Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL a Mini za 237,-

ADSL a Mini za 237,-

Pavel (28.5.2006 20:31:17)

Chtěl bych najít někde na webu telekomu, že Mini k ADSL nejde a nějak se mi nedaří. Nevíte někdo, kde se to dá najít. Taktéž se mi nepodařilo najít takovou základní věc, jako VOP k HTS. Předem děkuji za linky.

Tiger (28.5.2006 21:04:06)

Co vim, tak nikde neni napsano ze Mini nejde k xDSL.Ovsem taky neni nikde uvedeny jako tarif k xDSL :-) Kazdopadne ja jsem si objednal zmenu na Mini(ne Mini expres) a uz ho mam ......

Tom (29.5.2006 00:15:16)

A co máš napsáno na vyůčtování??? Já jsem ho ještě nedostal , ale na 100% tam bude "Telefon Expres Mini"

Tiger (29.5.2006 10:02:42)

V E-uctu mam napsano Telefon Mini

Anonym (22.6.2006 20:02:46)

To není moc dobré za chybu telecomu budeš pak doplácet, věř tomu že Ti neodpustí ani korunu.....

Retro (23.6.2006 08:50:45)

Take mam ADSL a na posledni fakture mam ciste MINI za 237 Kc. Nic vic. To jsem zvedav jak z tohodle bordelu Telecom vybrusli ? Jak je videt par lidi, treba vcetne mne, to tak ma. Protoze si MINI pravdepodobne objednali v te kratke dobe, kdy to mozne k ADSL bylo. Takze nic spatneho neudelali. Objednali si sluzbu dle verejneho ceniku a pokud v tom mel Telecom zrovna bordel za to nikdo nemuze. Jsem zvedavi jak se to bude vyvijet. Dle meho nazoru nemaji pravo nic zpetne fakturovat, pokud jsem si objednal sluzbu v dobe kdy to tak bylo mozne, neni co resit. Muzou me ted prevect na novy tarif, ale zpetne mi nic nemuzou douctoval. Bohuzel jen malo kdo se s nima bude soudit a na to oni spolehaji ..... :(

František (28.5.2006 21:44:44)

Použitelnost tarifů TELEFON MINI/TELEFON EXPRES MINI vyplývá z článku A.51.3 "Ceníku služeb elektronických komunikací - Hlasové služby" (úplné znění vč. doplňků č. 1-9): http://www.telecom.cz/docs/34460/cenik_hs_1a11_5_2006.zip Inkriminovaný článek zní: "Pro bytové telefonní přípojky typu základní přípojky jsou určeny cenové tarify Telefon Mini, Telefon Standard, Telefon Start, Telefon Volno, Telefon Volno Plus a Telefon Nonstop. Pro bytové telefonní přípojky se zřízenou službou širokopásmového přístupu k Internetu jsou určeny cenové tarify Telefon Expres Mini, Telefon Expres Standard, Telefon Expres Start, Telefon Expres Volno, Telefon Expres Volno Plus a Telefon Expres Nonstop. V případě, že při zřízení služby širokopásmového přístupu k Internetu účastník sám nezvolí některý z uvedených cenových tarifů, bude mu jeho stávající cenový tarif převeden takto: - Telefon Mini na Telefon Expres Mini, - Telefon Standard na Telefon Expres Standard, - Telefon Start na Telefon Expres Start, - Telefon Volno na Telefon Expres Volno, - Telefon Volno Plus na Telefon Expres Volno Plus a - Telefon Nonstop na Telefon Expres Nonstop. Při zrušení služeb širokopásmového příslupu k Internetu se provádí změna cenového tarifu zpětně dle výše uvedených zásad."

František (28.5.2006 23:28:41)

Pokud zkratkou VOP rozumíte "Všeobecné obchodní podmínky". tak ty jsou u ČTc uvedeny jako "VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍ" (úplné znění k 1.4.2006) na adrese: http://www.telecom.cz/docs/56133/C_SMLDOCS_VSPOD_01042006.doc Intuitivní přístup je z hlavní stránky (www.telecom.cz) - mapa stránek - Péče a podpora - Dokumenty ke stažení.

Medvěd (7.6.2006 14:11:44)

S novými tarify by mělo jít skombinovat ADSL s tarifem MINI: Pro úplnost tady dávám prohlášení ČTÚ z 5.4.2006: TISKOVÁ ZPRÁVA k oznámení ČESKÉHO TELECOMU, a.s. ze dne 5. dubna 2006 Český telekomunikační úřad v reakci na oznámení ČESKÉHO TELECOMU, a.s. uvádí: Novinky v tarifech, které hodlá ČESKÝ TELECOM uplatnit, se dotýkají i tarifů, které jsou dosud regulovány ČTÚ. Zejména se jedná o tarify MINI a STANDARD. Podle nového zákona o elektronických komunikacích však dosavadní regulace cen končí 1. května 2006. V souladu s výsledky analýz, které prokázaly značnou míru konkurence, nebudou ceny pro koncové účastníky až na výjimky dále regulovány. ČTÚ vítá oznámené zjednodušení tarifů, protože transparentní tarify umožňují účastníkovi rozhodnout se pro operátora, který nabízí pro něho nejvýhodnější služby. Přesto, že dochází ke zvýšení měsíčního paušálu za připojení k telefonní síti, považuje ČTÚ tento krok za nezbytný k tomu, aby byla dokončena náprava těchto cen deformovaných křížovým financováním. To současně umožnilo snížit minutové ceny volání. Pro plné odstranění křížového financování zákon stanoví nepřekročitelnou lhůtu jednoho roku. ČTÚ vítá odstranění protisoutěžního omezení u tarifu MINI – nyní bude pro účastníky dostupná služba volba a předvolba operátora (CS/CPS) i přístup k ADSL. Oznámené tarify dále respektují požadavek ČTÚ, aby uživatelé, kteří chtějí využívat pouze ADSL, nemuseli platit plnou měsíční cenu za připojení v případě, že nechtějí využívat hlasové služby. ČTÚ bude sledovat vývoj na trhu a průběžně posuzovat dopady těchto změn na spotřebitele a na úroveň konkurence na trhu elektronických komunikací. PhDr. Pavel Dvořák, CSc. v. r. předseda Rady Praha 5. dubna 2006

Tiger (21.6.2006 12:02:36)

Tak definitivne muzu rict ze jde ADSL s tarifem MINI za 237,- s DPH. Mam to na fakture.Takze aspon nejake zlevneni :-)

Anonym (21.6.2006 16:55:08)

TAKZE ty lhari ... ADSL Mini za 237 s DPH mit nemuzes .. 237 to stoji jen kdyz ADSL NEMAS .... (199 bez dane)

Tiger (21.6.2006 19:37:43)

Mam IE Ideal a Home Mini - 599 + 199 bez DPH. Nez nekoho obvinis ze lharstvi tak si zjisti fakta! Pro neverici odkaz na posledni fakturu http://www.mageo.cz/home/PZVPANTHER/Faktura.jpg?u=aoB0Km9eA2G6HorbND&c=1250

Anonym (21.6.2006 20:12:37)

Buď to děláš blbce z nás(takových faktur vyrobíš kolik budeš chtít) nebo si zblbnul je, ale myslím,že v případě druhé varianty budeš doplácet

Anonym (22.6.2006 01:00:44)

no, nikho blbnout nemusel, Teleom v tom proste ma bordel.... a nic urcite doplacet nebude. Co si Telecom vyfakturuje, to ma.......

Ali (22.6.2006 08:21:46)

Co blbnete, vždyť se jedná o fakturu od 17.5 do 15.6 tak že je tam vzhledem ke zkutečnosti začátku zůčtovacího období v květnu HOME MINI. Další zůčtovací období už bude dle obchodních podmínek ČTc v tarifu TLELEFON EXPRES MINI za 356 Kč s DPH.

Tiger (22.6.2006 09:39:14)

Nove podminky plati prave od 10. kvetna.Od te doby jsem si take zmenil cenovy plan - zmenu provedli od nejblizsiho noveho zuctovaciho obdobi (16.5).Nyvic mam stale v e-ucet jako aktualni tarif Mini i v dalsim zuctovacim obdobi.

Anonym (22.6.2006 15:34:18)

Jo také jsem platil tolik za HOME MINI, přes kamarádku co dělá u Telecomu jsem ale zjitil, že se skutečně jedná omyl a v příštím vyučtování tam už bude telefon expres mini včetně doúčtování doplatku rozdílu z minulého zůčtovacího období.....Jo a mám se prý raději ozvat raději hned, jinak se také může stát, že na to přijdou třeba v prosinci a budu doplácet zpětně rozdíl ceny v těchto měsících za všechny měsíce. To samé mi řekli i na infolince. Jsou to šupáci.

Anonym (22.6.2006 21:35:08)

co blbnete, nic doplacet nebudete, kdyby neco, tak plno lidi ma zazalohovany cenik, kde je jasne napsano, ze mini za 199 bez DPH je mozno mi t k ADSL a i ta jejich slavna tiskova zprava, kde je jasne napsano "Nejvíce změn zákazníci zaznamenají u cenového tarifu Telefon Mini. Ten bude možné nově využít také pro připojení k vysokorychlostnímu internetu, přístupné budou i služby volba a předvolba operátora. " takze poud nekomu uctuji 199 bez DPH, tak to NIKDY po nem nemuzou chtit doplatit zpatky.... vypada tady na nejaky agenty Telecomu :)

Tiger (22.6.2006 21:43:01)

JJ, bud agenti Telecomu nebo je stve , ze na to neprisli sami a plati vic :-))

Anonym (23.6.2006 07:21:55)

Ma to jedinej hacek. Oni ti to pristi mesic nauctuji a mas 2 moznosti: a) zaplatis a pak se budes dalsich par let soudit o ty zaplacene penize a utopis v tom dalsi prachy b) nezaplatis a pak postupne te daj do regstru dluzniku, zazaluji, odstrihnout linku, zacnou vymahat penale a utopis v tom zase prachy za pravnika

domek (23.6.2006 08:17:53)

No on ten slavný registr dlužníků je čistě soukromý rodinný podnik a na můj dotaz u asociace bank mi odpověděli, že se od něho distancují a její členové ho nevyužívají. Je to taky logické. Nikdo v této zemi nemá oprávnění shromaďovat takové osobní či podnikové údaje, protože to spadá do bankovního, či obchodního tajemství. Jen se divím, že se na to ještě žádný státní orgán nezaměřil a na internetu se s tím registrem dlužníků stále operuje jako by to byla nějaká oficiální státní instituce, nejspíš při ministerstvu financí.

Retro (23.6.2006 09:04:45)

Ty mas nekde zazalohovany ten cenik, kde je uvedeno ze ADSL je mozne i k MINI ? Ze bych se pomalu pripravoval na soudni bitvu s Telecomem, protoze mam ADSL s MINI za 237 Kc :-)

Anonym (22.6.2006 09:50:18)

nehlede na to, ze te na zmenu ceny musi nejak minimalne 1 mesic predem upozornit..... a to asi taky neudelali, ze??

Anonym (22.6.2006 15:43:17)

Abyste se nedivily oba! Normální praxe u vyůčtování čehokoliv je taková, že v případě chybného vyůčtování doplatíš rozdíl a je úplně jedno kdo chybu zavinil. Sám jsem se o tom přesvědčil u vyůčtování za elektriku.

Tiger (22.6.2006 09:36:46)

Doplacet nebudu, toho se opravdu nebojim. Moznost, ze jsem je zblbnul tu je, ale cenovej plan jsem menil pres "Portal" takze to delal asi komp.

David (22.6.2006 08:32:37)

že tě baví si takhle pohrát s fakturací, aby jsi uvedl v omyl ostatní, faktura je upavena ( určité položky umazány a určité přidány )

Tiger (22.6.2006 09:35:01)

Hmm, nebudu uz se namahat.Jediny co jsem umazal je referencni cislo, jmeno, adresu, tel cislo ........ Chtel jsem jen rict, ze to proste mozne je.Nemam zapotreby se patlat s nejakym faalsovanim faktury.O zmenu na Mini jsem si zazadal v dobe kdy jeste na webu meli uvedeno, ze lze Mini pouzit s ADSL.

Retro (23.6.2006 08:33:50)

Ja mam to same ! Mam ADSL a k tomu Mini za 237 Kc. Nevim jak je to mozne, jesti jsem zazadal o MINI prave v te dobe (asi 2 dny) kdy to bylo mozne, nebo je to nejaka chyba u Telecomu, ale opravdu na fakture mam ADSL a k tomu MINI za 237 Kc. Prisaham.

Pet (23.6.2006 11:34:49)

Telekom mají ve všem strašný bordel, tohle nebude výjimkou. Když můžou 1,5 odpovídat na mailový dotaz a účtovat ještě půl roku zrušenou službu, proč by se jednou nemohli seknout ve svůj neprospěch. Nakonec i Errortel pod jejich jhem jde tou samou cestou, viz jejich opakovaná "výhodná" super nabídky na letní roaming.

Retro (23.6.2006 12:44:40)

Ale, jak je videt, neni to ojedinela chyba. Je vic ldii co ma MINI + ADSL za 237 Kc. Zrejme doslo k nejakemu vetsimu systemovemu selhani u Telecomu.

Anonym (21.6.2006 16:40:46)

Mini stoji 299,00 (355,81) nevim kde jste vzali 237 ale v ceniku to nemaj

Tom (26.6.2006 13:14:14)

V květnu jsem telefonicky objednával změnu tarifu. Jelikož přípojku používám pouze na Internet Expres, byl mi operátorkou doporučen nejlevnější tarif "Telefon Expres Mini" za 299Kč + DPH. Objednal jsem tedy změnu podle tohoto doporučení a dnes mi přišlo vyúčtování, na kterém je uvedený cenový plán "Telefon Mini" za 199Kč + DPH, který ani není uveden v tarifech pro Internet Expres na stránkách Čtc. Nevím co si mám myslet. To v tom mají opravdu takovej bordel, nebo je to snad nějaký záměr? Nechápu to.

Tiger (26.6.2006 16:43:59)

Neni sice v tarifech pro IE, ale je v tarifech pro domacnosti.A drive u nej bylo napsano "lze vyuzit s IE" , to uz ovsem smazli :-)

Tom (26.6.2006 17:19:41)

Nemáš to náhodou skopírovaný?

Tiger (26.6.2006 18:08:43)

Bohuzel uz nemamm zapomnel jsem to zazalohovat pri formatovani disku. Ale nekdo to mit jiste bude.

danik (26.6.2006 21:13:22)

ja to zazalohovany mam, napisl email a poslu ti to (pokud se tedy bavime o ceniku, kde je napsano, ze Telefon Mini jde s IE)

Tom (26.6.2006 21:18:41)

Zkopni to sem na fórum.Dík

danik (26.6.2006 21:27:02)

no, zkopirovat sem to urcite nejde.... videl jsi ceniky Telecomu? daji se dat nekam jen do textoveho pole? Fakt ne.......

Anonym (26.6.2006 22:03:28)

Jestli muzes prosim posli na draslar(zavinac)centrum(tecka)cz Diky

Petr (26.6.2006 17:46:48)

Nic jsem nenašel, nicméně také mi přišlo vyúčtování fakturou na 237Kč s DPH a také používám službu ADSL. Mě o změně tarifu informoval operátor a sám mi nastavil Telefon Mini i když říkal, že dojde ke zdražení oproti mému stávajícímu tarifu. Možná je zakopaný pes v tom, že uživatel při nevýhodné změně Všeobecných obchodních podmínek má právo vypovědět smlouvu bez jakýchkoliv sankcí i v případě akcí do dvou měsíců od změn tarifů. Takže očekávám, že po této lhůtě Telecom ceny jakoby opraví a naúčtuje rozdíl zaviněný jejich chybou :-) Tak se nedejte, otřískáme jim to o hlavu :-)

Anonym (26.6.2006 23:10:40)

njn, člověk ti vyjde vztříc a ještě ho pomluvíš. Prostě klasický příklad buzny v diskuzi na dsl.cz.

Anonym (27.6.2006 23:38:09)

asi tak.....