Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > jaky adls modem/router pro vice PC

jaky adls modem/router pro vice PC

troll (24.5.2006 20:49:01)

Mam ted router well pti-845 a na neho jsou pripojeny 4 PC. Internet jede na vsech bez problemu dokud se na nekterem z PC nespusti DC++, vnc, nebo jakykoliv P2P klient. Jakmile je spusten nektery z techto programu zacne se restartovat spojeni cca po 30s a nekdy router zamrzne uplne, internet prestane fungovat a napr. v DC++ se restartujou huby. Proto sem se chtel zeptat jestli mi nekdo neporadi kvalitni adsl modem/router se 4x ehernet switchem, ktery bude zvladat vice pocitacu....

Anonym (25.5.2006 08:25:33)

Já mám modem ZyXel je na něm sice jenom jeden kompl, ale kamarád má doma 3 a taky ZyXel a nestěžoval si zatím na nic... takže bych se podíval na tuto značku.

Mike (25.5.2006 11:23:58)

Musis zvetsit velikost nat tabulky....resilo se to tu xkrat - pak vse pojede OK

Alf (28.5.2006 18:20:51)

No neni to tak easy. Je treba zvetsit velikost NAT, snizit timeouty u TCP i UDP pripojeni, ale i tak tento modem obcas tuhne, tezko rict proc. Navic jsem neprisel na to jak rozumne udelat, aby se nastaveni velikosti NAT provedlo samo po startu, delam to vzdy rucne asi takto: echo 2048 >> /proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_max echo 5 >>/proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_tcp_timeout_close echo 20 >>/proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_tcp_timeout_close_wait echo 20 >>/proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_tcp_timeout_fin_wait echo 50 >>/proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_generic_timeout echo 20 >>/proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_tcp_timeout_time_wait Pokud dam vic nez 2048, tak to tuhne jeste casteji -> asi malo pameti:-(

Alf (28.5.2006 18:22:24)

To nastaveni samozdrejme z komand lajny primo na tom modemu...

Anonym (28.5.2006 09:42:49)

Přetluču toho kripla co vytahuje 3 roky starý příspěvky a vracím nahoru aktuální témata. 2

Anonym (28.5.2006 22:10:53)

Zkoušel jsem víc ADSL routerů a vracím se zpět k Well 845-G. Nemám více co dodat - zatím lepší jsem nepoznal.