mu někdo půl hodiny věnuje a vysvětlí mu co a proč je pro něj vhodné a diví se, že je to samé jako v tom Tescu dražší. Musí být, v ceně je poradenská služba, i když to nikdo neřekne nahlas. Všude ve vyspělém světě je to tak, že zboží je levné a lidská práce drahá. Jenom u nás si nevím proč hodně lidí myslí že by ta práce měla být levná.

Anonym (21.5.2006 00:30:55)

On je bohužel často problém ten, že služba je sice drahá, ale není kvalitní. tedy v rámci té ceny. Nehledě na to, že u některých typů služeb tě ještě okradou a podobně...

Anonym (19.5.2006 13:38:59)

Možná by se slušelo, narážíte-li v článku na češtinu, nepsat "Čtete všeobecné podmínky providerů", ale "poskytovatelů". Proč říkat tomu zelenému na stole "apple", když je to jablko.

Petr (19.5.2006 15:58:01)

Pan citlivka, taky rikas jeany nebo barvene kalhoty? nesmis vse brat doslova, usetris si nervy :-D

Nargon (31.5.2006 21:03:15)

Tak jsem zase nemel co delat, a jen tak ze zvedavosti jsem koukl na vseobecne podminky GTS a co me tak zarazilo: Zkracena verze: 7.2: Poskytovatel vystavi vyuctovani za sluzbu a doruci do 15ti dnu uzivateli. 7.3: Splatnost vyuctovani je 14 dnu od data vystaveni. 7.6: Poskytovatel je opravnen uctovat 0,05% z dluzne castky za kazdy den prodleni. Teda jak pocitam jak chci, tak mi stejne 1 den chybi. A jestli mam platit treba 1000Kc mesicne, tak me to muze stat 1000Kc a 50 haleru. To jsou teda svine. takhle snadno vydelavat prachy bych chtel taky.

psindel (31.5.2006 22:21:02)

aby si nezbankrotoval :-)

Nargon (31.5.2006 23:47:16)

No uzivateli je to defakto jedno. Ale kdyz ma takhle firma nejakych 10 tisic uzivatelu, tak ma navic 5 tisic mesicne, a jen tak za to, ze pozde posle fakturu :D